vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

504 επισκέπτες, 7 χρήστες
Chris66, dkostas, Yakinthos, Aoratix, kurtz, Sergios, giorgos1999

Twitter

ECR Melo 2 επικευάσιμη κεφαλή για Triton και οσους παιρνουν τις ιδιες

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
O iJust 2 με τον Melo 2 δεν ερχεται; Αν ερχεται με αυτον τοτε την ECR θες. Αυτη που εβαλες 1η φορα την βλεπω  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Stentor

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
Αυτη κανει σιγουρα για Melo 2 / Triton δοκιμασμενα. Δεν ξερω τι παιζει με τον ijust2 και σπειρωματα πανω.


Αποσυνδεδεμένος blackdrone

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
  • Tα τυφλα πουλια ο Θεος τα χτιζει φωλια....
Παιδια για να μην μπερδευτουμε ...
Φιλε Shadowjump  δεν σε καταλαβαινω. Ι Just 2 λεω για τον ατμο ,οχι το πακετο που δινει η eleaf (μπαταρια-ατμο)

Τωρα η αντισταση που φοραει ο ijust εχει σπειρωματα επανω ,αυτη εδω: http://vapenw.com/ijust-2-coils-ec-head

Kαι εκει ειναι που μπερδευομαι,η ECR αυτη που εχει στο link ο Doubt δεν εχει σπειρωμα επανω ,και βλεπω οτι οι πιο πολλοι αυτη την κεφαλη προτεινουν .Λεω οκ θα κανει.
Μετα παρατηρω ενα  link στην προηγουμενη σελιδα του thread(αυτο το link που εβαλα και εγω), δεν θυμαμαι ποιος συνατμιστης το εβαλε,και βλεπω οτι ειναι με σπειρωμα επανω....απο τη φωτο δειχνει να ταιριαζει στον ijust.

Μηπως ξερει κανεις τι παιζει? Μηπως κουμπωνουν και οι δυο?Γιατι η δευτερη με τα σπειρωματα δεν ειναι απο eleaf αλλα απο anyvape.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 21, 2016, 16:21 από blackdrone »

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Produced by Anyvape, the Furytank is a new sub ohm tank featuring not only patented Bottom Scissor Dual Coil heads (BSDC) capable of handling 20-100w, but also compatible with Atlantis, Herakles and Segatank coils, as well as having an RBA coil head included in the box.
http://www.ecigclick.co.uk/anyvape-furytank-review/

Αποσυνδεδεμένος blackdrone

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
  • Tα τυφλα πουλια ο Θεος τα χτιζει φωλια....
Doubt μου αρεσει που απαντας με link συνεχεια  ;D   ;D  !
Λοιπον,τα διαβασα αυτα οκ αλλα κολλησα με αυτο που διαβασα δυο σελιδες πριν

"Ειναι η επισκευασιμη της Anyvape που υποτιθεται οτι ταιριαζει. Καποια στιγμη θα την δοκιμασω και αυτη. Προς το παρον με τις φτηνες ECR της Eleaf, ειμαι καλυμμενος.*Kι απο Εδω για να μην περιμενεις.  http://nextsteam.gr/0.5-ohm-pre-built-rda-head-for-furytank-by-anyvape/p955680"

Βλεπω και την αλλη της Eleaf που δεν εχει σπειρωμα επανω και αναρωτιεμαι τελικα τι ταιριαζει και που..
:hmmm:

Αποσυνδεδεμένος VirusPlus

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Εγώ την έχω πάρει από HC και ταιριάζει μια χαρά με τον iJust2.
Το προβλημα της είναι πως το καπάκι της δεν είναι βιδωτό αλλά κουμπωτό με αποτέλεσμα να μένει πάνω στο τανκ κάθε φορά που το ξεβιδώνεις για αναπλήρωση.

Αποσυνδεδεμένος blackdrone

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
  • Tα τυφλα πουλια ο Θεος τα χτιζει φωλια....
Ωραια μεχρι εδω μια χαρα λοιπον.
Την αλλη της anyvape την δοκιμασε κανεις στον ijust2 ?

Αποσυνδεδεμένος blackdrone

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
  • Tα τυφλα πουλια ο Θεος τα χτιζει φωλια....
Για οποιον ενδιαφερεται,τελικα η επισκευασιμη της anyvape ειναι μια χαρα για τον ijust2 ,ειναι κατα μισο mm ψηλοτερη απο τις εργοστασιακες αλλα δεν εχει προβλημα απλα θελει λιγο πιο πολυ δυναμη στο βιδωμα το τανκ.Χρειαζεται πολυ λιγο βαμβακι...ε ειναι και μια σταλια ετσι κι αλλιως.Με 0,32mm kanthal αντισταση που βγηκε 1,6 μια χαρα ατμισμα στα 9-12 watt με πολυ καλο ντουμανι.  :thumpup:  (παω να κανω και μια twisted..να δουμε τι παιζει..).


Εγινε !!Κριμα που ειναι πολυ μινι η κατασταση και δεν παιρνει για πολλα παιχνιδια...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 31, 2016, 20:35 από blackdrone »

Αποσυνδεδεμένος infernity

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Μολις εφτιαξα την πρωτη μου αντισταση !!
1.21 ωμ την διαβαζει το istick 60
Ερωτησεις. Σε υγρα με υψηλο vg βαζω λιγο βαμβακι ε;
Επισης, σε ποσα περιπου watt να το δουλευω;

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας

Αποσυνδεδεμένος infernity

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Το χω δει αυτο... δεν θυμαμαι να αναφερει καπου κατι που απανταει σε αυτα που ρωτησα...

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Ειναι αντικειμενικα αυτα που ρωτας. Σε high VG, δοκιμασε απλα να κανεις αφρατες τις ακρες, αφου ετοιμασεις ολη την κεφαλη και την κλεισεις. Παρε κατι μυτερο και σκαλισε το βαμβακι απο εξω για να γινει αφρατο. 
Οσο για τα watt, πες μου τι συρμα εβαλες και ποσες σπειρες, για να σου πω στο περιπου.

Αποσυνδεδεμένος infernity

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
το συρμα ειναι αυτο που εχει μεσα. kanthal δλδ.
σπειρες, γυρω στις 6-7 νομιζω. 
η αντισταση βγηκε 1.11

Αποσυνδεδεμένος savvas1350

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Το σύρμα που έχει μεσα είναι σαρανταρι(λογικά είναι το ίδιο με την στριμένη που έρχεται έτοιμο).Σε εμένα κάτω από 20W δεν έλεγε  και πολλά πράγματα.Εφτιαξα μια με 28αρι στα 1,5ωμ και ο ατμο/της ήρθε στα δικά μου γουστα(στα 10w= γευση και χτυπημα με τον αερα στη μεση).

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171485 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275445 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15244 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13951 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9266 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42741 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 390 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34947 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557603 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181968 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 171 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9124 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364