vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

186 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, camber, gioupi, grag, maprix

Twitter

Yγρά-τανκοκαταστροφείς!

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Yγρά-τανκοκαταστροφείς!
« στις: Μαΐου 21, 2015, 17:03 »
Μέχρι τώρα δε με πολυέκαιγε καθώς χρησιμοποιούσα μόνο ατσάλινους ντρίπερς, αλλά τώρα που αγόρασα τον καυφούνη μου κι ερωτεύτηκα το tiny clear θα ήθελα να ξέρω ποιά τα ένοχα υγρά για σπάσιμο των τανκς, για ποιά έχετε ακούσει, από ποιά υπήρξατε παθόντες/παθούσες; Γιααααα πειτε!
Ας τα συγκεντρώνουμε εδώ με μορφή "όνομα υγρού"-εταιρία παρασκευής για να προσέχουμε και να έχουμε (τα τανκάκια μας)

Ξεκινώ μια λίστα:

PEAR-TPA όπως αναφέρθηκε εδώ
SNAKEBITE-DANLUCAS από εδώ
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 21, 2015, 17:57 από Papadopoulou Ioanna »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: υγρά καταστροφείς!
« Απάντηση #1 στις: Μαΐου 21, 2015, 17:06 »
Υπήρξε στο παρελθόν ένα νήμα, σε πίνακα κατασκευαστή υγρών, που τώρα όμως είναι κλειδωμένος καθώς ο "ιδιοκτήτης" του απέχει καιρό από το forum. Απλά για reference όμως, το νήμα είναι το ΑΡΩΜΑΤΑ ΑΝΤΙ-ΠΟΛΥΚΑΡΒΟΝΙΚΑ

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: υγρά καταστροφείς!
« Απάντηση #2 στις: Μαΐου 21, 2015, 17:09 »
νομίζω είναι για τα υγρά του Πάνου όμως το νήμα.Σκεφτόμουν να κάνουμε μια λίστα στο πρώτο ποστ με όλα όσα γνωρίζουμε με τη μορφή "όνομα υγρού"/εταιρεία προς γνώση και συμμόρφωση  :D

Αποσυνδεδεμένος THED

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
Απ: υγρά καταστροφείς!
« Απάντηση #3 στις: Μαΐου 21, 2015, 17:12 »
Πολύ ωραίο θέμα. Θα βοηθήσει πολλούς να αποφύγουν περιττά έξοδα πιστεύω. Καλό ειναι να γράφουμε για υγρά που έχουμε δοκιμάσει εμείς η κάποιοι φίλοι μας και όχι γι αυτά που έχουμε ακούσει ότι προκαλούν ζημιές έτσι ώστε να μην αποκλείουμε αδίκως κάποια υγρά.

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: υγρά καταστροφείς!
« Απάντηση #4 στις: Μαΐου 21, 2015, 17:13 »
περιμένω λοιπόν τις εμπειρίες σας, καθώς εμένα δε μου έχει τύχει ακόμα κι εγώ θα τα προσθέτω στο πρώτο ποστ

Αποσυνδεδεμένος D KAPNAS

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά-τανκοκαταστροφείς!
« Απάντηση #5 στις: Μαΐου 23, 2015, 00:54 »
Mετα από πολυχρόνια ψάξιμο δοκιμών ειπα να κατασταλάξω σε ένα βασικό υγρό που γουσταρω και μετα τα υπόλοιπα, αυτό λοιπον ηταν βασικά το λεμόνι, με μίξεις, LIME, VOTKA, Mενθολη,και ρουμι ανοιχτόχρωμα υγρα ταιριάζουν μεταξύ τους και με εναλλαγές στη δοσολογία  προσφέρουν δυνατές γεύσεις, όμως δεν προλαβαίνω να αλλάζω τανκ γίνονται κομμάτια σαν ιστοs αράχνης, ιδου το αποτέλεσμα.
Τα αρώματα είναι από ecig, Atmos, Umami και flavor art.

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Yγρά-τανκοκαταστροφείς!
« Απάντηση #6 στις: Μαΐου 23, 2015, 01:44 »
Το lime της atmos πάντως που το έκανα τα αρχαία χρόνια με nobacco epsilon δε μου είχε δημιουργήσει ποτέ πρόβλημα  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος xaimena

  • **
  • 138
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά-τανκοκαταστροφείς!
« Απάντηση #7 στις: Μαΐου 23, 2015, 02:16 »
Το Dan lucas  snake bite αραιωμένο σε μπουκαλάκι πλαστικό με 50% vg μπορεί να λιώσει το μπουκαλάκι; η το honeybrew;
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 23, 2015, 15:35 από xaimena »

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: Yγρά-τανκοκαταστροφείς!
« Απάντηση #8 στις: Ιουλίου 09, 2015, 23:36 »
Επειδη σκεφτομαι αν πανε καλα τα πραγματα να παρω εναν phenomenon και επειδη την εχω καταβρει με τα t juice και τα after 8 υπαρχει θεμα με τα pmma tank με καποιο/α υγρα απο αυτα?

Αποσυνδεδεμένος Giwrgos sigma

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά-τανκοκαταστροφείς!
« Απάντηση #9 στις: Ιουλίου 10, 2015, 00:15 »
Το Dan lucas  snake bite αραιωμένο σε μπουκαλάκι πλαστικό με 50% vg μπορεί να λιώσει το μπουκαλάκι; η το honeybrew;


Το snakebite προκαλεί φθορές σε πλαστικά τανκ και εξαρτήματα ,λογικά και σε μπουκαλάκια πλαστικά,δεν αλλάζει κάτι που είναι αραιωμένο ,και 10 σταγόνες είναι ικανές .Απ την άλλη το honeybrew όχι δεν προκαλεί καμία φθορά.


Robbinsrules : Κανένα υγρό της T-juice δεν προκαλεί φθορά ,και απ όσο νομίζω και κανένα της after-8 ,οπότε no worry  :thumpup: 

Αποσυνδεδεμένος panagosg

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Yγρά-τανκοκαταστροφείς!
« Απάντηση #10 στις: Ιουλίου 10, 2015, 00:35 »
Suicide Bunny – Derailed και
Halcyon Haze Yellow Biafra 
τα τανκακια του  Phenomenon σε μια ,δυο ημερες, χαλια  :))

Αποσυνδεδεμένος Giwrgos sigma

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά-τανκοκαταστροφείς!
« Απάντηση #11 στις: Ιουλίου 10, 2015, 00:58 »
Yellow biafra? Παράξενο μου φαίνεται διότι περιέχει ,όπως λένε,βανίλια μπανάνα αμύγδαλο...... Μάλλον κάποιο συστατικό μας κρύβουν οι Λονδρέζοι ? :hmmm:
Αν και έχω την εντύπωση ότι και στα καταστήματα σε πλαστικό τανκ το χρησιμοποιούν χωρίς πρόβλημα..Μάλλον κάτι άλλο πρέπει να συνέβει με το τανκ του phenomenon  :hmmm: . Αλλωστε δεν θα προειδοποιούσε και η ίδια η εταιρία ?

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά-τανκοκαταστροφείς!
« Απάντηση #12 στις: Ιουλίου 10, 2015, 01:48 »
Η μπανάνα είναι γνωστός ύποπτος.
Στα υγρά DIY που κάνω, όταν βάζω το άρωμα μπανάνα συνήθως μετά πετάω την σύριγγα που χρησιμοποίησα.
Στο 90% των περιπτώσεων το έμβολό της κολλάει στο πλαστικό.
Το ίδιο κάνει και το άρωμα "αχλάδι", άρα υγρά με πρώτο συνθετικό snake στο όνομά τους δυνητικά είναι ύποπτα να χαλάσουν τανκάκια.
Προσωπικά σε eviva και kayfun lite με πλαστικά τανκ δεν είδα πρόβλημα ούτε με αυτά ούτε με κάποιο άλλο υγρό.
Ομως είδα κινέζικο (μάλλον) bellcap φίλου να ραγίζει με υγρό που περιείχε φράουλα.




Αποσυνδεδεμένος panagosg

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Yγρά-τανκοκαταστροφείς!
« Απάντηση #13 στις: Ιουλίου 10, 2015, 08:12 »
Suicide Bunny – Derailed και
Halcyon Haze Yellow Biafra 
τα τανκακια του  Phenomenon σε μια ,δυο ημερες, χαλια  :))
Σε kayfun και σε zest, δεν ειχα προβλημα ,μονο στα πλαστικα τανκακια του Phenomenon (μαλλον ειναι πολυ ευαισθητα)


Απ: Yγρά-τανκοκαταστροφείς!
« Απάντηση #14 στις: Οκτωβρίου 23, 2015, 12:13 »
εμενα σε ενα kayfun μου το ραγισε κανελλα.....

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9188 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42599 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 370 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34656 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557305 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181802 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 145 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8869 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538566 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60560 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238926 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1683 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12