vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Υγρά αναπλήρωσης Vaponaute

Αποσυνδεδεμένος Jenn

  • *
  • 49
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Vaponaute
« Απάντηση #180 στις: Φεβρουαρίου 23, 2016, 14:05 »
  :yes: έχεις δίκιο 60/40 και ανέτρεξα στο προφίλ του τελευταίου υγρού το οποίο τελικά μόνο κερασι δεν έχει μιλάει για βύσσινο,βατόμουρο,φιστίκι,μπισκότο και τελικά βιολετες .

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Vaponaute
« Απάντηση #181 στις: Φεβρουαρίου 26, 2016, 21:59 »
Πότε θα φέρουν την άλλη σειρά ρε γ@#ώτο, έχω τρελαθεί να πληρώνω μεταφορικά στην Γαλλία  :wall:

Άρα τα έχεις δοκιμάσει!
Πες καμιά κουβέντα ντε, τόσος κόσμος κρέμεται από τα χείλη σου...  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Vaponaute
« Απάντηση #182 στις: Φεβρουαρίου 26, 2016, 23:26 »
Night Flight (http://vaponaute.com/en/vaponaute24/8-night-flight-.html)

Από την σειρά Vaponaute 24 παρέλαβα το Night Flight.  Η περιγραφή λέει καφές, κρέμα, ουίσκι και μπισκότα αμυγδάλου και σε 60/40 VG/PG.

Ανοίγω το μπουκαλάκι και το πρώτο που σου έρχεται είναι ο καφές με κάτι έντονα οινοπνευματώδες και κρεμώδες.  Πολύ γνώριμη μυρωδιά και περνάω τα επόμενα δευτερόλεπτα να την ταυτοποιήσω μέχρι που μου έρχεται, Kahlua κύριοι/ες.  Αυτό το ωραίο ποτό με βάση καφέ και ακόμα πιο κοντά όσοι έχετε δοκιμάσει Blind Russian που έχει και Baileys.

Γεμάτος προσδοκίες στάζω στον Απολλο και ατμίζω την πρώτη τζούρα.  Κόλαση!!!!!  :baby: :baby: :baby: :baby:

Στην εισπνοή έντονη γεύση καφέ μαζί με την πικρίλα του καφέ και του αλκοόλ, καλή πικρίλα όμως όχι σαν το Sergeant Vapor που ήταν θεόπικρο.  Στην εκπνοή η κρέμα και το μπισκότο αναλαμβάνουν να γλυκάνουν την όλη τζούρα και να σου δώσουν την αντίθεση που πρέπει για να αποδώσει το υγρό.

Στην ρινική εκπνοή, ο καφές είναι είναι πιο ήπιος, το αλκοολ ακόμα πιο ήπιο και η κρέμα με τα μπισκότα λίγο πιο έντονα.

Εδώ να σημειώσω ότι η εταιρεία προτείνει λίγες μέρες ωρίμασνη με ανοιχτό το μπουκαλάκι οπότε περιμένω ακόμα πιο καλή απόδοση γεύσεων.

Σε γενικές γραμμές το θεωρώ από τα πολύ ωραία υγρά και άνετα για ολοήμερο και καθημερινό.  95/100 από εμένα  :thumpup:
Σύντομα θα γράψω και για τα άλλα...

Αποσυνδεδεμένος sertikos

  • **
  • 106
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Vaponaute
« Απάντηση #183 στις: Φεβρουαρίου 27, 2016, 03:40 »
Η εταιρεία εκτός της μίας εβδομάδας ωρίμασης συνιστά και να το αφήσεις ανοιχτό.

"To enjoy all the subtlety of our aromas, we recommend to let the bottle steep opened for a few days"


Το είχα κάνει στο into the wild και έδωσε σημαντική διαφορά στην γεύση.


Χωρίς να είμαι σίγουρος νομίζω ότι η ακριβής μετάφραση και αυτό που εννοεί είναι να το ανοίξεις για λίγο, να το κλείσεις και να το αφήσεις μια εβδόμάδα. Όχι να το αφήσεις μια εβδόμάδα ανοιχτό.

steep opened vs steep open Νομίζω ότι κάνει χρήση αορίστου στην πράξη. 

Μία ή άλλη, καταπληκτικά υγρά. Προσωπικά, απο ΌΛΑ τα υγρα που έχω δοκιμάσει ποτέ (και είναι αρκετά!) νομίζω πως το Into the wild είναι μακράν το καλύτερο με διαφορά τάξης από τα υπόλοιπα. 

Όχι μόνο γιατί βρήκα την σύνθεση εξαιρετικά ευχάριστη, πρωτότυπη, ισορροπημένη και για όλες τις ώρες, άλλα γιατί δεν με μπουχτίζει καθόλου.

110 στα 100. Εκτός συναγωνισμού. 


Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Vaponaute
« Απάντηση #184 στις: Μαρτίου 26, 2016, 13:41 »
On the storm: οταν άνοιξα το μπουκάλι τρόμαξα λιγο γιατι δεν μου αρεςε αυτο που μου ερχόταν στη μύτη. Στις πρώτες τζουρες σκέφτηκα ωραίο υγρο αλλα δεν ξέρω αν ειναι στα γούστα μου τοσο. Όσο το ατμιζα το συνήθισα και μπορώ να πω οτι με εντυπωσίασε...δεν ειναι το υγρο που θα έκανα καθε μερα η για πολλές ωρες αλλα εχει κάτι αυτο το υγρο που ειχα καιρό να βρω!! Θελω να δω οταν τελειώσει το μπουκάλι τι εντυπωςεις θα μου αφήσει, γιατι δεν κολάω απο την αρχή και ποσο σύντομα θα θελω να το ξαναπάρω. Η μυρωδιά στο χώρο παντως δεν νομιζω οτι ειναι και η καλύτερη :)


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Απ: Υγρά αναπλήρωσης Vaponaute
« Απάντηση #185 στις: Απριλίου 02, 2016, 00:01 »
Πριν μερικά λεπτά άνοιξα το 10ml on the storm. Είναι καλό... Πολύ καλύτερο από το δοκιμαστήριο! Το έβαλα σε expromizer v.2 αντισταση 2 ohm με kanthal 0.3. Στην εισπνοή μου φέρνει σε κάτι αλκοολούχο, αλλά ποιοτικό αλκοολούχο... Στην εκπνοή μου αφήνει λίγο αχλάδι. Στο στόμα μένει μια γεύση σοκολάτας υγειας νομίζω. Μου αρέσει και το προτείνω στους φίλους των καπνικών. Σε όποιον επιθυμεί να το δοκιμάσει θα πρότεινα να μη βιαστεί να κρίνει! Θέλει το χρόνο του πιστεύω το υγρό για να το εκτιμήσεις! Σίγουρα δεν είναι all-day υγρό αλλά για βραδάκι χαλαρό δίπλα στο τζάκι είναι ότι πρέπει!

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Vaponaute
« Απάντηση #186 στις: Απριλίου 05, 2016, 14:56 »
Επί του πιεστηρίου:

Η αγαπημένη σας εταιρία έχει ετοιμάσει νέα σειρά υγρών με την ονομασία "Speakeasy".
Η σειρά θα περιλαμβάνει 3 υγρά: Sidecar, Highball και Tuxedo, και θα κυκλοφορήσουν σε 10ml και 20ml.
Δεν έχουν δοθεί ακόμα λεπτομέρειες για τις γεύσεις, αλλά ούτε και για την ημερομηνία κυκλοφορίας.
Για τις γεύσεις ίσως να γνωρίζω μέχρι αύριο.

Πώς τα ξέρει όλα αυτά ο αγαπημένος σας ριβγιούερ;
Χα!
Επειδή σχεδιάζει αυτοπροσώπως τις συσκευασίες/ετικέττες των υγρών αυτών,
ράιτ νάου ας γουί σπικ...  ;)

(προφανώς η φήμη μου και η διεθνής μου καριέρα έχουν εκτοξευθεί όπως καταλαβαίνετε)  :hapy_crazy:


UPDATE:
Ο πελάτης (παραδόξως) ήταν γρήγορος και ήδη απάντησε:
"Not a lot of details can be revealed at the moment but,
the Tuxedo will be a sweet, pastry like flavour,
Sidecar will be a deep tobacco blend and 
Highball will be a fresh, minty and gingery flavour."
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 05, 2016, 15:16 από e-spy »

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Vaponaute
« Απάντηση #187 στις: Απριλίου 05, 2016, 15:22 »
Μπράβο φίλε! :D
[Ελπίζω να είναι καλοί και ως πελάτες...]

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Vaponaute
« Απάντηση #188 στις: Απριλίου 05, 2016, 15:53 »
UPDATE:
Ο πελάτης (παραδόξως) ήταν γρήγορος και ήδη απάντησε:
"Not a lot of details can be revealed at the moment but,
the Tuxedo will be a sweet, pastry like flavour,
Sidecar will be a deep tobacco blend and
Highball will be a fresh, minty and gingery flavour."


Είσαι και μαρτυριάρης... ;D



Αποσυνδεδεμένος fiouman

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Vaponaute
« Απάντηση #189 στις: Ιουνίου 10, 2016, 01:44 »
Είχα πάρει ένα 10ml over the rainbow και μου άρεσε πολύ μπορώ να πω όποτε μετά το τσίμπησα στη νέα συσκευασία του μπουκαλιού σε 30ml.Το υγρό ειναι λες και ειναι διαφορετικό πραγματικά το έχω αφήσει αρκετό καιρό αλλά πάλι δεν ειναι σαν το 10mlaki που είχα πάρει από την ίδια αλυσίδα από διαφορετικό μαγαζί!!!Εχετε παρατηρήσει κάτι εσείς;

Αποσυνδεδεμένος kingofkings

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Vaponaute
« Απάντηση #190 στις: Ιουνίου 10, 2016, 17:52 »
Επειδή κ εγώ έκανα το ίδιο με σένα δεν αντιμετωπισα το ίδιο πρόβλημα ακριβώς το ίδιο υγρό ήταν κ στα 10 κ στα 30

Στάλθηκε από το SM-N7505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


άμεση παράθεση

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 10, 2016, 18:06 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος fiouman

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Vaponaute
« Απάντηση #191 στις: Ιουνίου 16, 2016, 02:55 »
Ok απλα μου φάνηκε παράξενο...και είπα να το μοιραστώ!!!


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος yakub

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Vaponaute
« Απάντηση #192 στις: Ιουνίου 16, 2016, 07:59 »
Και εγώ την ίδια άποψη με τον fiouman έχω. Είχα πάρει και 10άρι και 30άρι με τη παλιά συσκευασία και ήταν απίστευτο υγρό. Πήρα ένα 30άρι με τη νέα συσκευασία και ήταν ένα υγρό που θύμιζε το προηγούμενο (ωραίο δε λέω) αλλά καμία σχέση η ένταση του με το παλιό.

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Vaponaute
« Απάντηση #193 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2016, 10:40 »
Νέα σειρά από την vaponaute
Botanics

La Menthe by Botanics : Fresh and Complex. Menthol, Chlorophyl, Green Mint and Peppered with an ideal agreement.
Composition : Aroma 40/60% of PG/VG

Le Tabac By Botanics : Intense & Subtile. A mixture of Blond and Brown Tobacco, Toasted and Delicious.  
Composition : Aroma, 40/60% of  PG/VG

Le Café by Botanics : Perfumed and Powerful. An expresso Pur Arabica perfectly balanced with a hint of Milk

Composition : Aromas, 40/60% of PG/VG
Διαθέσιμα καθώς φαίνεται και από το επίσημο site μόνο στο http://www.lepetitvapoteur.com/en/recherche?search_query=botanics
και σαν pack εδώ: http://www.lepetitvapoteur.com/en/40-60/2838-pack-botanics.html

Αποσυνδεδεμένος chief79

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Vaponaute
« Απάντηση #194 στις: Νοεμβρίου 09, 2016, 16:19 »
Επεσε σημερα στα χερια μου, το Οver the Rainbow (6mg nicotine / 35mm spaced coil /1,0 Ω/16W). 
Το ατμιζω καμια ωρα τωρα. Νομιζω οτι ειναι απο τα πιο ολοκληρωμενα υγρα που εχω κανει. Διακριτες γευσεις και ξεχωριστα, αλλα και στο συνολο του αρκετα δεμενο. Ντουμανι ικανοποιητικοτατο και πολυ ωραια , ηπια επιγευση. Δεν ξερω αν ατμιζεται ολη μερα, αλλα σιγουρα για αρκετες ωρες νομιζω οτι θα πηγαινει... σφαιρα. 
Eρωτησεις τωρα: Εχει θεμα με πλαστικα τανκακια? Παιρνει αραιωση και αν ναι ποσο περιπου?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64254 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173371 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 310993 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:05
από ThioVag
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1396 207104 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:27
από gstamatos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1810 278979 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 21:25
από antiklitos140
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13119 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123992 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93104 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3958 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1194 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15643 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14386 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias