vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

499 επισκέπτες, 3 χρήστες
gfilip, pngtszs1976, Lazy Dog

Twitter

Phenomenon 316 SS Clone

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #1620 στις: Ιανουαρίου 17, 2017, 23:08 »
Ξέρει κανείς αν έχει καμία σχέση το drip tip του unfollow της fasttech, με το original?

Αποσυνδεδεμένος Dimidom

  • *
  • 74
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #1621 στις: Ιανουαρίου 31, 2017, 21:33 »
Καλησπερα παιδες μηπως ξερει κανεις πως θα ανοιξω το δαχτυλι για αναπληρωσει υγρων ? Εβαλα γνησια ο ρινκ και μπηκε σφιχτα και δεν κουνιετε καν με το χερι προσπθησα με πενσα αλλα μονο σημαδι εκανε καμια λθση ?  :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος argo

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #1622 στις: Ιανουαρίου 31, 2017, 21:39 »
Βάλτο στην κατάψυξη για 10-15 λεπτά και ξαναπροσπάθησε. Τα πλαστικά γάντια βοηθούν αρκετές φορές. Να περνάς με λίγο υγρό τα καινούρια Οrings.

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #1623 στις: Φεβρουαρίου 02, 2017, 10:13 »
Αποχαιρετισμός στο tank του κλώνου Unfollow. Ράγισε (αράχνιασε), μετά την χρήση ενός μόλις γεμίσματος με το DIY
Revolute-Les Duos (μπανάνα-φράουλα).
 

Αποσυνδεδεμένος Μάνος@frixos

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #1624 στις: Φεβρουαρίου 02, 2017, 14:35 »
Giorgos F  Καλησπερα φίλε μου το συγκεκριμένο υγρό  :thumpdown:  (άρωμα) μου έχει καταστρέψει 3 τανκάκια :angry_orange: .... δεν φταίνε τα πλαστικά, τα δύο από αυτά ήταν από καλούς άτμο γνήσια τανκάκια, όχι κλώνοι ....

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #1625 στις: Φεβρουαρίου 02, 2017, 18:13 »
Να το ξερα νωρίτερα...Όπως και να'χει, μια που με προειδοποιείς και για άλλα που έπονται, θα το έχω στα biohazard υγρά, και θα δοκιμάσω σε ατμοποιητές που δεν θέλω να χρησιμοποιώ. Αν το κάνει έστω σε έναν ακόμη, τότε το σουτάρω με μαεστρία, και ειδοποιώ πάσα την κοινότητα.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 02, 2017, 18:19 από Giorgos F »

Αποσυνδεδεμένος lageor7

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #1626 στις: Φεβρουαρίου 02, 2017, 18:24 »
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν βγαίνει γυάλινο....πραγματικά ας μου εξηγήσει κάποιος. Φτιάχνεις και πουλάς ατμοποιητή και ζητάς 100-120-140€ και το δίνεις με πλαστικό?? ΕΛΕΟΣ!....Απο την άλλη...εδώ θέλει 18€ για το πλαστικό, αν έφτιαχνε γυάλινο τι θα ζητούσε?
Είμαι ο μόνος που νιώθει σίγουρος πως αυτοί οι ατμοποιητές στο 50ρικό και τα spares σε λογικές τιμές θα απέφεραν πολύ περισσότερα κέρδη στους παραγωγούς τους? Μου φαίνεται πως δεν πολύ σκαμπάζουν απο μπίζνα δηδ. εκτός και αν είναι πολύ περιορισμένη η δυναμική της παραγωγής τους. Αλλά όταν βλέπω 10€ τα orings σκέφτομαι.....άσε καλύτερα μην πω τι σκέφτομαι γιατί μπορεί να πάρει η μπάλα και μερικούς εδώ μέσα και παρεξηγηθούμε. :tongue_smilie:

Βασικά είμαι ξενερωμένος γιατί μόλις παρέλαβα και εγώ τον κλώνο απο FT και τα σπιρώματα στο τανκάκι είναι σε κάποιο σημείο φαγωμένα (φαίνεται να λοίπουν πολύ πολύ μικρά κοματάκια) και μου δίνει την αίσθηση πως όποτε βιδώνω ξεβιδώνω πρέπει να τρίβεται-διαλύεται. Τι κάνω? Το χρησιμοποιώ? Δεν βρίσκω και ανταλλακτικό πέραν του αυθεντικού.* 

*Υ.Γ...το οποίο ΔΕΝ πρόκειται να πάρω!!! Όχι γιατί δεν έχω...αλλά γιατί είναι εγκληματικά υπερκοστολογημένο και...δεν είμαι κορόιδο! Δεν είναι δα και τόσο ανάγκη να έχω "φαινόμενο" για να κάνω κάποιον τζάμπα "μάγκα".
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 02, 2017, 18:30 από lageor7 »

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #1627 στις: Φεβρουαρίου 02, 2017, 18:29 »
Πριν τα έλεος, μήπως να σκεφτείς γιατί δεν δίνουν γυάλινο?

Το να σκαμπάζουν αυτοί από μπίζνα αλλά να μην σκαμπάζεις εσύ από μηχανολογία ας πούμε?

Και φυσικά ο καθένας πουλάει όσο θέλει αυτός, όχι όσο φτάνει η δικιά μας τσέπη.

Αποσυνδεδεμένος babis1993

  • **
  • 398
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν κόψουμε την νικοτίνη δν μπορουν να μας αγγίξουν
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #1628 στις: Φεβρουαρίου 02, 2017, 18:43 »
Ρε παιδια σε γυαλι ψιλο αμα κανεις spares εχει σπασει επι τοπου¨. Οι βολτες θα τριβονται . Δεν παιζει να γινει ποτε αυτο. Ενα SS τανκακι ομως δεν θα μ χαλαγε  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #1629 στις: Φεβρουαρίου 02, 2017, 19:17 »
ss υπάρχει
το tank δεν χρειάζεται να έχει σπειρώματα αλλα γυάλινο δεν είναι εύκολο να γίνει για τον phenomenon

Αποσυνδεδεμένος Μάνος@frixos

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #1630 στις: Φεβρουαρίου 02, 2017, 19:23 »
Να το ξερα νωρίτερα...Όπως και να'χει, μια που με προειδοποιείς και για άλλα που έπονται, θα το έχω στα biohazard υγρά, και θα δοκιμάσω σε ατμοποιητές που δεν θέλω να χρησιμοποιώ. Αν το κάνει έστω σε έναν ακόμη, τότε το σουτάρω με μαεστρία, και ειδοποιώ πάσα την κοινότητα.
Ειναι 100% σιγουρο στο υπογραφω, οποιοδηποτε συνθετικο τανκ θα το διαλύσει .... εγω μονο σε ατμοποιητη με γυαλινο τανκ η σε ντριπερ ατμιζω αυτο το υγρο ! ... επισης αν βρεις καπου ανταλλακτικο πλαστικο τανκ για τον Unfollow εκτος απο το γνησιο ....  ενημερωσε με σε παρακαλω   :yes:

Αποσυνδεδεμένος lageor7

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #1631 στις: Φεβρουαρίου 02, 2017, 19:24 »
Πριν τα έλεος, μήπως να σκεφτείς γιατί δεν δίνουν γυάλινο?

Το να σκαμπάζουν αυτοί από μπίζνα αλλά να μην σκαμπάζεις εσύ από μηχανολογία ας πούμε?

Και φυσικά ο καθένας πουλάει όσο θέλει αυτός, όχι όσο φτάνει η δικιά μας τσέπη.
-Πριν την ειρωνία μήπως να σκεφτείς ότι σκέφτηκα γιατί δεν δίνουν γυάλινο αλλά και πάλι θέλω να ακούσω γνώμες?
-Το να σκαμπάζω εγώ από μπιζνα που μπορεί να είναι και η δουλειά μου και να μη σκαμπάζει ο μηχανολόγος ας πούμε?

Άλλο η μηχανολογία και άλλο το marketing. Δεν είπα πως ένας μηχανολόγος πρέπει να γνωρίζει και marketing ή οικονομία. Αλλά εδώ μιλάμε για οφθαλμοφανέστατα πράγματα που ο στοιχειώδης νους κατανοεί. (αν τον αφήσει η υπεροψία και η απληστία).
Πας να κάνεις τον δικηγόρο του διαβόλου σε χαμένη υπόθεση....γιατί? Αλλα ας το απαντήσω...Ο συνειρμός ότι μπορεί να μην πηγαίνει μηχανολογικά το γυαλί, ακόμα και για κάποιον άσχετο, θα φανεί κουτός. Λίγοι ατμοποιητές έχουν γυαλί? Βλέπεις τεράστιες διαφορές απο άποψης τεχνολογίας ανάμεσα σε αυτούς? Ατμοποιητές είναι....όχι διαστημοπλοια. By the way, καταφέραμε να φτιάξουμε διαστημόπλοια δηδ, αλλά η επιστήμη δεν έχει βρει ακόμα τρόπο να κάνει το "φαινόμενο" να δουλέψει με γυάλινο τανκ? ::) Και για το ss που λέει ο φίλος?? Ούτε αυτό πάει μηχανολογικά? Αν έχειςι τέτοια πληροφορία καλώς (εν μέρει) τοποθετήσε έτσι, αλλά (και εδώ πάει το εν μέρει) θα μπορούσες να μας πεις να μάθουμε και εμείς, αντί να ειρωνευτείς. (no offense)
Μην το κάνουμε θέμα, γιατί μου φαίνεται πως είναι πολύ εύκολο κάποιος υποκειμενικά να κλείσει τα μάτια στο οφθαλμοφανές και να πιστεύει και να δικαιολογεί τα αδικαιολόγητα αν τον βολεύει.... γιατί μπορεί να είναι φίλος αυτού που το φτιάχνει... γιατί μπορεί να τα έσκασε χοντρά και να θέλει να νιώσει πως "άξιζε" και για χίλιους άλλου λόγους.
Φίλε μου αυτή είναι (εν ολίγης) η θέση μου και δεν νοώ καμία κόντρα....φιλικά στα λέω. Λες "όσο θέλει πουλάει ο καθένας"....όμως όπως θέλει σχολιάζει και κρίνει και ο καθένας. Αν και για το πρώτο δεν ισχύει νομοτελειακά στην αγορά (εκτός και αν είναι κουτός να πουλάει όσο θέλει). ΔΕΝ πουλάει όσο θέλει. Αν είναι έξυπνος και γνωρίζει, πουλάει όντως όσο λέει η τσέπη,  όχι του καθενός, αλλά του καταναλωτικού κοινού που έχει βάλει στόχο και η τιμή...καθορίζεται απο τον νόμο της προσφοράς και της ζήτησης πάνω στον όποιο στήριξα τη γνώμη μου. Γιατί ξέρω δυσανάλογα πολλούς που θα τον έπαιρναν στη μισή τιμή και 1 μόνο που τον έχει πάρει.
Δεν ξέρω από που πηγάζει η ανάγκη σου να στηρίξεις την άλλη πλευρά που εγώ σχολίασα αλλά εγώ δεν το λέω με κακία. Για αυτό μου ξίνισε το ύφος σου. Πραγματικά πιστεύω πως χάνει χρήματα και μάλιστα άφησα και ανοιχτό το ενδεχόμενο να φταίνε άλλοι παράγοντες που ανέφερα. Όχι ότι στηρίζω τον νόμο της αγοράς....ίσα ίσα με ενοχλεί να μην μπορώ να αγοράσω κάτι επειδή θεωρώ πως είναι υπερκοστολογημένο λόγο αυτού του νόμου (και όχι απαραίτητα επειδή δεν φτάνει η τσέπη μου αλλά γιατί δεν φτάνει εκεί η ανάγκη μου για το συγκεκριμένο προιόν για να κάνω τη κουταμάρα να πληρώσω κάτι υπερκοστολογημένο) Κάποιοι δεν αγοράζουν πάντα με μοναδικό κριτήριο πόσο φτάνει η τσέπη τους. Υπάρχουν και άλλα πέρα απο αυτό. Αλλά στη συγκεκριμένη περίπτωση δεν μου φαίνεται να είναι η αγορά που καθόρισε την τιμή. Μου φαίνεται όντως ότι πουλάει όσο θέλει και εδώ στηρίζονται τα όσα είπα παραπάνω. Αυτά....ελπίζω να κατάλαβες τι εννοώ γιατί....βγαίνουμε off topic.
Απάντηση πάντως στο ερώτημα μου δεν πήρα. :)
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 02, 2017, 19:30 από lageor7 »

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #1632 στις: Φεβρουαρίου 02, 2017, 19:38 »
όλο αυτό μου θυμίζει το κανάλι του ρένου στο youtube
πως το λέγανε να δεις?

edit
λάθος το intro στην αρχή ήτανε και το site του
sorry

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #1633 στις: Φεβρουαρίου 02, 2017, 19:42 »
Τόσες λέξεις μαζεμένες που να μην λένε τίποτα είχα καιρό να διαβάσω.

Άμα δεν καταλαβαίνεις από μόνος σου την πρακτική δυσκολία του να βιδώσεις κάτι μεταλλικό σε κάτι γυάλινο χωρίς διαρροές, από εμάς περιμένεις να σου εξηγήσουμε?
Άμα δεν καταλαβαίνεις από μόνος σου γιατί υπάρχουν εταιρίες που πουλάνε 1000 το ίδιο που άλλοι πουλάνε 100 και παρόλα αυτά δεν έχουν κλείσει, δεν μπορούμε να σε βοηθήσουμε εμείς.

Το ότι η δική σου τσέπη και η δική μου δεν φτάνουν, δεν σημαίνει ότι ο άλλος είναι αναγκασμένος να πουλήσει όσο θέλουμε εμείς.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 02, 2017, 19:47 από modivin »

Αποσυνδεδεμένος lageor7

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #1634 στις: Φεβρουαρίου 02, 2017, 21:15 »
Α καλά....έχεις θέμα εσύ....
-Για όλα υπάρχει μια εξήγηση. Ακόμα και για το γεγονός πως τόσες λέξεις διάβασες και τίποτα δεν κατάλαβες και επαναλαμβάνεσαι.
-Ενημερωτικά...υπάρχουν ατμοποιητές ΜΕ γυαλί (και με ss και με τσιμούχες!). Είναι ΓΕΓΟΝΟΣ! Δεν είναι ανάγκη να είναι το σπείρωμα γυαλί. Ρώτα αυτούς που τους έφτιαξαν πως γίνεται. Εγώ δεν ξέρω....μόνο ρώτησα αν μπορούμε να δούμε κάτι ανάλογο και εδώ.
-Ξέρω πολύ καλά πως δουλεύουν οι "εταιρείες" και δεν ζήτησα βοήθεια για κάτι τέτοιο.
-Για τη τσέπη τα είπα πιο πάνω αλλά.... ::) (ούτε εγώ σου φταίω να κάθομαι να εξηγώ γιατί 18€ για ένα πλαστικό ή 10€ για 2-3 o-ring είναι ληστεία άμα εσύ δεν μπορείς να το καταλάβεις από μόνο σου....Ούτε είπα πως είναι κάποιος αναγκασμένος να πουλήσει όσο θέλω, απλά σχολίασα τη τιμή....αν έχω το δικαίωμα....λέω εγώ τώρα!)

Γενικά δεν ζήτησα καμία βοήθεια, ούτε είπα ότι ξέρω κάτι από μηχανολογία. Μια απορία εξέφρασα και το έχεις κάνεις θέμα λέγοντας "ότι να 'ναι". Αν δεν ξέρεις ή δεν θες να απαντήσεις μην απαντάς καν και απέφυγε τις αερολογίες. Άσε κανέναν άλλον ΑΝ θέλει να μου λύσει την απορία. Η ειρωνεία ότι τι? Το "εσείς" ποιοι είστε? Έχεις πάρει εξουσιοδότηση από όλους εδώ μέσα και μιλάς για πάρτη τους?

Και άμα εσύ δεν μπορείς (ή δεν θες) να καταλάβεις τη θέση μου....κουκουρούκου! Μπορείς κάλλιστα να διαφωνείς αλλά άσε κανέναν άλλον όπως σου είπα.
Εσύ δεν θες κουβέντα....έχεις άλλη όρεξη και εγώ ΔΕΝ....άντε γεια!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172051 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276450 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15403 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14036 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9393 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43062 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 424 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35512 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558894 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182540 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 203 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10488 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364