vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

522 επισκέπτες, 5 χρήστες
Tem, RobGup, camber, manoslykos, Jorge

Twitter

The Vape Laboratory by Lamda

Αποσυνδεδεμένος mpol

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Μιχάλης
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #510 στις: Μαρτίου 07, 2017, 01:12 »
Σωστός Giuseppe! Κάτι τέτοιο υποψιαζόμουν κι εγώ.
Κι επειδή δεν έχει ημερομηνία λήξης ,
να υποθέσω ότι αυτή είναι περίπου +2 χρόνια απ' την 2/12/16;
Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος ElQuico

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #511 στις: Μαρτίου 07, 2017, 02:39 »
Ενδιαφέρομαι και εγώ για την συνταγή
Αν μπορεί ο φίλος ElQuico να ξαναποσταρει την συνταγή διότι η φώτο που παρέθεσε έχει διαγραφεί
Άργησα 1 μήνα και κάτι, οι δουλειές με κρατάνε μακριά από το φόρουμ, αλλά κάλλιο αργά παρά ποτέ λένε ;)
Λοιπόν, όπως είχα γράψει και πριν, δεν θα βγεί ο καλύτερος κλώνος, αλλά δεν απέχει και πάρα πολύ, είναι ένα ωραίο καπνικό που θυμίζει Gandalf (μπορεί να είναι και πιο ωραίο), όσο Castle Long θυμίζει ο γνωστός κλώνος του Castle Long...

Έχω επισνάψει την συνταγή εδώ για να μην ξαναχαθεί. Αν κάποιος θέλει αντί για Dulce De Lecce να βάλει Creme Fresh (στο ίδιο ποσοστό) της FA, και επίσης αν έχεις 0.25% Anise (δεν το έχω δοκιμάσει γιατί δεν το έχω και δεν ξέρω να προτείνω εταιρία, αλλά το Gandalf σίγουρα έχει ένα τσικ μέσα, τόσο, 0,25%).

Το Armenia(Apricot) FA είναι απλά το Apricot της FA. Δεν το βρήκα έτσι σκέτο όταν έβαζα τη συνταγή στο e-liquid-recipes για να βγάλω τα ποσοστά και απλά επέλεξα αυτό. Επίσης και αυτό ίσως μπορεί να πάει και λίγο πιο πάνω 0,9%-1%. Οπότε αν το φτιάξει κανείς ας βάλει και μια δυο σταγόνες παραπάνω, δώρο από εμένα  :tongue_smilie:

« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 07, 2017, 02:44 από ElQuico »

Αποσυνδεδεμένος slayer

  • **
  • 301
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #512 στις: Μαρτίου 07, 2017, 14:37 »
Σε yaya dream έχουμε κάτι που να πλησιάζει?

Στάλθηκε από το SM-A300FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #513 στις: Μαρτίου 07, 2017, 15:08 »
To yaya dream κλώνος διάσημου υγρού είναι φίλε μου...Έχει πολλές παραλλαγές του αν ψάξεις.(just google it)  8)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 07, 2017, 15:46 από paloukaros »

Αποσυνδεδεμένος Superuser

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #514 στις: Μαρτίου 12, 2017, 12:46 »
Παράθεση
Άργησα 1 μήνα και κάτι, οι δουλειές με κρατάνε μακριά από το φόρουμ, αλλά κάλλιο αργά παρά ποτέ λένε ;)
Λοιπόν, όπως είχα γράψει και πριν, δεν θα βγεί ο καλύτερος κλώνος, αλλά δεν απέχει και πάρα πολύ, είναι ένα ωραίο καπνικό που θυμίζει Gandalf (μπορεί να είναι και πιο ωραίο), όσο Castle Long θυμίζει ο γνωστός κλώνος του Castle Long...

Έχω επισνάψει την συνταγή εδώ για να μην ξαναχαθεί. Αν κάποιος θέλει αντί για Dulce De Lecce να βάλει Creme Fresh (στο ίδιο ποσοστό) της FA, και επίσης αν έχεις 0.25% Anise (δεν το έχω δοκιμάσει γιατί δεν το έχω και δεν ξέρω να προτείνω εταιρία, αλλά το Gandalf σίγουρα έχει ένα τσικ μέσα, τόσο, 0,25%).

Το Armenia(Apricot) FA είναι απλά το Apricot της FA. Δεν το βρήκα έτσι σκέτο όταν έβαζα τη συνταγή στο e-liquid-recipes για να βγάλω τα ποσοστά και απλά επέλεξα αυτό. Επίσης και αυτό ίσως μπορεί να πάει και λίγο πιο πάνω 0,9%-1%. Οπότε αν το φτιάξει κανείς ας βάλει και μια δυο σταγόνες παραπάνω, δώρο από εμένα  :tongue_smilie:

Χίλια ευχαριστώ για την συνταγή
Επειδή δυσκολεύομαι να τα βρω όλα από ένα site μπορώ να τα κάνω όλα με άρματα τις tpa;
Δηλαδή θα έχει μεγάλη απόκλιση Ή απλώς όταν έκανες την συνταγή είχες τα συγκεκριμένα της FA σε στοκ

Anise θα βάλω της inawera

Διόρθωση παράθεσης


« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 13, 2017, 02:02 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος ElQuico

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #515 στις: Μαρτίου 13, 2017, 00:36 »
Μπα δε νομίζω να έχεις θέμα. Εγώ όπως το είπες,αυτά είχα αυτά έβαλα,απλά το apricot της tpa δεν ξέρω πόσο δυνατό είναι,βάλε το ίδιο ποσοστο κ το βλέπεις...ή φτιάξε κανένα 2-3 10μελα με διαφορετικά ποσοστά. Πάντως εκεί γύρω στο 0,8% με 1% θα κινηθείς ;-) εκτός αν είναι πολύ αδύναμο,δεν το ξέρω... αλλά μη μασας,εξ άλλου είναι δευτερεύον συστατικό,θα το βρεις στα επόμενα batches αν δεν σου κάτσει τώρα ;-)

Αποσυνδεδεμένος Superuser

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #516 στις: Μαρτίου 13, 2017, 20:51 »
Α ωραία..
Αλλά εμένα από το πολύ το ψάξιμο με μπήκανε ιδέες με το μπήκα στο site της lamda και διάβασα την περιγραφή..

".. Στην παλέτα κυριαρχεί ο συνδυασμός από μαύρο Cavendish με Burley και Βιρτζίνια, ενώ σε κάποιες νότες γίνονται αντιληπτά τα τούρκικα καπνά με το μέλι και τα φρούτα.."

Οπότε βάση της περιγραφής, τα κύρια αρώματα είναι Cavendish,Virginia και Burley και τα δευτερεύοντα Turkish,apricot και κάτι άλλο; ,μέλι.

Οπότε,

Από την αρχική σελίδα τους..

".. Τα αρώματα προέρχονται από τις εταιρείες TPA (The Perfumer’s Apprentice), Capela Flavor Drops, Flavor West, Flavourart καθώς και από την εταιρεία Givaudan.."


Burley FA
Virginia FA
Black Cavendish ? <--- Perique Black FA αυτό ξέρω ότι έχει με νότες κεράσι
Turkish TPA
Honey TPA
Apricot TPA
Anise FW (αν έχει)
Creme ? (Αν έχει)

:hmmm: :hmmm:

Στο τέλος με βλέπω πάλι Tribeca να φτιάχνω.. :laugh1:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 13, 2017, 21:26 από Superuser »

Αποσυνδεδεμένος ElQuico

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #517 στις: Μαρτίου 14, 2017, 15:53 »
Μια χαρά σε βρίσκω!

Απλά μη βάλεις Perique Black σίγουρα. Το Black Honey που έβαλα εγώ εμπεριέχει το Cavendish. Αλλά βάζοντάς το σκέτο όπως προτείνεις θα έχεις καλύτερο έλεγχο να μειώσεις ένα από τα δύο αν δεν σου αρέσει ;)

Το Anise είναι λεπτομέρεια, απλά θα δώσει μια δροσιά ανεπαίσθητη, το Crème Fresh όμως είναι καλό να υπάρχει γιατί κάνει το υγρό πιο κρεμώδη, δίνει μια πιο Premium αίσθηση. Αυτό μπορείς άνετα να το βάζεις σε όλα τα υγρά σου ;) (Παρόμοιο αποτέλεσμα έχει και το Dulce de Lecce, απλά το Crème Fresh είναι πιο σωστό γιατί δεν δίνει κάποια γεύση, ενώ το Dulce de Lecce αν σου ξεφύγει βγάζει μια παρα παρα πολύ αχνή καραμέλα, αλλά στο 0,5% - 0,75% δεν θα την καταλάβεις)

Επίσης το apricot είναι δική μου επιλογή. Δοκίμασα υγρό με το δάχτυλο στη γλώσσα κατευθείαν (6άρι δεν θα πάθεις κάτι) και μου ήρθε βερύκοκο. Αυτό το αναφέρω γιατί στην αρχή σκεφτόμουν ότι έχει ροδάκινο...

Αποσυνδεδεμένος NBJOGA

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #518 στις: Μαρτίου 14, 2017, 16:12 »
To yaya dream κλώνος διάσημου υγρού είναι φίλε μου...Έχει πολλές παραλλαγές του αν ψάξεις.(just google it)  8)
Ποίου αν επιτρέπεται ??? ?

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #519 στις: Μαρτίου 14, 2017, 16:25 »

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #520 στις: Μαρτίου 15, 2017, 12:47 »
Ποίου αν επιτρέπεται ??? ?
Eίναι του 'Nana cream όπως σωστά σου απάντησε ο Sherlock αλλά δεν υπάρχει πιθανότητα να βρεις την κίτρινη κρέμα της LA που χρειάζεται το recipe Ευρώπη πλέον.

εγώ το κάνω με αρώματα solub και είναι πραγματικά πολύ κοντά
Βanana custard Solub 6%
Dragonfruit Solub 4%
Strawberry TPA 8%
sweetener  TPA 2%
Σε βάση 80VG/20PG

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #521 στις: Μαρτίου 15, 2017, 14:27 »
Εγώ το έκανα με TPA χωρίς γλυκαντικό και από τη μία είναι υπερβολικά γλυκό, από την άλλη δεν πλησιάζει πολύ το yaya. Αν δεν ήταν τόσο γλυκό ατμίζονταν ευχάριστα πάντως.
Θα δοκιμάσω με Solub και χωρίς γλυκαντικό.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #522 στις: Μαρτίου 15, 2017, 14:36 »
To yaya είναι πειραγμένο(πεπόνι ή ανανάς νομίζω) ....Για περισσότερα φωνάξτε τον Cruizer 8)

Αποσυνδεδεμένος slayer

  • **
  • 301
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #523 στις: Μαρτίου 15, 2017, 14:39 »
Εμένα δεν μου βγάζει κάτι από τα δύο που προαναφέρες
Ανανά ή πεπόνι.

Που τα βρίσκουμε αυτα τα solub και γιατί προσθέσατε sweetener?
Ενδιαφέρομαι κι εγώ για το recipe

Στάλθηκε από το SM-A300FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 15, 2017, 14:50 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος firvain

  • ****
  • 1084
  • Φύλο: Άντρας
  • What can change the nature of a man?
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #524 στις: Μαρτίου 15, 2017, 18:53 »
Που τα βρίσκουμε αυτα τα solub και γιατί προσθέσατε sweetener?


Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
http://www.easyvape.gr/DIY/diy-%CE%91%CF%81%CF%8E%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1/solub-arome-0 
πρώτο αποτέλεσμα στο google παρακάτω έχει κι άλλα μαγαζια

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8383 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180763 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34041 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536722 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59897 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237769 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 603 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15926 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136190 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085415 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35481 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10324 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12