vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

281 επισκέπτες, 8 χρήστες
Vain, Haruspex, Stedorian93, tsiv, Blackwolf, Jorge, Milarepa, grag

Twitter

Κλώνοι του Kayfun V4

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #45 στις: Ιανουαρίου 22, 2015, 16:14 »
παιδες μολις παρελαβα και εγω απο την φτ τον κλωνο μου σημερα ,
απλα το deck που μπενει η αντισταση , κουνιετε κανονικα ! το κομματι που εχει τις βιδες και το πλαστικουλι απο κατω δεν ειναι στεθερο αλλα πεζει αρκετα .... λετε να ειναι προβληματικος η απλωε θελει λυσημο η βαση και μετα δεσιμο καλυτερα το deck ?? :confused1: :confused1:


απο αυτο που περιγραφης καταλαβαινω πως δεν ειναι καλα σφιγμενη η βιδα που το κραταει αν το δεις το κομματι απο κατω εκει που ακουμπαει η σουστα εχει ενα εξαγωνο βιδακι σφιχτο και εισαι οκ

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #46 στις: Ιανουαρίου 22, 2015, 16:14 »
εχει στην βαση κατω κατω μετα το δαχτυλιδι του αερα αν το λυσεις ολο .. ενα παξιμαδι λυστω και αυτο και θα δεις να χωριζει στην μεση το κατω μερος .. πλυντο και αυτο και μετα  συναρμολογησε ολο παλι και τελευταια θα βαλεις την βιδα του 510 .. αυτο θα δεσει ολα τα μερη της βασης μαζι

αν το σφίξεις αυτο το παξιμαδι πριν συναρμολογήσεις ολο το κατω μερος μαζι μετο ντεκ θα δεις οτι δεν θα γυρναει το δαχτυλιδι του αερα ... αρα θα πρεπει απλα να τα συναρμολογήσεις και με την βιδα του 510 θα σφιξουν ολα μαζι ..

Αποσυνδεδεμένος L.G.

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS+IATTY+RAM + ΟΔΥΣΣΕΑΣ + KILLER 705 = <3
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #47 στις: Ιανουαρίου 22, 2015, 16:16 »
Ευχαριστω για τον εφησυχασμο παιδες και εγω αυτο σκεφτομουνα αλλα ηθελα να παρω και μια αλλη γνωμη να ηρεμισω γιατη θελω ακομη 5 ωρες να σχολασω ;D  να σται καλα παιδες !  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος LefTTeriS

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #48 στις: Ιανουαρίου 22, 2015, 21:28 »
Από ότι φαίνεται σήμερα είναι η μέρα του Αγίου "Καϊφούνι"....γιατί είμαι και εγώ σε αυτούς που παρέλαβαν από FT 2 κομμάτια έναν V4 για μένα και έναν V3.1 για την σύζυγο. Τον 3.1 τον έλυσα τον έπλυνα και τον ξαναέδεσα με κλειστά μάτια, μιας και τον χρησιμοποιώ εδώ και 3 μήνες. Το σοκ το μεγάλο το έφαγα μόλις άρχισα να λύνω τον V4 για να πάει για "απολύμανση". Άπλωσα όλα τα κομμάτια σε χαρτί κουζίνας και με έπιασε πανικός μόνο στην θέα τους. :wall: :wall:
Στην τελική αποδείχθηκε πως τσάμπα πανικοβλήθηκα, γιατί όταν έφτασε η ώρα της επανασυναρμολόγησης ούτε το σχεδιάγραμμα χρειάστηκε να κοιτάξω.
Φτιάχνω μια αντίσταση στα 1,72 ohm, γεμίζω με ΤY-4 της T-Juice με κλειστή την βαλβίδα, στην συνέχεια την ανοίγω και ξεκινάω  να πυροβολάω.
Του έδωσα λίγο χρόνο να στρώσουν:  γιαπωνέζικο βαμβάκι, και καινούργια αντίσταση, και από τις 4 το μεσημέρι απέκτησα καινούργια πιπίλα. Οι ατμιστικές εντυπώσεις μου, σε σύγκριση πάντα με τον V 3.1 που είχα μέχρι τώρα?.... θα τις χαρακτήριζα...εξαιρετικά "βελούδινες". Καμία σχέση με την προηγούμενη έκδοση.
Μειονεκτήματα έως τώρα... θα έλεγα υπερβολική κατανάλωση υγρού. Μην σας πω, πως αισθάνομαι ότι Καβαλάω 7 λίτρο αμερικάνικο αυτοκίνητο, και στο Αθήνα - Κόρινθο μου καίει ίσα με 50 λίτρα. Ίσως να φταίει και το γεγονός ότι δεν έχει ξεκολλήσει από τα χέρια μου, αλλά θα δείξει εν καιρό.
Το άλλο μειονέκτημα που του βρήκα είναι ότι παρόλο που κλείνω την βαλβίδα και τον γεμίζω, όταν ξανά ανοίγω τα υγρά του, μου χάνει λίγο υγρό από τις τρύπες στο δαχτυλίδι...όχι πολύ, αλλά λίγο, ίσα-ίσα για να μου την σπάσει. Αν κάποιος συνατμιστής έχει καμιά καλή συμβουλή πως λύνεται το πρόβλημα αυτό...καλοδεχούμενη.
Θα ήθελα επίσης να ευχηθώ... καλοάτμιστοι σε όσους παρέλαβαν το νέο παιχνίδι τους.

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #49 στις: Ιανουαρίου 22, 2015, 21:31 »
εγω ειμαι ενα βημα πριν το κλικ για να παρω αλλο ενα 4αρι τις tobeco ....

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #50 στις: Ιανουαρίου 22, 2015, 21:42 »
Το θέμα της διαρροής στο δαχτυλίδι με τις τρύπες αέρα, παρατηρείται πολύ συχνά τελικά. Και ίσως είναι η χαρά, και η ποιότητα ατμίσματος του 4 τόσο μεγάλη, που το θέμα δεν βρήκε ακόμη τη λύση του  :) Αλλά που θα πάει, πιστεύω πως κάποιος θα την βρεί πραγματικά, και όχι με εικασίες βασισμένες στην χρήσιμη εμπειρία του με παλαιότερους Kayfun.

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #51 στις: Ιανουαρίου 22, 2015, 21:44 »
εμενα δεν μου βγαζει υγρο απο τις τρυπες ... απλα οταν γεμιζεις απο πανω κλεισε τη ροη του υγρου και ανοιξε ξανα οταν κλεισεις το καπακι ... ισως να φταει και το στησιμο σου  :dontknow: :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #52 στις: Ιανουαρίου 22, 2015, 21:54 »
Nope...και σίγουρα δεν είναι όλοι οι 4άρηδες "κλαψιάρηδες". Είσαι απο τους τυχερούς. Απόλαυσέ τον, γιατί είναι απόλαυση όπως και να το κάνουμε. Την λύση θα την δώσει ένας ομοιοπαθής, που θα το βρεί του κουσούρι και θα το νικήσει  :) Ελπίζω να μην είμαι εγώ, γιατί αργώ πολύ και δεν θα είμαι γρήγορη βοήθεια για τους άλλους :nope:

Αποσυνδεδεμένος LefTTeriS

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #53 στις: Ιανουαρίου 22, 2015, 21:56 »
Απόστολε έτσι όπως ακριβώς το λες το έχω κάνει...αλλα δυστυχώς δεν.Τα υγρά μου είναι 65VG 35 PG...δεν τα λες και νερό.

Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #54 στις: Ιανουαρίου 22, 2015, 21:57 »
παιδια διαβασα σε ενα φορουμ με κλωνους του 4 οτι για τις διαρροες φταιει το ο-ring No 16.απο οτι ειδα στο σχεδιο ειναι ενα τετραγωνισμενο ο-ring.αυτοι λοιπον ελυσαν το προβλημα βαζοντας λιγο ταινια τεφλον ή οδοντικο νημα κατω απο το ο-ring ωστε να σηκωθει λιγο και να παταει περισσοτερο.δεν μπορω να σας σας πω με σιγουρια οτι δεν θα εχεται διαρροες απλα σας παραθετω κατι που διαβασα και διορθωθηκε το προβλημα.γενικα διαβαζω ωστε οταν παραλαβω να εχω λυσεις!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #55 στις: Ιανουαρίου 22, 2015, 22:02 »
Απόστολε έτσι όπως ακριβώς το λες το έχω κάνει...αλλα δυστυχώς δεν.Τα υγρά μου είναι 65VG 35 PG...δεν τα λες και νερό.

αυτο που λεει ο φιλος απο πανω να κανεις και μαλλον θα στρωσει .. κατα 99% φταει ο ορινγ στη τετραγωνη βαση κατω




καμπαναριο για τον 4αρι εχει βγει παιδια ?

Αποσυνδεδεμένος LefTTeriS

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #56 στις: Ιανουαρίου 22, 2015, 22:04 »
Thanks για το tip παιδιά...Θα το δοκιμάσω και θα σας πω αντιδράσεις του.

Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #57 στις: Ιανουαρίου 22, 2015, 22:19 »
καμπαναριο για τον 4αρι εχει βγει παιδια ?

αυτο εννοεις????
http://www.fasttech.com/products/0/10011913/2040604-replacement-evaporation-chamber-for-kayfun-v4

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #58 στις: Ιανουαρίου 22, 2015, 22:33 »
οχι το Bell cap  :D :D

Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #59 στις: Ιανουαρίου 22, 2015, 22:41 »
δεν το εχω δει καπου

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34405 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556643 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:43
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 5 222 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:12
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181474 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 93 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8803 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538002 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60364 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238591 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 747 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16656 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138967 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz