vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Κλώνοι του Kayfun V4

spyros1

Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #1935 στις: Απριλίου 24, 2015, 08:17 »
Καλημέρα.

Πάρ' τον εσύ τον και μην σε νοιάζει τίποτα.
Αφού σου είπα.... ;)
(Για το μέλος: Giannis.B)
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 24, 2015, 08:28 από spyros1 »

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #1936 στις: Απριλίου 24, 2015, 11:02 »
Σχετικά με τον kayfun 316ss από gearbest που χρησιμοποιώ από τις 8/4, συνεχίζει να λειτουργεί απροβλημάτιστα σε καθημερινή βάση.
Τα Ω της αντίστασης είναι σωστά και καρφωμένα χωρίς αυξομειώσεις ασχέτως αν ακουμπάει μόνο το ελατήριο ή και η βίδα του αέρα στον πόλο.
Διαρροές μηδενικές, δεν έχει βγάλει σταγόνα από πουθενά σε χρήση με όλα τα τανκάκια (ss, glass, πολυκαρβονικό) και κάθε βράδυ ξαπλωμένος πάνω σε χαρτοπετσέτα με τα υγρά ανοιχτά.
Ελάχιστη υγρασία στη βάση στο χώρο του ελατηρίου από υγροποίηση αλλά και επειδή συνηθίζω αρκετές φορές να φυσάω λίγο τον ατμό για να τον βλέπω να βγαίνει από τις εισαγωγές αέρα ;)
Τα ρυθμιζόμενα μέρη περιστρέφονται άνετα χωρίς δισταγμούς και κολλήματα.
Επίσης ζαχαρώνω το diamond tank των steamtuners, ίσως τον άλλο μήνα να το πάρω αν και κολλάω λίγο στο να βάλω τανκάκι που είναι ακριβότερο από τον κλώνο  :laugh1: :laugh1:



Αποσυνδεδεμένος yellow

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #1937 στις: Απριλίου 24, 2015, 11:13 »
Καλημέρα κατοχος και γω Hcigar Kayfun V4 και μιας και ειναι ο πρωτος μου επισκευασιμος να ευχαριστησω με τη σειρα μου ολους εσας που γραφετε και μας κανετε λιγο πιο ευκολη τη ζωη και ελπιζω πιο στεγνη τη χαρτοπετσετα  ;D 
Χωρις μετρο συγκρισης μου αρεσει πολυ σαν κατασκευη και πραγματι μετα τη δευτερη φορα τον λυνεις/δενεις ευκολα .
Τον πηρα απο ενα καταστημα στη Ν.Σμυρνη και το αναφερω γιατι μετα απο ενα τρελο κολλημα καμπανας βασης τους το πηγα και προς τιμη τους μου το αλλαξανε αμεσως με αλλο αφου ουτε εκεινοι τα καταφεραν ,μεχρι και στην καταψυξη το βαλα (καπου το χα διαβασει εδω περα)..


 Το πιο ευχαριστο κομματι ως τωρα ειναι το στησιμο της αντιστασης (ο θεος να την κανει )πραγματικα την πρωτη φορα που λαμπαδιασε ενιωσα σαν τον Τεσλα ....απο τις λιγες δοκιμες  προτιμω 28αρι συρμα 2,5μμ τρυπανακι με βαμβακι kgd μου βγαινει 1,8 Ω και απο γευση και χτυπημα με υπερκαλυπτει τοσο που θα πρεπει να  ριξω τη νικοτινη αφου ειναι σα να καπνιζω κανονικα μετα απο καιρο ...


Το θεμα τωρα ειναι οτι εχω διαρροες και μετα απο λιγο παιρνω καμμενο
ενω ακομα εχει πολυ υγρο μεσα αυτο σημαινει οτι
- κατι κανω λαθος με το βαμβακι ?
-  αυτο το spare kit 3 το αγοραζω ?
- και δεν καταλαβαινω γιατι το ανταλακτικο Νο16 ειναι καλυτερο απο αυτο που εχει  αφου αν τα βαλεις διπλα ειναι ολοιδια ?


Καλη συνεχεια παιδες και ευχαριστω για το χρονο σας 

Συνδεδεμένος Lazy Dog

  • ***
  • 693
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #1938 στις: Απριλίου 24, 2015, 11:20 »
Οσον αφορα το καμμενο που παιρνεις, δοκιμασε αρχικα να κοψεις λιγο το βαμβακι ωστε να μην ακουπαει στη βαση του ντεκ(εκει που ειναι οι 4 τρυπουλες) ή δοκιμασε με λιγοτερο βαμβακι.
(αυτο με την προυποθεση οτι ο ατμοποιητης εχει καθαριστει καλα και δεν υπαρχει καποιο ρινισμα μεσα σε καποια τρυπουλα παροχης υγρου)

Οσο ιδια και αν σου φαινονται στο ματι 2 oring-ακια, δεν ειναι

Τωρα για το spare kit 3, αν στο ανοιγμα-κλεισιμο των υγρων δεν αντιμετωπιζεις δυσκολια τοτε, οχι δεν χρειαζεται

Καλοατμιστος :)

Αποσυνδεδεμένος nikolis2000

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #1939 στις: Απριλίου 24, 2015, 19:16 »
Εγω εχω κλωνο απο  ivogo.Αψογος πραγματικα αλλα εχω πολυ υγρασια εκει που ειναι το ελατηριο.Απο πουθενα διαροες απλα υγρασια και μαλιστα μπολικη εκει που ειναι το ελατηριο.Μεσα αυτο ειχε ενα σετ ανταλλακτικων αλλαξα το 16 αλλα παλι τα ιδια.Αν παρω και βαλω το αυθεντικο θα ειναι οκ?Εχω την ιδια απορια αν θα κανει διαφορα το ορινγκ και επισης πως καταλαβαινω ποιο ειναι το 16 απο τον χαμο ορινγκς που εχει εκει μεσα? :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος dallaskdp

  • **
  • 287
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #1940 στις: Απριλίου 24, 2015, 20:25 »
Η υγρασία στο ελατήριο παρατηρείται και στον αυθεντικό, ανάλογα και με την χρήση βεβαίως. Η λύση είναι να αφήνεις το fire button της μπαταριοθήκης λίγο πριν τελειώσεις τη τζούρα σου. Η υγρασία εκεί οφείλεται σε υγροποιημένους ατμούς που έχουν μείνει. Οπότε μάλλον δεν υπάρχει λόγος να πάρεις το ανταλλακτικό του αυθεντικού μιας και δεν πρόκειται να δεις ουσιαστική βελτίωση.

Αποσυνδεδεμένος yellow

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #1941 στις: Απριλίου 25, 2015, 03:53 »
Σ ευχαριστω Lazy,


Ναι νομιζω πως μετα απο ξυδι-σοδα και σαπουνονερο ολο το βραδυ λογικα θα ταν ετοιμος ,γιατι στην αρχη ατμιζω μια χαρα μετα απο λιγο βγαζει καμμενο Ωραια παω για πιο λιγο βαμβακι και αλλαγη το 16 και συνεχιζω ελπιζω να βγαλω ακρη γιατι τον εχω συμπαθησει ...


Καλη συνεχεια ...

Αποσυνδεδεμένος Perikles

  • **
  • 174
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #1942 στις: Απριλίου 25, 2015, 18:35 »
Δοκίμασε να κανεις αυτό το στήσιμο. Ακόμα και εάν δε το κανεις τέλεια θα δουλεύει και με το παραπάνω.
[youtube]Jz_xVyCPEug[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #1943 στις: Απριλίου 25, 2015, 19:48 »
Παίδες, για βοηθήστε όποιος γνωρίζει...


Τις τελευταίες μέρες αντιμετωπίζω δύο θεματάκια με τον Τομπεκάκο μου. Εκτός ότι ακόμα και με πολύ λίγο βαμβάκι στημένο (όσο ακριβώς πρέπει δηλαδή ή και λιγότερο ακόμα) εισπράττω dry hit αλλά και λίγη διαρροούλα κάτω από το deck (και με αλλαγμένο το o-ring No16!), βρίσκω λίγο κοκκινισμένο το κομμάτι που βιδώνει με την βίδα του κεντρικού πόλου, αλλά και πάνω στα δύο βιδάκια ανάμεσα. Σαν σκουριά να βγαίνει ή δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο. Στη φωτό που που παραθέτω, δείχνω σε ποια σημεία ακριβώς. Δεν φαίνεται βέβαια τώρα εδώ, γιατί την έβγαλα την φωτό αφού το έχω καθαρίσει πριν λίγο, αλλά τουλάχιστον να δείτε σε ποια σημεία.


Ξέρει κανείς τι μπορεί να είναι ή πού να οφείλεται;





http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,19300.msg768951.html#msg768951
Σε μένα συμβαίνει όταν κάνω RY69. Με σκέτη vg είναι πεντακάθαρο

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #1944 στις: Απριλίου 25, 2015, 20:32 »
Κι εμένα παρουσιάστηκε σήμερα για πρώτη φορά αυτή η κοκκινίλα και το παρατήρησα όταν πήγα ν' αλλάξω βαμβάκι.
Τι σύμπτωση! Κι εγώ ry69 είχα στο τανκ :o Στον expromizer όμως δεν είχε συμβεί ποτέ κάτι παρόμοιο :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος iPant

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #1945 στις: Απριλίου 25, 2015, 21:06 »
Έχει συμβεί και σε εμένα το ίδιο ακριβώς πράγμα σε kfl+, ακριβώς στο ίδιο σημείο με Nutacco και Bebeca (αρκετές φορές με αυτά τα δυο αλλά όχι πάντα) και με Tribeca (μια φορά). Ποτέ δεν κατάλαβα τι ήταν αφού ενώ φαινόταν σα σκουριά, με πλύσιμο και σκούπισμα εξαφανιζόταν. Έκανα και τεστ και άφησα τον kayfun μαζί με τις βίδες σε νερό για 48 ώρες και δεν παρατηρήθηκε τίποτα. Τείνω να πιστέψω ότι έχει να κάνει με κάποιο συστατικό των υγρών αναπλήρωσης το οποίο κοκκινίζει έντονα και αφήνει αυτές τις "στάμπες". Τώρα γιατί εμφανίζονται μόνο στο συγκεκριμένο της βάσης του ατμοποιητή, άγνωστο.

Αποσυνδεδεμένος Stelios miro

  • **
  • 372
  • Φύλο: Άντρας
  • Μόνο το καλύτερο είναι αρκετά καλό..!
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #1946 στις: Απριλίου 25, 2015, 22:31 »
Σ ευχαριστω Lazy,


Ναι νομιζω πως μετα απο ξυδι-σοδα και σαπουνονερο ολο το βραδυ λογικα θα ταν ετοιμος ,γιατι στην αρχη ατμιζω μια χαρα μετα απο λιγο βγαζει καμμενο Ωραια παω για πιο λιγο βαμβακι και αλλαγη το 16 και συνεχιζω ελπιζω να βγαλω ακρη γιατι τον εχω συμπαθησει ...
Ανοιξε την βαση ξεβιδωσε τον πολο βγαλε το παξιμαδι με το ινσουλειτορ και βιδωσε το δευτερο παξιμαδι αυτο που κραταεο την βαση για να περιστρεφεται..Δεν ξερω ποιο παρτ ειναι..Εγω ειχα πολυ υγρασια οταν ειχε ξεβιδωθει ελαφρως..


Αποσυνδεδεμένος iliasy

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #1947 στις: Απριλίου 26, 2015, 11:09 »
 :bye:  Καλημέρα σας  και Καλη Κυριακή!!!
Βρε παίδες...έχει κανενός απο εσάς  σπάσει το μικρο τζαμακι απο τον v4 της nobaco?? γιατι σε μένα έχει σπάσει δυο φορες  με 0  πεσιματα ... :hmmm: και να έλεγα οτι σφηχνω και πολύ το παξιμάδι να έλεγα...όσο παιρνει με το το χερι μου... Ψ:confused1: λέτε στην τελικη να να έχω χερι Πένσα??? :-[

Αποσυνδεδεμένος Perikles

  • **
  • 174
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #1948 στις: Απριλίου 26, 2015, 11:54 »
της Nobacco??  :hmmm: :o :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #1949 στις: Απριλίου 26, 2015, 12:00 »
Προφανώς tobeco ήθελε να πει.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1099918 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176248 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 408 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 292 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21989 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 284312 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209356 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68242 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315134 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15284 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126429 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95050 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem