vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

536 επισκέπτες, 8 χρήστες
Sergios, Tem, filikos4, lagoudakis, manoslykos, Lazy Dog, Mimhsdr, Doubt

Twitter

Κλώνοι του Kayfun V4

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #900 στις: Φεβρουαρίου 21, 2015, 13:04 »
Μικρο το κακό αν είναι εξωτερικά,αλλά δείτε τις καμπάνες σας όσοι τον έχετε μην ατμιζετε λαμαρίνα κ δεν το έχετε καταλάβει.

Edit : τα λεφτά σου πίσω φιλέ μου κ ψαξου αλλου.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 21, 2015, 13:10 από Athan »

Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #901 στις: Φεβρουαρίου 21, 2015, 13:10 »
εγω καθε 7 μερες περιπου που αλλαζω αντισταση του ριχνω και ενα πλυσιμο με σκετο νερο..................στον στεγνωμα τον τσεκαρω.ολα καλα μεχρι σημερα.φιλε τι να σου πω.μπορει να ηταν τυχαιο γεγονος και να μην σου συμβει ποτε ξανα.η γνωμη μου ειναι παρε παλι τον ιδιο και δες αλλα πες στα παιδια στο μαγαζι οτι αν ξανασυμβει θα τον πας παλι πισω.αν σου ξαναγινει,που δεν στο ευχομαι,τοτε καποιο θεμα εχει η συγκεκριμενη παρτιδα...............αλλα μαλλον χλωμο το βλεπω να ξανασυμβει.προσωπικη μου αποψη παντα.

Αποσυνδεδεμένος Red Led

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
  • To be a rock and not to roll
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #902 στις: Φεβρουαρίου 21, 2015, 13:25 »
Τον έχω στα χερια μου απο εχθές.  Μετά από το πρώτο "ψάρωμα"  και αφού είδα κάποια βίντεο στο YouTube, αποφάσισα να του κάνω ένα μπανάκι. Χλιαρό νεράκι με λίγο svelto και τρίψιμο με οδοντόβουρτσα. Καθάρισε, αλλά μάλλον θέλει και το κάτι άλλο γιατί έμεινε κάποια εργοστασίλα. Μου αρέσει ο νέος τρόπος γεμίσματος, η δυνατότητα διπλής αντίστασης, και γενικά το look. Αρκετά καλά ντουμάνια και καμία διαρροή, κανένα πρόβλημα. Είναι αγορασμένος από Atmokipos και είναι της Tobeco. 

Αποσυνδεδεμένος vagnest

  • **
  • 156
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #903 στις: Φεβρουαρίου 21, 2015, 13:29 »
Εσένα φίλε μου το εχει το λογότυπο?

Στάλθηκε από το GT-N8010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #904 στις: Φεβρουαρίου 21, 2015, 15:12 »
Έχει κανείς φίλος συνατμιστής άποψη/εμπειρία περί αυτού του κλώνου:
http://www.fasttech.com/product/2069500
Υποστηρίζεται ότι είναι φτιαγμένος από SS 316 και από ότι διαβάζω είναι της IVOGO.

Τον παρέλαβε φίλος πριν δύο μέρες. Παρά πολύ καλή κατασκευή, πανέμορφο φινίρισμα, όχι μουντο και σπειρωματα βούτυρο. Το ελατήριο σκληρό και οι αντιστάσεις δεν παίζουν.
Συγκριτικά με την έκδοση της FT με τα 200 reviews που την έχει φίλος θεωρώ πως είναι καλύτερος.
Αν δεησει ποτέ να φτάσει ο κλώνος της Infinite που έχω παραγγείλει εδώ και 25 μέρες θα σας ανεβάσω μερικές συγκριτικες φωτογραφίες των τριών εκδόσεων.

Αποσυνδεδεμένος Leon72

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #905 στις: Φεβρουαρίου 21, 2015, 15:32 »
μιλαμε για κλωνους φιλε μου ... εχω εγω ας πουμε αποψη δουλευει καλα , το παιρνεις και σε σενα δεν δουλευει ...


εδω βλεπουμε γνησια πραγματακια να εχουν διαφορες  , και δε θα εχει κλωνος με κλωνο ακομη και της ιδιας εταιριας ?

αν και για εμενα δεν φταιει αν ειναι κατι καλο η οχι λειτουργικα... λειτουργικα ολα ιδια ειναι , απλα καποιοι δεν κανουνν αυτα που πρεπει για να λειτουργιση σωστα με αποτελεσμα να νομιζουν οτι εχει λειτουγικο θεμα.. οι διαφορες για εμενα βρισκονται μονο στο αισθητικο κομματι καθε εταιριας ( φινηρισμα , χρωματισμος ,σπειρωματα , ποιοτητα  κτλ)

θες κλωνο απο φαστεκ ? παρε αυτον με τα περισσοτερα βιους και κανε το σταυρο σου ...  θες απο ελλαδα ? παρε ενα τομπεκο και κανε ξανα το σταυρο σου ..

και στις 2 περιπτωσεις προσευχη σου , σε μια στραβη απο ελλαδα εχεις αμεση ανταποκριση - εξυπηρετηση , σε μια στραβη απο κινα θα προσευχεσε για κανα 4μηνο ...


διαλεγεις και παιρνεις

Σωστά και όμορφα αυτά που λες φίλε μου, αλλά δεν ήταν αυτό που ρώτησα. Έχω χρόνια τώρα φάει μπόλικους κλώνους στη μάπα, από FT και από αλλού και η κατάσταση είναι γνωστή. Μια παρατήρηση μόνο: ΔΕΝ είναι όλοι οι κλώνοι ίδιοι, όπως δεν είναι και όλα τα αυθεντικά ίδια. Άλλες οι πιθανότητες να σου βγει πατάτα η BMW και άλλη να σου βγει το FIAT. Τέσπα, σε ευχαριστώ ούτως ή άλλως που μπήκες στον κόπο να γράψεις όλα αυτά!
@ Nemesis
Ευχαριστώ, σκέφτομαι να τον χτυπήσω, κυρίως λόγω υλικού...

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #906 στις: Φεβρουαρίου 21, 2015, 15:43 »
μα αυτο ειπα και εγω, δεν συγκρινα κλωνους με γνησια , ειπα πως και το γνησιο μπορει να βγαλει προβλημα , ποσο μαλλον ενας κλωνος ...


ηδη εχουμε θεμα με το κλωνο τις τομπεκο ... μακαρι να ειναι τυχαιο περιστατικο , αλλα και σε μενα που τον εχω αρχιζω να ανυσυχω ... ηδη τον εχω σε νερο να δω τη θα γινει ... οποτε οτι και να παρεις απο  κλωνο ειναι τζοκερ οσοι και να τον εχουν  οσο καλος και να ειναι


αυτο που βγηκε τωρα ναι ειναι θεμα κατασκευαστικο ... αλλα οι 30 σελιδες σε αυτο το νημα δεν εχουν να κανουν με κατασκευαστικο προβλημα... αλλα με προβλημα στησιματος του ατμοποιητη ... αλλο σκουρια και αλλο αιμα δακρυα και ιδρωτας

Αποσυνδεδεμένος sergor

  • ****
  • 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • Τώρα σε ρώτανε πότε θα κόψεις το άτμισμα.
    • http://e-kapnisma.gr/userbanners/banner_details_form.php
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #907 στις: Φεβρουαρίου 21, 2015, 16:55 »
ειναι δυσκολο για ενα  καταστημα εδω στην ελλαδα να παρει κουτια Tobeco και να βαζει αλλους κλωνους που κοστιζουν 5-10 ευρω απο αλλες ειταιριες???

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #908 στις: Φεβρουαρίου 21, 2015, 19:18 »
μ.. αλλα οι 30 σελιδες σε αυτο το νημα δεν εχουν να κανουν με κατασκευαστικο προβλημα... αλλα με προβλημα στησιματος του ατμοποιητη ... αλλο σκουρια και αλλο αιμα δακρυα και ιδρωτας


Αγαπητε εχεις λαθος. Και το εχεις ξαναπει. ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΛΩΝΟΙ ΜΕ ΔΙΑΡΡΟΕΣ/ΜΠΟΥΡΜΠΟΥΛΗΘΡΕΣ/ΘΟΛΗ ΓΕΥΣΗ, που δεν οφειλονται σε λαθος στησιμο αλλα σε κατασκευαστικη αστοχια (και δεν μιλαμε για λαθος  O-ring). Μερικοι σε πληροφορω και εδω και εξω που εχουν τετοια προβληματα, δεν ειναι ασχετοι, αλλα εχουν στησει δεκαδες επισκευασιμους για αρκετααααα χρονια...
Ο κλωνος ειναι λαχειο, απλα σε καθε περιπτωση αλλαζουν τα ποσοστα πιθανης επιτυχιας)

Αποσυνδεδεμένος drgt

  • **
  • 419
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #909 στις: Φεβρουαρίου 21, 2015, 19:32 »
316 ss πρεπει να ειναι νομιζω, οχι 304.
Μονο ενας απο FT λεει (ειναι?) 316 (και δεν ειναι ο infinite).

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #910 στις: Φεβρουαρίου 21, 2015, 19:55 »
το αφησα στο νερο απο το μεσημερι και τωρα κοιταξα ξανα τα κομματια , δεν ειδα κατι το περιεργο, εβαλα και μια μπατονετα μεσα και τα ετριψα χωρις να τα ριξω νερο, ετσι απο το σαπουνονερο να δω αν θα βγαλει κατι , τπτ ..

πριν λιγο τα ξεπλυνα με σαπουνι και νερο ξανα και τα εχω αφηση επανω σε χαρτι κουζινας να στεγνωσουν ... αν δω κατι θα σε ενημερωσω, για οσους εχουν το κλωνο της τομπεκο

Αποσυνδεδεμένος Red Led

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
  • To be a rock and not to roll
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #911 στις: Φεβρουαρίου 21, 2015, 20:41 »
Εσένα φίλε μου το εχει το λογότυπο?

Στάλθηκε από το GT-N8010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
Στην ιστοσελίδα της Atmokipos αναφέρει ότι η Tobeco δεν βάζει πια το λογότυπο

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #912 στις: Φεβρουαρίου 21, 2015, 20:41 »
Eπειδη διαβαζω τοση ωρα χωρις να μιλησω , επειδη ηθελα να εχω μια πιο σφαιρικη εικονα με το προβλημα του κλωνου που δημιουργηθηκε .. απο πειρα σας λεω αρκει ενα non ss  κομματι του ατμοποιητη να τα κανει ολα μανταρα .. τι εννοω .. πριν κανα μηνα ειχα παραλαβει ενα κλωνο λαιτ που ενω τον εχω παρει τον πρωτο ιδιο κλωνο απο εδω ελλαδα και επειδη μου βγηκε καλος ειπα να παρω αλλον ενα απο ft  και τον εβαλα απο το βραδυ στα σαπουνονερα και την αλλη μερα τι να δω ... η βαση του και γυρω απο τον πολο ηταν μεσα στην χυμενη σκουρια ... τι ηταν ?  η βιδα γεμισματος υγρου δεν ηταν ss  ενω ο παλιος ειχε και ηταν ιδια παρτιδα με τον δευτερο αυτο ειναι σιγουρο και τσεκαρισμενο .. αλλα ο δευτερος δεν ειχε ss  βιδα .. αυτη σκουριασε και χυθηκε ολη η σκουρια  στην βαση και στον πολο .. οταν τον καθαρισα σχολαστικα με τα χιλια ζορια μιας και η σκουρια ειχε γινει ανεξιτιλη μπογια στο ντεκ και γυρω γυρω απο τον πολο τοτε διαπιστωσα που ηταν το προβλημα ...

Και καταληγω οι κινεζοι μεσα στις παρτιδες τους με τα χιλιαδες κομματια ασχετα εταιρειας οσο καλη ειναι βαζουν και κομματια που θελουν να τα ξεφωρτωθουν ... που να το ψαξεις τωρα αν ειχε 100 κομματια σκαρτα μεσα σε 5000 κομματια .. και μαλιστα να πανε στις 4 ακρες της γης ...

αυτο που σας λεω το ειχα συζητησει με ατομο με γνωριμιες με τετοια θεματακια ...

Αποσυνδεδεμένος vagnest

  • **
  • 156
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #913 στις: Φεβρουαρίου 21, 2015, 20:46 »
Στον κλωνο μου αν παρατηρήσετε κάτι παίζει με το λογότυπο.. Από εκεί βγήκε η σκουριά.. Όλα τα άλλα μέρη φαίνονται οκ.. Και αυτό που φαίνεται μέσα στο σπειρωμα είναι λογικά αυτό που λέει ο Κώστας.. Σαν να ποτισε το σημείο από τη σκουριά που επεπλεε όλο το βράδυ από το λογότυπο.. Ίσως αν κάτσω να το ξαναβάλω σε σαπουνονερο το συγκεκριμένο σημείο να καθαρίσει..

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #914 στις: Φεβρουαρίου 21, 2015, 20:54 »
ειναι ατιμη η σκουρια και ιδιαιτερα αν εχει μεινει πολυ ωρα πανω στο μεταλλο ... και μιλαμε για οχι σκουριασμενο μεταλλο απλα χυμενη σκουρια πανω του ... εγω την εβγαλα με σφουγγαρακι για τα πιατα με το σκληρο πρασινο μερος του .. βεβαια ειχα καποιες γρατζουνιες μετα αλλα ανεπαισθητες .. αλλα την σκουρια την εβγαλα .. μετα ειχα βγαλει την βιδα 510 και και το εβαλα σε αλκοολ για 4 με 5 ωρες και μετα παλι τριψιμο και ολο το βραδυ σαπουνονερο .. το πρωι δεν ειχε τιποτα ... ευτυχως λογο οτι δεν ειχα βγαλει τον 510 δεν ποτησε η σκουρια μεσα του αλλα περιμετρικα

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
και επειδη ειδα παλι την φωτο με το προβλημα ... φοβαμαι οτι αλλο παιχτηκε  .. στο αναγλυφο μεσα ειχε κολησει κανα γρεζι σιδερου οχι ατσαλι και αυτο εκανε ολη την ζημια .. γιατι βλεπω μετα το καθαρισμα το λογοτυπο ειναι οκ παλι ... το εσωτερικο της καμπανας ειναι αυτο που επαθα και εγω .. χυμενη σκουρια .. τριψτο με σφουγγαρακι και με σοδα μαγγειρικη .. αν εχεις γυναικα ρωτατην να σου δωσει ... ριξε σοδα πανω στην σκουρια και τριψτην με το σφουγγαρακι ...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1099889 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176238 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 291 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21980 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 284278 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209348 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68232 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315119 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15275 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126417 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95049 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem