vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

608 επισκέπτες, 4 χρήστες
treloneritis, fotis3d, Harris, dkostas

Twitter

Phenomenon 316 SS Clone

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #270 στις: Φεβρουαρίου 25, 2016, 18:22 »
Καλησπέρα, σε παραγγελία στις 23 Ιαν. αυτός εδώ , μου ήρθε με λογότυπα για όποιον ενδιαφέρεται.

λεγε μου τετοιααα, αυτον τον περιμενω σε λιγες μερες :thumpup:
παραγγελια 9/2

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #271 στις: Φεβρουαρίου 25, 2016, 18:30 »
Άντε βρε τυχερός είσαι    είδε φίλο τιμήθηκαν και τα κινεζάκια και χαράσσουν λογότυπα  περιμένω πμ Αντώνη μόλις των παραλάβεισ

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #272 στις: Φεβρουαρίου 25, 2016, 18:48 »
τωρα που το ξανασκεφτομαι δεν ξερω αν τον θελω γιατι οι κριτικες και η αποδοση γευσης/σπειρωματων κτλ αφορουν τον χωρις λογοτυπα που βγαινει απο τον Χ κατασκευαστη.
αυτος με τα λογοτυπα ΙΣΩΣ ειναι απο αλλον κατασκευαστη και δεν ξερω αν η ποιοτητα του ειναι η ιδια με του καλου κλωνου...
ενημερωνω

Αποσυνδεδεμένος aelarag1

  • **
  • 115
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #273 στις: Φεβρουαρίου 25, 2016, 19:54 »
Και εγω παιδια περιμενω τον κλωνο απο ft να δουμε τι θα βγει...

Στάλθηκε από το K6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος iakinthos

  • **
  • 110
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #274 στις: Φεβρουαρίου 25, 2016, 19:58 »
Βάλε τις "ουρές" από δυό τρυπάνια των 2μμ στίς τυφλές τρύπες του πόλου και σφίξε με γαλλικό κλειδί πιάνοντας πάνω στα τρυπάνια. Εν ανάγκη βάλε και δύο κομματάκια τεφλόν στο σπείρωμα για να σφίξει (οχι τύλιγμα γιατι μάλλον δεν θα κάνει επαφή μετά). Φυσικά αν έχει φθαρεί το σπείρωμα δύσκολα θα το σώσεις.
Σε ευχαριστώ για το tip. Την έσωσα. Δε το είχα με μυτάκια από τρυπάνια και γαλλικό, αλλά κατάλαβα τι πρέπει να κάνω. Το προσπάθησα και πριν αλλά δε το ζόρισα γιατί φοβήθηκα. Μετά το πόστ σου, έβαλα τη βάση σε μέγγενη με πετσέτα μη πληγώσει και με μια πένσα με πετσέτα κι αυτή, έπιασα τη βάση του πόλου από το 501 και βίδωσα όσο μπορούσα. Τελικά βίδωσε, δε κουνιέται τώρα, δε ξέρω αν έχει πιάσει καλά ή θα χαλαρώσει αργότερα με το βίδωσε ξεβίδωσε. Τώρα θα κάτσω να τον ξεζουμίσω.

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #275 στις: Φεβρουαρίου 25, 2016, 20:27 »
O difloor γραφει ότι είναι εξαιρετικος με το λογοτυπο.
Απαντησεις 151,154.
Πετρος

Αποσυνδεδεμένος Morf

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #276 στις: Φεβρουαρίου 25, 2016, 20:47 »
λεγε μου τετοιααα, αυτον τον περιμενω σε λιγες μερες :thumpup:
παραγγελια 9/2
:thumpup: 
Δεν ξέρω πως είναι ο κανονικος, αλλα στον δικό μου, τα λογότυπα "GUS" και η "κορώνα" είναι χαραγμένα αλλά αχνοφαίνονται, Βέβαια αυτο φτιάχνεται εύκολα με ενα μαρκαδορακι και σκούπισμα. Το λογότυπο "Phenomenon" είναι τυπωμένο όμορφα στο πάνω μέρος του τανκ.

Θέλει προσοχή με τα o-ring, μετά το πρώτο πλύσιμο,την πρώτη μέρα το τανκ δαγκωσε το μικρό o-ring στο πάνω μερος της καμπανας (γιατί φυσικά βιάστηκα και δεν τα έβρεξα) και την τρίτη δαγκώθηκαν τα δυο o-ring του τανκ γιατι πηγα, το επλυνα να αλλάξω υγρο και φρόντισα να το στεγνώσω καλα. :eyesplash:

Το drip tip μου αρέσει, αλλα δεν βρήκα άλλο στη συλλογή μου να χωράει στην καμινάδα.  Δεν είναι 510, ειναι 509,88888 :wall: Προχτές έχασα το μεταλλικό κομμάτι του drip tip, φυσικά επειδή αυτό είναι το μόνο που είχε το πιο χαλαρό o-ring. 

Κατά τα άλλα γεύση αρκετά καλή, προφανώς λόγω της συμπύκνωσης στην καμπάνα και ο ατμός έχει άλλη αισθηση στο άτμισμα σε σχέση με άλλους επισκευάσιμους.

 Αυτό που είπε ένα παλικάρι πιο πάνω ισχύει και σε μένα, με το δάκρυσμα με το που φτάνει προς το τέλος το υγρό. Τις προάλλες τον είχα στην τσέπη και περπατούσα και μύριζα μπισκότο στον αέρα, μέχρι που είδα μια μεγάλη στάμπα στα ρούχα μου.

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #277 στις: Φεβρουαρίου 25, 2016, 20:51 »
για το drip tip εννοεις οτι ειναι πιο λεπτο σε αυτον?
dremel δεν εχει κανενας γνωστος σου? λιγο φαγωμα στην βαση του... :))

Αποσυνδεδεμένος Morf

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #278 στις: Φεβρουαρίου 25, 2016, 21:23 »
Γμτ! έχω το dremel και κάθεται, πως δεν το σκέφτηκα?  :thumbsup_move_1:

Αποσυνδεδεμένος iakinthos

  • **
  • 110
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #279 στις: Φεβρουαρίου 25, 2016, 21:27 »
Έτοιμος και μάχιμος. Κλασικό στήσιμο με κανθάλ 0.32 σε 2.5 άξονα 7 σπείρες, 1.4Ω αντίσταση, μισή στροφή άνοιγμα η καμπάνα στην αρχή και μετά κλείσιμο. Άλλαξα και το o-ring στο drip tip που είχε πετσικάρει, με ένα της συσκευασίας και το δεύτερο που έμεινε, δείγμα και στον Σταματιάδη, μπας και βρούμε τα ίδια. Smooth τζούρα χωρίς υπέρ/υπό τροφοδοσίες. έβγαλε ένα ''δάκρυ'' στην αρχή από τις τρύπες του αερά, αλλά μόνο αυτό. Γεύση φοβερή, χτύπημα και ατμός βελούδινος. Πήρα αυτό που περίμενα και καθώτι δεν είμαι και ο σούπερ ''στησιματάκιας'' (μαθαίνω ακόμα), με το καιρό και την εμπειρία, θα τον απογειώσω όσο μπορώ. Δεν έχω δοκιμάσει τον γνήσιο, αλλά ο κλώνος είναι πολύ καλός.


Αποσυνδεδεμένος Alexis7

  • ***
  • 708
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #280 στις: Φεβρουαρίου 25, 2016, 23:03 »
Τελικα δεν μου ειπατε ποιον να παρω και απο που;

Αποσυνδεδεμένος aelarag1

  • **
  • 115
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #281 στις: Φεβρουαρίου 25, 2016, 23:07 »
Εγω φιλε Αλεξη παραγγειλα αυτον https://m.fasttech.com/products/0/10019123/3982000-phenomenon-lite-styled-rta-rebuildable-tank πιστευω οτι ειναι ο ποιο καλος...θα δειξει...

Στάλθηκε από το K6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #282 στις: Φεβρουαρίου 25, 2016, 23:32 »
:thumpup: Δεν ξέρω πως είναι ο κανονικος, αλλα στον δικό μου, τα λογότυπα "GUS" και η "κορώνα" είναι χαραγμένα αλλά αχνοφαίνονται, Βέβαια αυτο φτιάχνεται εύκολα με ενα μαρκαδορακι και σκούπισμα. Το λογότυπο "Phenomenon" είναι τυπωμένο όμορφα στο πάνω μέρος του τανκ. Θέλει προσοχή με τα o-ring, μετά το πρώτο πλύσιμο,την πρώτη μέρα το τανκ δαγκωσε το μικρό o-ring στο πάνω μερος της καμπανας (γιατί φυσικά βιάστηκα και δεν τα έβρεξα) και την τρίτη δαγκώθηκαν τα δυο o-ring του τανκ γιατι πηγα, το επλυνα να αλλάξω υγρο και φρόντισα να το στεγνώσω καλα. :eyesplash: Το drip tip μου αρέσει, αλλα δεν βρήκα άλλο στη συλλογή μου να χωράει στην καμινάδα.  Δεν είναι 510, ειναι 509,88888 :wall: Προχτές έχασα το μεταλλικό κομμάτι του drip tip, φυσικά επειδή αυτό είναι το μόνο που είχε το πιο χαλαρό o-ring. Κατά τα άλλα γεύση αρκετά καλή, προφανώς λόγω της συμπύκνωσης στην καμπάνα και ο ατμός έχει άλλη αισθηση στο άτμισμα σε σχέση με άλλους επισκευάσιμους. Αυτό που είπε ένα παλικάρι πιο πάνω ισχύει και σε μένα, με το δάκρυσμα με το που φτάνει προς το τέλος το υγρό. Τις προάλλες τον είχα στην τσέπη και περπατούσα και μύριζα μπισκότο στον αέρα, μέχρι που είδα μια μεγάλη στάμπα στα ρούχα μου.
Από ft και μένα με λογότυπα ήρθε. Δε ξέρω πώς είναι στον αυθεντικό για να συγκρίνω αν είναι ίδια. +1 για το drip tip. Το έγραψα πιο πάνω ότι αρκετά 510 drip tip δε χωράνε, 1-2 βρήκα να ταιριάζουν προς το παρόν.

Αποσυνδεδεμένος haris1mee

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #283 στις: Φεβρουαρίου 26, 2016, 01:49 »
Και εμένα απο ft με τα λογότυπα ήρθε, τέλεια κατασκευή,δεν λέω εξαιρετική γιατί δεν έχω τον γνήσιο να συγκρίνω..

Αποσυνδεδεμένος Alexis7

  • ***
  • 708
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #284 στις: Φεβρουαρίου 26, 2016, 02:02 »
Ρε παιδια μπορουμε να ατμιζουμε με κλειστη καμπανα;Δεν θα μας καψει το βαμβακι αφου δε θα εχει τροφοδοσια;Επειδη ειπε ενας φιλος πιο πανω οτι μετα απο λιγω την κλεινει και ατμιζει.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172191 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276550 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14044 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9406 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43194 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 432 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35723 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559279 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182683 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 211 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10646 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364