vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

268 επισκέπτες, 3 χρήστες
camber, manoslykos, Jorge

Twitter

eviva clone

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
eviva clone
« στις: Οκτωβρίου 21, 2015, 11:17 »

πριν κάποιοι θελήσουν να με λιθοβολήσουν τους παρακαλώ να θυμηθούν την φράση που είπε ο χριστός "ο αναμάρτητος πρώτος το λίθο βαλέτω"


τον έχω μερικές ημερες και πιστεύω πως αξίζει το δεκάρικο που ζητάει ο κινέζος άνετα
εύκολο στήσιμο, πολύ καλή γεύση,το χτύπημα εκεί που πρέπει, γενικά ένας καλός ατμοποιητής που δεν χρειάζεται να πονέσεις για να αγοράσεις και να δοκιμάσεις ώστε αν σου αρέσει και έχεις την οικονομική δυνατότητα αγοράζεις και τον αυθεντικό
αγόρασα ένα ss cup από atmistique και ταιριάζει κανονικά αλλα η γεύση είναι κάνα δυο σκαλιά πιο κάτω και το χτύπημα πολλά σκαλιά πιο πάνω
από την βιασύνη μου παρήγγειλα αυτόν
https://www.fasttech.com/products/3045500
αλλα είμαι σίγουρος πως αν δεν βιαζόμουν τόσο πολύ να βάλω την παραγγελια και το έψαχνα θα έπαιρνα αυτόν που έχει και ατσάλινο drip tip και extra πλαστικό tank
https://www.fasttech.com/products/3028/10015058/2741900


αν λοιπόν έχετε πάρει και εσείς κάποιον κλώνο eviva εδώ μπορούμε "άφοβα" να συζητήσουμε για στησίματα, προβλήματα,και οτιδήποτε μας αρέσει η δεν μας αρέσει στον συγκεκριμένο κλώνο



τεχνικά χαρακτηριστικά (Copy από fasttech)
POM 510 drip tip
3.5ml juice capacity
Classic CE2 ceramic cup to ensure its unique superior taste
Insulator covers entire deck
Adjustable airflow control
510 threading connection
23mm diameter
Tank thread: M20x0.5mm




μερικές photo


Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eviva clone
« Απάντηση #1 στις: Οκτωβρίου 21, 2015, 11:56 »
θέλει δυνατο λαρύγγι
 ;D

Αποσυνδεδεμένος iliasy

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eviva clone
« Απάντηση #2 στις: Οκτωβρίου 21, 2015, 12:01 »
 8) Τί λές τώρα...??? 8)
Αυτό πάει να πεί...διεθνούς εμβέλειας !!!!!!!!!! :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος lemon78

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eviva clone
« Απάντηση #3 στις: Οκτωβρίου 21, 2015, 12:46 »
Φίλε kotsos ευχαριστούμε για τις πληροφορίες, ευχομαι να σου αρέσει και να τσιμπήσεις και τον αυθεντικο γιατι η αληθεια ειναι οτι τα ελληνικα προιοντα πρεπει να τα υποστηριζούμε. Θα ηθελα να σε ρωτησω ή όποις αλλος φιλος τον έχει αν εχεις δοκιμασει τον αυθεντικο να μας πεις καμια συγκριση πως τα παει. Μακαρι να μπορουσα να έχω αυθεντικους ολους τους κορυφαίους ελληνικους ατμοποιητες eviva,phenomenon,calix, cloud one αλλα...Thanks

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: eviva clone
« Απάντηση #4 στις: Οκτωβρίου 21, 2015, 13:07 »
δεν έχω τον αυθεντικό και έτσι δεν μπορώ να συγκρίνω

πάντως αν στηθεί σωστά δεν έχει πρόβλημα με διαρροές και ατμίζει καλά
κάποια από τα πράγματα που δεν μου άρεσαν είναι ότι σφυρίζει και τα ο-ring που είναι κάπως ψεύτικα

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eviva clone
« Απάντηση #5 στις: Οκτωβρίου 23, 2015, 03:19 »
Δεν βλέπω το λόγο για λιθοβολισμό.

Αν μπορούσα να δώσω 1500 ευρώ να αγοράσω όλα τα είδη ατμοποιητών για να μπορέσω να αποφασίσω τι μου ταιριάζει, και να πετάξω/χαρίσω/πουλήσω τους υπόλοιπους, δεν θα έμπαινα στην διαδικασία.
Δεν μπορώ όμως και μέχρι να δω τι παίζει, προτιμώ να δώσω 10-20 ευρώ για κλώνους για να δοκιμάσω διάφορους, πριν βρω τον ένα που θα με κάνει να του τα σκάσω για γνήσιο.Μπορεί το γεγονός ότι πήρα κλώνο να επηρεάζει ψυχολογικά τους κατασκευαστές που ίσως σκέφτονται πως έχασαν τα 100+ ευρώ μου εξαιτίας μιας αντιγραφής, αλλά στην πραγματικότητα δεν έχασαν τίποτα, γιατί πολύ απλά δεν μπορώ να διαθέσω τέτοιο ποσό (προς το παρόν).

Αν δεν είχα την επιλογή του κλώνου, απλά θα έπαιρνα έναν φτηνό γνήσιο και ο κατασκευαστής δεν θα έβλεπε τα χρήματα μου ποτέ.
Έχοντας την επιλογή να δοκιμάσω τον κλώνο, υπάρχει το ενδεχόμενο να μπορέσω αύριο να διαθέσω το ποσό και να προτιμήσω να αγοράσω γνήσιο κάποιο από αυτούς που με κάλυψαν οι κλώνοι τους.

Αρκετά με το off-topic.

Δεν είχα δοκιμάσει ατμοποιητή με κεραμικό και πήρα τον "καλό" που αναφέρεις από FT, με το έξτρα τάνκ. Περιμένω επίσης και Τηλέμαχο V2 και Le Magister κλώνους.


Δυστυχώς δεν μπορώ να πω ακόμα εντυπώσεις, γιατί έκανα 1 μόνο στήσιμο και μετά χάλασε το mod μου. Επειδή δεν θέλω να βάλω τον Eviva στην Ego ONE, κάνω υπομονή μέχρι να έρθει το Evic mini.
Μόλις κάνω μερικά στυσίματα® θα μπορώ να πω την άποψη μου, αν και δεν έχω δοκιμάσει γνήσιο.

Το ένα στήσιμο που πρόλαβα και έκανα πάντως, μου άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις.

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: eviva clone
« Απάντηση #6 στις: Οκτωβρίου 23, 2015, 09:42 »

εμενα μου ήρθε και ο tilemahos v2 και μπορώ να σου πω ότι είναι φοβερός άτμο (μπορεί να γίνει ο βασικός μου)
δεν περίμενα τόσο καλή δουλειά απλά θέλει πολύ καλο καθάρισμα από τα λάδια ιδικά μέσα σε οπές όπως στην καμινάδα
ήθελα να κάνω και για αυτόν ενα παρομοιο θεμα αλλα είπα μήπως το παρακάνω με τους κλώνους
το καλο με τον τηλέμαχο είναι ότι βρίσκεις τα πάντα από spares από esmokeguru και μπορείς σιγά σιγά ατμιζοντας να τον κανεις και αυθεντικό 8)
ήδη έχασα μια πλαστική ροδέλα αλλα κατάφερα και την έφτιαξα όμως σίγουρα θα πάρο spares από τον αυθεντικό να δοκιμάσω και έτσι θα επωφεληθεί και ο κατασκευαστής από αυτόν τον κλώνο
ελπίζω να ταιριάζουν
end off topic
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 23, 2015, 10:27 από kotsos75 »

Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eviva clone
« Απάντηση #7 στις: Νοεμβρίου 16, 2015, 18:51 »
Δεν βλέπω το λόγο για λιθοβολισμό.

Αν μπορούσα να δώσω 1500 ευρώ να αγοράσω όλα τα είδη ατμοποιητών για να μπορέσω να αποφασίσω τι μου ταιριάζει, και να πετάξω/χαρίσω/πουλήσω τους υπόλοιπους, δεν θα έμπαινα στην διαδικασία.
Δεν μπορώ όμως και μέχρι να δω τι παίζει, προτιμώ να δώσω 10-20 ευρώ για κλώνους για να δοκιμάσω διάφορους, πριν βρω τον ένα που θα με κάνει να του τα σκάσω για γνήσιο.Μπορεί το γεγονός ότι πήρα κλώνο να επηρεάζει ψυχολογικά τους κατασκευαστές που ίσως σκέφτονται πως έχασαν τα 100+ ευρώ μου εξαιτίας μιας αντιγραφής, αλλά στην πραγματικότητα δεν έχασαν τίποτα, γιατί πολύ απλά δεν μπορώ να διαθέσω τέτοιο ποσό (προς το παρόν).

Αν δεν είχα την επιλογή του κλώνου, απλά θα έπαιρνα έναν φτηνό γνήσιο και ο κατασκευαστής δεν θα έβλεπε τα χρήματα μου ποτέ.
Έχοντας την επιλογή να δοκιμάσω τον κλώνο, υπάρχει το ενδεχόμενο να μπορέσω αύριο να διαθέσω το ποσό και να προτιμήσω να αγοράσω γνήσιο κάποιο από αυτούς που με κάλυψαν οι κλώνοι τους.

Αρκετά με το off-topic.

Δεν είχα δοκιμάσει ατμοποιητή με κεραμικό και πήρα τον "καλό" που αναφέρεις από FT, με το έξτρα τάνκ. Περιμένω επίσης και Τηλέμαχο V2 και Le Magister κλώνους.


Δυστυχώς
δεν μπορώ να πω ακόμα εντυπώσεις, γιατί έκανα 1 μόνο στήσιμο και μετά χάλασε το mod μου. Επειδή δεν θέλω να βάλω τον Eviva στην Ego ONE, κάνω υπομονή μέχρι να έρθει το Evic mini.
Μόλις κάνω μερικά στυσίματα® θα μπορώ να πω την άποψη μου, αν και δεν έχω δοκιμάσει γνήσιο.

Το ένα στήσιμο που πρόλαβα και έκανα πάντως, μου άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις.


Tελικά..??Οι εντυπώσεις..??

Αποσυνδεδεμένος hellsrose

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eviva clone
« Απάντηση #8 στις: Νοεμβρίου 16, 2015, 19:02 »
εμενα μου ήρθε και ο tilemahos v2 και μπορώ να σου πω ότι είναι φοβερός άτμο (μπορεί να γίνει ο βασικός μου)
δεν περίμενα τόσο καλή δουλειά απλά θέλει πολύ καλο καθάρισμα από τα λάδια ιδικά μέσα σε οπές όπως στην καμινάδα
ήθελα να κάνω και για αυτόν ενα παρομοιο θεμα αλλα είπα μήπως το παρακάνω με τους κλώνους
το καλο με τον τηλέμαχο είναι ότι βρίσκεις τα πάντα από spares από esmokeguru και μπορείς σιγά σιγά ατμιζοντας να τον κανεις και αυθεντικό 8)
τηλεμαχος κλωνος?απο που?

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: eviva clone
« Απάντηση #9 στις: Νοεμβρίου 16, 2015, 19:14 »

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eviva clone
« Απάντηση #10 στις: Νοεμβρίου 18, 2015, 16:39 »
Tελικά..??Οι εντυπώσεις..??


Δεν έχω γράψει ακόμα εντυπώσεις γιατί το κεραμικό με ταλαιπωρεί πολύ και ακόμα δεν έχω καταφέρει στήσιμο της προκοπής.


Έχω δοκιμάσει με το SS Cup και είχα πολύ καλά αποτελέσματα, αλλά τίποτα συναρπαστικό. Νομίζω όλοι για το κεραμεικό ενδιαφέρονται να ακούσουν.


Μέχρι τώρα μου έχει φανεί αρκετά καλός κατασκευαστικά σαν κλώνος. Σαν σχεδίαση είναι λίγο μπελαλίδικος στο στήσιμο με το κεραμικό αλλά δεν φταίει ο σχεδιαστής γι'αυτό. Είναι η φύση του ίδιου του κεραμικού. Κάτι νουμεράκια μου κάνει με την επαφή, αλλά με λίγο πείραγμα στην βίδα του πόλου λύνονται.


Επίσης μέχρι να καταλάβεις το πως θέλει να βάλεις το βαμβάκι στην οπή τροφοδοσίας, καλύτερα άτμιζε σκέτη βάση και έχε πολλά χαρτομάντηλα πρόχειρα  :))


Μόλις βρείς το κόλπο δεν χάνει σταγόνα.

Αποσυνδεδεμένος ili kef

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eviva clone
« Απάντηση #11 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 19:50 »
Τελικά Modivin τον κατάφερες, πως σου φαίνεται? Αν κατάλαβα πήρες αυτον με το ατσάλινο ντριπ τιπ που δεν μου αρέσει καθόλου αλλά μόνο αυτός έχει διάφανες τανκ. Επειδή σκέφτομαι να τον παραγγείλω μαζί με τον τηλέμαχο αν τον έχει πάρει κανένας άλλος ας γράψει εντυπώσεις.

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eviva clone
« Απάντηση #12 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 19:57 »
Όχι φίλε μου, δυστυχώς η δουλειά μου και οι άλλες υποχρεώσεις δεν με έχουν αφήσει να βρω χρόνο να ασχοληθώ.


Προς το παρόν απολαμβάνω τον Τηλέμαχο κλώνο που είναι απροβλημάτιστος από την πρώτη μέρα.


Δεν είμαι σίγουρος αν η δυσκολία του Eviva θα μου επιτρέψει τελικά να δω αν αξίζει τον κόπο, δεδομένου ότι ο χρόνος μου είναι περιορισμένος.


Από την άλλη για 10 ευρώ δεν θα το πολυσκεφτόμουν να δοκιμάσω οποιονδήποτε κλώνο.

Αποσυνδεδεμένος psvag

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eviva clone
« Απάντηση #13 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 20:22 »
Τον είχα πάρει από fasttech τον κλώνο με το ss drip tip ...
Οι διαρροές που παρουσιάστηκαν μετά από λίγα γεμίσματα οφείλονταν στη χαλάρωση του o-ring στο πάνω μέρος της καμπάνας. Αντικαθιστώντας το με ένα πιο σκληρό λύθηκε άπαξ το πρόβλημα διαρροής του.
Προσωπικά εμένα δεν μου σφύριζε καθόλου αλλά δεν μου άρεσε η τζούρα του, ήταν αρκετά σφιχτή ... και αισθητικά δεν μου άρεσε ως 23άρης ... ας τον χαρεί αυτός που τον έδωσα :)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 22, 2015, 20:57 από psvag »

Αποσυνδεδεμένος ili kef

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eviva clone
« Απάντηση #14 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 20:27 »
Έχεις δίκιο θα τους πάρω και τους δύο. Δυστυχώς δεν έχω καθόλου χρόνο και εγώ. Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.
Τώρα το είδα, και σένα psvag. Αν και με προβλημάτισες λίγο.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 22, 2015, 20:37 από ili kef »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1685 180282 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 23:10
από tasos1976
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8263 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33892 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534595 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59704 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237206 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 540 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14036 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136085 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085143 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35304 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10081 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12