vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

540 επισκέπτες, 4 χρήστες
Tem, Jorge, kosktaxi, yorgoss

Twitter

Le Magister Clone

Αποσυνδεδεμένος christako

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Magister Clone
« Απάντηση #60 στις: Φεβρουαρίου 05, 2016, 23:11 »
Το βάζω και σε tc αλλά προτιμώ σε μηχανικό ή στο power mode. Το tc γενικά δεν το πολυ-χρησιμοποιώ.
Ναι στη βάση δεν βάζω καθόλου rayon αλλά οι άκρες του αρκετά κουρεμένες ίσα που ακουμπούν. Λειτουργεί άψογα και αυξάνετε έστω και λίγο η χωρητικότητα σε υγρό.   





Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Le Magister Clone
« Απάντηση #61 στις: Φεβρουαρίου 05, 2016, 23:19 »
Ότι δεν υπάρχουν διαρροές το ξέρω αλλά ως τώρα δεν το λυπόμουν το βαμβάκι, άπλωνα αρκετό στη βάση.


Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Magister Clone
« Απάντηση #62 στις: Φεβρουαρίου 05, 2016, 23:26 »
Α ρε Βασίλη και Γιώργο...κάτι τέτοια λέτε και δείχνετε...και τσουπ...μπήκε η παραγγελία...στην ξεφτίλα μέχρι να πεις Kung Hei...  ;D :thumpup:
Και εκεί που δεν είχα αποφασίσει για dripper...περιμένω δύο τώρα...  :o

Αποσυνδεδεμένος christako

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Magister Clone
« Απάντηση #63 στις: Φεβρουαρίου 05, 2016, 23:27 »

Επίσης δεν κάνω την στροφή του βαμβακιού - φωλιά-  γύρω από τον κεντρικό άξονα αλλά το περνάω μόνο από την μία πλευρά.
Αν στήνω με διπλή το βαμβάκι είναι ενιαίο και περνάει και από τις δύο αντιστάσεις.
Αυτό όμως πρέπει να το δοκιμάσεις γιατί μεγαλώνει ο χώρος στην καμπάνα, "κυκλοφορεί" περισσότερος αέρας και δεν γνωρίζω αν αλλάζει το γευστικό αποτέλεσμα. Για εμένα είναι καλύτερο αλλά κάνω και αρκετά αραιωμένα σε γεύση υγρά.   

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Magister Clone
« Απάντηση #64 στις: Φεβρουαρίου 05, 2016, 23:37 »
Αν κοιταξετε στην πρωτη σελιδα μετα την παρουσιασης απο τον φιλτατο Kongeo, υπαρχει ενα βιντεο απο την **αφεντομουτσουναρα μου** , που εξηγώ ακριβώς πως ειναι ...


Να μη το βαζω και 'δω το βιντεακι και φαινετε και πολυ η πανεμορφη φατσα μου....
Δεν το λεω εγω ...  Η γυναικα μου λεει οτι ειμαι ομορφος , οταν θελει χρηματα...... :laugh1:


Aν το βαμβακι ειναι σε σχημα γεφυρας , θα πρεπει να ειναι οσο γινεται πιο χαμηλα και το κακο εδω ειναι οτι οταν τραβαμε τζουρα , μπορει να τραβαμε και υγρο απο το βαμβακι.
Οταν ειναι κομενο επανω απο την αντ/ση , ο αερας θα βρισκει στο βαμβακι και θα εχει εμποδιο.
Ειναι και αιτια για μπουρμπουλιθρες...
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 05, 2016, 23:52 από shadockan »

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Le Magister Clone
« Απάντηση #65 στις: Φεβρουαρίου 05, 2016, 23:49 »
Και πόσο δύσκολο ήταν να το δοκιμάσω λέτε? Υπόθεση δευτερολέπτων! Σήκωσα από τη φωλιά τις άκρες του βαμβακιού, τις έκοψα και τις ένωσα να σχηματίσουν γέφυρα. Και ναι, μαζί με τη τζούρα τράβηξα και υγρό από το βαμβάκι. Έκοψα ελάχιστα ακόμη και ενώνοντας ξανά τις άκρες, το πάτησα με το κατσαβιδάκι να γίνει και πιο απλωτό πάνω στον πόλο και βουαλά!
Πράγματι ρέει περισσότερος αέρας χωρίς να νιώθω λιγότερη γεύση. Είναι σαν να έχω το airflow ανάμεσα στις δύο μεγάλες τρύπες και τις δύο μεσαίες ή περίπου έτσι τέλος πάντων. Καλό είναι κι έτσι :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος christako

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Magister Clone
« Απάντηση #66 στις: Φεβρουαρίου 06, 2016, 00:22 »
Θα δοκιμάσω και τον τρόπο που προτείνει ο shadockan.
Υγρό είχα πάρει με τον τρόπο που προτείνεται από την εταιρεία - φωλιά και γενικά ήταν σαν να μπουκώνει.
Φτιάχνοντας την γέφυρα προσπαθώ το βαμβάκι να μην ακουμπάει στο deck αλλά να περνάει από τα μισά του θετικού και ως το επάνω παξιμαδάκι, 
ή κάπως έτσι. Σφυρίζει που και που αλλά είναι απολαυστικός.
@ Ribot ανάμεσα στα παξιμάδια τι έχεις βάλει; Εγώ πάλι μετά το πρώτο θάμπωμα αντικατέστησα τις βίδες και τα παξιμάδια με ανοξείδωτα.     

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Le Magister Clone
« Απάντηση #67 στις: Φεβρουαρίου 06, 2016, 00:35 »
Ανάμεσα στα παξιμάδια έχω πιάσει το σύρμα, δεν έχω βάλει τίποτα. :dontknow:
Οι βίδες και τα παξιμάδια δεν είναι ανοξείδωτα και με ποια τα αντικατέστησες?
Είχα πάρει αυτές τις βίδες για να υπάρχουν γενικώς και στον magister έτυχε να ταιριάζουν ακριβώς, αν και είναι ελάχιστα κοντύτερες από τις δικές του.

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Le Magister Clone
« Απάντηση #68 στις: Φεβρουαρίου 06, 2016, 00:45 »

Υπαρχει και στη σελιδα της vaponaute αυθεντικα ανταλλακτικα για le magister.
Aλλα στην τιμη του κλωνου! :))


Επισης δεν εκανα τα ζορικα στησιματα σας!
Επειδη τον ειχα βαλει συρταρι τον εβγαλα σημερα αφου με βαλατε στην μπριζα με τα κολπα σας,
εστησα  με 0.28 σε 2αρι πυρηνα στα 1.2ohm,τον κουμπωσα στον πιστο παντα φιλο για τις αμφιβολες καταστασεις craven mod
και ναι!χωρις υπερβολη ειδα ασπρη μερα.


Μου εδωσε γευση ο μαγος :yes:

Αποσυνδεδεμένος christako

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Magister Clone
« Απάντηση #69 στις: Φεβρουαρίου 06, 2016, 00:46 »
Στην φωτογραφία από κάτω προς τα πάνω,
μετά το πρώτο κάτω παξιμάδι δεν έχει κάτι σαν μονωτικά -2 μπέζ και μετά τα δύο παξιμάδια; :-\
Βίδες - παξιμάδια βρήκα εδώ Αθήνα.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Le Magister Clone
« Απάντηση #70 στις: Φεβρουαρίου 06, 2016, 00:49 »
Αυτό είναι το μονωτικό του θετικού πόλου, μοιάζει με peek το υλικό. Ο δικός σου δεν έχει τέτοιο?
Βρε συ, μήπως βλέπεις την αντανάκλαση στο γυαλιστερό ντεκ? :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος christako

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Magister Clone
« Απάντηση #71 στις: Φεβρουαρίου 06, 2016, 01:03 »
Έχει ένα με σπείρωμα αλλά κουμπώνει στην βάση του deck και μετά τα παξιμάδια,
δεν έχει κάτι άλλο. Λες να βλέπω την αντανάκλαση  :laugh1: ;
Είμαι και μιας ηλικίας .............. + τόσο καθαρό deck
εγώ νόμιζα πως έχεις βάλει τρία παξιμάδια.


« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 06, 2016, 01:09 από christako »

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Le Magister Clone
« Απάντηση #72 στις: Φεβρουαρίου 06, 2016, 01:07 »
Έτσι ακριβώς είναι και ο δικός μου. Αλήθεια πώς στο καλό λύνεται τελείως ο κεντρικός πόλος ώστε να αφαιρεθεί ο άξονας και να πλυθεί? Ξεβιδώνω την βίδα από κάτω στον 510 αλλά γυρνάει όλος μαζί ο άξονας και δεν έχω βρει τρόπο να τον βγάλω. :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Doukakos1

  • **
  • 275
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Magister Clone
« Απάντηση #73 στις: Φεβρουαρίου 06, 2016, 01:10 »
Απλα τον ξεβιδωνεις απο επανω....απο το ντεκ. Την βιδα δεν την πειραζεις βγαινει ολο μαζι.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Le Magister Clone
« Απάντηση #74 στις: Φεβρουαρίου 06, 2016, 01:14 »
Μάλλον δεν κατάλαβες, τη βίδα θέλω να ξεβιδώσω και να πάρω μόνο του τον άξονα πάνω στον οποίο βιδώνουμε τα παξιμάδια που πιάνουμε το σύρμα. Να βγάλω και το μονωτικό για το οποίο μιλάμε από πάνω.Γίνεται?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 291 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34540 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556957 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181587 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 113 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8821 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538216 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60448 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238710 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1516 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16706 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139236 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz