vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

543 επισκέπτες, 4 χρήστες
Jorge, manoslykos, camber, stsoulos

Twitter

Υγρά Αναπλήρωσης Odin by Baker White

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Odin by Baker White
« Απάντηση #120 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2016, 17:13 »

Αποσυνδεδεμένος Mr.R0bot

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
  • #ComeToTheVapeSide
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Odin by Baker White
« Απάντηση #121 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2016, 17:35 »
τώρα το είδα, πολύ περίεργο είναι πάντως..  

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Odin by Baker White
« Απάντηση #122 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2016, 22:43 »
Πολλές εταιρείες έχουν περισσότερες γεύσεις από αυτές που έρχονται και στην Ελλαδίτσα μας.  :yes: 

Είναι και ακριβά σα υγρά οπότε πιθανόν να μην έχει ασχοληθεί ο ελληνικός αντιπρόσωπος να εισάγει περισσότερες γεύσεις.

Εμένα το 101 είναι πιθανόν το αγαπημένο μου υγρό όλων όσων έχω δοκιμάσει :delicious: , 
 αλλά δεν πρόκειται να το ξαναπάρω σύντομα γιατί προσπαθώ να μην κάνω άλλες σπατάλες.  :( 

Αποσυνδεδεμένος Mr.R0bot

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
  • #ComeToTheVapeSide
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Odin by Baker White
« Απάντηση #123 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2016, 22:54 »
εγώ odin 101 αγοράζω κάθε εβδομάδα κάνω οικονομία και χαλάω στους 2μήνες 200 euro μονο για odin.. :P

το πρόβλημα είναι ότι ούτε στο εξωτερικό υπάρχουνε τα συγκεκριμένα odin που αναφέρει στην σελίδα τους..   :))

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Odin by Baker White
« Απάντηση #124 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2016, 00:22 »
εγώ odin 101 αγοράζω κάθε εβδομάδα κάνω οικονομία και χαλάω στους 2μήνες 200 euro μονο για odin.. :P

:lotpot: :lotpot: :lotpot:


Γενικότερα έχουν άσχημη, μην πω τραγική, παρουσία και στο site της Odin και σε όλα τα social media.  :(
Υπολογίζω πως έχουν μπεί απλά στο site οι αναρτήσεις χωρϊς να τα έχουν κυκλοφορήσει ακόμα. :)) Ήρθε στη BW η ιδέα να βγάλουν νέα υγρά και σου λέει κάτσε να ποΰμε και στο ¨παιδί¨ που ξέρει από ΠΙΣΙ να γράψει τις νέες μας γεύσεις και στο site όποτε του είναι εύκαιρο.  :laugh1:  

ΥΓ. Μου άρεσε πολύ το 104 αλλά δεν το χω ξαναπάρει. 101 έχω κάνει αρκετό αλλά με ρέγουλα. Έκανα Το πολύ 10ml τη βδομάδα. Έχω λίγο ακόμη και το ντριπάρω συγκεκριμένες ώρες.  ;)


Μόλις βρήκα αυτό στο facebook της Baker White με ημερομηνία ανακοίνωσης 5 Αυγούστου!  :idiot1:
:WhatHeMeans: :idiot2: :dontknow:

Odin by BW:

101: Berry Tobacco Cream: Smooth rich tobacco with a multi-layered fruity finish will be your first impression, but as the temperature increases the sweet tobacco falls away revealing a delectable mixed fruit blend.

102: Taste the layers of warm bakery swirled with cinnamon sugar goodness.

104: Chocolate Mint: Creamy milk chocolate with a fresh minty exhale completely changes into a sophisticated dark chocolate dessert with a smooth mint finish. 

105: Fruity layers of flavor: Tart and refreshing pomegranate and berry flavors transform into a sweet candy like raspberry, blueberry, blackberry, and tangy pomegranate finish.

106: Exotic fruits pair perfectly with layers of thick cream.

107: Apple Citrus: Sweet and juicy apples with tart fruit undertones becomes an apple cider with spice notes.

108: Layers of flaky pie crust drizzled with wildflower honey and topped with sliced almonds.

109: A favorite flavor for many to enjoy, sweet apple blended with a lightly dusted cinnamon sugar cereal.

111: Dreamy vanilla cream and layers of nutty goodness will satisfy your cravings for an delicate pastry.

113: Berries and Cream: A labyrinth of berry flavors to tantalize your taste buds. At lower temperatures you will taste strawberry, raspberry, blackberry notes but as you increase the temperature a smooth sweet cream envelops you.


 :Yummy:  :Yummy: :Yummy:
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 09, 2016, 00:47 από PsilosX »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Odin by Baker White
« Απάντηση #125 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2016, 02:00 »
Πολλές εταιρείες έχουν περισσότερες γεύσεις από αυτές που έρχονται και στην Ελλαδίτσα μας.  :yes:

Είναι και ακριβά σα υγρά οπότε πιθανόν να μην έχει ασχοληθεί ο ελληνικός αντιπρόσωπος να εισάγει περισσότερες γεύσεις.

Εμένα το 101 είναι πιθανόν το αγαπημένο μου υγρό όλων όσων έχω δοκιμάσει :delicious: ,
 αλλά δεν πρόκειται να το ξαναπάρω σύντομα γιατί προσπαθώ να μην κάνω άλλες σπατάλες.  :(
Τι να σου πω. Εγώ όταν παρέλαβα sample pack πάντως, μόνο πέντε είχε...

Από κινητό.


Αποσυνδεδεμένος Mr.R0bot

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
  • #ComeToTheVapeSide
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Odin by Baker White
« Απάντηση #126 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2016, 13:22 »
λογικά θα τα δούμε ξαφνικά και αυτά στην αγορά σε λίγο καιρό.. :D

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

αυτο το 106 με εχει βαλει σε σκεψεις ....
106: Exotic fruits pair perfectly with layers of thick cream.  :love_hearts:

υπαρxει κάτι παρόμοιο με εξωτικά φρούτα στην αγορά?  

« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 10, 2016, 01:11 από Mr.R0bot »

Αποσυνδεδεμένος BonecrusheR

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
  • Less..is More.
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Odin by Baker White
« Απάντηση #127 στις: Οκτωβρίου 26, 2016, 09:52 »
Μου έχει κανει εντύπωση πόσο καθαρά υγρα έιναι τα συγκεκριμένα..και κατα πόσο μπορέις να έχεις τόσο καλή παρουσία γέυσεων χωρίς διακετύλια η ενισχυτικά γέυσης..
δεν έχω καταλήξει ακόμα έαν έιναι τα υγρά που μου ταιριάζουν ..τα ατμίζω εδώ και 2 μέρες σαν δοκιμή..μεχρι στιγμής καλά πάει..

Αναθεωρηση 27/10....μονο για ντριππερ κανουν τελικα οπως με συμβουλεψε κ ο cruiser79..στον dreamx που τα εβαλα..μετα απο 2-3μερες ηταν λες κ ατμιζω κολωνια...ακομα κ με υψηλα βατ..βγηκε υπερβολικα η γευση κ με κουρασε συντομα κ πολυ εντονα..ειδικα το 105..παραπεμπει σε κολωνια μυρτω-καπνιστη.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 27, 2016, 18:56 από BonecrusheR »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Odin by Baker White
« Απάντηση #128 στις: Οκτωβρίου 26, 2016, 14:54 »
Το ότι έχουν ή δεν έχουν ενισχυτικά γεύσης, προκύπτει από κάπου?  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος BonecrusheR

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
  • Less..is More.
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Odin by Baker White
« Απάντηση #129 στις: Οκτωβρίου 26, 2016, 17:10 »
acetyl pirazine δεν λεγεται αυτο το πραγμα που χρησιμοποιουν σαν ενισχυτικο?..νομιζω οτι στην σελιδα τους γραφει περι iso6 εγκαταστασεις..και εγγεκριμενες υλες με επισημη πιστοποιηση κλπ..οποτε ψιλοκαθαρα φαινονται..
αυτο γαι το ενισχυτικο ηταν δικος μου συνηρμος..κ μαλλον δεν ισχυει...δλδ δεν παζιει να μην εχει τιποτα μεσα..εγραψα βιαστικα...σημειωτεον κ το διακετυλιο ενισχυτικο γευσης δεν ειναι?παρεμφερες με το acetyl pirazine.?
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 26, 2016, 17:29 από BonecrusheR »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Odin by Baker White
« Απάντηση #130 στις: Οκτωβρίου 26, 2016, 18:24 »
Στο μυαλό μου, ως ενισχυτικό θεωρώ μια ουσία η οποία παίρνει τις ήδη υπάρχουσες γεύσεις και τις δυναμώνει. Ούτε η πυραζίνη, ούτε το διακετυλιο λειτουργούν ως τέτοια, καθώς έχουν δική τους χαρακτηριστική γεύση. Επιπλέον, το διακετυλιο μπορεί να προκύψει και μετά την κατασκευή του υγρού.

Από κινητό.


Αποσυνδεδεμένος gigelis78

  • ***
  • 747
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Odin by Baker White
« Απάντηση #131 στις: Οκτωβρίου 26, 2016, 19:26 »
Δεν το ήξερα αυτό δλδ αναμειγνύωντας αρώματα χωρίς διακετυλιο να εμφανιστεί στο τελικό υγρό?
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 26, 2016, 20:28 από gigelis78 »

Αποσυνδεδεμένος BonecrusheR

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
  • Less..is More.
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Odin by Baker White
« Απάντηση #132 στις: Οκτωβρίου 26, 2016, 20:14 »
Φιλε ..χαος με ολα αυτα...κ εμενα περιεργο μου φαινεται..αλλα αμα το σκεφτεις με φαντασια χημικες ενωσεις ειναι οποτε μπορει η μια ουσια σε παντρεμα με μια αλλη να βγαζουν διακετυλιο..δεν ξερω κατι πανω σε αυτο..εικασιες κανω.
το πιο εγκυρο κατα την γνωμη μου ειναι να βρισκουμε υγρα που ειναι χωρις διακετυλιο..πολλοι λενε οτι σε μικρες ποσοτητες δεν ειναι τοξικο εαν εισπνεεται...εγω προσωπικα δεν θα το διακυνδυνευα...κ five pawns εχω κανει με το κιλο..χωρις να ξερω τι ειχε γινει...κ απο τις πρωτες παρτιδες κ μετεπειτα..
τωρα κατα ποσο ολα αυτα που εισπνεουμε ειναι οκ η δεν ειναι ενας θεος ξερει..το μελλον θα δειξει...μου θυμιζει τα στηθη με την σιλικονη...για 15χρονια ηταν ασφαλή..κ μετα σκαγανε στον αερα..τσιμεντωναν..κ χιλια δυο αλλα....τωρα θα μου πεις τι συγκρινεις... :)) :))

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 27, 2016, 01:33 από Tem »

Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Odin by Baker White
« Απάντηση #133 στις: Νοεμβρίου 03, 2016, 14:28 »
Πιστεύετε ότι αξίζει να πάρω odin για χρήση σε kayfun v3 mini με έλεγχο θερμοκρασίας ή να μην μπω καν στη διαδικασία?

Αποσυνδεδεμένος infernity

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Odin by Baker White
« Απάντηση #134 στις: Νοεμβρίου 03, 2016, 14:30 »
Το 101 αξίζει παντού.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 142 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 137 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20570 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281070 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207873 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65578 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174084 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312681 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13926 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124721 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93490 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4165 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix