vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

501 επισκέπτες, 2 χρήστες
dkostas, bloodlessz

Twitter

"Τα ηλεκτρονικά τσιγάρα εξασθενούν το ανοσοποιητικό" (πανεπιστήμιο Τζον Χόπκινς)

Αποσυνδεδεμένος oscar

  • **
  • 151
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Τα ηλεκτρονικά τσιγάρα εξασθενούν το ανοσοποιητικό"
« Απάντηση #15 στις: Φεβρουαρίου 05, 2015, 14:48 »
Μα γιατί κάθονται και ασχολούνται με ποντικια, αφού το Η.Τ. μετράει χιλιάδες ανθρώπινα "πειραματόζωα" ανα τον κόσμο.
Και εγώ ως ένα από αυτά, στα 3 χρόνια ατμίσματος έχω να δηλώσω:

α) Δεν έχω ξαναρρωστήσει από γρίπη ή ίωση ή κάτι παρόμοιο.
β) Ξεχασα τι πάει να πει πονοκέφαλος
γ) .....

Τα υπόλοιπα τα ξέρετε και εσείς από τον ίδιο σας τον εαυτό.

Αποσυνδεδεμένος MoDuLah

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
  • «Twist, Fill, Vape, Repeat»
    • EcigBay.gr - Γρήγορα, Υπεύθυνα, Αξιόπιστα!
Απ: "Τα ηλεκτρονικά τσιγάρα εξασθενούν το ανοσοποιητικό"
« Απάντηση #16 στις: Φεβρουαρίου 05, 2015, 15:02 »
Τα ηλεκτρονικά τσιγάρα προκαλούν ηλίθιες έρευνες.


Κοντά στον 1 χρόνο από την επανένταξη μου στις τάξεις του Η.Τ. και το μόνο που βλέπω είναι λασπολογία και προπαγάνδα που κάνουν οι καπνοβιομηχανίες εις βάρος της επιλογής μας.
Δυστυχώς η κοινή γνώμη σαν πρόβατα ακολουθούν ότι τους σερβίρει το χαζοκούτι και το τραγικότερο είναι να ακούς από καπνιστή ρε αυτό που κάνεις είναι καρκινογόνο.


Δόξα το Θεό, έχω γαϊδουρινή υπομονή και τα σχόλιά τους τα προσπερνάω.


Όπως προ-ειπώθηκε "Είναι πιο υγιεινό να μην ασχολούμαστε με ηλίθιους από το να ασχολούμαστε!"

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Τα ηλεκτρονικά τσιγάρα εξασθενούν το ανοσοποιητικό"
« Απάντηση #17 στις: Φεβρουαρίου 05, 2015, 16:11 »
Δεν ειναι καθολου χαζες και ασκοπες αυτες οι ερευνες.


Για παραδειγμα πριν ενα χρονο στο Ισραηλ , το η.τ.   απαγορευτηκε εντελως  γιατι ειναι πιο βλαβερο απο το κ.τ............................. :dontknow:
Μετα απο ερευνες , βρηκαν οτι ειναι ενα βλαβερο μίασμα της κοινωνίας μας. 


Την ερευνα τη χρηματοδοτησε.................................. η Philip Morris.

Λετε να καθησουν με τα χερια σταυρωμενα  ;;;    Ηδη στην Αμερικη περπαταει το τριτο μοντελο ηλεκτρονικου τσιγαρου της πιο πανω εταιριας .
Η εν λογο εταιρια εχει αγορασει τη Ruyan.Την πρωτη εταιρια κατασκευης η.τ. (εκει δουλευε και ο εμπνευστης του η.τ.)  και πρωτη παραγωγο του υγρου RY4 , που στην κυριολεξια φερει το ονομα της εταιριας (RuYan).


Δεν εχει κανει αγορα εταιριας η.τ. μονο η Philip Morris , αλλα ολοι σχεδον οι μεγαλοι παρασκευαστες τσιγαρων , εχουν εδω και πολυ καιρο εισέλθει στην αγορα του η.τ.
Υπαρχει σχεδιο να πεσουν στην αγορα η.τ. τα οποια να ειναι αναλωσιμα εντελως , με σκοπο να αγοραζουμε ολοι μας μονο απ' αυτους.
Τοτε που θα βγουν αυτα τα η.τ. στην αγορα , θα ειναι υγιεινα  ;;;;;;      Ναι  εεεε !!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: "Τα ηλεκτρονικά τσιγάρα εξασθενούν το ανοσοποιητικό"
« Απάντηση #18 στις: Φεβρουαρίου 05, 2015, 16:30 »
Προσωπικά,απο εγωισμό και μόνο,ότι και αν βγεί όπου θα προέρχεται απο καπνοβιομηχανίες και εταιρίες Κ.Τ.
δεν πρόκειται,έτσι απλά,να το αγοράσω.Όχι μόνο αυτό,αλλά θα ξεκινήσω και εγώ την προσωπική μου προπαγάνδα
που όταν θα έρχεται η ώρα να "προτείνω" σε κάποιον,απλά θα κράζω τις γνωστές εταιρίες που είναι και στο Κ.Τ.




Απο την μία έχεις ένα εργοστάσιο παραγωγής παράδειγμα 5-6 διαφορετικών πακέτων κανονικού τσιγάρου,για χρόοονια
ατελείωτα.Ανα 2-3 χρόνια,βλέπεις λένε "ΝΕΑ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ".Μας πουλούσαν συσκευασίες τότε,καθώς το τσιγάρο,
κανείς δεν κοιτούσε μήπως και βελτίωναν τους ελέγχους ή ακόμα και τον τρόπο που τα έφτιαχναν.


Απο την άλλη έχεις εταιρίες που βγάζουν παράδειγμα μοντάκια/ατμοποιητές,και αν περάσει 6μηνο και δεν βγάλουν κάτι
καινούργιο,νομίζεις εξαφανίστηκαν απο τον χώρο.Κοιτάν συνεχώς να πλασάρουν κάτι καινούργιο,και προτότυπο.


Και θα πάω εγώ,να αγοράσω Η.Τ. απο αυτούς που τόσα χρόνια μας τρώγαν το μεδούλι και αν μη τι άλλο,και τα πνευμόνια.


Βρε ΟΥΣΤ!

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: "Τα ηλεκτρονικά τσιγάρα εξασθενούν το ανοσοποιητικό"
« Απάντηση #19 στις: Φεβρουαρίου 05, 2015, 16:46 »
Ειναι ντροπη να καθονται και να ασχολουνται με την καθε αποφαση/υγεια του καθε ανθρωπου.
Προσοπικα εχω να πω ενα πραγμα, απο την στιγμη που αρχησα το ηλεκτρονικο μπορει να εχω φαει περισσοτερο λεφτα αλλα σαν την υγεια δεν εχει.


Οσο για τις εταιριες,
εχω να πω πως Camel/Καρέλια/Philip Morris/Malboro ακα Παπαστρατος... δημιουργουν υγρα για δικα τους ηλεκτρονικα τσιγαρα τα οποια απο οσο λενε θα κυκλοφορουν στα περιπτερα..! Αυτα εμαθα απο εγκηρη πηγη δεν ξερω τωρα ποσο ισχυει παντως εδω φενετε ο φοβος τους.

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Τα ηλεκτρονικά τσιγάρα εξασθενούν το ανοσοποιητικό"
« Απάντηση #20 στις: Φεβρουαρίου 05, 2015, 18:04 »
Εσυ μπορει να μη το αγορασεις , εγω το ιδιο , αλλα στο Αμερικα κανει παταγο.


Οσο για τα υγρα ή οτιδηποτε αλλο , μαζι θα εχουν και την έγκριση , καμια αναλυση απο καποιο χημειο........αντε γεια...αμπελαλε  :laugh1:


Αυτα ειναι προηγουμενα μοντελα,ξεχασμενα.
Ο φοβος τους δεν ειναι μεγαλος .  Εχουν κανει αυτοι τα κουμαντα τους και η αγορα ειναι ανοικτη γι' αυτους.
Αυτα θα ατμιζουμε και 'μεις σε λιγο και θα εχουν αναλυσεις και εγκρίσεις απο διαφορους κοινωνικους φορεις , που αυτοματα θα τα χρίζει καταλληλα για ατμισμα , σε αντιθεση με τα ηδη υπαρχων προϊοντα..........

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: "Τα ηλεκτρονικά τσιγάρα εξασθενούν το ανοσοποιητικό"
« Απάντηση #21 στις: Φεβρουαρίου 05, 2015, 18:22 »
Κι όμως, αυτή την έρευνα εγώ τη θεωρώ σχετικά θετική. Καμία σχέση δεν έχει με έρευνες του παρελθόντος, οι οποίες πραγματεύονταν το τέλος του κόσμου από τη χρήση ητ. Περιέχει παραδοχές που δεν περιμέναμε να τις δούμε σύντομα. Οι οποίες φυσικά ήταν αναπόφευκτο να διατυπωθούν, καθώς δεν είμαστε πρόβατα!

Αυτό το οποίο μπορώ να διακρίνω όμως, είναι η αλλαγή target group.Πλέον, δεν προσπαθούν να δαιμονοποιήσουν το ητ. Προσπαθούν όμως να δώσουν πάτημα στον καπνιστή να μην κάνει καν την προσπάθεια. "Κι αυτό τα ίδια σκ#$% είναι, δε βαριέσαι αδερφέ, θα μείνω στο μαλμπουράκι μου"...

@Chris82 ειδικά αλλά και προς όλους μας γενικά:

Έχετε σκεφτεί ποτέ πόσο δύσκολο είναι να βγάλεις άδεια καλλιέργειας, τυποποίησης και εμπορίας καπνών? Έχετε σκεφτεί ποτέ γιατί παρόλο που είναι μία άκρως επικερδής ασχολία, ελάχιστοι ασχολούνται? Γιατί τα ζητούμενα για να αποκτήσεις την άδεια, είναι εξωπραγματικά. Αν λοιπόν, και όλα δείχνουν μια τέτοια διάθεση, οι καπνοβιομηχανίες αγοράζουν εταιρείες κατασκευής ητ με σκοπό να κινηθούν στα όρια του μονοπωλίου και του ολιγοπωλιακού ανταγωνισμού, πολύ φοβάμαι ότι σκοπεύουν να φέρουν τα απαιτούμενα για τη λειτουργία μιας επιχείρησης κατασκευής, τυποποίησης και διάθεσης προϊόντων ητ σε εφάμιλλα επίπεδα των καπνών. Τότε δυστυχώς φίλε Chris, όσο και να κράζουμε όταν έρθει η ώρα να προτείνουμε, δεν θα έχουμε επιλογή.

Ελπίζω με όλη μου την καρδιά να πέσω έξω σε αυτή μου την πρόβλεψη. Αλλιώς, αγοράστε μετοχές Καρέλιας!  :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Τα ηλεκτρονικά τσιγάρα εξασθενούν το ανοσοποιητικό"
« Απάντηση #22 στις: Φεβρουαρίου 05, 2015, 18:24 »
Νομίζεις θα καταφέρεις να κάνεις εμπάργκο... Θα αγοράσουν τις βασικότερες εταιρείες υγρών και μοντ και bye bye. Άντε να μείνουν μόνο οι πολύ μικρές που θα βγάζουν χειροποίητα και πανάκριβα. Οι Κινέζοι θα σταματήσουν τους κλώνους γιατί θα έχουν αναλάβει τη βασική παραγωγή μέσω outsource.

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Τα ηλεκτρονικά τσιγάρα εξασθενούν το ανοσοποιητικό"
« Απάντηση #23 στις: Φεβρουαρίου 05, 2015, 19:04 »
@Cruiser79
Το μονο θετικο για την παραπανω ερευνα ειναι αυτο που λες, οτι δεν ειναι τοσο βαναυσα προσβλητικη για τη νοημοσυνη μας οσο προηγουμενες. Δεν παυει ομως να ειναι ακρως αποπροσαντολιστικη και εξοφθαλμα κατευθυνομενη που σκοπο εχει να πληξει για ακομη μια φορα το ΗΤ και τους χρηστες του προς οφελος βεβαια των καπνοβιομηχανιων. Και αυτο βεβαια οφειλεται στις προσπαθειες ολης της ατμιστικης κοινοτητας και επιστημονων - ηρωων - που ρισκαρουν τα πτυχια τους και τις καριερες τους (και ο νοων νοειτω) εδω και καιρο για να υπερασπιστουν τα αυτονοητα και τη υγεια του κοιννικου συνολου. Σε διαφορετικη περιπτωση μην εχεις καμια αμφιβολια οτι ακομα θα διαβαζαμε οτι με το ατμισμα βγαζεις ουρα και κερατα!

Οσο αφορα τα περι καπνοβιομηχανιων και νομοθεσιας. Επιλογη υπαρχει και θα υπαρχει παντα. Τα ολιγοπωλια και τα μονοπωλια δεν δημιουργουνται τοσο ευκολα. Οσο δρουμε και προωθουμε την αληθεια τιποτα δεν θα ειναι τοσο ευκολο να περασει. Αυτη τη στιγμη στην Αμερικη παιζεται ακριβως αυτο το σκηνικο. Οι αντιδρασεις ειναι πολλες και δινεται μεγαλη μαχη. Η μεμψιμοιρια και η απαισιοδοξια δεν εκανε ποτε καλο σε κανενα. Με λιγα λογια η "ωρα" θα ερθει μονο αν την αφησουμε να ερθει και αν αποδεχτουμε εκ των προτεων οτι δε θα εχουμε επιλογη. Δεν πρεπει να ειμαστε αμετοχοι στο διαβα των εξελιξεων και να κανουμε χαλαρα προβλεψεις για την πορεια των εξελιξεων. Οποτε εγω θα κανω αυτο που θα κανει και ο Chris82 και ο,τι αλλο περναει απο το χερι μου. Οι υπολοιποι ας τρεξουν να αγορασουν μετοχες καποιας καπνοβιομηχανιας...

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: "Τα ηλεκτρονικά τσιγάρα εξασθενούν το ανοσοποιητικό"
« Απάντηση #24 στις: Φεβρουαρίου 05, 2015, 20:18 »
Δεν ειναι καθολου χαζες και ασκοπες αυτες οι ερευνες.


Για παραδειγμα πριν ενα χρονο στο Ισραηλ , το η.τ.   απαγορευτηκε εντελως  γιατι ειναι πιο βλαβερο απο το κ.τ............................. :dontknow:
Μετα απο ερευνες , βρηκαν οτι ειναι ενα βλαβερο μίασμα της κοινωνίας μας. 


Την ερευνα τη χρηματοδοτησε.................................. η Philip Morris.

Λετε να καθησουν με τα χερια σταυρωμενα  ;;;    Ηδη στην Αμερικη περπαταει το τριτο μοντελο ηλεκτρονικου τσιγαρου της πιο πανω εταιριας .
Η εν λογο εταιρια εχει αγορασει τη Ruyan.Την πρωτη εταιρια κατασκευης η.τ. (εκει δουλευε και ο εμπνευστης του η.τ.)  και πρωτη παραγωγο του υγρου RY4 , που στην κυριολεξια φερει το ονομα της εταιριας (RuYan).


Δεν εχει κανει αγορα εταιριας η.τ. μονο η Philip Morris , αλλα ολοι σχεδον οι μεγαλοι παρασκευαστες τσιγαρων , εχουν εδω και πολυ καιρο εισέλθει στην αγορα του η.τ.
Υπαρχει σχεδιο να πεσουν στην αγορα η.τ. τα οποια να ειναι αναλωσιμα εντελως , με σκοπο να αγοραζουμε ολοι μας μονο απ' αυτους.
Τοτε που θα βγουν αυτα τα η.τ. στην αγορα , θα ειναι υγιεινα  ;;;;;;      Ναι  εεεε !!!!!!!!!
εδω ο φιλος μας στις τελευταιες γραμμες κατα την γνωμη μου μας αποκαλυπτει το μελλον...ευστοχα

σε οσα ειπατε chris και caros ειμαι μαζι σας κι εγω..πως ομως θα μπορεσουμε εμεις να μην γινουμε προβατα;αυτο ειναι το σημαντικο και αυτο θα πρεπει να συζητησουμε..γιατι ανοιγουμε θεματα ως ανησυχοι ελληνες αλλα το παρελθον τα τελευταια 40 χρονια στην ελλαδα εχουν δειξει οτι το συστημα ελεγχος προβατων λειτουργει και αποδιδει (εκτος αν υπαρχει καποιος που διαφωνει στην σκληρη αυτη πραγματικοτητα)...παντα φιλικα

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Τα ηλεκτρονικά τσιγάρα εξασθενούν το ανοσοποιητικό"
« Απάντηση #25 στις: Φεβρουαρίου 05, 2015, 20:26 »
Υπαρχει τροπος...............


Θα πρεπει ομως να ειμαστε καποιος αριθμος για να μας σεβαστουν:


https://ec.europa.eu/citizens-initiative/REQ-ECI-2013-000024/public/index.do?uid=1423160778376&oct_path=%2Fsignup.do&initiativeLang=en&oct_system_state=OPERATIONAL&oct_collector_state=true&currentLanguage=el&showMap=true

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: "Τα ηλεκτρονικά τσιγάρα εξασθενούν το ανοσοποιητικό"
« Απάντηση #26 στις: Φεβρουαρίου 05, 2015, 20:28 »
Κι όμως, αυτή την έρευνα εγώ τη θεωρώ σχετικά θετική. Καμία σχέση δεν έχει με έρευνες του παρελθόντος, οι οποίες πραγματεύονταν το τέλος του κόσμου από τη χρήση ητ. Περιέχει παραδοχές που δεν περιμέναμε να τις δούμε σύντομα. Οι οποίες φυσικά ήταν αναπόφευκτο να διατυπωθούν, καθώς δεν είμαστε πρόβατα!

Αυτό το οποίο μπορώ να διακρίνω όμως, είναι η αλλαγή target group.Πλέον, δεν προσπαθούν να δαιμονοποιήσουν το ητ. Προσπαθούν όμως να δώσουν πάτημα στον καπνιστή να μην κάνει καν την προσπάθεια. "Κι αυτό τα ίδια σκ#$% είναι, δε βαριέσαι αδερφέ, θα μείνω στο μαλμπουράκι μου"...

@Chris82 ειδικά αλλά και προς όλους μας γενικά:

Έχετε σκεφτεί ποτέ πόσο δύσκολο είναι να βγάλεις άδεια καλλιέργειας, τυποποίησης και εμπορίας καπνών? Έχετε σκεφτεί ποτέ γιατί παρόλο που είναι μία άκρως επικερδής ασχολία, ελάχιστοι ασχολούνται? Γιατί τα ζητούμενα για να αποκτήσεις την άδεια, είναι εξωπραγματικά. Αν λοιπόν, και όλα δείχνουν μια τέτοια διάθεση, οι καπνοβιομηχανίες αγοράζουν εταιρείες κατασκευής ητ με σκοπό να κινηθούν στα όρια του μονοπωλίου και του ολιγοπωλιακού ανταγωνισμού, πολύ φοβάμαι ότι σκοπεύουν να φέρουν τα απαιτούμενα για τη λειτουργία μιας επιχείρησης κατασκευής, τυποποίησης και διάθεσης προϊόντων ητ σε εφάμιλλα επίπεδα των καπνών. Τότε δυστυχώς φίλε Chris, όσο και να κράζουμε όταν έρθει η ώρα να προτείνουμε, δεν θα έχουμε επιλογή.

Ελπίζω με όλη μου την καρδιά να πέσω έξω σε αυτή μου την πρόβλεψη. Αλλιώς, αγοράστε μετοχές Καρέλιας!  :eyesplash:
η ερευνα τους και το αποτελεσμα δεν ηταν για να μας δειξουν οτι δεν ειμαστε προβατα αλλα για να επιτυχουν το πατημα που αναφερεις,φυσικα και μας θεωρουν προβατα και κατα καποιο τροπο το μεγαλυτερο ποσοστο δυστυχως ειναι  και υπαρχουν πολλοι τροποι και γνωστοι για να το καταφερει κανεις αυτο..(ξεκιναμε απο την παιδεια)
επετρεψε μου να διαφωνησω οτι οι εταιρειες ενδιαφερονται αν οι αδειες για καλλιεργειες κλπ καθοριζουν τις επομενες κινησεις τους..οι εταιρειες ενδιαφερονται μονο για ελεγχο και κερδη..τωρα οι λογοι που δεν δινονται οι αδειες ευκολα ειναι αλλοι και εχουν να κανουν με αυτον τον ελεγχο,αυτο που πρεπει να αναρωτηθουμε ειναι ποιοι δινουν αυτες τις αδειες,ποσες,σε ποιους,με ποιο σκοπο και με ποιες προυποθεσεις,αν τα ερευνησει κανεις  αυτα τοτε δινονται πολλες απαντησεις και εξηγουνται και αποκαλυπτονται πολλα που με πρωτη ματια δεν διακρινονται

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Υπαρχει τροπος...............


Θα πρεπει ομως να ειμαστε καποιος αριθμος για να μας σεβαστουν:


https://ec.europa.eu/citizens-initiative/REQ-ECI-2013-000024/public/index.do?uid=1423160778376&oct_path=%2Fsignup.do&initiativeLang=en&oct_system_state=OPERATIONAL&oct_collector_state=true&currentLanguage=el&showMap=true
φιλε μου ποιος το ελεγχει αυτο γνωριζουμε?

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Τα ηλεκτρονικά τσιγάρα εξασθενούν το ανοσοποιητικό"
« Απάντηση #27 στις: Φεβρουαρίου 05, 2015, 20:36 »
Θα σε γελασω γιατι δεν ξερω και πολλα απο αυτα τα θεματα.  Μου ειπε ομως δικος μου ανθρωπος να το κανω και το εκανα. Του εχω εμπιστοσυνη.  Αυτο ομως δε λεει τιποτα φυσικα.


Ειναι πολλα ατομα που ξερουν για το θεμα και ειναι καταλληλοι να σου λυσουν καθε απορία , οχι ομως εγω...ειμαι λιγο σκραπας σ΄αυτα..... ;D :))




Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Τα ηλεκτρονικά τσιγάρα εξασθενούν το ανοσοποιητικό"
« Απάντηση #28 στις: Φεβρουαρίου 05, 2015, 22:19 »
Ας πούμε πως οι καπνοβιομηχανίες μπαίνουν στο ΗΤ και μάλιστα με κορυφαίες επιδόσεις.
Ε και;
Επειδή το τσιγάρο σκοτώνει;
Κι αυτό σκότωνε κάποτε.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/a7/A6M3_Zero_N712Z_1.jpg

Αποσυνδεδεμένος NekosAthina

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Εσύ. Πόσο θέλεις να ακουστείς;
Απ: "Τα ηλεκτρονικά τσιγάρα εξασθενούν το ανοσοποιητικό"
« Απάντηση #29 στις: Φεβρουαρίου 05, 2015, 22:43 »
Λοιπόν να πώ και εγώ την γνώμη μου.
Επειδή έχω ασχοληθεί αρκετά με το μάρκετινγκ, ένας αμερικανίστικος τρόπος προβολής δεν είναι πόσο καλό έιναι το προϊόν μου αλλά πόσο κακό έιναι όλων των άλλων. Όλα τα προιόντα πουλάνε λόγω συναισθήματος (βλ. πώς οι πιό πολλοί δεν αλλάζουν ποτέ μάρκα αυτοκινήτου, όσα αυτοκίνητα και να αλλάξουν). Επειδή οι καπνοβιομηχανίες έιναι ο "διάβολος", πώς θα πείσουν για τα προϊόντα τους? Απλά θα βγάλουν άχρηστους τους ανταγωνιστές και θα έρθουν ώς απο μηχανής θεοί να σώσουν τον κόσμο.


Όσο αναφορά τώρα για το ανοσοποιητικό. Το ανσοποποιητικό έχει τουλάχιστον 10 λόγους για να πέσει, μεταξύ αυτών το στρές, η αυπνία, το αλκοόλ η κούραση κ.α


Τα ποντίκια κατεμέ το πάθανε λόγω στρές. Τα άλλα ποντίκια δεν το πάθανε, λόγω…... ( διαλέξτε κάποιο από τα 4.000 έκδοχα του κ.τ) και πιστεύω δεν αγχώθηκαν όντας γεμισμένα με όλα εκείνα τα έκδοχα που ηταν ήρεμα


Εγώ προτειμώ να βλέπω τι λένε και κάνουν οι παλιοί συμφορουμήτες ( ναι αυτοί που τις μισές φορές ατμίζαν και τις άλλες μισές καταπίναν το υγρό εκείνους τους αρχαίους καιρούς) Απο την στιγμή που τους βλέπω μια χαρά, καμία έρευνα δεν πρόκειτε να με πτοήσει ότι δεν έκανα καλά που έκοψα το κ.τ
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 05, 2015, 23:34 από NekosAthina »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171841 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 04, 2024, 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276227 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15290 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13991 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9345 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42973 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 411 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35336 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558571 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182440 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 190 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9428 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364