vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

551 επισκέπτες, 4 χρήστες
dimitrisd, camber, manoslykos, ahill2

Twitter

Κλώνοι του Kayfun V4

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3405 στις: Δεκεμβρίου 04, 2015, 10:53 »
Στρίψε 4 σπείρες, σε διάμετρο 2mm με 0,28mm και θα παίζει πολύ καλά. Δοκίμασε αν μπορείς να το χειριστείς και ribbon 0,5x0,1 σε 2 ή 2,5mm, 3 ή 4 σπείρες.

Αποσυνδεδεμένος laniel

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3406 στις: Δεκεμβρίου 04, 2015, 15:10 »

Στρίψε 4 σπείρες, σε διάμετρο 2mm με 0,28mm και θα παίζει πολύ καλά. Δοκίμασε αν μπορείς να το χειριστείς και ribbon 0,5x0,1 σε 2 ή 2,5mm, 3 ή 4 σπείρες.
οκ θα παω να παρω 0,28 γιατι δεν εχω αλλα πες μου σε παρακαλω τι ειναι το ribbon 0,5x0.1 sory αλλα δεν τις πολυξερω τις ορολογιες ολες
Σ ευχαριστω για την απαντηση

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3407 στις: Δεκεμβρίου 04, 2015, 15:24 »
Είναι αυτός ο τύπος σύρματος, αλλά αν δεν έχεις εμπειρία πιθανόν να σε παιδέψει. Πάντως με το 30άρι σύρμα που έχεις και 4-5 σπείρες θα έπρεπε να έχεις καλή απόδοση. Μήπως φταίει το μηχανικό μοντ που έχεις, μήπως δεν είναι αυτό τόσο αποδοτικό?
Μήπως δοκίμασες τον Κ4 με πεσμένη μπαταρία στο μοντάκι :dontknow:
Με τα σύρματα που συζητάμε και αντίσταση γύρω στο 1Ω, θα έπρεπε να παίζει μια χαρά ο ατμο.

Αποσυνδεδεμένος laniel

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3408 στις: Δεκεμβρίου 04, 2015, 15:51 »
μπορει να φταιει το μηχανικο μοντ μαλλον και οι μπαταριες που δοκιμαζω ειναι φορτισμενες ενοειτε οτι χρειαζομαι ηλεκτρονικο μοντ το οποιο θα παρω μεχρι τελος του μηνα μαλλον το evic mini μολις βρω 28αρι συρμα θα δοκιμασω εκ νεου να δω προς το παρον θα τον αφησω και βλεπουμε μετα

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 04, 2015, 18:24 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος papoys1

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3409 στις: Δεκεμβρίου 08, 2015, 12:51 »
βρε παιδια πεστε μου κατι πηρα εναν κλωνο κ4 και αφου τον επλυνα παρατηρησα οτι μολις σφιγγω τη βιδα 9 μου σφιγγη πολυ η βαση απο κατω με το 510. Νομιζω οτι πρεπει αυτη η βιδα να ειναι καλα σφιγμενη και να γυριζει η βαση με το 510 .Καπου εδω στο νημα διαβασα οτι ευθυνετε γιαυτο ηπλαστικη ροδελα  4 και μαλιστα   μερικα παιδια την εχουν μικρηνη στο παχος με λιμα πεστε μου τα λεω σωστα.Μην κανω καποιο λαθος

Αποσυνδεδεμένος LefTTeriS

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3410 στις: Δεκεμβρίου 08, 2015, 12:58 »
@ papoys1 Ακόμα είναι καινούργιος....στην αρχή θα είναι όλα σφιχτά....μετά από κανένα μηνα....θα δεις που θα στρώσει.
Προσωπικά δεν άλλαξα κανένα ο-ring...(σε κανέναν από τους 3 που έχω)...και ένα χρόνο είμαι ακόμα με της μάνας του.

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3411 στις: Δεκεμβρίου 08, 2015, 13:07 »
βρε παιδια πεστε μου κατι πηρα εναν κλωνο κ4 και αφου τον επλυνα παρατηρησα οτι μολις σφιγγω τη βιδα 9 μου σφιγγη πολυ η βαση απο κατω με το 510. Νομιζω οτι πρεπει αυτη η βιδα να ειναι καλα σφιγμενη και να γυριζει η βαση με το 510 .Καπου εδω στο νημα διαβασα οτι ευθυνετε γιαυτο ηπλαστικη ροδελα  4 και μαλιστα   μερικα παιδια την εχουν μικρηνη στο παχος με λιμα πεστε μου τα λεω σωστα.Μην κανω καποιο λαθος
σταξε λιγο υγρο στο 7+4 σαν λιπαντικο, για αρχη και βλεπεις

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3412 στις: Δεκεμβρίου 08, 2015, 13:11 »
Παππού, αν πήρες τον κλώνο της kgotech 316ss, έχει παρατηρηθεί αυτό με τα λευκά orings, οπότε ή λιμάρεις για να λεπτύνουν ή παίρνεις το αντίστοιχο σετ της tobeco(ή και το original) και τα αντικαθιστάς.

Αποσυνδεδεμένος papoys1

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3413 στις: Δεκεμβρίου 08, 2015, 16:08 »
Ευχαριστω πολυ παιδια θα το παλεψω και θα σας πω
τον πηρα απο φογκαλεσικ 10 ευρω τα σπειρωματα δουλευουν τελεια και ηλθε καθαρος σε κουτι με ολα τα εχτρα του πολυ ποιο  ωραια απο τον τομπεκο που πηρα απο εδω 40 τα λαστιχα του ειναι τα κοκινα αχρηστα αλλα ειναι το μονο που δεν με νοιαζει πηγα στο σταματιαδη στην αθηνα και πηρα απο 10 λαστιχα καλης ποιοτητας για να αντεχουν σε πετρελαιο και χημικα με 5 ευρω.Το μονο που με παραξενεψε ειναι αυτο το εσφιξα και μετα δεν γυριζε για να παρει μεσα το 8 αυτο που μπαινει επανω το λαστιχο 16 το τετραγωνο που λεμε.

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3414 στις: Δεκεμβρίου 09, 2015, 13:29 »
Πηρα κι εγω προχθες τον tobeco και οι εντυπωσεις μεχρι στιγμης ειναι αριστες. Ο καλυτερος ατμο που ειχα ποτε, καμια σχεση με το τενεκε το lemo 2 που ειχα τελευταια (που ηταν και γνησιος παναθεμα τον).
Απο βαρος επρεπε να κατατασεται σε weapon grade : D αλλα ειναι λογικο μια τετοια κατασκευη να μην ειναι ιδιεταιρα ελαφρια.
Εχω ηδη αλλαξει on the fly αντισταση για να αλλαξω στησιμο (εδω που τα λεμε με ετρωγε και για να δω πως γινεται) και εχω γεμισει απο πανω καμποσες φορες χωρις καμια απολυτως διαρροη.
η τροφοδοσια υγρου και αερα ειναι αψογη και τωρα θελω να παρω κανα δυο ακομα για εναλλαγη υγρων. (Βεβαια αυτοι θα παρθουν απ εξω).
το μοναδικο που ειδα σαν αρνητικο ειναι οτι δεν εχει κανενα φυλο οδηγιων μεσα... λεπτομερειες βεβαια αφου ισως δε θα το ανοιγα καν, απλα θα θεωρουσα καπως ποιο υπευθυνο να υπηρχε εστω και τυπωμενο πανω στη συσκευασια αφου δε θα κοστιζε απολυτως τιποτα...

αυτο που θελω να τονισω ειναι πως ακομα και μ αυτη την ελαχιστη εμπειρια των δυο ημερων δε θελω να ξαναποιασω αλλο ατμοποιητη στα χερια μου, εκτος ισως αν βγει ο v5.
Επισεις ΝΑΙ, τωρα καταλαβαινω απολυτα πως οι kayfunαδες ηταν σωστοι που ηταν ορκισμενοι σε αυτον κι οχι απλα fanboys οπως μου ειχε περασει απ το μυαλο, και κριμα τον κοπο και τα χρηματα των πειραματισμων με αλλους ατμο.

Εχει περασει για ενα διαστημα απ τα χερια μου κι ενας lite+  γνησιος αλλα καμια απολυτως σχεση. Εκεινος απευθυνεται μαλλον σε οσους θελουν ΠΟΛΥΥΥΥ σφιχτη τζουρα και το κακο ειναι πως το μεταλο του ειναι τοσο καλης ποιοτητας που δεν τον ποιανει το dremel (ετσι τον καταστρεψα αφου εμεινε μεσα το τρυπανακι χαχα)
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 09, 2015, 14:05 από Nick74 »

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3415 στις: Δεκεμβρίου 11, 2015, 18:27 »
ενα βιντεακι για το πως μπορουμε ευκολα και ανεξοδα να καταργησουμε το ελατηριο και ισως παιζει και καλυτερα σε θερμοκρασια
(εκτος αν υπαρχει η αναβαθμιση)

υγ. στο σημειο που αρχιζει και κοπαναει με το σφυρι, μπορειτε να βαλετε καποιου ειδους κολλα, μια σταγονα αρκει, ή κατι αλλο...



και μια δικια μου πατεντα για πιο σφιχτη τζουρα οταν θελησω, μιας και εχω ανοιξει με ντρεμελ τις τρυπες εισαγωγης και εχω αφαιρεσει την βιδα.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 11, 2015, 18:41 από antonelos »

Αποσυνδεδεμένος chrishar

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3416 στις: Δεκεμβρίου 11, 2015, 18:50 »
Μόλις παρέλαβα και εγώ έναν κλώνο της KGOTECH από Desire
http://www.desire-ecig.com/RBA-RDA/Kayfun-V4-1-1-Clone
Αυτό δεν είναι ατμοποιητής, είανι όπως λέει και ο φίλος πιο πάνω φονικό όπλο. Πολύ βαρύς. Φοβάμαι ότι θα χρειστώ ένα πτυχίο μηχανολογίας για να τον δουλέψω.
Βέβαια ακόμη κάνει μπανάκι και δεν έστησα ακόμη, αλλά έχω τρομάξει με την πολυπλοκότητά του.
Ο ατμό ήρθε σε κουτί σαν του γνήσιου, με υδατογραφημένη ασφάλεια-ετικέτα, περιλαμβάνεται αφίσα με τα εξαρτήματα του και αναλυτικές οδηγίες, φαντάζομαι ακριβώς ίδιες με του γνήσιου. Αν μου τον πουλούσαν σαν γνήσιο σίγουρα θα την πατούσα.
Αυτά τα ολίγα μέχρι στιγμής, θα μελετήσω καλά και τις 200 σελίδες του θέματος εδώ αλλά και του γνήσιου και μετά θα τον στήσω. Έτσι και αλλιώς τον αγόρασα από περιέργεια για να ζήσω και εγώ την εμπειρία από τους ατμό του Svoemesto.


Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3417 στις: Δεκεμβρίου 11, 2015, 19:19 »
Καταλαβαίνω το intimidation, αλλά είναι πιο απλός από ότι φαίνεται. Μόλις τον δέσεις 2-3 φορές θα το κάνεις με κλειστά μάτια.


Το μόνο κακό είναι ότι με τους κλώνους, χρειάζεται να τους λύσεις τελείως με το που τους παίρνεις, για να τους καθαρίσεις και είναι λίγο τρομακτικό  :D

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3418 στις: Δεκεμβρίου 11, 2015, 19:24 »
Μόλις παρέλαβα και εγώ έναν κλώνο της KGOTECH από Desire
http://www.desire-ecig.com/RBA-RDA/Kayfun-V4-1-1-Clone
Αυτό δεν είναι ατμοποιητής, είανι όπως λέει και ο φίλος πιο πάνω φονικό όπλο. Πολύ βαρύς. Φοβάμαι ότι θα χρειστώ ένα πτυχίο μηχανολογίας για να τον δουλέψω.
Βέβαια ακόμη κάνει μπανάκι και δεν έστησα ακόμη, αλλά έχω τρομάξει με την πολυπλοκότητά του.
Ο ατμό ήρθε σε κουτί σαν του γνήσιου, με υδατογραφημένη ασφάλεια-ετικέτα, περιλαμβάνεται αφίσα με τα εξαρτήματα του και αναλυτικές οδηγίες, φαντάζομαι ακριβώς ίδιες με του γνήσιου. Αν μου τον πουλούσαν σαν γνήσιο σίγουρα θα την πατούσα.
Αυτά τα ολίγα μέχρι στιγμής, θα μελετήσω καλά και τις 200 σελίδες του θέματος εδώ αλλά και του γνήσιου και μετά θα τον στήσω. Έτσι και αλλιώς τον αγόρασα από περιέργεια για να ζήσω και εγώ την εμπειρία από τους ατμό του Svoemesto.
υπερβολες..μονο 41 κομματια εχει!
πλακα κανω, ειναι ευκολος...
τα υγρα μην ξεχνας να κλεινεις οταν γεμιζεις.!

ενημερωσε για τυχον προβληματα ή διαρροες
καλοατμιτοστ!!!!

Αποσυνδεδεμένος chrishar

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3419 στις: Δεκεμβρίου 11, 2015, 19:33 »
Δεν βλέπω να τον πιάνω πριν την επόμενη Τετάρτη που θα έχω ρεπό. Έτσι και αλλιώς έχω άλλα δύο ενδιαφέροντα κομμάτια στα μοντάκια μου που παρέλαβα αυτή την βδομάδα. Cloud One και κλώνος Τηλέμαχου. Οπότε δεν βιάζομαι και ιδιαίτερα, έχω και να ατμίσω αλλά και να πειραματιστώ. Εξάλλου, είπαμε θα μελετήσω τα χούγια του από το φόρουμ πρώτα, θα μάθω να τον λύνω και να τον δένω και μετά θα ατμίσω. Ευχαριστώ πολύ πάντως.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1100043 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176367 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 425 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 305 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22041 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 284645 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209399 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68338 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315218 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15369 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126572 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95082 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem