vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

520 επισκέπτες, 8 χρήστες
dkostas, giorgos1999, tony1976, Ribot, manoslykos, yorgoss, white varadero, Jorge

Twitter

Επισκευή κεφαλών Joyetech eGo ONE

Αποσυνδεδεμένος 314

  • **
  • 131
Επισκευή κεφαλών Joyetech eGo ONE
« στις: Φεβρουαρίου 16, 2015, 13:05 »
Μαλιστα.

Kαι ενω το απολαμβανετε και αλληλο-χτυπιοσαστε στον ωμο, να σας παρουσιασω και τα υπολοιπα ευρηματα μου...

Με ενα γρηγορο ψαξιμο, απο οτι φαινεται ειναι πολυ πιθανον να ειναι πραγματι κεραμικες ινες. Το ιδιο υλικο υπαρχει και στον delta II και τον atlantis. Υπαρχει αρκετα μεγαλη ανησυχία γιατι το υλικο αυτο ειναι κατηγοριοποιημενο σαν καρκινογονο κατηγοριας 2 στην EE.


Καποια ενδεικτικα links
http://www.reddit.com/r/electronic_cigarette/comments/2p3ld2/atlantis_wick_under_microscope_vs_cotton/
http://vapingunderground.com/threads/are-atlantis-coils-dangerous-to-your-health-one-vaper-thinks-so.39902/
http://vapingunderground.com/threads/joytech-delta-ii-using-fiberglass-ceramic-paper-in-coils.54889/
http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A0%CE%B5%CF%84%CF%81%CE%BF%CE%B2%CE%AC%CE%BC%CE%B2%CE%B1%CE%BA%CE%B1%CF%82
http://www.iatrikionline.gr/Respiratory27/04_amiantos/04_AMIANTOS.htm

και για οσους δεν εχουν τη δυνατοτητα να αλλαξουν ατμοποιητη ή θελουν να κρατησουν του one αλλα να αποφυγουν επικυνδυνες καταστασεις, το παρακατω βιντεο παρουσιαζει τη διαδικασια. Σαν εξτρα κερδος εχετε και την οικονομια μιας και δεν θα αλλαζετε κεφαλες καθε 3 και λιγο

[youtube]pmtEE8Nrsvo[/youtube]
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 16, 2015, 13:29 από 314 »

Αποσυνδεδεμένος Demuder

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευή κεφαλών Joyetech eGo ONE
« Απάντηση #1 στις: Μαρτίου 18, 2015, 00:09 »
Είχα μια ιδέα αλλά δεν έχω FF2 ακόμα. Αν τυλίξεις το κοιλ με φφ και το τοποθετήσεις και βάλεις το επάνω μέρος της κεφαλής για να την κρατάει αλλά μετά κάτω στουμπώσεις με πολύ μικρά κομμάτια kgd (χωρίς να εμποδίζεις τον αέρα εννοείται), ίσως βοηθήσει με τις διαρροές. Ή αν κόψεις ένα δεύτερο πιο μικρό κομμάτι ff2 και το τυλίξεις στο κάτω μέρος του κοιλ πάνω από το φφ που έχεις τυλίξει ήδη. Για να κρατάει πιο πολύ το υγρό εκεί.

Νομίζω ότι καταλαβαίνω τι θα ωφελούσε αυτό και θα το πώ βέβαια, ένα "υβριδικό" φυτίλι με... συγκινεί σαν σκέψη  :respect: , αλλά ο μόνος λόγος που κάνω πειράματα με το FF2 είναι για να απλοποιήσω την επισκευή. Αν πάρεις θα δεις ότι δεν είναι φουντωτό και δεν συμπιέζεται όπως το KGD ή το Muji (που πρέπει να είναι το ίδιο πράμα δλδ) και έτσι μπορώ να το κόβω ακριβώς το ίδιο κάθε φορά. Με τα γιαπωνέζικα θέλει και λίγο... "μάτι" κάθε φορά και μου τη δίνει αυτό. Αν λοιπόν χρειαστεί τελικα΄να χρησιμοποιήσω και τα δύο... δεν κερδίζω τίποτε, καλύτερα να βάζω Muji κατευθείαν και να τελειώνω.

Πάντως, ναι, το πιο πιθανό είναι ότι θέλει λίγο πιο πολύ στούμπωμα στο κάτω μέρος - το πρόβλημα με αυτό είναι ότι έτσι στουμπώνουν και οι τρυπούλες της τροφοδοσίας ή η τροφοδοσία του αέρα. Αν συνεχίσει να πλυμμηρίζει τη νύχτα, ίσως αυξήσω το πάχος στα 0,6cm.

Εχω δοκιμασει πλεον 5 κεφαλες. Ειδα οτι δεν εχουν την ιδια ποιοτητα στα σπειρωματα παρολο που οι 3 βγηκαν απο την ιδια 5αδα. Ισως αυτο ευθυνεται εν μερη για τη διαρροη?

Με σωστη ποσοτητα βαμβακι και σωστο σφηξιμο παντος ειναι ψιλοσπανιο πια να συμβει. Η τελευταια μεθοδος που ακολουθω ειναι να βγαζω την εξωτερικη στρωση απο το kgd,  αυη που ειναι πιο πιεσμενη και να αφηνω μονο στην πλευρα που ακουμπα πανω στην αντισταση. Μπαινει λιγο πιο ευκολα, απορροφα λιγο καλυτερα και τυλιγεται λιγο καλυτερα

Δεν έχω 5 κεφαλές, αλλά μόνο αυτές που ήρθαν με τα κιτ, δλδ δύο 1ohm και δύο 0.5ohm αλλά συμφωνώ, ότι η "ποιότητα" του σπειράματος δεν είναι η ίδια μεταξύ τους. Βασικά τα δύο 0.5 είναι σχεδόν ίδια, αλλά τα δύο του 1ohm σίγουρα δεν βγήκαν από την ίδια μηχανή, χρειάστηκε το ένα να το ισιώσω αρκετά στο κατσαβίδι. Δεν νομίζω ότι το σπείραμα μπορεί να παίζει ρόλο στα πλυμμηρίσματα εκτός και αν είναι τόσο μεγάλο που να περισσεύει από την κάτω μεριά της κεφαλής, και κανένα από τα δύο δεν είναι τόσο ατσούμπαλο.

Για να ξεκαθαρίσω λίγο τα πράγματα, δεν είχα κανένα θέμα πλέον με το KGD (για την ακρίβεια έτσι ακριβώς το βάζω και εγώ με την πεπιεσμένη πλευρά στο σπείραμα), το πολύ να πλυμμήριζε ελαφρά στη διάρκεια της νύχτας. Ο μόνος λόγος που κάνω πειράματα με το FF2 είναι ακριβώς επειδή έχει σταθερό πάχος (ενώ τα γιαπωνέζικα φουντώνουν και "διαλύονται" όσο τα ταλαιπωρείς) μπορείς να το σταντάρεις πανεύκολα. Για να μην πω ότι μπορείς να κόψεις προκαταβολικά τις λωρίδες που θέλεις και να τις έχεις έτοιμες κάθε φορά (και άρα δεν χρειάζεται να κουβαλάω ψαλίδι στο "vaping kit"). Εξάλλου, ολόκληρο πακετάκι FF2 έχω για να παίξω... χαμένο θα πάει;  :))

Σήμερα το απόγευμα του πρόσθεσα μισό εκατοστό μήκος (3,5cmX0,5cm) και δεν πλυμμήρισε καθόλου και δεν στεγνωσε καθόλου. Αν βγάλει και το "τεστ" της νύχτας, νομίζω ότι βρήκα την τέλεια ποσότητα.

Αποσυνδεδεμένος 314

  • **
  • 131
Απ: Επισκευή κεφαλών Joyetech eGo ONE
« Απάντηση #2 στις: Μαρτίου 18, 2015, 02:18 »
χμμμ μου δωσατε μια τρελη ιδεα με τα υβριδικα. Δεν ξερω ποσο υγιεινο θα ειναι αλλα απο περιεργια και μονο θα το δοκιμασω. Ισως δεν δουλεψει ειναι αρκετα τραβηγμενο. Θα το κρατησω για εκπληξη μεχρι να δωκιμασω  :)

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευή κεφαλών Joyetech eGo ONE
« Απάντηση #3 στις: Μαρτίου 18, 2015, 18:18 »
Έκανα μια πρώτη δοκιμή με σύρμα ss 32άρι, όχι n-r-n. Δεν είναι Kanthal, απλά ss.

Είχα κάνει 8 σπείρες σε μπλε κατσαβιδάκι, δεν ξέρω διάμετρο. Έβγαινε 2Ω, οπότε άνοιξα από κάτω και άρχισα να ξετυλίγω. Πήγε 1.5Ω και έβγαλα λίγο ακόμα και ξαφνικά πήγε 0.8Ω. Το έστησα και φαινόταν μια χαρά, κενό για τον αέρα, τα σύρματα σωστά κομμένα και τοποθετημένα.

Δυστυχώς όμως με την πρώτη τζούρα ήρθε άσχημη γεύση. Δεν ξέρω αν είναι ότι καίγεται κάποιο insulator ή επειδή το coil δεν είχε καεί ούτε με φλόγιστρο ούτε με dry burn είχε hot spot. Δεν ήταν γεύση καμμένου πάντως, ήταν περίεργη. Δεν το συνέχισα προς το παρόν.

Αποσυνδεδεμένος 314

  • **
  • 131
Απ: Επισκευή κεφαλών Joyetech eGo ONE
« Απάντηση #4 στις: Μαρτίου 18, 2015, 18:26 »
Νομιζω χρειαζεται καψημο πρωτα? Συνηθως οταν το κανεις σε επισκευασιμο το δοκιμαζεις πριν βαλεις φυτιλι οποτε καιει καποια τυχον υπολειματα απο λαδια ή οτι αλλο μπορει να εχει παρει απο το εργοστασιο. Οταν το ανοιξεις παλι μπορεις να κοιταξεις τα σημεια που ακουμπουσε η σιλικονη στην αντισταση


Στις πρωτες-πρωτες τζουρες που πηρα με το φρεσκοανοιγμενο one μου ηρθε γευση μεταλου και νομιζα οτι γευομουν το μεταλικο drip tip αλλα δεν ηταν ετσι

Αποσυνδεδεμένος Demuder

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευή κεφαλών Joyetech eGo ONE
« Απάντηση #5 στις: Μαρτίου 18, 2015, 20:28 »
Δυστυχώς όμως με την πρώτη τζούρα ήρθε άσχημη γεύση. Δεν ξέρω αν είναι ότι καίγεται κάποιο insulator ή επειδή το coil δεν είχε καεί ούτε με φλόγιστρο ούτε με dry burn είχε hot spot. Δεν ήταν γεύση καμμένου πάντως, ήταν περίεργη. Δεν το συνέχισα προς το παρόν.

Ναι, πάντα να καις τα σύρματα πριν τα κάνεις σπείραμα γιατί συνήθως έχουν διάφορα χημικά επάνω τους λόγω κατεργασίας - δεν το λέω από άποψη επικινδυνότητας, λογικά είναι πολύ μικρές ποσότητες, αλλά αρκούν να χαλάσουν τη γεύση. Γιατί SS όμως;  Ή απλά δεν είχες kanthal;

Edit:
Κατά τύχη σήμερα σταμάτησα σε ένα 4all (από αυτά τα μινι-μαρκετ που έχουν φυτρώσει σαν τα μανιτάρια παντού) και βρήκα ωραίο αντιανεμικό αναπτηράκι και υγρό αναπλήρωσης, σύνολο 4 ευρώ.

Το μόνο μονωτικό πάνω στη κεφαλή είναι ο δακτύλιος από σιλικόνη που σφηνώνει το καρφάκι. Εάν αυτός δεν φαίνεται καμμένος λογικά η άσχημη γεύση ήταν από το σύρμα και μόνο.

Παρεμπιπτόντως, και οι δύο κεφαλές με το FF2 δεν είχαν κανένα πλυμμήρισμα τη νύχτα, ούτε κατά τη διάρκεια της ημέρας. Νομίζω ότι αν κρατήσουν έτσι μέχρι την Κυριακή, θα χρησιμοποιώ FF2 για τις eGo. Διαστάσεις 3,5cmΧ0,5cm.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 18, 2015, 22:27 από Demuder »

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευή κεφαλών Joyetech eGo ONE
« Απάντηση #6 στις: Μαρτίου 18, 2015, 23:23 »
Πρώτη φορά αγόρασα σύρμα σήμερα τυχαία και το μαγαζί δεν είχε στοκάρει Κανθαλ. Θα παραγγείλω διαφορές διαμέτρους σύντομα μιας και αύριο παραλαμβάνω Kfl+ και magma.

Ωραία, δοκιμάζω με κάψιμο στο σύρμα πριν και αφού γίνει κοιλ. Το o-ring και το μονωτικό κάτω φαίνονται ανέπαφα μετά από 3-4 τζούρες των 4 δευτερολέπτων.

Αποσυνδεδεμένος 314

  • **
  • 131
Απ: Επισκευή κεφαλών Joyetech eGo ONE
« Απάντηση #7 στις: Μαρτίου 19, 2015, 15:03 »
Επειδη τωρα με το dripper δεν πολυασχολουμε με τον ατμο του one...


Αυτο που σκεφτομουν μπας και θελησει καποιος να το δοκιμασει πριν απο εμενα ειναι να επερνα το κεραμικο πλεγμα/σωληνα απο BDC κεφαλη της eleaf, να τον εκοβα και να τυλιγα αυτο γυρο απο την αντισταση. Στη συνεχεια το υπολοιπο κανονικα με βαμβακι οπως το κανουμε τωρα. Δεν ειμαι 100% σιγουρος απο τι υλικο ειναι. Με απλο αναπτηρα θελει πολυ προσπαθεια για να μαυρισει και να σκληρυνει λιγο αλλα με φλογιστρο για κολλησεις και αρκετα δευτερολεπτα καταφερα να το τρυπισω στο σημειο που επεφτε η φλογα ενω το υπολοιπο εγινε αρκετα σκλυρο για να σπασει. Γι αυτο και ειπα οτι δεν ξερω ποσο υγιεινο θα ειναι. Θα προστατευει παντος απο dry-hits το βαμβακι σε καθε περιπτωση ενω μιας και ειναι πλεγμα και οχι ανεξαρτητες ινες οπως τα MMMF των εργοστασιακων κεφαλων δεν υπαρχει περιπτωση (πιστευω) να σου ερθει τιποτα στο στομα.


Περα απο αυτο, αυτες τις μερες εχω βαλει, σε κεφαλη με KGD, vg της ecig που ειναι αραιωμενη μονο 5% με νερο και ειναι οτι πιο σταθερο εχω δοκιμασει. Πηγε να ψιλοπλυμμιρισει στην αρχη αλλα ειχε ακομα 70pg 30vg υγρο μεσα. Αφου εξατμιστικε αυτο δεν εχω εχει πλυμμυρισει μιαμιση μερα τωρα υπο οποιαδοιποτε συνθηκη. Ισως τελικα η ρευστοτυτα του υγρου να παιζει μεγαλο ρολο και στις εργοστασιακες κεφαλες

Αποσυνδεδεμένος Demuder

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευή κεφαλών Joyetech eGo ONE
« Απάντηση #8 στις: Μαρτίου 19, 2015, 19:16 »
Εντάξει, είπαμε, προτεραιτότητα έχει η απλότητα  ;)

Η ρευστότητα του υγρού σίγουρα παίζει τον σημαντικότερο ρόλο, αλλά συγκρίνοντας τη γεύση του 50/50 με 70/30 ακόμα, σίγουρα προτιμάω το 50/50. Αυτά σε tanks βέβαια, σε dripper και σκέτο VG δίνει μια χαρά γεύση.

Πάντως με το FF2 τώρα που βρήκα τα μέτρα του δεν μπορώ να πω ότι έχω πρόβλημα, ούτε και με το KGD, οπότε δεν βλέπω το λόγο για παραπάνω πειράματα για να είμαι ειλικρινής. Το επόμενο πείραμα μου θα είναι με το Subtank Nano και την μπαταρία του eGo.

Αποσυνδεδεμένος 314

  • **
  • 131
Απ: Επισκευή κεφαλών Joyetech eGo ONE
« Απάντηση #9 στις: Μαρτίου 19, 2015, 20:10 »
Α τον πηρες τελικα?  :thumpup:
Πες εντυπωσεις και κανε μια συγκριση οταν τον χρησημοποιησες αρκετα

Αποσυνδεδεμένος Demuder

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευή κεφαλών Joyetech eGo ONE
« Απάντηση #10 στις: Μαρτίου 20, 2015, 10:28 »
Ε ναι... με ενοχλούσαν 24 ευρώ που είχα στην τσέπη... Έφυγε προχθές από Πεκίνο, οπότε σε κανα δυο εβδομάδες ελπίζω θα τον έχω.

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 20, 2015, 10:39 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος 314

  • **
  • 131
Απ: Επισκευή κεφαλών Joyetech eGo ONE
« Απάντηση #11 στις: Μαρτίου 20, 2015, 11:11 »
χαχαχαχ ε ναι τα ρημαδια, τσαλακονονται, κανουν φασαρια οταν καθεσαι και εχει ησυχια, σε ενοχλουν στο περπατημα αμα ειναι και λιγο στενο το παντελονι... δραμα :))


αντε μεγειες. Ελπιζω να σου ερθει γρηγορα

Αποσυνδεδεμένος Demuder

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευή κεφαλών Joyetech eGo ONE
« Απάντηση #12 στις: Απριλίου 05, 2015, 21:34 »
Την Πέμπτη έφτασε επιτέλους (σχετικά γρήγορα, σε 2 εβδομάδες) ο Subtank Nano. Μετά από δύο μέρες δοκιμών λοιπόν:

Ωραίος και καλοφτιαγμένος, οι μανίσιες κεφαλές πολύ καλές και πάνω στην μπαταρία του eGo One βιδώνει απροβλημάτιστα - αφήνει περίπου 1mm κενό βέβαια γιατί η 510 βάση που έχει είναι πολύ "μακριά" αλλά πρακτικά δεν φαίνεται. Γεύση η ίδια με την eGo One, αν και μου φαίνεται ότι η παραγωγή ατμού είναι λίγο μικρότερη. Η ρύθμιση της ροής του αέρα είναι ωραία - ανοικτή είναι ελάχιστα μικρότερη από του eGo One, αλλά και πάλι δεν μπορώ να πω ότι έχει αξιοσημείωτη διαφορά. Η OCC κεφαλή "ξαναφτιάχνεται" σχετικά εύκολα επίσης.

Σε γενικές γραμμές, το μόνο πλεονέκτημα που μπορώ να βρώ στον Nano είναι ότι βλέπεις την στάθμη του υγρού. Ίσως και το drip tip που προσωπικά μου αρέσει περισσότερο και από τα δύο του One. Κατά τα άλλα ίδιο. Το μόνο μειονέκτημα που βρήκα είναι ότι η ρύθμιση της ροής είναι λίγο "σφικτή" και σε σχέση με την One είναι λίγο πιο θορυβώδης. Δεν σφυρίζει, αλλά ακούγεται.

Παρεμπιπτόντως, 2 εβδομάδες τώρα ξανατυλίγω τις κεφαλές του One με FF2 χωρίς κανένα πρόβλημα. Εντόπισα επίσης την αιτία των φαινομενικά τυχαίων "πλημμυρισμάτων" που είχα - η απότομη αλλαγή θερμοκρασίας λόγω χειμώνα και μπες-βγες στο αμάξι. Τώρα που ζέστανε λίγο, τα πλημμυρίσματα σταμάτησαν και το επαλήθευσα και πειραματικά.

Αποσυνδεδεμένος Mitsos1311

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευή κεφαλών Joyetech eGo ONE
« Απάντηση #13 στις: Νοεμβρίου 30, 2015, 19:58 »
Καλησπέρα σας στην πρώτη προσπάθεια να φτιάξω επισκεύασιμη κεφαλή πήρα την παρακάτω κεφαλή .

http://www.ecig.gr/joyetech-ego-one-clr-head.html

Πήρα και κάτι έτοιμες αντιστάσεις 1,4 Ω γιατί δεν βρήκα σύρμα .
είδα και παρακάτω βίντεο



και τα κατάφερα με την δεύτερη , την πρώτη την διάβαζε 0,06 Ω και δεν δούλευε καν την δεύτερη βγήκε 1,66 Ω και δούλεψε  :yes:
 Το αποτέλεσμα ένω σαν γεύση με ικανοποίησε αρκετά νομίζω ότι πρέπει να τον τυλίξω με σερβιέτα πριν τον βάλω στην τσέπη  :laugh1:

Πιθανότατα έχω κάνει κάποιο λάθος στην κατασκευή εκτός κι αν έχετε αντιμετωπίσει και άλλοι παρόμοιο θέμα με τον ατμοποιητή !

Απ: Επισκευή κεφαλών Joyetech eGo ONE
« Απάντηση #14 στις: Νοεμβρίου 30, 2015, 20:11 »
Πιθανοτατα εχεις βαλει ελαχιστο βαμβακι και σου κανει υπερτροφοδοσια με αποτελεσμα να περναει υγρο.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180498 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8296 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33923 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 535994 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59738 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237315 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 573 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15457 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136094 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085256 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35366 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10195 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12