vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

79 επισκέπτες, 5 χρήστες
pirate, Buliwyf, bloodlessz, Tem, manoslykos

Twitter

Υγρά αναπλήρωσης Mama's best

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Υγρά αναπλήρωσης Mama's best
« στις: Νοεμβρίου 20, 2015, 19:55 »
Βλέποντας ήδη κάποιοι να μιλούν (..η και να έχουν δοκιμάσει τα συγκεκριμένα υγρά), σκέφτηκα να ανοιχτεί ένα topic για αυτά.

..ήδη έχω δοκιμάσει δύο (Max Berry & Tangelo Dream), από τα έξι που πήρα για δοκιμή ..και οι εντυπώσεις μου είναι αρκετά καλές.

Τα υγρά είναι {..όπως και όλα τα άλλα (..όπως είδα) υγρά της εταιρείας}, με 60% pg και 40 % vg.

{..σε ερώτησή μου πάντως "γιατί η εταιρεία δεν βγάζει κάτι και για "εμάς" που προτιμούμε περισσότερη vg", η απάντηση ήταν ότι τα συγκεκριμένα θα βγούν και με 70% vg - 30% pg}.

H σειρά αποτελείται από 8 υγρά και πήρα τις περιγραφές, από το site της εταιρείας (..μία επικεφαλίδα, καθώς στο site ο "ποιητής" τα αναλύει περισότερο):

Lemon Pie: Για τους λάτρεις του αγνού γλυκού, του ώριμου λεμονιού.

MaxBerry: Μαύρα βατόμουρα και ένα ελαφρύ μπουκέτο φασκόμηλο που χαρίζουν δροσιά στο βαρύ γνωστό καπνικό.
 
Tangelo Dream: μίξη φρούτων με βάση το εσπεριδοειδές Tangelo και άγγιγμα ούζου. Λουλούδια και φρούτα καλοκαιρινά.

Eden’s Garden: Και ποιός δεν θα ήθελε έναν κήπο γεμάτο όλες τις εποχές με φρούτα;

Pink Friday: Λεμονιές, βερικοκιές και αμυγδαλιές στέλνουν χαρούμενα πρωινά μηνύματα. Βγαίνεις από το σπίτι και οι δυο τριανταφυλλιές , μια λευκή και μια ροζ σε καλημερίζουν χαρίζοντας σου το διακριτικό άρωμα τους τυλιγμένο με την δροσιά του πρωινού ήλιου.

Creamy Donut: Άσπρη ζάχαρη άχνη πάνω σε ξεροψημένη διαμαντένια κρούστα καραμελωμένης ζάχαρης Donut, αφράτη ζύμη, ζουμερό εσωτερικό, κρεμώδης βανίλια.

Cinnamon Cookie: Μπισκότο ολικής με ζαχαρίτσα, πράσινο τσάι άγριο, μία ''πρέζα'' βανίλια -όπως έλεγε η ίδια η γιαγιά - και κανέλα.

American Pie: Γλυκό με Creamy Vanilla και αίσθηση κλασικής πίτας καλαμποκάλευρου, στολισμένη με φρούτα ψημένα και πασπαλισμένα με ζάχαρη από σταφύλια.

...

..τα προς δοκιμή υγρά {...αναμένοντας να βγούν και με 70% vg (..ώστε να δώ κυρίως εκεί κατ'εμέ "τι λένε")}:







 
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 20, 2015, 21:41 από Varaderum »

Αποσυνδεδεμένος Doulke

  • **
  • 122
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Mama's best
« Απάντηση #1 στις: Νοεμβρίου 20, 2015, 20:07 »
Τα δοκιμασα μια στα γρηγορα το μεσημερι που περασα απο ecig.Γενικα μαρεσαν και 2-3 ηταν ωραια και στο γουστο μου.Οπως ειπα ηταν στα γρηγορα και απλα 2-3 τζουρες απτο καθενα οποτε δεν μπορω περισσοτερα.Θα παρω τα δυο που μου αρεσαν να τα δοκιμασω!

Αποσυνδεδεμένος kaozgoat

  • **
  • 252
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Mama's best
« Απάντηση #2 στις: Νοεμβρίου 21, 2015, 16:42 »
Το max berry μου ηρθε για δοκιμή με τα υπολοιπα της ecig. Εγω ειμαι και του φρουτου και του καπνικου; οποτε ο συνδυασμός βατόμουρο με καπνικο μου φανηκε απίστευτος. Το εχω λιωσει ολη μερα το υγρο και έχουν μεινει ελάχιστα μλ απο το μπουκαλάκι που μας έστειλε η ecig!!  Τα συγχαρητήρια μου στον σεφ!

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Mama's best
« Απάντηση #3 στις: Νοεμβρίου 21, 2015, 19:12 »
Εβαλα και μιά ψηφοφορία ..μέχρι τρείς επιλογές.
..καλό είναι να βλέπουμε και το ποιά είναι τα ποιό δημοφιλή υγρά, σε κάθε σειρά..

Υ.Γ. Οι επιλογές μπορούν ανά πάσα στιγμή (..εφόσον αλλάξουμε γνώμη), να τροποποιηθούν.

Απ: Υγρά αναπλήρωσης Mama's best
« Απάντηση #4 στις: Νοεμβρίου 21, 2015, 21:54 »
Αρωμα diy θα βγει για τα παραπανω;

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Mama\'s best
« Απάντηση #5 στις: Νοεμβρίου 25, 2015, 18:35 »
Σήμερα δοκίμασα και το τελευταίο από τα έξι υγρά που είχα πάρει για δοκιμή.

..τις καλύτερες εντυπώσεις πήρα από το MaxBerry και το Cinnamon Cookies, τα οποία και θέλω να ξαναδοκιμάσω όταν βγούνε με 70% vg.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Υ.Γ. ..ένα καλό νέο, είναι ότι τα Mama's Best θα κυκλοφορήσουν άμεσα και σε 100 ml (...και με αρκετά "ελκυστική" τιμή).

{..από την επόμενη εβδομάδα θα είναι σε στοκ, καθώς ήδη έχει αρχίσει η παραγωγή τους. Επιπλέον, όλη η σειρά Mama's best, θα είναι με 70VG}.

Στο τωρινό American Pie (συνταγή), θα υπάρξει αλλαγή του ονόματος σε Lemon Pie ..μιας και υπερτερούν τα αρώματα Εσπεριδοειδών (..λαμβάνοντας υπόψιν και τις γνώμες που ήδη διατυπώθηκαν κατά τις δοκιμές).

Το "κανονικό" American Pie, θα επανακυκλοφορήσει σε περίπου 20μέρες (..ίσως και νωρίτερα) ..με νέα συνταγή (..η οποία θα "δίνει" αυτό ακριβώς που λέει η ονομασία).
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 26, 2015, 17:15 από Varaderum »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 74 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20355 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280143 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207794 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65182 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173844 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312426 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13609 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124414 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93412 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4125 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1402 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro