vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

479 επισκέπτες, 7 χρήστες
Panokali, Milarepa, white varadero, marauder800, andreasand22, lagoudakis, Tem

Twitter

Κλώνοι του Kayfun V4

Αποσυνδεδεμένος kostas.

  • **
  • 139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #2760 στις: Ιουνίου 12, 2015, 22:03 »
δεν ξέρω ρε παιδιά.... μ' έχει ταλαιπωρήσει πολύ αυτός ο kayfun. Μάλλον θα τον βάλω καμιά αγγελία..... :bye:
2- 3 τζουρες πρόλαβα να τραβήξω....

Αποσυνδεδεμένος belgos

  • **
  • 208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #2761 στις: Ιουνίου 12, 2015, 22:47 »
αν δεν ήμασταν τόσο μακριά θα τον αγόραζα----θα τον έφτιαχνα τέλειο,και θα στον έκανα δώρο :yes:

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #2762 στις: Ιουνίου 12, 2015, 23:35 »
Εγώ γιατί για κάποιο λόγο είμαι 1000% σίγουρος ότι έχεις ΚΛΕΙΣΤΑ τα υγρά σου;;;


Πραγματικά, είναι ο Μ Ο Ν Α Δ Ι Κ Ο Σ λόγος για να ΜΗΝ λύνει η καμπάνα, ακόμα κι αν το έχεις σφίξει και με "σκύλλα" (όσοι ξέρουν από εργαλεία, ξέρουν και την "σκύλλα" ποια είναι)!!!


Γιατί και στο pm κιόλας, φίλε Κώστα, μου είπες ότι το έχεις σφίξει πολύ χαλαρά. Αρα λοιπόν, ΝΑΙ, είναι ΚΛΕΙΣΤΑ τα υγρά στον ατμοποιητή...


Για να τα ανοίξεις λοιπόν, στην ουσία πρέπει να αρχίσεις να "βιδώνεις"... Δηλαδή, όπως κοιτάς τον ατμοποιητή από πάνω από το drip tip, θα το γυρίζεις ΔΕΞΙΟστροφα, δηλ. με την φορά του ρολογιού... Και για να το κάνεις αυτό, θα κρατήσεις με το ένα χέρι το κάτω μέρος της βάσης και με το άλλο το αυλακωτό δαχτυλίδι που είναι και οι τρύπες του airflow...

Αποσυνδεδεμένος kostas.

  • **
  • 139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #2763 στις: Ιουνίου 13, 2015, 00:04 »
θα το ξανακάνω αύριο και θα επανέλθω, αν και νομίζω ότι έτσι το έκανα και χτες...

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

άρχισα να καταλαβαίνω τι συμβαίνει.
Λοιπόν μοντάρω τον άτμο και τον ξεμοντάρω και όλα κανονικά (αυτό σημαίνει ότι δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τα σπειρώματα του). όπως και να έχω σρτιμμένο το κάτω μέρος (αριστερά ή δεξιά), αν τραβήξω 1-2 τζούρες αυτός μετά νταμαρώνει και για ν' ανοίξει θέλει κάποιο εργαλείο ( ;D  ναι με σκύλα το ανοίγω)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 13, 2015, 00:21 από kostas. »

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #2764 στις: Ιουνίου 13, 2015, 00:32 »
Αδερφέ, σόρρυ που θα σ'το πω, αλλά ο ατμοποιητής αυτός (είτε γνήσιος, είτε κλώνος) δεν έχει κατασκευαστεί για να λύνεται με κάποιο εργαλείο, παρα μόνο με το χέρι. Ακόμα κι αν έχει σφίξει τέρμα (με το χέρι πάντοτε)...
Αν ΠΡΑΓΜΑΤΙ χρειάζεται κάποιο εργαλείο για να λύνει, τότε ή είναι κάποιο κατασκευαστικό λάθος στα σπειρώματα ή κάπου, κάπως, κάτι δεν έχεις καταλάβει εσύ καλά και κάνεις κάποιο λάθος.


Απορία! Η βάση, γυρίζει ελεύθερα μόνη της; Δηλαδή το άνοιγμα-κλείσιμο των υγρών και όταν λέω μόνη της, όταν είναι λυμένη (δηλ. ΟΧΙ πάνω στην καμπάνα) μόνο η βάση με το deck πάνω...
Ή σου φαίνονται λίγο "κινέζικα" όλα αυτά; Γιατί αν δεν σου γυρίζει ελεύθερα, τότε ίσως έχεις θεματάκι κι εσύ όπως είχα κι εγώ με το part No7 και ίσως θέλει λίγο λείανση στο πάχος...

Αποσυνδεδεμένος kostas.

  • **
  • 139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #2765 στις: Ιουνίου 13, 2015, 11:54 »
Όταν το έχω λυμένο και έχω στα χέρια μου την βάση με το δαχτυλιδακι μόνο, ναι αυτό γυρίζει άνετα
Και όλο το σύστημα είναι ok μέχρι να βάλω υγρά και να αρχίσω το ατμισμα. Το πρόβλημα είναι μετά από μερικές τζουρες που μάλλον δεν κυκλοφορούν τα υγρά και για κάποιο λόγο σφίγγει παρά πολύ. Μάλλον πρέπει ναβρεθω με κάποιον από εδώ μέσα για να τον δει από κοντα

Αποσυνδεδεμένος bisbirikos

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #2766 στις: Ιουνίου 13, 2015, 16:05 »
Δες την παρουσίαση του Busardo......ίσως σε βοηθήσει να καταλάβεις τι βιδώνει που και γιατί .

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #2767 στις: Ιουνίου 13, 2015, 17:08 »
1) Μήπως στιβαξες πολύ βαμβακι στις τρυπες τροφοδοσίας και δεν περνα υγρό; Αυτο πρεπει να ειναι χαλαρό και να μην πιέζει τις τρύπες παροχής.
2) Κοιταξες τις τρυπες τροφοδοσίας μηπως ειναι καμια κλειστη απο κάποιο γρέζι η τις εχεις στουμπωσει με βαμβακι; περασε ενα συρματακι απο την πάνω πλευρα των πόλως να δεις αν βγαινει από κάτω.
3) Δοκίμασε βαζοντας μόνο τη βαση του drip tip που εχει το λαστιχο, χωρις την ροδελα που βιδωνει στο σωμα, να φυσήξεις με τα υγρα ανοικτα (χωρις υγρα μεσα. ε;) να δεις αν έρχεται αγερας απο τις περιφεριακες τρυπες.
4) Κάποιο κακό μάτι σε κοίταξε, πρέπει να πετάξεις τρεις φορές, από τρια σπυρια ρύζι μακρύκοκο προς γιοματο φεγγαρι πισώπλατα λεγοντας τρεις φορές "Στ άρματα, στ’ άρματα, εμπρός στον αγώνα".

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #2768 στις: Ιουνίου 13, 2015, 17:22 »
 :)) :)) :))
Είσαι ένας μικρός θεούλης!

Αποσυνδεδεμένος kostas.

  • **
  • 139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #2769 στις: Ιουνίου 13, 2015, 17:48 »
Γιατί αν δεν σου γυρίζει ελεύθερα, τότε ίσως έχεις θεματάκι κι εσύ όπως είχα κι εγώ με το part No7 και ίσως θέλει λίγο λείανση στο πάχος...


αχχχχ..... ένα - ένα μου τα λες. Λοιπόν το θέμα με το σφίξιμο λύθηκε με τον παραπάνω τρόπο
σ' ευχαριστώ


Τώρα στο άλλο με τα υγρά δεν έχω καταφέρει ακόμα να βρω μια λύση. Το έχω στριμμένο δεξιά αλλά δεν το βλέπω να παίρνει υγρό  και να δουλεύει.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
1) Μήπως στιβαξες πολύ βαμβακι στις τρυπες τροφοδοσίας και δεν περνα υγρό; Αυτο πρεπει να ειναι χαλαρό και να μην πιέζει τις τρύπες παροχής.
2) Κοιταξες τις τρυπες τροφοδοσίας μηπως ειναι καμια κλειστη απο κάποιο γρέζι η τις εχεις στουμπωσει με βαμβακι; περασε ενα συρματακι απο την πάνω πλευρα των πόλως να δεις αν βγαινει από κάτω.
3) Δοκίμασε βαζοντας μόνο τη βαση του drip tip που εχει το λαστιχο, χωρις την ροδελα που βιδωνει στο σωμα, να φυσήξεις με τα υγρα ανοικτα (χωρις υγρα μεσα. ε;) να δεις αν έρχεται αγερας απο τις περιφεριακες τρυπες.
4) Κάποιο κακό μάτι σε κοίταξε, πρέπει να πετάξεις τρεις φορές, από τρια σπυρια ρύζι μακρύκοκο προς γιοματο φεγγαρι πισώπλατα λεγοντας τρεις φορές "Στ άρματα, στ’ άρματα, εμπρός στον αγώνα".


από το 1 έως το 3 τα έχω κάνει....
μάλλον το 4 θα είναι... ;D ;D ;D ;D




Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #2770 στις: Ιουνίου 13, 2015, 18:04 »
Θες να μου τον στείλεις ;; ειλικρινά ρε φίλε σε λυπαμαι τόσο παίδεμα.

Η ας συνενοηθεις με ένα παλικάρι να στο κάνει μπαμ μπαμ.


Αποσυνδεδεμένος kostas.

  • **
  • 139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #2771 στις: Ιουνίου 13, 2015, 18:09 »
από χτές γκρινιάζω και στο support team του desire-ecig.
Πριν από λίγο πήρα το παρακάτω email:

Hi, please send us a picture to show which part you can't open it.
We will send you replacement.
Thank you.


Λέω να τους στείλω την παρακάτω photo και να τους πω ότι έχω πρόβλημα με το ξεβίδωμα του κομματιού Α από το Β
τι λέτε;




Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Θες να μου τον στείλεις ;; ειλικρινά ρε φίλε σε λυπαμαι τόσο παίδεμα.

Η ας συνενοηθεις με ένα παλικάρι να στο κάνει μπαμ μπαμ.


αν δεν βρω κάποιον από Αθήνα θα μιλήσουμε....
σ' ευχαριστώ πολύ..
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 13, 2015, 18:15 από kostas. »

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #2772 στις: Ιουνίου 13, 2015, 18:15 »
Διακρίνω ότι έχει ανοίξει η καμπάνα ;;

Αποσυνδεδεμένος kostas.

  • **
  • 139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #2773 στις: Ιουνίου 13, 2015, 18:19 »
τι εννοείς ότι έχει ανοίξει;

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #2774 στις: Ιουνίου 13, 2015, 18:24 »
Σαν να έχει διαχωριστεί..


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1099916 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176247 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 408 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 292 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21987 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 284306 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209356 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68239 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315130 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15282 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126426 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95050 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem