vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

604 επισκέπτες, 3 χρήστες
xloupas, Ηρακλης, marauder800

Twitter

Alpha by Atmomixani

Αποσυνδεδεμένος TasMan

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Alpha by Atmomixani
« Απάντηση #30 στις: Νοεμβρίου 20, 2015, 10:06 »
@commander
Θα μπορούσες σε παρακαλώ να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος με το θέμα της σταγόνας που αναφέρεις; Τι ακριβώς έκανες λάθος με το βαμβάκι;


Στην παρουσίαση του aresmares αναφέρει ότι ο πύρος γρατζουνάει το πολυκαρβονικό. Ισχύει; Και σε τι βαθμό; Θέλω να πω ότι άλλο είναι το να συμβαίνει όταν το βάζεις απρόσεχτα και όπως όπως και άλλο να μην μπορείς να το αποφύγεις με τίποτα λόγω κατασκευής. Ψυρρίζω τώρα πολλές λεπτομέρειες γιατί αν το παραγγείλω θα πάρω κατευθείαν και το γυάλινο που ούτως ή άλλως έρχεται με άλλο πύρο.


Υπάρχει κάποιος που -από δική του εμπειρία- να μπορεί να τον συγκρίνει με Kayfun V4; Πρώτον σε θέμα γεύσης και δεύτερον σε θέμα συχνότητας προβλημάτων τύπου υπέρ- ή υπό- τροφοδοσίας, διαροών κτλ.


Σόρρυ για τον καταιγισμό ερωτήσεων αλλά ψάχνομαι να πάω σε κάτι ποιοτικό και το ποσό των χρημάτων δε σηκώνει "πήρα το ένα και δε μου κάνει, δε βαριέσαι θα πάρω το άλλο".


Αποσυνδεδεμένος commander

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΙΜΑΙ ΜΠΕΛΑΣ !!!!!
Απ: Alpha by Atmomixani
« Απάντηση #31 στις: Νοεμβρίου 20, 2015, 22:01 »
Όσο αφορά το γρατζούνισμα που είπε ο Ρένος στο aresmares δεν μπορώ να σου απαντήσω γιατί εγω με την αγορά του, πηρα αμέσως και εβαλα το γυάλινο για λογους δικους μου υγιεινης.(Πιστευω πως ειναι καλυτερο το γυαλι).
Με το γυαλινο λοιπον δεν εχω κανενα γρατζουνισμα.
Οσον αφορα το στησιμο το κανεις ακριβως οπως λεει και ο Ρενος δηλαδή πισω απο τους πολους και το μπροστινο κοματι που ακουμπαει πανω στην πατουρα να ακουμπαει μπολικο και οχι τσιμα τσιμα.Αυτο ειναι το μυστικο οπως και κατι κολπακια που μου εδειξε ο Μιχαλης με το βαμβακι τα οποια δεν μπορω να τα εκφρασω γραπτα και ειναι καλυτερα να τα δεις απο κοντα.Ομως αν αυτο δεν γινεται στειλε μου πμ με το τηλεφωνο σου για να στα πω τουλαχιστον προφορικα οσο πιο περιγραφικα γίνεται και μπορω.
Kayfun 4 δεν εχω ατμισει παρα μονο τον lite plus που πρεπει να εχει ιδια γευση και χτυπημα μιας και μοιραζονται ομοια ντεκ και καμπανες.
Αξιοπιστος ο Kayfun αλλα σε γευση ο Alpha ειναι αρκετα πανω! Τωρα για την αξιοπιστια του Alpha ισως θα πρεπει να σου πει καποιος που τον εχει περισσοτερο.
Ομως ειναι στιβαρη κατασκευη ποιοτικη με ονοματεπωνυμο δηλαδη σειριακο αριθμο και τον κατασκευαστη εδω στην Ελλαδα ο οποιος ειναι εξυπηρετικοτατος και διαθεσιμος για καθε βοηθεια με φουλ ανταλλακτικα και service.
Ελπιζω να βοηθησα.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 20, 2015, 22:07 από commander »

Αποσυνδεδεμένος TasMan

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Alpha by Atmomixani
« Απάντηση #32 στις: Νοεμβρίου 20, 2015, 23:30 »
Ήσουν κατατοπιστικότατος φίλε μου, σε ευχαριστώ πολύ. Το ότι τον θεωρείς γευστικά αρκετά πάνω από Κ είναι από μόνο του τρομερό ατού. Συν βέβαια το ότι έχει υπερπλήρη υποστήριξη, συν το ότι στηρίζουμε Ελληνική αγορά που από ότι διαβάζω το αξίζει.
Ελπίζω να καταλαβαίνεις τον προβληματισμό μου, καθώς όταν έχω ήδη ένα προϊόν που δεν έχει βγάλει ΠΟΤΕ το παραμικρό πρόβλημα με τροφοδοσίες, διαροές κτλ σκοπός είναι να πάω σε κάτι που να διορθώνει κάποιες αδυναμίες και όχι να ανταλλάξω κάποια προβλήματα με κάποια άλλα.
Η απάντησή σου με υπερκάλυψε.

Αποσυνδεδεμένος GK1980

  • ***
  • 523
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Alpha by Atmomixani
« Απάντηση #33 στις: Νοεμβρίου 21, 2015, 00:06 »
Από τον  lite plus  έχει  πολύ καλύτερη γεύση μπορώ να  πω  δεν  συγκρίνεται  τον  έχω  από  την  Δευτέρα στα χέρια μου σε γεύση  δεν  έχω  ατμισει  κάτι  καλύτερο ,δεν  έχω  δοκιμάσει  άλλους  Ελληνικούς  η  ατμοποιητές  σε  αυτά  τα  χρήματα  για  να  κάνω  σύγκριση  από  αυτούς  που  έχω  (kayfun lite plus, subtank mini ) η γεύση είναι   μακράν  καλύτερη  το  ντουμανι  πάρα  πολύ  πυκνός ατμός.

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Alpha by Atmomixani
« Απάντηση #34 στις: Νοεμβρίου 21, 2015, 00:25 »
Ποσο αερατη ειναι η τζουρα σε σχεση με τον μινι;

Αποσυνδεδεμένος GK1980

  • ***
  • 523
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Alpha by Atmomixani
« Απάντηση #35 στις: Νοεμβρίου 21, 2015, 00:50 »
Εγώ  έχω  τον  subtank mini  v1 στης τέσσερις  τρύπες  του alpha  δηλαδή  2+2 είναι  σαν  την  μια  του  mini  και  στην  μια  του  alpha  δηλαδή  μισή  και  μισή  είναι  σαν  του  lite.

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Alpha by Atmomixani
« Απάντηση #36 στις: Νοεμβρίου 21, 2015, 02:04 »
Και εγω τον ν1 εχω, καταλαβα, δηλαδη με ολες του τις τρυπες ανοιχτες (3+3) κατι παραπανω απο τη μια τρυπα του μινι και κατι λιγοτερο απο τις δυο. Ευχαριστω πολυ!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Alpha by Atmomixani
« Απάντηση #37 στις: Νοεμβρίου 21, 2015, 02:23 »
οσοι εχετε δοκιμασει και καποιους απο τους υπολοιπους ελληνικους γευσατους ατμο(φαινομενο-apollo-cloud κ.λ.π) σε θεμα γευσης ,σε ποια θεση θα τον βαζατε?

Αποσυνδεδεμένος commander

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΙΜΑΙ ΜΠΕΛΑΣ !!!!!
Απ: Alpha by Atmomixani
« Απάντηση #38 στις: Νοεμβρίου 21, 2015, 21:54 »
Δεν έχω ατμίσει τον cloudone αλλά έχω ακούσει καλά λόγια για την γεύση του.
Ο cloudone έχει ένα kayfunοειδές ντεκ και στήνεις αντίσταση με τον ίδιο τρόπο.
Ο apolo έχει πολλές επιλογές στησίματος.
Ο ΣΟΦΙΑ 1είναι πανεύκολος να στηθεί αν πάρεις έτοιμες τις αντιστάσεις με το κεραμικό αλλά δεν λέει σαν τιμή (12 ευρώ οι 5 σαν να αγοράζεις εργοστασιακές) αλλά πολύ ιδιότροπος αν στήνεις μόνος γιατί πρεπει να τυλίξεις το συρμα στο φυτίλι ούτε σφιχτά ούτε χαλαρά και με σύρμα με αντίσταση και χωρίς αντίσταση  που πρέπει να ενώσεις ή να κολήσεις με συγκολητή.
Η ΣΟΦΙΑ 2 έχει εύκολο στήσιμο χωρίς εργαλεία και με όλα τα σύρματα αλλά χωρίς κεραμικό.
Όλοι λενε πως το κεραμικό δίνει καλύτερη γεύση όμως εγώ μεταξύ ΣΟΦΙΑ1 και ΣΟΦΙΑ 2 δεν είδα διαφορά στην γεύση.
ΕΓΩ επαναλαμβάνω που μπορεί να μην έχω τόσο ευαίσθητο ουρανίσκο από άλλους.
Συνοψίζοντας λοιπόν και βγάζοντας έξω τον cloudeone και το Phenomenon που είναι Ελληνικοί αλλά δεν τους έχω δοκιμάσει θα κατατάξω από άποψη γεύσης από τον καλλύτερο προς τον λιγότερο καλλύτερο ως εξης:
1) ΣΟΦΙΑ 1
2) ΣΟΦΙΑ 2
3) Alpha
4) Apolo


Αποσυνδεδεμένος χολερας

  • **
  • 260
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Alpha by Atmomixani
« Απάντηση #39 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 04:13 »
να απαντήσω κύρια το θεμα με το πλαστικο τανκ το οτι ακουμπαει το πιν τησ καμπανας δεν υπαρχει κανενα απολύτως προβλημα με αυτο.
τωρα το θεμα της γευσης.
αν πω οτι ειναι καλυτερος απο φαινομενο θα ειναι κριμα αλλα σε πολλες περιπτώσεις ειναι.
αν ειναι καλυτερος απο κv4 και εδω η αποψη μου θα μπορουσε να ηταν ναι αλλα με το χψ υγρο.
σε σχεση με αυτον ο.κ αλλα σε συγκριση με τον αλλον ναι ανώτερη γεύση παρτε τον με κλειστα ματια.
αυτες όλες η ερωτήσεις ειναι τέλειος άστοχες απο την στιγμή που εμπλέκονται γευστικοι κάλυκες χιλιάδων ανθρώπων.
θα περιοριστώ στο κομματι του hardware και θα πω οτι ο ατμο ειναι πολυ ευκολος στο στήσιμο στο γέμισμα.
στην συνολική εικόνα δεν ειναι η ποιότητα που περιμένεις να δεις κατι αναλογο που έβλεπες π.χ στον dome.
μην παρεξηγηθώ ποιοτηκα δεν υστερεί κάπου αλλα δεν ειναι και kf v4.
εγω μπήκα στον πειρασμο και τον αγόρασα για τον λυκο στην καμπανα και έχοντας υπόψιν μου οτι αφου έχοντας στην κατοχη μου dome και anima εχω παρει καλα ατμιστικα αποτελέσματα και αυτος θα ατμιζει καλα.και το κανει. :thumpup: :thumpup:
καλός η κακός αν δεν αποκτήσουμε αυτο που μας ενδιαφέρει για να το δοκιμάσουμε στον χρονο που χρειαζόμαστε ο καθενας μας δεν μπορουμε να πάρουμε μια απάντηση που θα δικαιολόγησή εκατο τοις εκατο την απόφαση μας να τον αποκτήσουμε.
οι αγορές αυτες παντα θα εχουν το ρίσκο της αποτυχίας γιατι εμπλέκονται ανθρώπινα γούστα. :) :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος commander

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΙΜΑΙ ΜΠΕΛΑΣ !!!!!
Απ: Alpha by Atmomixani
« Απάντηση #40 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 12:04 »
Φυσικά!!!! Το υποκειμενικό κριτήριο είναι ο πιο αστάθμητος παράγοντας και γι' αυτό άλλωστε, πολύ προσεκτικά έγραψα το ΕΓΩ με κεφαλαία για να τονίσω πως είναι η δική μου άποψη.
Η αντιπαράθεση και η ανταλλαγή απόψεων άλλωστε είναι το ζητούμενο εδώ διασταυρώνοντας γνώμες και απόψεις για γόνιμα συμπεράσματα!!!

Αποσυνδεδεμένος TasMan

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Alpha by Atmomixani
« Απάντηση #41 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 18:13 »
Φαινόμενα διαρροής έχουν παρουσιαστεί σε κάποιον; Ρωτάω επειδή έχει πολύ ιδιαίτερο τρόπο τροφοδοσίας από γύρω γύρω στην καμπάνα, οπότε μιας και δεν μπορώ να τον δω από κοντά με προβληματίζει λίγο μήπως θέλει ΠΟΛΥ προσοχή στο βαμβάκι.

Αποσυνδεδεμένος χολερας

  • **
  • 260
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Alpha by Atmomixani
« Απάντηση #42 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 20:56 »
διαρροες της πρώτες φορές μεχρι να τον μάθεις θα εχεις σίγουρα.
απο κει και περα αν τα βρεις μαζι του θα σε πάει αλλού :) :) :) [size=78%].[/size]

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Alpha by Atmomixani
« Απάντηση #43 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 21:06 »
Συμφωνώ με τον χολέρας...

Στην αρχή λόγω του τρόπου γεμίσματος θα έχεις σίγουρα

Όταν τον μάθεις όμως...  :baby:

Αποσυνδεδεμένος commander

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΙΜΑΙ ΜΠΕΛΑΣ !!!!!
Απ: Alpha by Atmomixani
« Απάντηση #44 στις: Νοεμβρίου 26, 2015, 00:37 »
Διαρροή είχα στο πρώτο μου στήσιμο που το είχα δει σε video με τον Μιχάλη.
Όχι τίποτα τρελά πράγματα, δυο σταγόνες.

Όταν την πήρα, ο Μιχάλης ήταν πρόθυμος να μου δείξει αλλά λόγω του ότι βιαζόμουν να πάω για δουλειά του είπα όχι ρε, ξέρω!!! :wall: :wall: :wall:
Αναγκαστικά ξαναπήγα για να μου δείξει από κοντά τι κάνω λάθος και τα πράγματα ήταν πολύ απλά.
Διαρροές από το βαμβάκι που γυρνάει πίσω από τους πόλους δεν παίζουν.
Η άλλη μεριά του βαμβακιού που έρχεται κάθετα στην αντίσταση και κάθεται πάνω στην πατουρίτσα του ντεκ πρέπει να πατάει καλά και να είναι αφράτη σε αντίθεση με το δικό μου στήσιμο που ήταν σφιχτό, πατηκωμένο και τσίμα τσίμα!!!! :idiot1:
Από τότε έχω κάνει άλλα 4 στησίματα και διαρροή δεν είχα ούτε ξάπλα, ούτε σε μεταφορά, ούτε μέσα στην τσέπη μου.
Καθάρισα!!!! Είναι πολύ δύσκολο να κάνεις λάθος!!!


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172172 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276545 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14044 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9406 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43184 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 432 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35698 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559256 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182673 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 210 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10635 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364