vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

90 επισκέπτες, 3 χρήστες
camber, manoslykos, amdnikos

Twitter

Υγρά Purity Paris και French Touch

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Υγρά Purity Paris και French Touch
« στις: Οκτωβρίου 19, 2015, 14:37 »
Να πω την αλήθεια δεν έχω τους γευστικούς κάλυκες του cruiser79 ούτε είμαι fan άλλων γεύσεων πέρα των καπνικών, απλά τον τελευταίο καιρό έχω ανακαλύψει κάποια πιστοποιημένα γαλλικά υγρά της εταιρείας http://www.l-f-i.fr/. H εταιρεία βγάζει δυο μάρκες υγρών αλλά αμέτρητες γεύσεις.
Μεγάλη ποικιλία και σε καπνικά αλλά και πληθώρα άλλων συνδυασμών.
Έχω αγοράσει τουλάχιστον 12 γεύσεις καπνικές και μη και έχω μείνει απόλυτα ικανοποιημένος και από την ποιότητα αλλά και από την καθαρότητα των υγρών και των γεύσεων που αποδίδουν.
Το μαγαζί που τα πουλάει (όποιος θέλει ας μου στείλει mail να του πω ποιο είναι, μην φανεί ότι κάνω και διαφήμιση) τα δίνει 10€ τα 4 μπουκαλάκια των 10ml.
Πραγματικά τα αναφέρω διότι αξίζει και η τιμή αλλά και η ποιότητα τους!
Τις γεύσεις μπορείτε να τις δείτε και στο site της εταιρείας!

Αποσυνδεδεμένος mustaine

  • *
  • 30
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Purity Paris και French Touch
« Απάντηση #1 στις: Οκτωβρίου 19, 2015, 15:05 »
ακριβα ειναι, τα 30ml 5 ευρω natura

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Purity Paris και French Touch
« Απάντηση #2 στις: Οκτωβρίου 19, 2015, 15:12 »
@ksp
Τους έχεις δεν τους έχεις, κάντο ένα review! Χαμένο δεν θα πάει!

@mustaine
Σε σχέση με τα Νατούρα, οκ, είναι "ακριβά",  σε σχέση με την συντριπτικότατη πλειοψηφία των έτοιμων υγρών αναπλήρωσης, πάμφθηνα είναι! Για να κρίνουμε ένα υγρό αναπλήρωσης ως ακριβό ή φθηνό, πρέπει να λαμβάνουμε υπόψιν και τι μας προσφέρει σε αυτό το εύρος τιμής που μας ενδιαφέρει. Και κάτι άλλα Κινέζικα φθηνά είναι, ιδιαίτερα σε συσκευασίες ενός ή πέντε λίτρων, αλλά δεν αξίζουν ούτε για να βράσεις μέσα κατά συρροή δολοφόνο...

Αποσυνδεδεμένος mustaine

  • *
  • 30
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Purity Paris και French Touch
« Απάντηση #3 στις: Οκτωβρίου 19, 2015, 15:16 »
κινεζικα υγρα? κανονικα τα χαρτια τους απο natura, πήρα και τα γαλλικά των 4 ευρω τα 10ml αισχος ηταν

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Υγρά Purity Paris και French Touch
« Απάντηση #4 στις: Οκτωβρίου 19, 2015, 15:21 »
Τα ανέφερα διότι τα υγρά είναι Γαλλικά με όλες τις πιστοποιήσεις και δεν έχουν σχέση με natura.
Εξάλλου οι τιμές τους είναι στα 5€ απλά το κατάστημα αυτό τα έχει προσφορά!

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Purity Paris και French Touch
« Απάντηση #5 στις: Οκτωβρίου 19, 2015, 15:32 »
Μάλλον δεν έπιασες το πνεύμα μου. Ποτέ δεν είπα ότι τα Νατούρα είναι Κινέζικα ή δεν έχουν όλα τα χαρτιά τους.

Μπαίνεις σε νήμα με νέα υγρά τα οποία μας κάνει γνωστά συνατμιστής, και προβάλλεις το επιχείρημα

ακριβα ειναι, τα 30ml 5 ευρω natura

Το δέχομαι, και αντιπαρέρχομαι: Υγρά με τιμή από $4.72-$6.54 τα 60ml.

Πρέπει τώρα να μπω στο νήμα της Νατούρα και να πω ότι είναι ακριβά τα Νατούρα? Ή σε οποιοδήποτε άλλο νήμα με υγρά στο φόρουμ? Είναι και πολλά! Ή να συγκρίνω αυτές τις Κινέζικες αηδίες στο λινκ που παραθέτω με όλα τα υπόλοιπα που ξέρω?

Και προς Θεού, δεν λέω ότι τα Νατούρα (και γενικά τα υγρά Hexocell από τα οποία έχω δοκιμάσει πολλά) δεν είναι καλά υγρά. Ούτε το ότι είναι ακριβά. Το ότι κυκλοφορούν σε τιμή €5/30ml όπως λες (αλήθεια, που? Μάλλον μου έχει ξεφύγει.) δεν σημαίνει ότι όλα τα υπόλοιπα είναι "ακριβά". Με έμφαση στα εισαγωγικά.

@KSP. Το περί πιστοποιήσεων, όχι μόνο γι αυτά αλλά για όλα τα υγρά αναπλήρωσης που κυκλοφορούν στον πλανήτη, δεν νομίζω ότι μπορεί να πει κάτι, εκτός αν υπάρχει κάποιος επίσημος φορέας πιστοποίησης. Οι αναλύσεις, δεν συνιστούν πιστοποίηση.

Αποσυνδεδεμένος EΡΕΒΟΣ

  • **
  • 488
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Purity Paris και French Touch
« Απάντηση #6 στις: Οκτωβρίου 19, 2015, 15:49 »
Καλησπερα νομιζω αν υπαρχει και το οκ των διαχειριστων,το μαγαζι μπορει να αναφερθει


επισης που βρισκουμε τις αναλυσεις των υγρων;

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Purity Paris και French Touch
« Απάντηση #7 στις: Οκτωβρίου 19, 2015, 16:10 »
Πες μας το μαγαζί ρε φίλε να δούμε και εμείς περί τίνος πρόκειται.
Δεν νομίζω ότι απαγορεύεται από τον κανονισμό να πεις ποιός τα πουλάει.

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Υγρά Purity Paris και French Touch
« Απάντηση #9 στις: Οκτωβρίου 19, 2015, 16:18 »
Ναι το μαγαζί είναι το smokecentre.gr στη Νέα Ιωνία.

Αποσυνδεδεμένος mustaine

  • *
  • 30
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Purity Paris και French Touch
« Απάντηση #10 στις: Οκτωβρίου 21, 2015, 10:13 »
Μάλλον δεν έπιασες το πνεύμα μου. Ποτέ δεν είπα ότι τα Νατούρα είναι Κινέζικα ή δεν έχουν όλα τα χαρτιά τους.

Μπαίνεις σε νήμα με νέα υγρά τα οποία μας κάνει γνωστά συνατμιστής, και προβάλλεις το επιχείρημα

Το δέχομαι, και αντιπαρέρχομαι: Υγρά με τιμή από $4.72-$6.54 τα 60ml.

Πρέπει τώρα να μπω στο νήμα της Νατούρα και να πω ότι είναι ακριβά τα Νατούρα? Ή σε οποιοδήποτε άλλο νήμα με υγρά στο φόρουμ? Είναι και πολλά! Ή να συγκρίνω αυτές τις Κινέζικες αηδίες στο λινκ που παραθέτω με όλα τα υπόλοιπα που ξέρω?

Και προς Θεού, δεν λέω ότι τα Νατούρα (και γενικά τα υγρά Hexocell από τα οποία έχω δοκιμάσει πολλά) δεν είναι καλά υγρά. Ούτε το ότι είναι ακριβά. Το ότι κυκλοφορούν σε τιμή €5/30ml όπως λες (αλήθεια, που? Μάλλον μου έχει ξεφύγει.) δεν σημαίνει ότι όλα τα υπόλοιπα είναι "ακριβά". Με έμφαση στα εισαγωγικά.

@KSP. Το περί πιστοποιήσεων, όχι μόνο γι αυτά αλλά για όλα τα υγρά αναπλήρωσης που κυκλοφορούν στον πλανήτη, δεν νομίζω ότι μπορεί να πει κάτι, εκτός αν υπάρχει κάποιος επίσημος φορέας πιστοποίησης. Οι αναλύσεις, δεν συνιστούν πιστοποίηση.
Βλεπω τιμές στο εξωτερικό που εδω εχουν κερδος 2000%!!!!! λοιπόν οι "ελληνες" εμποροι (για αλεξιπτωτα μου φαινονται) για αυτό πεινάνε , αυτο που αγοράζουν 2 αμα το πουλαγανε 4 θα κερδιζαν 100% που θεωρείται τρις αισχροκερδεια , παρόλα αυτα μυαλό δεν βαζουν , προτιμάνε να πουλάνε 100 μπουκαλακια να βγαζουν 200 ευρω απο το να πουλαγανε 1000 μπουκαλακια και να βγαζανε 500  ευρω.
Τα μπουκαλάκια αυτά στην χονδρικη απο το εξωτερικό ειναι τζάμπα, ιδιως σε μεγάλες ποσότητες, 30 ml απο το καλύτερο υγρό το πολύ 7 ευρω θα ειχε κερδος τα 4.
Προτιμω τσιγάρο να πληρώνω και φορους παρα να μου κοστιζζει το ηλεκτρικο πιο πολυ και να θεωρω οτι κανω οικονομια

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Purity Paris και French Touch
« Απάντηση #11 στις: Οκτωβρίου 21, 2015, 10:31 »
Υπάρχουν νήματα όπως το Συζήτηση για την ελληνική αγορά η.τ. 2014,
 Συζήτηση για την ελληνική αγορά η.τ. 2015 και φυσικά το
 Αίσχος! Τι τιμές είναι αυτές εδώ! Κίνα και πάλι Κίνα. όπου μπορείς άνετα να μελετήσεις, να διαβάσεις και να εκφέρεις την άποψή σου.

Συνεχίζοντας τη συζήτηση εδώ, κινείσαι στα όρια του σπαμαρίσματος. Θεωρώ ότι δεν χρειάζεται να το κάνω πιο λιανά, τι λες?

Αποσυνδεδεμένος mustaine

  • *
  • 30
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Purity Paris και French Touch
« Απάντηση #12 στις: Οκτωβρίου 21, 2015, 10:39 »
μαλλον ειμαι επαγγελματιας spam δεν το ηξερα μεχρι τωρα..καταλαβα την λεξη

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Purity Paris και French Touch
« Απάντηση #13 στις: Οκτωβρίου 21, 2015, 16:59 »
Βλεπω τιμές στο εξωτερικό που εδω εχουν κερδος 2000%!!!!! λοιπόν οι "ελληνες" εμποροι (για αλεξιπτωτα μου φαινονται) για αυτό πεινάνε , αυτο που αγοράζουν 2 αμα το πουλαγανε 4 θα κερδιζαν 100% που θεωρείται τρις αισχροκερδεια , παρόλα αυτα μυαλό δεν βαζουν , προτιμάνε να πουλάνε 100 μπουκαλακια να βγαζουν 200 ευρω απο το να πουλαγανε 1000 μπουκαλακια και να βγαζανε 500  ευρω.
Τα μπουκαλάκια αυτά στην χονδρικη απο το εξωτερικό ειναι τζάμπα, ιδιως σε μεγάλες ποσότητες, 30 ml απο το καλύτερο υγρό το πολύ 7 ευρω θα ειχε κερδος τα 4.
Προτιμω τσιγάρο να πληρώνω και φορους παρα να μου κοστιζζει το ηλεκτρικο πιο πολυ και να θεωρω οτι κανω οικονομια
Τις μαρκέ τιμές μάλλον δεν τις έχεις ακούσει...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 56 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20305 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280031 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207770 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65112 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173827 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312341 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13581 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124388 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93397 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4115 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1395 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro