vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

258 επισκέπτες, 2 χρήστες
babis1993, manoslykos

Twitter

Κλώνοι του Kayfun V4

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #15 στις: Ιανουαρίου 21, 2015, 13:10 »

ευχαριστω και ελπιζω να ειναι οντως καλο και στο ατμισματο περιμενα επειδη το ειχαν αναφερει καποιοι μεσα στη φτ αλλα ηταν πανευκολο να τρυπιθουν μεχρι το τερμα πρεπει να ηταν λιγοτερο απο ενα χιλιοστο για να φτασει η τρυπα στο τερμα
τωρα το πως το καταλαβα ειναι πολυ απλο εβαλα ενα ψιλο συρμα απο πανω και δεν περνουσε με τιποτα απο κατω οποτε....


Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #16 στις: Ιανουαρίου 21, 2015, 13:15 »
καλα που μου το ειπες να το τσεκαρω οταν παραλαβω

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #17 στις: Ιανουαρίου 21, 2015, 13:27 »
παντως αν χρειαστει να το τρυπήσεις πρεπει να το κανεις με μεγαλη προσοχη γιατι αν σου σφηνωσει και σπαση το τρυπανι εκι μεσα μετα θα ειναι πολυ πιο δυσκολα τα πραγματα

Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #18 στις: Ιανουαρίου 21, 2015, 13:53 »
ευχομαι να μην χρειαστει ;) ;) ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #19 στις: Ιανουαρίου 21, 2015, 19:09 »
Παιδιά μια ερώτηση κρίσεως θα ήθελα να κάνω.
Ποιός κατα τη γνώμη σας V4 μέχρι τώρα θεωρείται ότι είναι ο καλύτερος με τα λιγότερα πιθανα προβλήματα???? και από που τον αγοράσατε??
Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Αποσυνδεδεμένος christos520

  • ***
  • 541
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #20 στις: Ιανουαρίου 21, 2015, 19:21 »
έχω παραγγείλει αυτόν αύριο λογικά θα γίνει ship έχει γίνει είδη review και διάφορα σχόλια.
https://www.fasttech.com/forums/2066200/t/1538381/user-pictures-please

Αποσυνδεδεμένος dimitrisante

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #21 στις: Ιανουαρίου 21, 2015, 19:22 »
σε ευχαριστω Δημητρη.................απο οσο γνωριζω η μονη διαφορα τους ειναι στην βιδα της ρυθμισης αερα αλλα ρωτησα για να παρω την γνωμη καποιου ποιο ψαγμενου απο εμενα.θα το χτυπησω και εγω και βλεπουμε.σου ηρθε ο 4 ή ακομα περιμενεις? ??? εγω δεν παρελαβα ακομα αλλα εδωσα και σχετικα αργα την παραγγελια μου.............κοντα στα χριστουγεννα.
Ο 4 είναι στο Βενιζέλος ακόμα. . Σε λίγες μέρες θα το έχω.
Όσο για το ψαγμενος , μη νομίζεις και εγώ ψάχνομαι απλά επειδή το χειμώνα δε δουλεύω έχω χρόνο για διάβασμα. .

Γιάννη μεγια ... μου τρέχουν τα σαλια

All the best !
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 21, 2015, 19:28 από dimitrisante »

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #22 στις: Ιανουαρίου 22, 2015, 00:26 »
Παραλαβα το Kayfun V4 απο GearBest ... και τα σχολια δικα σας
 Review by Kostas44
[youtube]v3g3gKN_iJ4[/youtube]

Σε γενικες γραμμες δεν το περιμενα να ειναι τοσο καλοφτοιαγμενος ... θελει ομως πολυ καθαρισμα .. και να πω την αληθεια το εχω για ενα ακομα μπανιο τωρα .... γιατι δεν εχει ξεβρωμισει τελειως ..  τον εκανα αυτην την φορα φυλλο και φτερο μιας και τα πρωτα μπανια ειχα βγαλει μονο τα κεντρικα παρτς  :yes: :yes: :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος antonisk

  • **
  • 479
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #23 στις: Ιανουαρίου 22, 2015, 01:29 »
Σε αυτό το λινκ κάνει και καποιος άλλος review του ίδιου από τη Gearbest. Κώστα μήπως είσαι εσύ;;; ;)

Λοιπόν να και ο δικός μου tobeco στο ipv mini από spaincigar.es με παραδοση σε μια μερα!!!

Μετά από καθάρισμα και περιποίηση εκανα το πρώτο στήσιμο και έχω δύο-τρια προβληματάκια....
Το ένα είναι αυτό που ανέφερε και ο Κώστας και ο Αποστόλης και άλλοι φίλοι σχετικά με το διάβασμα της αντίστασης. Ειδα στο βιντεο του Κωστα ότι πρέπει να λύσω και να δέσω πάλι τα κομμάτια από 1 - 11 με ιδιαίτερο βάρος στο νο.9 Οκ θα το κανω και θα δω αν διορθωθηκε. Παντως πολλές φορές μέτραγε εντελως κουλά, μέχρι και 3.5ωμ εδειξε όταν η αντίσταση είναι 1.4-1.5. Να σημειώσω οτι το ipv mini δεν το κάνει αυτο σε αλλο ατμοποιητη...αρα δεν φταιει....

Το δεύτερο είναι αυτό που ανέφερε πάλι φίλος παραπάνω σχετικά με τη διαρροή υγρου (μικρή σε εμένα πάντως) από τις τρύπες αερισμού. Διάβασα στο λινκ πιο πάνω ότι μπορεί να έφταιγε ότι έστησα το deck χωρίς να έχω κλείσει τα υγρά. Δεν το καταλαβαίνω βεβαια τι ρολο παίζει, αλλά θα το προσεξω στο επόμενο στήσιμο.

Το τρίτο είναι ότι έχω την αίσθηση ότι αρκετές φορές πλησιάζω να πάρω καμμένο χωρίς να συμβαίνει αυτό...αλλά στο σχεδόν είμαι. Εδω δεν ξέρω τι να κανω. Μηπως το εστησα με  λίγο βαμβακι;

Αυτά! αν έχει άλλος φίλος λύσεις από την εμπειρία του μέχρι τώρα ας ποστάρει σχετικά....

Πάντως η γεύση (μιας και ειμαι νεος και ειναι ο πρώτος μου) δεν φτάνει τους δύο dripper που έχω δουλέψει....μου το πατε ξανα σε αλλο ποστ αλλά το ξαναγράφω για να το εμπεδώσω ο ίδιος.... ;D



Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #24 στις: Ιανουαρίου 22, 2015, 02:23 »
Ως προς το τρίτο πρόβλημα το βαμβάκι ακουμπάει κάτω στο ντέκ?Το ίδιο θέμα είχα όταν σήκωσα λίγο την αντίσταση,δεν ακούμπαγε το βαμβάκι κάτω και δεν είχα καλή τροφοδοσία.Το πρώτο συμβαίνει και στον δικό μου αλλα όταν φτιάχνω την αντίσταση,όταν ατμϊζω δείχνει τα ωμ που πρέπει.

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #25 στις: Ιανουαρίου 22, 2015, 09:12 »
Αντωνη οχι δεν ειμαι εγω !! αλλα φανταζομαι θα εχεις και αλλους που εχουν παρει αυτον τον κλωνο που εχω να πω καποιες παρατηρησεις αλλα οταν παω σπιτι γιατι ειμαι δουλεια  :yes:

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #26 στις: Ιανουαρίου 22, 2015, 13:12 »
παιδια θα σας πω και εγω κατι που παρατήρησα αφου αρχισα απο χθες το βραδυ να ατμιζω με τον 4αρι δεν ειχα κανενα απολυτως προβλημα ατμιζα κανονικα και ουτε υπερτροφοδοσιες ουτε υποτροφοδοσιες και ολα καλα. σημερα εκλεισα και ανοιξα κανα δυο φορες την ροη του υγρου και αρχισαν τα υγρα να τρεχουν απο τις τρυπες του αερα
μετα σκεφτηκα που μπορη να ειναι το προβλημα και θυμηθηκα οτι χθες το γεμισα απο κατω χωρις να πειραξω την ροη του υγρου (μονιμα ανοιχτη)
συμπερασμα μετα απο καποιες δοκιμες ειναι οτι σε καποιους απο αυτους τους κλώνους οταν κλεινεις την ροη του υγρου και σηκώνεται το ντεκ πανω τοτε περναει το υγρο απο κατω απο τον δισκο που κλεινει τα υγρα και τρεχει το υγρο απο τις τρυπες επειδή δεν ειναι καλα εφαρμοστο το o-ring που βρίσκεται κρυμμενο κατω απο το ντεκ
αν εχετε βαλει σωστα το βαμβακι και εχετε διαρροη δοκιμαστε να το καθαρισετε και να γεμισετε απο κατω με συριγγα χωρις να πειραζετε καθολου την ροη του υγρου (μονιμα ανοιχτη)
μεχρι στιγμης τουλάχιστον στον δικο μου κλονο δουλευει απροβληματιστα
μπορη να κανω και λαθως αλλα αν εχει διαρροη δεν χάνεις και τιποτα να το δοκιμασεις

« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 22, 2015, 14:37 από kotsos75 »

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #27 στις: Ιανουαρίου 22, 2015, 13:18 »
Αμα είναι να πάρουμε κλώνο του 4ρη για να γεμίζουμε απο κάτω βράστα.Δακρϋζει και ο δικός μου εδώ και κανά δυο μέρες αλλα τουλάχιστον εμένα δε με ενοχλεί,είναι ελάχιστο.Προς το παρόν δηλαδή..

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #28 στις: Ιανουαρίου 22, 2015, 13:23 »
Ετσι λέω κι εγώ, αλλά...καλή είναι και η βίδα στον Plus τελικά...καλή είναι.

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #29 στις: Ιανουαρίου 22, 2015, 13:27 »
Για να λέμε και τα καλά βέβαια το να μπορεϊς να κάνεις διορθώσεις στην αντίσταση όποτε θες χωρίς να αδειάζεις το υγρό είναι μεγάλο συν.Εμένα τουλάχιστον που δεν εϊχα ξαναπιάσει Kanthal στη ζωή μου με έχει σώσει. :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 15 8113 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 25, 2024, 21:40
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33808 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534380 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59634 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237066 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 489 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13991 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136041 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084943 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35228 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9945 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478566 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy