vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

508 επισκέπτες, 2 χρήστες
Panokali, vasim

Twitter

Phenomenon 316 SS Clone

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #420 στις: Μαρτίου 22, 2016, 23:44 »
Δεν ξέρω τι orings ψάχνετε. Πρώτο στήσιμο σήμερα, ούτε ιδέα σταγόνας. Μήπως να ξαναβλέπατε το στήσιμο σας?

Αποσυνδεδεμένος x_dimion

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #421 στις: Μαρτίου 22, 2016, 23:49 »
€16 (15.98 για την ακρίβεια) από fasttech.
Εγώ έχω παραγγείλει κλώνο Τηλέμαχο μιας και είχε καλά σχόλια εδώ, αν ο Pheno τα πάει τα ίδια καλά θα έρθει κι αυτός. Γιατί λεφτά για αυθεντικούς δεν...

Τελικά έχεις και τους δύο? Σύγκριση γεύσης? Ευκολία στησίματος? Θέλω να παραγγείλω έναν από τους δύο. Προτείνεις κάποιον βάσει των προήγουμενων ερωτημάτων?

Αποσυνδεδεμένος aelarag1

  • **
  • 115
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #422 στις: Μαρτίου 22, 2016, 23:53 »
Και εγω εχω αυτην την απορια εχω τον phenomenon αλλα παραγγειλα και τον τηλε v2 plus περιμενο να μου ερθει απο μερα σε μερα.Ειμαι της σφιχτης τζουρας και ξερω οτι ο τηλε ειναι αερατος ατμοποιητης

« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 23, 2016, 00:54 από aelarag1 »

Αποσυνδεδεμένος evripidis

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing in life is to be feared.
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #423 στις: Μαρτίου 23, 2016, 01:09 »

Τελικά έχεις και τους δύο? Σύγκριση γεύσης? Ευκολία στησίματος? Θέλω να παραγγείλω έναν από τους δύο. Προτείνεις κάποιον βάσει των προήγουμενων ερωτημάτων?

Είχε έρθει ο Τηλέμαχος και έφυγε σε 5 μέρες. Δεν είμαι του τόσο αεράτου. Τον phenomenon δεν τον πήρα ποτέ, γιατί αγόρασα έναν αυθεντικό kayfun light plus και βρήκα ότι ήθελα. Έχω και τον mini V3, περιμένω κι έναν kfl ακόμα για την γυναίκα κι έχω ηρεμήσει.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος djfloor

  • **
  • 199
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #424 στις: Μαρτίου 23, 2016, 01:27 »
Όσον αφορά τα orings, χρησιμοποίησα τα ανταλλακτικά στο σακουλάκι. Στο δακτυλίδι η εφαρμογή είναι μπελάς, θέλει προσπάθεια για να έρθει στα ίσια του. Αλλά το συστήνω ανεπιφύλακτα, θα σας γλυτώσει από πολλά βρισίδια και θα είναι κρίμα κι άδικο να τα ακούει ο ατμοποιητής επειδή ο κινέζος ήθελε να παραδώσει γρήγορα και δεν τα πέρασε ποτέ.

Αποσυνδεδεμένος x_dimion

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #425 στις: Μαρτίου 23, 2016, 01:55 »
@evripidis
μου έλυσες και άλλη απορία (kfl+) και ας μην την είχα γράψει  ;)

Αποσυνδεδεμένος iakinthos

  • **
  • 110
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #426 στις: Μαρτίου 23, 2016, 16:27 »
Από καμιά 30αριά drip-tips που έχω,
-δοκιμασμένα- παίρνει μόνο αυτά:

https://www.fasttech.com/p/2034101
https://www.fasttech.com/products/1734805

Προσθέτω ακόμα ένα συμβατό.
https://www.fasttech.com/p/1995506
Από αυτά που παρουσιάσατε παιδιά, ''βεντουζιάζουν'' καλά στη καμπάνα ώστε να την ανοιγοκλείνουν?
Μια απάντηση εδώ παιδιά να μπούνε καλάθι και να γίνει η παραγγελία?

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #427 στις: Μαρτίου 23, 2016, 16:40 »
την καμπάνα στον phenomenon δεν χρειάζεται να την ανοιγοκλείνεις από το drip tip
εξέχει αρκετά ώστε να την γυρίσεις και χωρίς drip tip

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #428 στις: Μαρτίου 23, 2016, 17:08 »
Δεν ξέρω τι orings ψάχνετε. Πρώτο στήσιμο σήμερα, ούτε ιδέα σταγόνας. Μήπως να ξαναβλέπατε το στήσιμο σας?

Μεγάλη μπουκιά φάε... Το πρωί ήταν άδειος τελείως και καθόμουνα και σκούπιζα το mod.

Τελείωσα με τις διαρροές και τα δάκρυα όταν έβαλα o-rings και στο δακτυλίδι του αέρα εσωτερικά αλλά και στο τανκ (όπως η φωτογραφία με τα ανταλλακτικά τανκάκια που πουλάνε). 

Μήπως μπορείς να βάλεις φωτογραφία με το πού ακριβώς έβαλες o-rings? Προσπαθώ από το πρωί να βγάλω άκρη και δεν μπορώ.

Όταν έβαλα εδώ που φαίνεται στο δαχτυλίδι του αέρα δεν κλείνει καλά το τανκ και αφήνει κενό με την βάση:



Εντωμεταξύ εδώ δεν έχει καθόλου o-rings το δαχτυλίδι του αέρα:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=351&v=ATu7e2JisLU

Αποσυνδεδεμένος djfloor

  • **
  • 199
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #429 στις: Μαρτίου 23, 2016, 17:19 »
Το δικό σου δακτυλίδι έχει βλέπω, οπότε βάζεις κι ένα στο τανκ μετά το σπείρωμα.

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #430 στις: Μαρτίου 23, 2016, 17:21 »
αυτη ειναι εικονα απο fasttech μερια
χωρις οριγκ ερχεται παντως
αν δεν ειχα διαρροες δεν θα με χαλαγε το κενο αναμεσα δαχτυλιδι και τανκ

στο βιντεο εχει οριγκ στο τανκ

Αποσυνδεδεμένος akisazi

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #431 στις: Μαρτίου 23, 2016, 18:57 »
Η φοτο είναι απο τα σχόλια του fastech, το είχα πεί  :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 23, 2016, 20:17 από akisazi »

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #432 στις: Μαρτίου 23, 2016, 20:09 »
Από αυτά που παρουσιάσατε παιδιά, ''βεντουζιάζουν'' καλά στη καμινάδα ώστε να την ανοιγοκλείνουν?
Τα 2 τα δικά μου ναι, όλα comple.  :D (όπως έγραψε και άλλος όμως, η καμπάνα γυρίζει και χωρίς drip-tip)

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #433 στις: Μαρτίου 24, 2016, 12:42 »
Μμμμ τι έχουμε εδώ  πακέτο  τι πακέτο  βρε παιδιά 15/3 παραγγελία και 24 παραλαβή   δεν εχει ξαναγίνει

για να δουμε Τι θα δουμε τι έχει το μενού σήμερα?
ααα μπόλικα καλούδια και ποιός ηταν ο βιαστικός τισ υπόθεσης και ήρθε σε 9 ημέρες εεεε

ααα εσυυυ είσαι ο μάγκας που μου βιάζεται να κοντραστησ στα ίσια με των Μάχο για να σου κάνω ενα μπανακι στα γρήγορα να δουμε τι ατμό φουμαρησ 


σύρμα 0.25 ss
6 σπείρες ανοιχτές
Σε 2.5 mm πυρήνα
0.73 ωμ 
Βαμβάκι CGD σε στυλ Ζ γεια σου Dem
σορυ παληκάρια που δεν έβγαλα φωτο με το βαμβάκι όχι οτι δεν άξιζε θέμα παρουσίασης αλλά βιάστηκα να των ατμισο στο επόμενο σεταπ θα βαλω  

αρχικα είχα ξανά ατμιση  με γνησιότητα φαινόμενο αλλά όχι με δικο μου σεταπ και δεν μου άρεσε καθόλου ουτε σε γεύση ουτε χτύπημα τίποτα ενα ανούσιο πράγμα  απόλυτος...  στο παιχνίδι με έβαλε ο μαχοσ και η μονιμη σπορεία μου  αφού ρε Μανιαδάκη δεν των σεταρεσ εσύ γιατί βγάζεις τέτοια συμπεράσματα άκουγα και για διαρροές δάκρυα κρύο και ιδρώτα και έκοβα λάσπη  αλλά ωσ περίεργος τύπος λέω και τι θα χάσεις άντε βρε ας παει και το παλιάμπελο   ....

Σαν πρωτη ματια δεν κρύβω των ενθουσιασμό μου είναι πανέμορφος ακόμα και απο εμένα   χαχαχα..ήρθε γενικά πεντακάθαροσ με ωραία σπειρωμάτα  και τέλειο φινίρισμα το γνωστο σε ολουσ δαγκωμα τισ καμπανασ που ακουγα και δεν ήξερα αλλά λογο οτι έχω δει παρα Πολλά   βίντεο του DEM είχα εξοικειωθεί στο θέμα αυτό 

πρωτο γέμισμα με τριμπεκα diy το ίδιο έχω και στων Μάχο και πρεπει να παίξει συγκριτικό τεστττ   ε πωσσ γεμισμα απο κατω παρα πολυ ευκολα ακόμα και με χοντρουτσικη μυτουλα και κλείσιμο  ΚΛΟΥΠΠΠ μμμμ πολυ γουσταρισα αυτών των ήχω ..πάμε να ατμισουμε να δουμε τι ατμο φουμαρι

πρωτη τζούρα  και έχω μείνει    κάπως έτσι
για να καταλαβεται  άρχισα την πιπιλα επι 5λεπτου ασταμάτητα
γεύση 9στα 10 χτύπημα 8 στα 10 ποιότητα  τα ατμού  12 στα 10 επάξια χτυπάει των Τηλέμαχο στα ίσια αν και πρωτο σεταπ και πρώτες εντυπώσεις
αλλά όπως λένε και στο χωριό μου η καλη μέρα απο το πρωι φαίνεται    
όπως βλέπεται αυτή η 2 θα γίνουν παρα πολύ καλοί φίλοι ...

 δεν είχα ουτε δάκρυα ουτε ιδρώτα υπο τροφοδοσία  δεν συνάντησα ακόμα και με κλειστή καμπάνα και με τζούρεσ επαναλαμβανόμενες  ακόμα και με κόφτη των 10 σεκοντ στο vtc διαρροή καμια ακόμα και με 2 στροφές άνοιγμα στην καμπάνα πλαγιάστός όρθιος δεν έκανε Κιχ  τουλάχιστον τισ 2.5 ώρες που των ατμιζω ....
την μακακια φυσικά την εκανα 1 που χάλασα το ενα Όρινκ λογου μη διαβροχής πρωτα με υγρό και 2ρη μακακια επειδή μου αρέσουν πέρα του ξηρού καπνικου και μια γλυκιά επί γεύση όπως του black honey που είχε μέσα και ο Μαχοσ ..με σχεδόν γεμάτο το τανκ και χωρίς να αφαιρέσο τριπ τιπ έβαλα και περίσσια δυναμη  και πήρα όλο το τριμπεκα στα χέρια .. εντάξει βρε παληκάρια μη βαρατε κάνω και εγώ ποτε ποτε κάποια λάθη   ..

ΥΓ ..Φαινόμενο Μαχοσ ..1-1 ισοπαλία άντε τώρα περιμένω και των cloud one να δω τι ατμό φουμαρι   



Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #434 στις: Μαρτίου 24, 2016, 13:09 »
Καλώς τα δέκτηκες Γιώργο.
Ερώτηση 1, εσένα είχε o-ring το δακτυλίδι ρύθμισης αέρα?
Ερώτηση 2, επειδή ακόμα δεν κατάλαβα πώς γεμίζεται από μπορεί κάποιος να ανεβάσει καμιά φώτο ή βίντεο με το γέμισμα του κλώνου από κάτω?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172051 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276447 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15402 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14036 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9393 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43062 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 424 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35510 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558888 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182537 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 203 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10488 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364