vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

525 επισκέπτες, 9 χρήστες
takoulas, Jorge, dkostas, camber, giorgos1999, tony1976, Ribot, manoslykos, yorgoss

Twitter

Βοήθεια για επιλογή dripper

Αποσυνδεδεμένος BillythekingRhodes

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίζω 24 μήνες και βρήκα την υγειά μου!!!
Απ: Βοήθεια για επιλογή dripper
« Απάντηση #15 στις: Φεβρουαρίου 04, 2015, 13:51 »
έναν και μοναδικό θα έλεγα εγώ


MAGMA clone , οικονομικότατος, και πυροβολάει σαν ........ τρελός!!!

Αποσυνδεδεμένος xxpistoss

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια για επιλογή dripper
« Απάντηση #16 στις: Φεβρουαρίου 05, 2015, 01:29 »
Όπως είπε και το thenetpoet, εμμέσως πλήν σαφώς, δέν αξίζει ο the dripper by leo. Πίστεψέ με τον έχω εδώ και 2 χρόνια και με βοήθησε να μείνω μακρυά από το κανονικό τσιγάρο. Άλλα εν έτη 2015 μπορείς να βρείς 5 διαφορετικούς drippers κλώνους από fasttech στην ιδια τιμή με λιγότερο παίδεμα συνολικά από ότι θα χρειαστεί για να στήσεις τον dripper του leo, τις πρώτες 10 φορές. και να έχεις τουλάχιστον εφάμιλλο αν όχι καλύτερο αποτέλεσμα.


Ύστερα από 2 χρόνια αρρωσταίνω προσωπικά στην ιδέα της ένωσης συρμάτων με και χωρίς αντίστασης σε έναν περιορισμένο θάλαμο για να έχω καλύτερη, 2 χρόνια πίσω, γεύση.


Καλώς ή κακώς, δεν με απασχολεί ιδιαίτερα, οι κλώνοι που είναι καταξιωμένοι σε έναν νέο ατμιστή παρέχουν περισσότερα από ότι η όποια απαρχαιωμένη πλέον ιδέα 2+ ετών.




Αποσυνδεδεμένος globalzero

  • ***
  • 685
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια για επιλογή dripper
« Απάντηση #17 στις: Φεβρουαρίου 05, 2015, 06:43 »
Apollo by Leo ειναι ο μόνος dripper που μπόρεσε βα με κερδίσει αφού ατμιζω αποκλειστικά με μόνη αντισταση . Τέλεια γεύση με εμα μειονέκτημα η διαρροή υγρού απο τις πλαϊνές τρύπες ακόμα και κλειστές. Είπε ο λεο θα βγάλει δαχτυλίδι εντελώς κλειστώ για αυτούς που ατμιζουν με αέρα απο κάτω .

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Βοήθεια για επιλογή dripper
« Απάντηση #18 στις: Φεβρουαρίου 05, 2015, 10:31 »
Αν ψάχνεις για τις λιγότερες δυνατές διαρροές, κοίτα για Veritas και Marquis ( γνήσιοι πανάκριβοι - κλώνοι τσάμπα ).
Λόγω σχεδιασμού είναι lick resistance. Ουσιαστικά, διαρροές θα έχεις μόνο αν τους γυρίσεις τούμπα. Και από γεύση, κορυφές!

Επίσης, παίζουν εξαιρετικά τόσο με μονή όσο και με διπλή αντίσταση.

Edit: Το δε σετάρισμα του Marquis χαρακτηρίζεται απλά με την έκφραση "piece of cake".
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 05, 2015, 10:42 από 30SmokingYears »

Αποσυνδεδεμένος xaimena

  • **
  • 138
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια για επιλογή dripper
« Απάντηση #19 στις: Απριλίου 19, 2015, 20:56 »
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 19, 2015, 21:06 από xaimena »

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: Βοήθεια για επιλογή dripper
« Απάντηση #20 στις: Απριλίου 19, 2015, 21:11 »
Θα προτιμουσα τον derringer.
Αποδιδει πολυ καλα τοσο γευστικα, οσο κ σε ντουμανια. Χτυπημα επισης δυνατο.


Βεβαια, οι δοκιμες του ετυχε να ειναι σε sub-ohm στησιματα. Δε ξερω ποσο μπορει να αλλαζουν τα δεδομενα
με αντιστασεις >1Ω.


Τον gaia δεν τον εχω δοκιμασει.

Αποσυνδεδεμένος xaimena

  • **
  • 138
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια για επιλογή dripper
« Απάντηση #21 στις: Απριλίου 19, 2015, 21:16 »
τον θέλω για στησίματα 1,0-1,5 τον έχει κανενας σε συνδυασμό με istick; έχει διαρροές;

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Βοήθεια για επιλογή dripper
« Απάντηση #22 στις: Απριλίου 19, 2015, 21:27 »
τον derringer τον πήρα προχτές, έχω και τον μάγκμα και τον έχω βασικό.Ο μικρούλης ίσως έχει ένα τσακ περισσότερο χτύπημα, ίσως και ντουμάνι και είναι μανμικρος και πανέμορφος, αλλά στάξιμο καθε τρεις και λίγο, πράγμα που με χαλάει που καλόμαθα με τον μάγκμα και ξεχνούσα ώρες ώρες ότι ατμίζω με ντριπερ.Γευστικά ίσως λίγο καλύτερος ο μάγκμα για μένα.Τους στήνω και τους δύο με μονή από 1.1-1.8 και αποδίδουν εξαιρετικά και οι δύο.Ο μικρός είναι και πιο αεράτος στη τζούρα, αλλά και στους δύο μπορείς να την περιορίσεις τη τζούρα όσο θες.Ο επόμενος που θέλω να δοκιμάσω είναι ο freakshow ο μεγάλος όμως, όχι ο μίνι

σε άιστικ 30 αυτά,με μονή αντίσταση, μικροκόιλ  με τις σπείρες λίγο ανοιγμένες και kgd

Αποσυνδεδεμένος xaimena

  • **
  • 138
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια για επιλογή dripper
« Απάντηση #23 στις: Απριλίου 19, 2015, 21:33 »
Iωάννα καταρχην σε υπερ ευχαριστώ! πόσες σταγόνες παίρνει ο derringer; πόσες τζούρες σου βγάζει περίπου των 5-6 sec; στο στήσιμο εύκολος;

Μιλάμε για τον ιδιο κλώνο με ss center post απο fasstech;

https://www.fasttech.com/products/2106600

Αποσυνδεδεμένος belgos

  • **
  • 208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια για επιλογή dripper
« Απάντηση #24 στις: Απριλίου 20, 2015, 03:08 »

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Βοήθεια για επιλογή dripper
« Απάντηση #25 στις: Απριλίου 20, 2015, 13:46 »
εγώ τον πήρα από vapesin ναι με ss center post,αλλά παρήγγηλα και έναν από fasttech που δεν ήρθε ακόμα, έχει και κάτι ωραία pom καπάκια  :)
Δε στάζω από μπουκάλι με βελόνα, στάζω με ότι κουβαλάω.Χρυσή τομή δεν έχω βρει ακόμα είναι η αλήθεια, γύρω στις 6 χοντρές σταγόνες από τα πλαστικά μπουκαλάκια με τη χοντρή στρογγυλεμένη μύτη,γύρω στις 7-9 από λεπτά σταγονόμετρα κάπου εκεί.Πιστεύω δέκα τζούρες μαξιμουμές και πολλές λέω.Θυμήθηκα σίσκο κατάσταση.Μαθημένη από τον μάγκμα τρώω κάτι καμένα όλη την ώρα γιατί ξεχνιέμαι  :))

Επειδή κάνω αποκλειστικά ντρίπινγκ αν έπρεπε να διαλέξω έναν, θα διάλεγα τον μάγκμα.Αλλά αν ήθελα έναν κυρίως για δοκιμές υγρών τότε θα κρατούσα τον μικρό.

Στο στήσιμο είναι εξίσου πανεύκολοι και οι δύο. Στον μάγκμα θέλει η αντίσταση να είναι κεντραρισμένη με την τρύπα του αέρα από κάτω και στο ύψος των κεφαλών των βιδών των συρμάτων ή και λίίιιιγο ψηλότερα, στον μικρό κάπως κοντά στο καπάκι και πλάγια να έρχεται κοντά στον κεντρικό πόλο (ο θετικός ή αρνητικός είναι ο μεσαίος βρε παιδιά;) αλλά να μην ακουμπάει το δαχτυλίδι του αέρα λίγο να απέχει.

Αποσυνδεδεμένος Zer0cooL

  • **
  • 375
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια για επιλογή dripper
« Απάντηση #26 στις: Απριλίου 20, 2015, 16:45 »
Ο Magma clone ποσα μλ παιρνει? Λιγο λιγοτερα απο 2? Νεος στο κοσμο του ντριπ, και ψαχνομαι...

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Βοήθεια για επιλογή dripper
« Απάντηση #27 στις: Απριλίου 20, 2015, 16:58 »
γύρω στο 1μλ, υπεραρκετό για ντρίπερ...Πολύ καλό value for money κατεμέ.

Αποσυνδεδεμένος guzzi

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια για επιλογή dripper
« Απάντηση #28 στις: Απριλίου 20, 2015, 17:32 »
μια ψηφο απο εμενα σε magma clone tobeco ... φτηνος και πολυ καλος για τα λεφτα του ....

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Βοήθεια για επιλογή dripper
« Απάντηση #29 στις: Απριλίου 20, 2015, 17:46 »
έχει άπειρους ντρίπερς σε τέλειες τιμές, απλά πρέπει να προσέχουμε κάποια χαρακτηριστικά σύμφωνα με τις προτιμήσεις μας.Πχ εγώ που κάνω μόνο single coils και καθόλου πνευμονικές πρέπει να κοιτάω να μπορεί να κλείσει ο αέρας από τη μία πλευρά.Το λέω γιατί αισθητικά μου αρέσουν πάρα πολλοί ντρίπερς αλλά λίγοι είναι που δυνητικά θα μπορώ να ευχαριστηθώ.Θέλω να δοκιμάσω όπως είπα και τον μεγάλο freakshow αλλά και τον μαρκήσιο.Κανείς που να έχει εμπειρία με αυτούς και με μάγκμα να μας κάνει ένα συγκριτικό;  :D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180500 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8296 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33925 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536000 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59738 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237316 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 573 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15460 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136094 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085259 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35366 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10196 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12