vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

504 επισκέπτες, 4 χρήστες
manoslykos, Jorge, th3ofilos, stsoulos

Twitter

Ποιός επισκευάσιμος δίνει καλύτερη γεύση (εκτός Mesh)!

Αποσυνδεδεμένος Pempis

  • **
  • 247
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιός επισκευάσιμος δίνει καλύτερη γεύση (εκτός Mesh)!
« Απάντηση #15 στις: Ιανουαρίου 04, 2017, 15:15 »
Ευχαριστώ παιδιά! Απ´ότι φαίνεται και οι δυο ατμοποιητές είναι κορυφαίοι αλλά αυτό με την υγρή και πυκνή τζούρα που αναφέρει ο kostasmoke θα καθορίσει νομίζω την επιλογή μου.


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιός επισκευάσιμος δίνει καλύτερη γεύση (εκτός Mesh)!
« Απάντηση #16 στις: Ιανουαρίου 04, 2017, 15:19 »
φιλε μου ειχα και τους 2 και ακομα εχω και θα εχω για παντα μαλλον τον εβιβα.αν δεν τους δοκιμασεις μη ρωτας κανενα.την υγρη και πυκνη τζουρα του φαινο δεν θα την βρεις στον εβιβα.ο εβιβα εχει πιο ξηρη.επισης ο εβιβα στυνεται πανευκολα(μην ακους τι λενε)ενω ο φαινο ειναι πιο μπελαλης και κλαιει στα λαθη.ειναι απειρες οι παραμετροι που πρεπει να υπολογισεις.το μονο σιγουρο ειναι οτι και οι 2 ειναι 2 ατμο που κοιτανε τους αλλους απο ψηλα!!!!
:yes:....δευτερωνω λεμε, προσθετοντας κ τον cloud. ;)

Αποσυνδεδεμένος dimgoua

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιός επισκευάσιμος δίνει καλύτερη γεύση (εκτός Mesh)!
« Απάντηση #17 στις: Ιανουαρίου 04, 2017, 16:04 »
Phenomenon
Rose v3
Cloud one
Fodi f2
Με την σειρά που τους γράφω η δικια μου γνώμη

Στάλθηκε από το LG-H440n μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: Ποιός επισκευάσιμος δίνει καλύτερη γεύση (εκτός Mesh)!
« Απάντηση #18 στις: Ιανουαρίου 04, 2017, 16:32 »
tilemahos armed vs alpha by atmomihani
1ος αναπληρωματικος squape xdream
2oς αναπληρωματικος huricane

παιζω με τον αρμεντ στεναχωριεμαι που καθεται ο αλφα,παιζω με τον αλφα και αναρωτιεμαι αν ειναι καλυτερος ο αρμεντ...ποιος εχει ποιο ευκολο γεμισμα? ,ντουμανια ?γευση?χτυπημα?
και νοι δυο τους ειναι υπεροχοι ταβανατοι γευστικα
με αριστα το 10 βαζω 11 και στους 2 ...σε θεμα γευσης

για τους αναπληρωματικους δεν θα ειμαι αντικειμενικος γιατι εκει παιζω νεες γευσεις και οχι τα βασικα υγρα μου....απο ενα 8αρακι στον καθενα θα βαλω

δεν εχω δοκιμασει φαινομενο...(δεν μεντυπωσιαζει το γεμισμα του....μενοχλει....δεν θελω να εχω ξανα διαρροη)...ομως ακουγονται πολυ καλα για την γευση του δεν βαζω βαθμο
εβιβας...δοκιμασα...πολυ μπελαλιδικος ειναι ...πρεπει να προσπαθησεις για να τον πετυχεις και παντα με κεραμικο...για να παρεις ταβανι γευση...ειχε και αυτος διαρροουλες...για γευση λογω κεραμικου 9/10

καλη γευση για κλωνος και δεν ειχα και πολλες ελπιδες ο kayfun v3....7/10
o kayfun v4 original δεν εχει τοσο ταβανι γευση για εμενα ομως την τζουρα του ακομα δεν την βρηκα πουθενα,,,,8/10
kayfun v5 clone....δεν θε σχολιασω προς σεβασμο για τους προηγουμενους καυφαν...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 04, 2017, 16:37 από stavraetos »

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ποιός επισκευάσιμος δίνει καλύτερη γεύση (εκτός Mesh)!
« Απάντηση #19 στις: Ιανουαρίου 04, 2017, 19:27 »
Πολλα πράγματα είναι σχετικά τελικά.Παντρευτηκα την εβιβα πριν έξι μήνες και η αλήθεια το μόνο που είχα να της προσαψω ήταν το ντουμάνι.Οχι λίγο,αλλα δεν ήτανε και προβατίνα στα κάρβουνα.Τωρα που την ζευγαρωσα με μηχανικό αναθεώρησα.Η τζούρα χωρίς το κεραμεικο γίνεται πιο υγρή και η γεύση για μένα παραμένει ταβάνι ακόμα και χωρίς αυτό.Διαρροη δεν καταφερα ποτε μαζι της.Την εχω στα ωπα ωπα και δε μου'χει κλαψει ποτε!Αιωνια πιstique σ'αυτον τον ατμό...

Αποσυνδεδεμένος Αποστολης

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιός επισκευάσιμος δίνει καλύτερη γεύση (εκτός Mesh)!
« Απάντηση #20 στις: Ιανουαρίου 04, 2017, 20:01 »
Iatty..και έχω δοκιμάσει σχεδόν ότι υπάρχει.
Ακόμα και σε σκέτη βάση βάζει την πινελιά του.
Πυκνός ζεστός ατμός.Βελούδινο άτμισμα.

Αποσυνδεδεμένος geanagno

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιός επισκευάσιμος δίνει καλύτερη γεύση (εκτός Mesh)!
« Απάντηση #21 στις: Ιανουαρίου 04, 2017, 21:00 »
Έχουν περάσει αρκετοί (ίσως περισσότεροι από όσους ομολογώ) από τα χέρια μου. Πιστεύω ότι το κριτήριο «καλύτερη γεύση» είναι υποκειμενικό, γιατί όπως ξέρουμε κάποια υγρά παίζουν καλύτερα σε συγκεκριμένους ατμοποιητές. Επίσης, από αυτούς που είχα και έχω, η σύγκριση είναι σαφώς δύσκολη, γιατί σε κάποιους ταιριάζει το «τσιγαρίσιο» άτμισμα (μικρή διάμετρος αντίστασης, αρκετά σφιχτή τζούρα - σχετικά μικρή παραγωγή «ξηρού» ατμού) ενώ σε άλλους το...«πουρίσιο», δηλαδή μεγαλύτερη διάμετρος, λίγο περισσότερος αέρας, με αποτέλεσμα μεγαλύτερη παραγωγή ατμού, ο οποίος είναι πιο «υγρός». 

Έχοντας πει αυτό, θα τους έβαζα σε κατάταξη ως εξής:

  • 1. Phenomenon Zest - Phenomenon Lite - Cloud One (εντελώς διαφορετικοί, ο πρώτος «τσιγαρίσιος» και ο δεύτερος πιο... «πουρίσιος», προσφέρουν όμως την ίδια απόλαυση. Δύσκολη η επιλογή ενός εκ των τριών
  • 2. Kayfun 5 (αψεγάδιαστος και για όλα τα γούστα, ειδικά με το mtl kit)
  • 3. Tilemahos v2 Plus (εξαιρετικός, χωρίς ωστόσο να παίρνω αυτό το κάτι παραπάνω που μου δίνουν οι προηγούμενοι)
  • 4. Kayfun Lite Plus (δεν θα μπορούσα να τον συγκρίνω άμεσα με τους παραπάνω, αλλά μόνο και μόνο για τα ζόρια που περνάει και παρόλα αυτά αποδίδει τα μέγιστα, πρέπει να τον αναφέρω)

Αποσυνδεδεμένος madtracker

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιός επισκευάσιμος δίνει καλύτερη γεύση (εκτός Mesh)!
« Απάντηση #22 στις: Ιανουαρίου 04, 2017, 21:10 »
Hurricane v1.3 απο μενα. πλησιαζει απόλυτα το mess σε γεύση και ντουμανι. 

Αποσυνδεδεμένος Pempis

  • **
  • 247
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιός επισκευάσιμος δίνει καλύτερη γεύση (εκτός Mesh)!
« Απάντηση #23 στις: Ιανουαρίου 05, 2017, 15:12 »
Έχουν περάσει αρκετοί (ίσως περισσότεροι από όσους ομολογώ) από τα χέρια μου. Πιστεύω ότι το κριτήριο «καλύτερη γεύση» είναι υποκειμενικό, γιατί όπως ξέρουμε κάποια υγρά παίζουν καλύτερα σε συγκεκριμένους ατμοποιητές. Επίσης, από αυτούς που είχα και έχω, η σύγκριση είναι σαφώς δύσκολη, γιατί σε κάποιους ταιριάζει το «τσιγαρίσιο» άτμισμα (μικρή διάμετρος αντίστασης, αρκετά σφιχτή τζούρα - σχετικά μικρή παραγωγή «ξηρού» ατμού) ενώ σε άλλους το...«πουρίσιο», δηλαδή μεγαλύτερη διάμετρος, λίγο περισσότερος αέρας, με αποτέλεσμα μεγαλύτερη παραγωγή ατμού, ο οποίος είναι πιο «υγρός».

Έχοντας πει αυτό, θα τους έβαζα σε κατάταξη ως εξής:

  • 1. Phenomenon Zest - Phenomenon Lite - Cloud One (εντελώς διαφορετικοί, ο πρώτος «τσιγαρίσιος» και ο δεύτερος πιο... «πουρίσιος», προσφέρουν όμως την ίδια απόλαυση. Δύσκολη η επιλογή ενός εκ των τριών

Οταν λες "ο πρώτος <τσιγαρισιος> και ο δεύτερος πιο <πουρισιος>" σε ποιους αναφέρεσαι?


Sent from my iPad using Tapatalk[/list]

Αποσυνδεδεμένος geanagno

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιός επισκευάσιμος δίνει καλύτερη γεύση (εκτός Mesh)!
« Απάντηση #24 στις: Ιανουαρίου 05, 2017, 15:14 »
Αρχικά, είχα γράψει Phenomenon Zest - Cloud One, ξεχνώντας εντελώς τον Lite που καθόταν στην γωνία παραπονεμένος. Λάθος εκ παραδρομής λοιπόν το «δεύτερος», καθώς πηγαίνει προφανώς στον Cloud  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Pempis

  • **
  • 247
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιός επισκευάσιμος δίνει καλύτερη γεύση (εκτός Mesh)!
« Απάντηση #25 στις: Ιανουαρίου 05, 2017, 15:15 »
Σ´ευχαριστώ!


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος yian

  • **
  • 498
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιός επισκευάσιμος δίνει καλύτερη γεύση (εκτός Mesh)!
« Απάντηση #26 στις: Ιανουαρίου 05, 2017, 17:08 »
Για καλύτερη γεύση (χωρίς να βάζω στη εξίσωση ευκολία στησίματος, διαρροές, τζούρα κτλ) ψηφίζω phenomenon και αμέσως μετά fodi f2. :yes:

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Ποιός επισκευάσιμος δίνει καλύτερη γεύση (εκτός Mesh)!
« Απάντηση #27 στις: Ιανουαρίου 05, 2017, 17:53 »
φυσικα ειναι υποκειμενικα αυτα που γραφουμε ε;αποτελουν την προσωπικη μας γνωμη και μονο,λοιπον να πω για μενα....
1,taifun gt 3...απιστευτη γευση και ντουμανι,ο μονος που ενιωσα υγρο ατμο(κανει την μυτη μου να τρεχει)
2.cloud ωραια γευση,και συμφωνα με τα γουστα μου,περναω τις πιο πολλες ωρες μαζι του...
3.eviva πολυ καλος...σφιχτος με ωραια γευση,χανει λιγο στο ντουμανι,σταθερη αξια
και.........



ΙΑΤΤΥ.....κλασσικος ερωτας,θελει να εχεις παρει ηρεμιστικα πριν στησεις,αν πετυχεις το στησιμο θα παρεις ΤΗΝ γευση και καλο ντουμανι,αλλα ειπαμε....δυστροπος θελει να του μιλας γλυκα,αν δεν πιασει τοτε αρχιζεις τα μπινελικια,αλλα οχι βρισιδια απο την αρχη ε;φυσικα παιζει το ενδεχομενο να δουλευει αψογα στο σπιτι και οταν βγεις εξω να τρως καψουλια...διαροες και αλλες ομορφιες,παντα εχεις και ενα δευτερο μαζι σου εκτος σπιτιου για να μην σου χαλασει την εξοδο....
Δεν εχω αγορασει ποτε καυφουν και φαινομενο για καποιον λογο που δεν εχω καταλαβει ακομα ,δεν ξερω γιατι;ισως καποτε.....
Οι πρωτοι 2 που λεω ειναι μακραν οι πιο ευκολοι στο στησιμο και αποδοση συμφωνα με τα γουστα μου αυτη την στιγμη,αυριο προφανως θα ειναι καποιοι αλλοι,την καλησπερα μου....

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιός επισκευάσιμος δίνει καλύτερη γεύση (εκτός Mesh)!
« Απάντηση #28 στις: Ιανουαρίου 05, 2017, 18:17 »
Μόλις πάρεις φαινόμενο θα χρειαστεί  να ξαναγραψεις...... ;D

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Ποιός επισκευάσιμος δίνει καλύτερη γεύση (εκτός Mesh)!
« Απάντηση #29 στις: Ιανουαρίου 05, 2017, 18:20 »
μιλας με γριφους γεροντα..... :)) :)) :)) :)) :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8372 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180714 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34018 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536556 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59860 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237650 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 597 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15837 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136170 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085388 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35459 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10299 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12