vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

439 επισκέπτες, 2 χρήστες
manoslykos, Jorge

Twitter

Λυσεις στο θεμα του "spit back" (σκάσιμο ή πιτσιλισμα με υγρο την ωρα που ατμιζουμε)

Αποσυνδεδεμένος redfantomas

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
  • υγεια κ@υλα κι επανασταση!!!
γιατι να ανεβασω ρε συ αντωνιο, 0.80Ω  ειναι το αντιστασακι μια χαρα ειναι τα watt, μεχρι 19 ετσι παιζει απο εκει και πανω μου θυμιζει τηγανι ...

α και που εισαι την παλια μαμα του κανγκερ την θελω.....

Αποσυνδεδεμένος mpeos

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
καλησπερα εχω avocado 22mm και εχω το εξεις θεμα . εχω στριψει και scottish roll και ενα κανονικο στριψιμο απλο με βαμβακι και συρμα βαζω συνηθως kanthal clapton 26 32 6 εως 8 σπειρες 0.6 0.8 ομ πανω σε πικο

το θεμα μου ειναι οτι μου πεταει σπιθες και μεσα στην καμπανα αλλα και απο το επιστομιο οταν ατμιζω και αυτες οι σπιθες πανε στο στομα . εχω παιξει και σε χαμηλα και υψηλα watt

τη φταει?
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 24, 2016, 02:02 από mpeos »

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Swedish Roll



ή Scottish Roll?



Σπίθες??!?? Μήπως εννοείς ότι πιτσιλάει υγρό?

Αποσυνδεδεμένος mpeos

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
1ον ειμαι ζαχαροπλαστης και μπερδευτικα γιατι αυτα εχω στον νου μου και 2ον εννοω spit back 

καλησπερα εχω avocado 22mm και......
 
1. νερουλό υγρό.
2. λίγο βαμβάκι μέσα στο coil.
3. λάθος coil.
4. λίγα watt.
5. λάθος στήσιμο.
6. υπερτροφοδοσια του βαμβακιού.

Αποσυνδεδεμένος mpeos

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
τα ετοιμα υγρα ειναι τοσο πολυ νερουλα?
2 λιγο βαμβακι λες πως μπορω  να καταλαβω το λιγο και το πολυ
3 λαθος coil δηλαδη?
4 με λιγα watt θα επινα υγρο οχι σπιθες
5 το στησιμο λογικα εχει να κανει με τα παραπανω
6 υπερτροφοδοσια πως γινεται ? γιατι δεν ξερω

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 24, 2016, 07:14 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος ponstan

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...με vv by SEB
Δλδ να υποθέσω εγώ που δεν στήνω αντιστάσεις και παίρνω έτοιμες (0,5), ότι για τους ίδιους λόγους έχω σκασίματα στον cubis???

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Σορι αλλά δεν μπορώ να αποφύγω την χοντρο-offtopicιά...

Avatar depon και nick ponstan:laugh1:


Θεούλης!!! :thumpup:




Αποσυνδεδεμένος I.P

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Θεος,οντως!!!

Αποσυνδεδεμένος jg bassound

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
  • why so serious ?
Σωστοί οι επιστήμονες και εύγε.
Δεν μας λέτε τώρα κι εμάς που ΔΕΝ χρησιμοποιούμε επισκευάσιμους αλλά εργοστασιακούς τί φταίει;;;  :fight_shot_thickgun:


(μη νομίζετε δηλαδής πως έχετε μόνο εσείς τέτοια προνόμια, και σε μας σκάνε...)
μια λυση ειναι και το drip tip.... αν ο ατμοποιητης παιρνει 510 drip tip μπορεις με 2 ευρουλακια να αγορασεις ενα drip tip απο ego aio που ειναι σπιραλ απο μεσα και ετσι δεν θα τρως πιτσιλισματα η αλλιως σκασιματα στην γλωσσα....τοσο απλα

Αποσυνδεδεμένος zaf.z

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
Δλδ να υποθέσω εγώ που δεν στήνω αντιστάσεις και παίρνω έτοιμες (0,5), ότι για τους ίδιους λόγους έχω σκασίματα στον cubis???
Είχα το ίδιο πρόβλημα με τον cubis και παραλίγο να τον πετάξω.
Η 0,5 θέλει 30watt για να παίξει σωστά και ανάλογα το mod και την κατάσταση της μπαταρίας μπορεί να χρειαστεί εως και 32.
Σε μένα με το nobacco giant δουλεύει σωστα μετά τα 29,5 ενω με το alien baby 85w μπορεί να χρειαστεί να το ανεβάσω εως και 33.
Στο ocular δουλεύει άψογα στα 30W.
Επίσης πρόσεξε και πόσο ανοιχτό έχεις τον αέρα.
Τα σκασίματα σε αυτού του τύπου των ατμοποιητών, οφείλονται κυρίως σε υπερτροφοδοσία.
Υπερτροφοδοσία δημιουργείται οταν έχουμε χαμηλά βάτ και η αντίσταση δεν μπορεί να ατμοποιήσει το υγρό.
Αυτό σε συνδυασμό με κλειστό αέρα,κάνει το φαινόμενο πολύ πιο έντονο.

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Για να λυθούν οι απορίες προτείνω :
Δοκιμή με ΣΚΕΤΗ VG (όχι atmoslab), κάποια χωρίς νερό.
Αν το πρόβλημα σταματήσει όλα καλά.
Αν συνεχίζεται τότε δοκιμάστε πιο σφιχτό βαμβάκι κλπ.

Αποσυνδεδεμένος stavrious

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
το προβλημα νομιζω λυνεται με φαρδυτερο δριπ τιπ.ειχα και γω θεμα στον keras γιατι το δικο του ειναι πολυ στενο και μολις δοκιμασα ενα φαρδυτερο,οχι μπουρι 2-3 χιλ, υγρο στο στομα δεν ξαναηρθε ποτε.το επαληθευσα και στο pico που χει και αυτο πολυ στενο επιστομιο.τα σκασιματα τωρα νομιζω κατα βαση ειναι απ το νερο που περιεχεται στα υγρα και εμπειρικα νομιζω οτι με ανοιχτες σπειρες εχεις περισοτερα αλλα εμενα προσωπικα δεν με ενοχλουν και πολυ.το υγρο στο στομα που ειναι ενοχλητικο ομως λυνεται ευκολα ;)

Αποσυνδεδεμένος otakis

  • **
  • 424
 
το drip tip του Melo3 ταιριάζει γάντι στον Wasp Nano
πάει το κάψιμο στα χείλη κ τα σκασίματα πάνω στην γλώσσα

εκείνο όμως που μου έκανε μεγάλη εντύπωση, είναι ότι με την ίδια αντίσταση, το ίδιο βαμβάκι κ τα ίδια υλικά παρασκευής -πλην αρώματος, στην ιδιοκατασκευασμένη φράουλα είχε τρελά σκασίματα, ενώ στη καθαρή βάση κ στο s&v White Castle καθόλου
...σύμπτωση?

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Tα σκασίματα ωφείλονται κυρίως στο νερό.Βάση ή πουθενά μετά απο κανένα πλύσιμο στον ατμοποιητή σου λογικά...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 279111 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:56
από Xxristos
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207241 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64369 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173437 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311237 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13191 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124051 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93123 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3966 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1211 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15653 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14401 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias