vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Aspire Triton Mini

Αποσυνδεδεμένος Olaf

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #15 στις: Ιανουαρίου 25, 2016, 19:56 »
Νομίζω ότι μπερδεύεις τον triton mini 2 με τον triton 2.


Σωστά έχεις δίκιο, ο Triton 2 παίρνει και τις κεραμικές αντιστάσεις ,όχι ο μίνι! :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος geomos

  • **
  • 114
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #16 στις: Ιανουαρίου 25, 2016, 20:49 »
Ο καλύτερος εργοστασιακός που έπιασα ποτέ μου, μετά την αγορά του mini ναυτιλου, πριν 1,5 χρόνο.


Ναυτιλίσια τζούρα με τις 1.6 και 1,8Ω, ήπια πνευμονική με την 1,2Ω. Την clapton την έχω ακόμα στο κουτί και θα περιμένω να αγοράσω κάποιο υγράκι από τα αγαπημένα μου για να τη δοκιμάσω. Εξαιρετική γεύση και χτύπημα, ακόμα πιο εξαιρετικό το airflow.


Άξιος συνεχιστής του ναυτιλάκου.
Ψηθηκα μόλις έχω λεφτά να χτυπήσω έναν! Μια ερώτηση είχες καθόλου διαρροές με το γέμισμα από πάνω ?

Στάλθηκε από το C6903 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος ditmichael

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #17 στις: Ιανουαρίου 25, 2016, 21:31 »
Απολύτως καμία. Όπως επίσης και καμία απολύτως μπουρμπουλήθρα, όπως συνέβαινε στον πρώτο τρίτωνα που ήθελε να δώσεις 20W στην 1,8 του.

Μορφοποίηση κειμένου


« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 25, 2016, 22:07 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Gorgolemis

  • **
  • 180
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #18 στις: Ιανουαρίου 25, 2016, 22:04 »
Διαρροές μηδέν  :) :)

Αποσυνδεδεμένος ditmichael

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #19 στις: Ιανουαρίου 25, 2016, 22:08 »
Για οποιον καταφερε να διαβασει το προηγουμενο ποστ μου ( :angry_orange: ), εγραψα διαρροες μηδέν και άψογη τροφοδοσία της κεφαλής...  :)

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #20 στις: Ιανουαρίου 25, 2016, 22:10 »
Έγινε διόρθωση-μορφοποίηση ώστε να είναι ευανάγνωστο...... ;)

Αποσυνδεδεμένος Gorgolemis

  • **
  • 180
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #21 στις: Ιανουαρίου 25, 2016, 22:27 »
To VapourSmoke από εκεί που το πήρα εγώ ,το έχει προσφορά το κιτ με 20% έκπτωση.
Από 89 σε 71,20 για όποιον ενδιαφέρεται  :)

Αποσυνδεδεμένος ditmichael

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #22 στις: Ιανουαρίου 25, 2016, 23:16 »
Οκ, δοκίμασα και την Clapton με Yellow Biafra. Απίστευτη γευση. Αν σκοπεύει η Aspire να βγάλει και επισκευάσιμη κεφαλή (που δεν βλέπω να είναι εφικτό), τότε θα μιλάμε για το πιο ολοκληρωμένο πακετάκι για mid-range καταστάσεις.

Αποσυνδεδεμένος veduracell

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #23 στις: Ιανουαρίου 25, 2016, 23:34 »
δύσκολο να βγει αλλά μακάρι...

Αποσυνδεδεμένος geomos

  • **
  • 114
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #24 στις: Ιανουαρίου 27, 2016, 14:28 »
Οπως καταλαβατε δεν αντεξα και τον πηρα και εγω! Μπορουσαν να τον ονομασουν ανετα ναυτιλο μινι 2, αφου εχει ακριβως το ιδιο γευστικο προφιλ με τον γειραιοτερο του αδερφο!! Επιτελους δοκιμασα και εγω για πρωτη φορα το top fill αφου ολοι οι ατμοποιητες μου γεμιζαν απο κατω και μπορω να πω οτι ειναι σωτηριο.Γυρνας τη βαση του drip tip στη σταγονα ξεβιδωνεις το τοπ καπ και ανετα ειτε με σταγονομετρο ειτε με συριγγα ,ακομα και με μπουκαλι γεμιζεις!
Μεγαλο προσον του το airflow αν και θα το ηθελα λιγο πιο σκληρο γιατι με τα χοντροδακτυλα μου οταν θελω να τον ξεβιδωσω παντα μα παντα χαλαω τη ρυθμιση.Γινεται και αρκετα αερατος για καποιον που θα θελησει ημιπνευμονικες τζουρες αν και προσωπικα τον εχω ισα ισα ανοικτο.
Πιστευω πως θα γινει ο νεος ναυτιλος μινι αφου προσθετει πολλες ευκολιες στο ηδη για μενα επιτυχημενο μοντελο και θα ειναι η πρωτη μου προταση για καποιον που θελει εργοστασιακο με τσιγαρισια τζουρα με πολυ καλη γευση και πλεον πληθωρα επιλογων ως προς τις αντιστασεις.
Α ενα τελευταιο αν μπορει να αλλαξει ο τιτλος του θεματος αφου η ονομασια και στο κουτι και στη βαση ειναι πλεον triton mini και οχι triton 2 mini οπως πρωτοπαρουσιαστηκε στο ιντερνετ.

Αποσυνδεδεμένος Αsimos

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #25 στις: Ιανουαρίου 28, 2016, 00:43 »
οι κεφαλες του triton2 mini ειναι αυτες που περνει ο nautilus....αρα και επισκευασιμο κεφαλη υπαρχει αν δειτε στο θεμα του nautilu....αλλα ειναι και πολυ ευκολη η επισκευη των ιδιων κεφαλων υπαρχουν πολλα βιντεακια στο youtube για να δει κανεις τον τροπο....αν και το κοστος ειναι αρκετα χαμηλο καθως την βδομαδα την βγαζουν ανετα με νορμαλ υγρα.
παντως γνωμη μου ειναι αν καποιος θελει επισκευασιμο να επισκευαζει τις ιδιες κεφαλες και να στεινει bvc αντισταση καθως το επισκευασιμο κομματι με μονη απλη αντισταση θα χανει σε γευση. :idiot1:




Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #26 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 03:32 »
Συμφωνώ σε όλα με τον geomos, σήμερα τον πήρα και εγώ για χρήση με τις Ni200 και με βλέπω να παροπλίζω τον ναυτίλο (έστω και με τα +3μλ του) γιατί το top fill με έχει βολέψει αφάνταστα. Ίσα ίσα ανοιχτός, με το ζόρι χωράει καρφίτσα, θυμίζει κάτι μεταξύ δεύτερης και τρίτης τρύπας του ναυτίλου και μου δίνει ίδια και καλύτερη εμπειρία. Από γεύση και ατμό σούπερ, απλά μου πίνει το υγρό σαν να μην υπάρχει αύριο, λογικό για το νικέλιο. Με νορμάλ άτμισμα τελειώνω το τανκάκι στο τετράωρο, με πιπίλα στο δίωρο.


Απλά σε εμένα το δαχτυλίδι ρύθμισης αέρα είναι πολύ σφιχτό. Τουλάχιστον δεν μετακινείται εύκολα, κάτι είναι και αυτό. Πρώτη φορά που πήγα να το γυρίσω κόντεψα να ξεβιδώσω τη βάση  :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #27 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 03:47 »
Αν τον έχει κανείς και έχει και Kabuki
ας κάνει μια σύγκριση απόδοσης.

Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #28 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 20:57 »
παιδια επειδη σκεφτομαι να τσιμπησω συντομα τον μινι απο διαρροες πως παμε? ειναι κατι  που με ανησυχει αν και δεν εχω διαβασει κατι μιας και θα τον εχω για ολοημερη χρηση

Αποσυνδεδεμένος efyra

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #29 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 21:39 »
 Εάν κατάλαβα σωστά είναι το σασί του τρίτωνα 2 σε mini διάσταση αλλά παίρνει τις αντιστάσεις του nautilu mini ?

 Η τελικά είναι ο Τρίτωνας 2 σε mini version ?   :wall:
 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1455 171647 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:47
από Ηρακλης
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275616 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15261 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13967 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9301 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42831 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35085 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557870 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182159 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 182 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9250 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364