vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

276 επισκέπτες, 8 χρήστες
camber, Ribot, manoslykos, dkostas, PsykieG, Doubt, lagoudakis, bloodlessz

Twitter

The Vape Laboratory by Lamda

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #210 στις: Ιουλίου 31, 2016, 11:45 »
Τι ωραίο είναι να βρίσκεις ένα υγρό που να σε κερδίζει αμέσως και ας το ξοδεύεις με την σέσουλα. Έχω να το νοιώσω απο το παλιό Bobas Bounty της Alien Visions, και το μόνο που ακόμη έχει αυτή την ξεχωριστή θέση στο laboratory μου, είναι το DIY Smoke της After-8. Τελευταία δεν κατάφερε να ξεχωρίσει ούτε το Black Calico της Halo, ούτε το Black Flag Risen original, αλλά δυστυχώς ούτε το Gandalf της Lamda.
Και θέλω να το νοιώσω αυτό που περιγράφεις παραπάνω, και για άλλα υγρά, να πάρει.
Θα το δοκιμάσω και το Yoda, θα το δοκιμάσω.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #211 στις: Ιουλίου 31, 2016, 15:48 »
[justify]Επανήλθα...[/justify]
[justify]Λοιπόν. Από τη στιγμή που έγραψαν οι αγαπητοί φίλοι Cruiser79 και thenetpoet, εγώ περισσεύω. Δεν μπορώ να πω κάτι παραπάνω που θα βοηθήσει, ούτε στο ελάχιστο. Αυτό που μπορώ να κάνω όμως είναι να πω τη δική μου αλήθεια.[/justify]

[justify]Το υγρό (Yoda) είναι ε ξ α ι ρ ε τ ι κ ό! Σπουδαίο καπνικό και ας εκνευρίσω ορισμένους, θα πω και με τιμή πρόκληση. Πήρα σπουδαία ανάλυση. Ευκολοάτμιστο καπνικό, δουλεμένο καπνικό, καταπληκτικά αρώματα στην εκπνοή, και, και, και. Διαβάστε παραπάνω τον δάσκαλο, εγώ δεν μπορώ να περιγράψω τη δική μου χαρά.[/justify]

[justify]Μπήκε στους: v5 (τρέλα, και σε χτύπημα και σε ντουμάνι), μπήκε στον Phenomenon (κλασικά), μπήκε και στον Hurricane v1.3. Επιλογή στην 3η τρύπα εισαγωγής αέρα (χ2) και όλα στο τέρμα αυτού που ονομάζουμε απόλαυση (και όχι, ο Hurricane δεν είναι σφιχτοτζούρης). Στήσιμο: kanthal 0,36mm, πυρήνας 3mm, 1Ω, 15w. Τι άλλο να πω; Εντυπωσιασμένος.[/justify]




Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #212 στις: Ιουλίου 31, 2016, 16:07 »
Gandalf:
Ενα πραγματικά απίστευτο υγρό ατμίσματος για όσους καπνίζαν πίπα παλιά.

Απίστευτο γιατί πραγματικά δεν μπορουσα με τιποτε να πιστέψω εγω που είμαι παλιός και φανατικός καπνιστής πίπας ότι ήταν δυνατόν να προσομοιωθεί τόσο καλά η αίσθηση καπνου πίπας.
Και μάλιστα εδώ στην Ελλάδα (που δεν έχουμε ουσιαστικά παράδοση στο κάπνισμα πίπας).

Το συγκεκριμένο υγρό μου θυμίζει Skandinavik μπλέ, όπως είναι όταν έχεις καπνίσει τo μισό μπολ και έχει φυγει σχεδόν όλο το ελαφρυ άρωμα (κατι σαν αδυναμο cherry) που έχει.
Η αίσθηση είναι καπνων μπέρλει, καβεντις και λίγο βιρτζίνια, η κλασσική συσταση των Skandinavik.

Το νουμερο ένα πλέον υγρό μου όχι για όλη την ημέρα αλλά για λίγη χαλάρωση τα δυσκολα βράδια, πάντα σε τσιγαρίσο ντρίππερ που δίνει πολύ καλή γεύση (χρησιμοποιώ τον Apollo σε διαμόρφωση τσιγαρίσιας τζουρας).

Ενα μεγάλο ευχαριστώ στον κατασκευαστή, ευχομαι να συνεχίσει να φτιάχνει αυτά τα λαμπρά υγρά.

ΥΓ
Καποιος που δεν καπνιζε πίπα ίσως να μην μπορέσει να ευχαριστηθεί πολύ αυτό το υπέροχο υγρό. Είναι και θέμα αναμνήσεων που ξυπνά...

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #213 στις: Ιουλίου 31, 2016, 16:55 »
Αυτό με τις αναμνήσεις, είναι ΠΟΛΥ σωστή κουβέντα...

Εύγε!

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #214 στις: Αυγούστου 02, 2016, 12:04 »
Τις τελευταιες μέρες κάνω 20ml τη μέρα Gaucho Verano...  :idiot1:
Kαι μετά σου λέει άτμισε για οικονομία.  :))

Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #215 στις: Αυγούστου 02, 2016, 13:16 »
...και εγω 20ml την ημερα crema e gusto...τρελλη οικονομια τί να λεμε!!! 😁
..αγορασα το Gandalf σημερα (μαζι με το crema) μηπως και σωθω...χαχαχα

Sent from my SM-G928F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #216 στις: Αυγούστου 02, 2016, 13:17 »
Ρε δράκοι και οι δύο, μήπως να επενδύσετε σε κανένα ατμοποιητή σφιχτοτζούρη?

Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #217 στις: Αυγούστου 02, 2016, 13:22 »
...υπαρχει πιο σφιχτοτζουρης απο τον griffin? Χαχαχαχα...

Sent from my SM-G928F using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #218 στις: Αυγούστου 02, 2016, 13:27 »
Ρε δράκοι και οι δύο, μήπως να επενδύσετε σε κανένα ατμοποιητή σφιχτοτζούρη?

Μα γιαυτό πήρα έναν Fodi. Αλλά έκανα το λάθος να του βάλω το tetraploid. 

Άλλα 15μλ τη μέρα.  :))

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #219 στις: Αυγούστου 02, 2016, 19:49 »
[justify]Τα είπαν όλα οι παραπάνω κύριοι. Απλά δεν σταματάς. Έκανα το λάθος, σήμερα, τι λάθος δηλ., έγκλημα κατ' εξακολούθηση. α) Gandalf. Καπνός πίπας, μέλι και φρούτα, μπλα μπλα μπλα. Εκπληκτικές εκπνοές και το άρωμα που αφήνει, μαγικό, (τα λέει πολύ καλύτερα ο φίλος panos, παραπάνω). β) Gaucho Verano. Καπνικό (παραλλαγή ry4), καραμέλα και πεπόνι, κρέμα βανίλια και ξηροί καρποί, μπλα μπλα μπλα. Έρχεται το γλυκό καπνικό, φεύγει υγρή γεύση πεπονιού και μένει κάτι πιο στεγνό. Εκπληκτικά κι αυτά το υγρά. [/justify]




Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #220 στις: Αυγούστου 03, 2016, 10:29 »
Νταξ...το Gandalf απλα δεν υπαρχει λεμε!!!!! ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ προσομοιωση του καπνου πιπας...

Sent from my SM-G928F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #221 στις: Αυγούστου 03, 2016, 11:51 »
Πήρα και εγώ το YODA μετά τα τόσα καλά σχόλια σας εδω μέσα και ας μην κάνω συχνά καπνικά πλην του tribeca και του smoke .To έβαλα

στο κλώνο SXK kayfun v5 που έχω με απλό 28αρη kanthal 1,08Ω και με εντυπωσίασε θα έλεγα.Και σε ντουμάνι και σε γεύση.Μου αφήνει κάτι πολύ γλυκό στα χείλια :delicious2: :delicious2: :delicious2:  

Μπράβο στον σεφ της λάμδα.Ας κοιτάξει τώρα και το DIY κομμάτι λίγο όμως γιατί πολύ μας στεναχώρησε τελευταία :'( :'( :'(

Αποσυνδεδεμένος asterw

  • *
  • 71
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #222 στις: Αυγούστου 03, 2016, 12:06 »
...Τελικά από το φόρουμ και από συζητήσεις με φίλους, διαπιστώνω ότι είμαι η μόνη φαν του Vaquero... Τρελή φαν όμως! :hmmm:  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Yeti

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Jordan. Καλλιτέχνης (...εν αγνοία της Τέχνης)
    • Red-Knot Photography
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #223 στις: Αυγούστου 03, 2016, 14:30 »
Να δω ποτε θα αξιωθώ να τα δοκιμάσω... (ήμουν χρόοονια καπνιστής πίπας και ένα απο τα 4 ιδρυτικά μέλη του PipeClub.gr το 2007, άρα το Gandalf σίγουρα θα πρέπει να μου αρέσει)
Στα 4-5 μαγαζιά που πήγα, δυστυχώς δεν τα είχαν :'(

Αποσυνδεδεμένος globalzero

  • ***
  • 685
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #224 στις: Αυγούστου 03, 2016, 14:40 »
το gandalf που δοκίμασα σε νικέλιο 0,35 6 σπείρες apollo πήρα γεύση μελιού και κάτι από λουλούδι , σαν ροδόνερο.

δεν ενθουσιάστηκα ιδιαίτερα.
σειρά το 12 Monkeys

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2109 310392 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:46
από Antiprosopos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 278738 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:33
από stavax
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 12969 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123847 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64053 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206784 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93016 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3931 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1159 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173188 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15614 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14340 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias