vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

597 επισκέπτες, 4 χρήστες
fotis3d, Parolos, treloneritis, Doubt

Twitter

Phenomenon 316 SS Clone

Αποσυνδεδεμένος aelarag1

  • **
  • 115
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #345 στις: Μαρτίου 12, 2016, 00:08 »
Ναι απλα ετυχε μια φορα απο τις 5 παραγγελιες που της εχω στειλει μεχρι τωρα να περασει απο το τελωνειο

Oukitel k6000 6000mha 5.5 intch


Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #346 στις: Μαρτίου 12, 2016, 00:15 »
Σκεψου ότι οι αντιστασεις θα ηταν μικρο δεμα και παλι το σταματησαν.
Εδώ μεχρι στιγμης τοσα χρονια δεν...... 8) 8)
Πετρος  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος aelarag1

  • **
  • 115
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #347 στις: Μαρτίου 12, 2016, 00:17 »
Ναι σε αυτο εχεις δικιο εχω παει και ξερω μεσα σε 5 λεπτα βγαλαμε την αδεια για το μαγαζι και καθομουνα και γελουσα μονος μου δεν το πιστευα

Oukitel k6000 6000mha 5.5 intch


Αποσυνδεδεμένος zisis85

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #348 στις: Μαρτίου 12, 2016, 01:54 »
Από όσα έγραψα, στα μεταφορικά κόλλησες. Θα πέθανες στην σκέψη.
ενω εσυ φιλε που δικαιολογεις τον κάθε μαγαζατορα που αισχροκερδει φαινεσαι ιδιαιτερα σκεπτομενος.το οτι οι περισσότεροι στην ελλαδα ανακάλυψαν μια μπισνα η οποία προς το παρον έχει λεφτα και δαγκωνουν τον κοσμο δεν περνα απο το μυαλό σου μαλλον....αν γνωρίζεις στοιχειώδη αγγλικα μπες και δες τι λενε οι ξενοι reviewers για τα ελληνικα προιοντα απο αποψη τιμης.απλα χλευασμός.anyway φυγαμε off topic....

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #349 στις: Μαρτίου 12, 2016, 02:02 »
Τρία πουλάκια κάθονταν...

Αποσυνδεδεμένος zisis85

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #350 στις: Μαρτίου 12, 2016, 02:13 »
να και καπου που συμφωνουμε....

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #351 στις: Μαρτίου 12, 2016, 02:21 »
Zisis85, με ένα μήνα στο φόρουμ και πόσο παραπάνω έχεις στον ατμό, μη νομίζεις ότι προλαβες να εξοικειωθείς με τα πάντα.  
Το πρώτο σου μήνυμα εδώ ήταν αν γνωρίζουμε ευρωπαικό κατάστημα που να έχει κοντινές με fasttech τιμές (και λίγα ποστ πριν από την τεχνογνωσία σου περί αγοράς του ατμού, έκανες ερωτήσεις αρχαρίου για το tc ) Eψαξες προφανώς και δε βρήκες φτηνά καταστήματα στην ευρώπη. Επειδή δεν υπάρχει κάτι τέτοιο. Η γκρίνια ποτέ δεν είναι εποικοδομητική. Αυτή είναι η αγορά. Δεν σε υποχρέωσε κάποιος να δώσεις 40 για "ελληνικό" κλώνο, ούτε 110 για τον αυθεντικό. Πάρτον με 20 από την ΦΤ, αλλά μην τους υποχρεώσεις με τη σειρά σου να τον έχουν στο σπιτι σου αύριο, μην ψάξεις άμεση αντικατάσταση αν κάτι δεν πάει καλά.
Ολα τ΄άλλα είναι είχαμε να λέγαμε.
Το φόρουμ σου άνοιξε τα μάτια και σου πρόσφερε 3 λύσεις. Διάλεξε τη μια που θέλεις και μη γκρινιάζεις γι΄αυτές που δε θέλεις.
Υπάρχει βέβαια και μια τέταρτη λύση, που έχει ξαναειπωθεί. Αν πιστεύεις ότι με 5 ευρώ στο 20ρικο αγοράς, μεταφορικών, τελωνείου (ναι, ο έμπορος πληρώνει τελωνείο και κούριερ, διότι δε θέλει να παραλάβει μετά από 1-2 μήνες) καλύπτεσαι με όλα τα υπόλοιπα έξοδα και σου μένει και κέρδος, άνοιξε εσύ ένα κατάστημα, να βγάζεις εσύ μεροκάματο καλό κι εμείς να έχουμε φτηνά και άμεσα τα καλούδια μας. Σ΄αφήνω να κάνεις το business plan και θα παρακαλέσω να τερματίσουμε τα off topic.

Αποσυνδεδεμένος zisis85

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #352 στις: Μαρτίου 12, 2016, 02:29 »
Αγαπητη Πέτρα δεν είχα ποτε τετοιες φιλοδοξιες....Δεν γκρινιαξα επισης μια διαπιστωση εκανα...επισης νομιζω δεν χρειαζεται πιστοποιηση εμπειριας για να εκφραζει καποιος την γνωμη του....Αν ειναι τοσο κακο σαν συντονιστρια που εισαι μπορεις να σβησεις τα σχολια μου..

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #353 στις: Μαρτίου 12, 2016, 02:43 »
Δεν διαπιστωνεις...κατηγορεις.
Η λεξη διαπιστωση ειναι ηπια. Η λεξη αισχροκερδεια οχι. 
Για χαρην της διαλογικης συζητησης σου αντιπαρατεθηκαν επιχειρηματα στα οποια το μονο δικο σου ηταν τα μεταφορικα τζαμπα της φτ στη λιανικη.
Τωρα για τους ριβιουερ πιανεις εμενα αδιαβαστη. Φαινεται επεσα μονο στις καλες κριτικες των ελληνικων ατμοποιητων...τους χλευασμους δεν τους πετυχα καν να συζητιουνται σε πηγαδακια ατμιστων ως ατμιστικο... φαινομενο.
Φανταζομαι ομως οτι οι μη ελληνικοι hurricane 200 € kayfun 4 150€ & erlkonigin 130€ θεωρουνται οκαζιον απο πλευρας τιμης στην παγκοσμια ατμιστικη κοινοτητα. Οσο για τα απιστευτα μεταφορικα που καλειται ο ελληνας ναπληρωσει για να αγορασει απο αμερικη και πολλα σημεια της ευρωπης...τι να πω...πονοψυχια των εμπορων του εξωτερικου ειναι

Αποσυνδεδεμένος zisis85

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #354 στις: Μαρτίου 12, 2016, 03:00 »
το οτι η λέξη αισχροκέρδια αποτελέι κατηγορία μάλλον ανηκέι στην τελευταία εκδόση των ελληνικών την οποία δεν έχω διδαχθεί.Επίσης τα επιχειρήματα που ακούστηκαν ήταν τα μεταφορικα δεν τα ανέφερα εγώ.ΑΑΑ συγγνώμη και τα ασφαλιστικα ταμία και τα νοικια....Ξέρεις και εμεις οι υπολοιποι πληρώνουμε νοικια και έχουμε ασφαλιστικeς εισφορές.επίσης δεν ειπα ποτέ οτι με ανάγκασε κάποιος να πάρω κάτι .Ελευθεροι ανθρωποι είμαστε και κανουμε τις επιλογες μας.Και φυσικά δεν πήγα να αντιπαραθέσω τις γνωσεις μου με τις δικές σας οι οποιες φαντάζομαι είναι αρκετες ,Οσο για του ατμοποιητές που αναφέρεις καλο θα ήταν να αναλογιστέις ότι αναφέρονται σε κοινά με άλλα κατα κεφαλην εισοδήματα απο τα ελληνικά.Οταν ο αγγλος η ο αμερικάνος λεεί τσαμπα εναν ατμοποιητή των 40 δολαρίων γι αυτον ένας τον 100 θεωρείται λογική τιμή.Στην ελληνική πραγματικότητα για μένα δεν είναι για σένα μπορεί να είναι.

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #355 στις: Μαρτίου 12, 2016, 03:11 »
το οτι η λέξη αισχροκέρδια αποτελέι κατηγορία μάλλον ανηκέι στην τελευταία εκδόση των ελληνικών την οποία δεν έχω διδαχθεί.

Αν διδάχτηκες ελληνικά όπου το να λες ότι κάποιος αισχροκερδεί δεν αποτελεί κατηγορία, εκεί που σου μάθανε και την αριθμητική όπου το 40 είναι 200% πάνω από το 20, τότε δεν φταις εσύ που δεν καταλαβαίνεις τι σου λέμε τόση ώρα και απαντάς αρλούμπες.

Αποσυνδεδεμένος zisis85

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #356 στις: Μαρτίου 12, 2016, 03:19 »
θα σε παρακαλούσα αγαπητε να είσαι κόσμιος οπως σεβααστηκα την αποψη σου.τωρα το τι διδαχτηκα και που νομίζω δεν σε αφορά αν παλι καιγεσαι τοσο μπορο να σου στειλω σε ενα email τον τιτλο πτυχιο μου και του μεταπτυχιακου μου.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #357 στις: Μαρτίου 12, 2016, 06:19 »
Δε νομιζω να χρειαστει.
Σε πιστευουμε.
Εξαλλου το θεμα του νηματος ειναι ο κλωνος φαινομενο,  οχι τα πτυχια του Ζηση.
Επιστροφη στο θεμα μας! 

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #358 στις: Μαρτίου 15, 2016, 21:48 »
Μετά από συμβίωση 5 ημερών μπορώ τώρα να πω με σιγουριά την γνώμη μου για τον συγκεκριμένο ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ.
https://www.fasttech.com/products/3982000
Δεν θα πω τα κλασικά για γεύση,ντουμάνια κ.τ.λ γιατί έχουν χιλιοειπωθεί.
Θα σταθώ μόνο στον συγκεκριμένο κλώνο που έχω στα χέρια μου μπας και βοηθηθεί κάποιος για την αγορά του.
Σαν πρώτη εντύπωση όταν άνοιξα αυτό το ωραίο κουτάκι είδα έναν προσεγμένο ατμοποιητή από θέμα φινιρίσματος και καθαριότητας.Μετά από ένα σχολαστικό πλύσιμο όπως κάνω πάντα,τον έστησα(ni200 5 σπείρες) και ήρθε η ώρα να βιδώσω την καμπάνα ελπίζοντας ότι ο δικός μου κλώνος θα ήταν κάτι διαφορετικό απο αυτά που είχα δει και είχα διαβάσει...αλλά προσγειώθηκα πολύ γρήγορα και ανώμαλα,γιατί ήταν μια απο τα ίδια :yes:.
Άρα σπειρώματα καμπάνας :thumpdown:(κατα βάθος το ήξερα όμως και δεν με πείραξε).
Πάμε τώρα στο δεύτερο τεστ και σημαντικότερο για μένα,το γέμισμα και το κούμπωσε ξεκούμπωσε του τανκ για γέμισμα απο κάτω.
Διαβρέχω λίγο τα δυο ορινκάκια και κουμπώνω....(κλακ..ο χαρακτηριστικός ήχος όταν κουμπώνει)....όπα λέω κομπλέ.
Ξεκούμπωμα..το ίδιο εύκολα....ξανά κλακ...γέμισμα και κομπλέ!!
Από τότε όλα καλώς χωρίς να έχω κανένα άλλο πρόβλημα(ούτε δακρύσματα,ούτε διαρροές) εκτός της καμπάνας,που είναι λίγο της υπομονής..(μην είμαστε και πλεονέκτες) :tongue_smilie:.
ΑΞΙΟΣ :respect:.

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #359 στις: Μαρτίου 15, 2016, 21:53 »
ήρθε η ώρα να βιδώσω την καμπάνα ελπίζοντας ότι ο δικός μου κλώνος θα ήταν κάτι διαφορετικό απο αυτά που είχα δει και είχα διαβάσει...αλλά προσγειώθηκα πολύ γρήγορα και ανώμαλα,γιατί ήταν μια απο τα ίδια :yes:.
Άρα σπειρώματα καμπάνας :thumpdown:

:lotpot: :lotpot: :lotpot:

Αν είχες διαβάσει για τον γνήσιο θα είχες καταλάβει ότι αυτό δείχνει πόσο καλός κλώνος είναι.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172177 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276546 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14044 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9406 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43188 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 432 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35709 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559261 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182677 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 210 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10639 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364