vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

529 επισκέπτες, 7 χρήστες
th3ofilos, JohnDag, danys620, dkostas, ΤΖΙΒΑΣ35, camber, Jorge

Twitter

Ποιός είναι ο καλύτερος επισκευάσιμος με Κεραμικό?

Αποσυνδεδεμένος polygrafos

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • Στέλιος Νιάπος
    • Προσκλητήρια Γάμου Βάπτισης
Απ: Ποιός είναι ο καλύτερος επισκευάσιμος με Κεραμικό?
« Απάντηση #15 στις: Δεκεμβρίου 23, 2015, 09:28 »
Μην μου βάζετε ενέσεις παρακαλώ τώρα που έφυγε από τα χέρια μου :-\ :wall:

Απ: Ποιός είναι ο καλύτερος επισκευάσιμος με Κεραμικό?
« Απάντηση #16 στις: Δεκεμβρίου 23, 2015, 09:31 »
EVIVA

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Ποιός είναι ο καλύτερος επισκευάσιμος με Κεραμικό?
« Απάντηση #17 στις: Δεκεμβρίου 23, 2015, 09:48 »

εφόσον πήρες τον eviva και δεν τα βρήκατε γιατί επιμένεις στο κεραμικό?
πιο εύκολο ατμοποιητη από τον eviva  δεν θα βρείς
είχα τον rose v2 clone και τον έδωσα σε ανταλλαγή γιατί δούλευα σύρμα ni200 και δεν τολμούσα να στρίψω εκεί μέσα με ni200 αλλα τώρα που δουλεύω ss θέλω να τον ξανά αποκτήσω
είναι πολύ καλός αλλα πολύ πιο δύσκολος στο στήσιμο από τον eviva αλλα και σε γεύση ο eviva είναι μπροστά
αν παρολαυτά θέλεις να παιδευτείς είναι μια καλή επιλογή για ατμο με κεραμικό που δεν χρειάζεται σύρμα non


δεν έχω δοκιμάσει πολλούς όμως και στο αρχικό ερώτημα δεν μπορώ να απαντήσω

Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: Ποιός είναι ο καλύτερος επισκευάσιμος με Κεραμικό?
« Απάντηση #18 στις: Δεκεμβρίου 23, 2015, 10:06 »
Όσοι μιλάτε για γεύση υποθέτω ότι έχετε δοκιμάσει τον the dripper, έτσι;;; :D

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: Ποιός είναι ο καλύτερος επισκευάσιμος με Κεραμικό?
« Απάντηση #19 στις: Δεκεμβρίου 23, 2015, 10:19 »
Εχω και την Σοφια και τον Εviva δεν εχουν καμμια σχεση ο ενας με τον αλλο ο Eviva ειναι πολυ


καλλιτερος σε γευση αλλα πιο δυσκολος σε στησιμο  παντως σε γευση ειναι ισως ο κορυφαιος


ατμοποιητης που εχω δοκομασει τουλαχιστον εγω :)

Αποσυνδεδεμένος polygrafos

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • Στέλιος Νιάπος
    • Προσκλητήρια Γάμου Βάπτισης
Απ: Ποιός είναι ο καλύτερος επισκευάσιμος με Κεραμικό?
« Απάντηση #20 στις: Δεκεμβρίου 23, 2015, 10:26 »
H Σοφία στήνεται με NRN νομίζω, σωστά?
Δεν είναι δύσκολο αυτό?

Αποσυνδεδεμένος its

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιός είναι ο καλύτερος επισκευάσιμος με Κεραμικό?
« Απάντηση #21 στις: Δεκεμβρίου 23, 2015, 10:28 »
Ιδιοκτητης & Σοφιας+Dripper+Eviva...


Για πολλους & διαφορους λογους Eviva  :respect:

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: Ποιός είναι ο καλύτερος επισκευάσιμος με Κεραμικό?
« Απάντηση #22 στις: Δεκεμβρίου 23, 2015, 10:47 »
H Σοφία στήνεται με NRN νομίζω, σωστά?
Δεν είναι δύσκολο αυτό?


Αυτα τα στησιματα προυποθετουν να εχεις μια εμπειρια αλλα η καινουρια Σοφια v2 στηνεται και με απλο συρμα  :)

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Ποιός είναι ο καλύτερος επισκευάσιμος με Κεραμικό?
« Απάντηση #23 στις: Δεκεμβρίου 23, 2015, 11:35 »
Νομίζω ότι χωρίς να έχω δοκιμάσει τον IATTY, η ακρίβεια της άποψής μου δεν θα είναι 100%.
Είχα the dripper. Καλός μεν, αλλά... δεν με τρέλανε. Ισως το μέγεθος της φωλιάς του έπαιζε ρόλο. Οι πρώτες τζούρες υπερτροφοδοσία, οι τελευταίες χωρίς γεύση λόγω υποτροφοδοσίας, οπότε η καλή γεύση ήταν μόνο στη μέση. Ο εβίβα χωρίς να είναι καθαρόαιμος ντρίπερ, αποδίδει καλύτερα ως ντρίπερ.
Είχα ΣΟΦΙΑ. Εχει τα θεματάκια της, όσα τανκ κι αν δοκίμασα - 2 του λεο και ένα τρίτου κατασκευαστή, πάντα είχα προβληματάκια με την κακή συνεργασία τανκ και ατμοποιητή. Στα φαρδιά τανκ είχα μπουρμπουλήθρες λίγο πιο συχνά από όσο θα ήθελα. Κυρίως όμως, πονοκεφάλιαζα κάθε που έπρεπε να γεμίσω ή να αλλαξοφυτιλιάσω. Εβαζα σφιχτά ορινγκς, μου έβγαινε η ψυχή στο άνοιξε κλείσε. Εβαζα χαλαρά ορινγκς, είχα ενίοτε διαρροές. O λόγος που δεν σκέφτομαι καν τη ΣΟΦΙΑ 2 είναι η λογική του καρτοτανκ, την οποία θεωρώ ξεπερασμένη. Αν έβγαινε με ενσωματωμένα τανκ, γιατί όχι;

Ο ΕVIVA είναι καταρχήν ο πιο απροβλημάτιστος και κατά συνέπεια πιο πρακτικός από τους 3, κρατώντας επίσης υπέροχη γεύση, αλλά και χτύπημα. Οπότε, εβίβα!

ΥΓ. Κάποιοι θα πούνε ότι από δικά μου λάθη οι ατμοποιητές δεν έπαιζαν άψογα. Δεν θα διαφωνήσω, θα διευκρινίσω μόνο ότι η πλειοψηφία των ανά τον κόσμο ατμιστών ατμίζουν με εργοστασιακό. Από όσους ατμίζουν με επισκευάσιμο, μεγάλο ποσοστό αυτών δεν χρημάτισαν νευροχειρούργοι ή ωρολογοποιοί στα νιάτα τους, οπότε δεν το έχουν απαραίτητα με την ψιλοδουλειά και ψάχνουν κάτι που να ταιριάζει στις δυνατότητές τους. Για τον ΙΑΤΤΥ υπήρχε σαφέστατη η άποψη του κατασκευαστή ότι δεν είναι εύκολος και ότι για κάθε δυσλειτουργία φταίει ο χρήστης. Απέφυγα να τον αγοράσω, διότι είμαι της άποψης ότι τα πράγματά μας είναι οι "δούλοι" μας, όχι εμείς οι "δούλοι" των πραγμάτων μας. ΜΕ την ίδια λογική, αν κάποιος ατμοποιητής θέλει ειδική φροντίδα για να δουλέψει σωστά, προτιμώ να αφιερώνω αυτό τον εξτρά χρόνο στη δουλειά και την οικογένειά μου και να ασχολούμαι μόνο με προιόντα plug and play ή σχεδόν plug and play.


Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Ποιός είναι ο καλύτερος επισκευάσιμος με Κεραμικό?
« Απάντηση #24 στις: Δεκεμβρίου 23, 2015, 11:54 »
Από επισκευάσιμους με κεραμικό, τρεις έχω δοκιμάσει χωρίς να έχω κανέναν στην κατοχή μου: ΙΑΤΤΥ (κανονικό και ESG), Dripper Pro και τη Σοφία. Έτοιμους, στριμμένους, με φυτίλι, βαμβάκι, Rayon, και δε συμμαζέυεται.

Ο ΙΑΤΤΥ δοκιμάστηκε με συγκεκριμένα υγρά για να δω αν αποδίδουν κάτι παραπάνω σε αυτόν μιας και υποτίθεται ταιριάζει το γευστικό τους προφίλ με αυτά που τονίζει καλύτερα ο ατμοποιητής. Στα συγκεκριμένα, έμεινε μετεξεταστέος. Άλλα υγρά όμως, τα παίζει μακράν καλύτερα!

Ο Dripper Pro, είναι δυναμίτης! Απίστευτα επιθετικές οι γεύσεις, ακόμα και όταν η θερμοκρασία του ανεβαίνει επικίνδυνα λόγω των απανωτών.

Η Σοφία με χάλασε λόγω της σφιχτής τζούρας, με εντυπωσίασε όμως ιδιαίτερα με τον τρόπο που έπαιξε το Vaponaute Over the Rainbow.

Έχω πει και στο παρελθόν ότι η επιθετικότητα του κεραμικού δεν είναι για μένα, θέλω πιο ομαλές τις γεύσεις. Οπότε δεν μπορώ να προτείνω κάτι. Το μόνο που μπορώ είναι να σου συστήσω να ρίξεις μια ματιά στις αποδώσεις των τριών που ανέφερα, με την προϋπόθεση να συμφωνούν και άλλα μαστόρια με περισσότερη κλίση και πείρα προς το κεραμικό!

Αποσυνδεδεμένος polygrafos

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • Στέλιος Νιάπος
    • Προσκλητήρια Γάμου Βάπτισης
Απ: Ποιός είναι ο καλύτερος επισκευάσιμος με Κεραμικό?
« Απάντηση #25 στις: Δεκεμβρίου 23, 2015, 12:05 »
Μου φαίνεται αρκετά ενδιαφέρον η Σοφια V2 που ανέφερε ο φίλος πιο πάνω.
Η τιμή της φαίνεται καλή (55€). Θα κοιτάξω και τα στησίματα (ευκολία κλπ)
για να έχω καλύτερη εικόνα... :)
Εσείς τι λέτε?

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Ποιός είναι ο καλύτερος επισκευάσιμος με Κεραμικό?
« Απάντηση #26 στις: Δεκεμβρίου 23, 2015, 12:08 »

ο sofia v2 δεν έχει κεραμικό
η κάνω λάθος?

Αποσυνδεδεμένος polygrafos

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • Στέλιος Νιάπος
    • Προσκλητήρια Γάμου Βάπτισης
Απ: Ποιός είναι ο καλύτερος επισκευάσιμος με Κεραμικό?
« Απάντηση #27 στις: Δεκεμβρίου 23, 2015, 12:21 »
Ναι συγνώμη δίκιο έχεις! Τώρα είδα ένα βιντεάκι στησίματος και δεν φαίνεται να έχει κεραμικό.

Αποσυνδεδεμένος Giannis.B

  • **
  • 367
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιός είναι ο καλύτερος επισκευάσιμος με Κεραμικό?
« Απάντηση #28 στις: Δεκεμβρίου 23, 2015, 12:48 »
Δεν εχει ΣΙΓΟΥΡΑ κεραμικο....Την Νο 1 την εβαλα στην ακρη,δεν μπορω την σταγονα στον πολο συνεχεια,και δεν ηταν ευκολη στο γεμισμα.Τα ειπε ολα παραπανω η petra.


Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Ποιός είναι ο καλύτερος επισκευάσιμος με Κεραμικό?
« Απάντηση #29 στις: Δεκεμβρίου 23, 2015, 13:38 »
Αν παρολα αυτα πας σε Σοφια 1 ή 2 συνυπολογιζε στο κοστος και το κοστος ενος τανκ...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8494 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180928 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34144 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537493 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60055 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238159 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 625 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16414 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136277 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085572 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35590 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10457 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12