vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

305 επισκέπτες, 5 χρήστες
maprix, dkostas, lagoudakis, ΨΗΛΟΣ, manoslykos

Twitter

Marquis Dripper (clone)

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Marquis Dripper (clone)
« στις: Ιανουαρίου 22, 2015, 19:05 »
Περί Marquis Dripper ο λόγος, εδώ μπορείτε να δείτε και τα στοιχεία του.
Ανοίγω το νήμα σίγουρος πως ο RDA θα μας απασχολήσει κάμποσο.
Τα ριβιού του Busardo

[youtube]-NK6feJ_s1U[/youtube]

και του RipTrippers

[youtube]G8UbXgcYE2Y[/youtube]

τα ειχα δει παλαιότερα, στήνοντας κατάλαβα οτι θα χρειαστεί να τα ξαναπεράσω μια ματιά, υπάρχουν τιπς που δεν θυμαμαι.
Επίσης ο σύντροφος RipTrippers, ο ίδιος και αυτοπροσώπως, τον κατατάσσει σαν τον δεύτερο καλύτερο απο τους RDA's του 2014 στην εκτίμησή του, με καλύτερο τον Vertex V2

Από fasttech ο πτωχός κλώνος μου, η οποία έχει μερικά μοντέλα, με κυρίαρχα αυτόν, που αρχικά -και όταν παρήγγειλα ήταν και ο ακριβότερος, αλλα δεν είχε την βίδα του θετικού με την ροδέλα
και αυτόν , που έχει την σωστή ροδέλα και που προτίμησα.

 Δεν έχω διαβάσει τα νεότερα σχόλια απο τότε που τον παρήγγειλα, αν φτιάχτηκε, τι παίζει κλπ -πολύ θα το ήθελα αλλα δεν αντέχω περισσότερη ανοησία, αυτό το 8 στις 10 απαντήσεις για ψάρεμα,   αλλα στον πρώτο κλώνο, αυτο που θα δείτε να προτείνεται απο κάμποσους  "αγοράστε μια ροδέλα ρε τσιγκούνηδες" δεν ισχύει,  στη δική μου σκέψη τουλάχιστον. Δηλαδή παίρνω μια ροδέλα, την περνάω στη βίδα... και...; Η ροδέλα θα κατεβαίνει, και θα πρέπει να την σηκώνεις και ταυτόχρονα να περνάς τα σύρματα... Ελέησον...

Γενικά έχουν θέματα οι κλώνοι, που πιστεύω θα διορθωθούν φτάνει να υπάρχει ορθό feedback.

Ο κλώνος λοιπόν



Τον λάτρεψα ευθύς-εξαρχής λόγω της απίθανης συσκευασίας



Τα περιεχόμενα της συσκευασίας



Εκτός της βάσης και του καπακιου,
Ντριπ τιπ 8,7mm που βιδώνει σε μονωτικό που κουμπώνει στο καπάκι.
Ένας αντάπτορας για 510 ντριπ τιπ βιδωτός κοντός και ένας ψηλός.
Δύο ποστ για το στρίψιμο αντιστάσεων με διάμμετρο 2,5 απο την μία και 3mm απο την άλλη πλευρά κι άλλα δύο των 3,5 και 4mm.
Αντιστάσεις, φιτιλάκια, τσιμουχίτσες, βιδούλες και ένα μπλε κατσαβίδι!!




Σχετικά με την βίδα του θετικού πόλου



Τύφλα φωτογράφε χασάπη!!
Αρχικά σταματάει στη 1,5 στροφή, αλλα αντιλαμβάνεται κανεις με στοιχειώδης γνώσεις μηχανικής και μυαλό ξεπάγωτο και μη εφυαλωμένο   :tongue_smilie: οτι το πρόβλημα το δημιουργεί λίγο μέταλλο σε μέγεθος τρίχας ή και λιγότερο. Βιδώνεις/ξεβιδώνεις 5-6 φορές και έτσι, η ροδέλα που ειναι λεπτή και οι μαίανδροι, αποκτούν την ακριβή σχέση που πρέπει, ωστε να μην μπορεί να περάσει ανάμεσα ούτε το λεπτότερο σύρμα. Κάποιος αρχικά -εγώ πήρα απο τη δεύτερη παρτίδα- πρότεινε να λιμαριστουν οι μαίανδροι, συμφώνησαν αρκετοι αφου η βίδα "δε χώραγε",  έτσι κι εγώ ήμουν με την ιδέα πως όταν το πάρω θα χρειαστεί να λιμάρω... τη ροδέλα...
Δεν υπάρχει τέτοιο θέμα.

 Όμως πάλι η βίδα δεν τερματίζει... τί τρέχει;



Η βίδα απο κάτω σχηματίζει ρόγα (ενήλικες όλοι ελπίζω) , δεν έχω ακόμα πετύχει καλή βίδα απο unbranded κλώνο της φτου.. μέσες άκρες όλες έχουν κάποιο χούι.
Αντί να μπλέκω με λίμες, έμπλεξα με τρυπάνια... ειλικρινά δεν το ήθελα, μόνο να απολαύσω αυτά που λέγονταν ήθελα.....
αλλα μου δώθηκε η εντύπωση πως τα λεπτά σύρματα δεν θα πιάνονται και τα χοντρότερα ακόμα πιθανόν να γλιστράνε. Για τη σιγουριά και μια και το είχα λυμένο για πλύσιμο, με ένα τρυπανάκι 2,5-3mm φρεζάρισα λίγο το ανοιγμα του θηλυκώματος για να κάθεται καλά. Η βίδα παίρνει 5-6 στροφές γεμάτες, δεν υπάρχει θέμα.

Πάμε παρακάτω. Πλύσιμο κλπ, του ελέους κι αυτό.
Το πριν, αλλα πάλι κούκλος ο Μαρκήσιος



Το μετά μαζί με το πρώτο στήσιμο



Πρώτο στήσιμο προτίμησα με την πεπατημένη των 0.28mm Kanthal, στο ποστ των 3,5 mm . Το ένα ποδαράκι μου βγήκε κοντό το καημένο, οπότε θυσίασα μια σπείρα για να είμαι καλά.

Καλύτερα θυμόμουν το ριβιού του Μπουσάρντο οπότε αυτό χρησιμοποίησα στο στήσιμο αν και θυμαμαι οτι μου άρεσε περισσότερο ο τρόπος που ο ΡιπΤριπερς περνάει το σύρμα στο κεντρικό ποστ, αλλα δεν θυμαμαι πώς... πάω να το δω μετά απο αυτό!!!



Πρώτα βαμβάκι στις αντιστάσεις και μετά στη μέση λέει ο Μπουσάρντος, ο ΡιπΤριπερς δεν βάζει στη μέση θυμαμαι, πάω με τον πρώτο



UP!



Κοντά εκει που τις ήθελα, μη σκάσω κι όλας, 17mg Νικοίνης...



Βιλούδο



Με το πρώτο πάτημα του κουμπιού, το DNA ξέχασε τον έλεγχο θερμοκρασίας και μπήκε στο RAW mode (λέμε τώρα..)




μα γιατί δε τραβάει;;;
Οι τρύπες απο την απέναντι!!! Μισό λίγο...
Γειά μας!  :party_beer_01:




 Τον πήγα μεχρι τα 40W και υποψιάζομαι πως κάπου εκεί αποδίδει και το καλύτερό του. Ίσως και λίγο ψηλότερα. Στα 40 πάντως άρχισε και τα τσιρτσιρίσματα.

 Για τη γεύση έχω να πω τα καλύτερα! Σοβαρά δηλαδή...

 Απο ατμο να φαν και οι κότες. Ειδικά για τη δοκιμή, έφταξα Smoke by After-8 με 14% ολόκληρα VG και τα υπόλοιπα όλα σε PG και 16mg Νικοτίνης, το ελάφρυνα λίγο δηλαδη... (βασικά ατμίζω 100%PG και νικοτίνη ανάλογα τα ντέρτια, απο 18mg έως 22).
 Νέφος!
Με το σετάρισμά μου δεν ζεστάθηκε ιδιαίτερα και όση θερμοκρασία σήκωσε, δεν έφτασε στο ντριπ τιπ λόγω του μονωτικού αντάπτορα. Το φαρδύ ντριπ τιπ του είναι πολύ καλό  :thumpup:

Τον Magma τελευταία φορά δοκίμασα να τον σετάρω με Νικελ και δεν ταιριάζει, θα τον ξανασετάρω με Κανθαλ ανάλογο για να έχω άμεση σύγκριση, χωρίς να τρελαίνομαι κι ολας αφου αυτό που πήρα αποδίδει έτσι.

edit: Μείον! Απόλυτο και μοναδικό:
 η μικρή χωρητικότητα


Με λίγα λόγια (όπως πάντα και απ ότι βλέπετε  :)) )


Ο Μαρκήσιος είναι απόλαυση!
.-

Μερσί Μποκού
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 23, 2015, 17:57 από chillo »

Αποσυνδεδεμένος christos520

  • ***
  • 541
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Marquis Dripper (clone)
« Απάντηση #1 στις: Ιανουαρίου 22, 2015, 19:35 »
αυτόν παράγγειλα και εγώ αλλά θα μου έρθει σε καμιά 20αριά μέρες γιατί είναι με άλλα πράγματα που δεν ήταν σε στοκ,
εγώ τον προτίμησα σε σχέση με τον πρώτο που είχε βγει για το μπλε κατσαβιδάκι :tongue_2:
εσένα σου άρεσε η συσκευασία πιο πολύ αλλά γούστα είναι αυτά. ;D

Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Marquis Dripper (clone)
« Απάντηση #2 στις: Ιανουαρίου 22, 2015, 19:49 »
Έχοντας δει κι εγώ τα διθυραμβικά reviews για τον marquis, παρήγγειλα κι εγώ από FT για να δοκιμάσω. Πήρα όμως την πρώτη έκδοση. Αυτή με την λάθος βίδα του θετικού πόλου έχοντας διαβάσει ότι μέσα στο σακουλάκι με τις επιπλέον βίδες έχει και την σωστή. Αν δεν την έχει θα βρω καμιά μικρή ροδέλα μήπως και κάνει την δουλειά. Προχθές έγινε ship και τώρα έχουμε την γνωστή αναμονή.

Είδα στα forum της FT σχόλια που λένε ότι οι τρύπες εισαγωγής αέρα είναι λίγο πρόχειρα - τσαπατσούλικα ανοιγμένες σε αυτόν που πήρες chillo. Ισχύει κάτι τέτοιο σε αυτόν που παρέλαβες;

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Marquis Dripper (clone)
« Απάντηση #3 στις: Ιανουαρίου 22, 2015, 20:25 »
όχι metmat, φαίνεται ίσως λίγο και στις φωτό, καλύτερες δεν ξέρω αν μπορούν να γίνουν.
καλα και για τη βίδα μην ανησυχείς, κάπου θα βρεις, σε ηλεκτρονικά χρησιμοποιούν κατα κόρον τέτοιου είδους, πρέπει να ειναι 2 χιλιοστών πάχους. Για τη ροδέλα δεν νομίζω πως στέκει όπως το λένε όπως ειπα, αλλα κάποιος θα μπορούσε να κολλήσει μια ροδέλα, πχ σε έναν χρυσοχόο για κανα 2 ευρώ. ;Iσως και το κεφάλι της βίδας που βάζει καλύπτει την έδρα του πόλου, δεν εχω διαβάσει Updates, μακάρι να ειναι και μεσα

Απ: Marquis Dripper (clone)
« Απάντηση #4 στις: Ιανουαρίου 25, 2015, 17:59 »
Καλησπέρα σε όλους. Σκέφτομαι κι εγώ να αγοράσω τον συγκεκριμένο ατμοποιητή επειδή διάβασα πολύ καλά σχόλια. Εσείς  που τον έχετε , σε σύγκριση με άλλους RDA ή τον kayfun τι λέει η γεύση ;

P.s Για όποιον ενδιαφέρεται οι βίδες αυτές είναι με ημιστρογγυλη κεφαλή και ροδέλα (στα αγγλικά flange head screws)

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Marquis Dripper (clone)
« Απάντηση #5 στις: Ιανουαρίου 25, 2015, 20:19 »
Δεν γίνεται να συγκρίνεις ντρίπερ με απλό/τανκάτο επισκευάσιμο ή απλά είναι διαφορετικά πράγματα.
Στους ντρίπερ το χτύπημα είναι δυνατότερο λόγω της απόστασης απο τις αντιστάσεις, που έχεις δύο σε αυτή τη περίπτωση και ο ατμός που τραβάς περισσότερος λόγω του μεγέθους του ντριπ τιπ που ειναι και ο μόνος ανδιάμεσος. Το ανάλογο και σε ποσότητα υγρού και γεύσης. Απο την παραγωγή στην κατανάλωση ο ατμός  :) . Εύλογα αν κάνεις υγρά με νικοτίνη θα παίρνεις και πολύ περισσότερη νικοτίνη με το ίδιο υγρό σε σύγκριση μ ε έναν τανκάτο.
Επίσης η χωρητικότητά τους ειναι μικρή, 10-15 τζούρες να πούμε μέσες-άκρες; Αυτά όλα τα υπολογίζει κανείς και πράττει ανάλογα στη χρήση ή στην αγορά του.

Αποσυνδεδεμένος Judge

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Marquis Dripper (clone)
« Απάντηση #6 στις: Ιανουαρίου 26, 2015, 13:59 »
Θα είμαι λίγο off topic γιατί το νήμα είναι για clone.Κάτοχος του original marquis RDA εδώ και 2 μέρες.Είναι beast αυτός ο dripper  :fight_shot_bandana: :fight_shot_bandana: :fight_shot_bandana: . Δέν ξέρω για τον clone αλλά ο original παίρνει άνετα 20-25 σταγόνες και περίπου 40 τζούρες.Φυσικά δεν συγκρίνετε η γεύση του με kayfun v4 καθός ο kayfun έρχετε δεύτερος κατά την γνώμη μου φυσικά.

Αποσυνδεδεμένος antonisk

  • **
  • 479
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Marquis Dripper (clone)
« Απάντηση #7 στις: Ιανουαρίου 30, 2015, 01:32 »
Φιλε Chillo και όσοι ακόμα τον έχετε, η διαφορά με άλλους καλους dripper όπως ο Magma η ο Trident είναι μεγάλη στη γεύση και στο άρωμα;
Μιλάω για τους κλώνους...

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Marquis Dripper (clone)
« Απάντηση #8 στις: Ιανουαρίου 30, 2015, 10:16 »
Αν το πάρεις απλά...
η διαφορά ειναι τεράστια!  :D
Τον Magma τον χρησιμοποίησα αρκετά αφου ήταν ο πρώτος μου επισκευάσιμος ατμοποιητής και τον χρησιμοποίησα σαν κανονικό και με διπλές, αφου άνοιξα τις τρύπες που περνάνε τα κόιλς στα λειψά ποστς. Το δαχτυλίδι του άερα ήταν περιττό, πάντα full flow. Αξιοπρεπής ο βιδωτός για κάτι τέτοιο. (τι καλόοος μωλλεεεε)
Αλλά προσωπικά ηθελα ένα βαρύ όπλο, για ντουμάνι, νικοτίνη, χτύπημα. Υπήρχαν καιροι που μου καθόταν κανα πούρο καλό (καλές παρέες  :) )
και μετά απο ένα καλό φαγητό ή οποιαδήποτε άλλη στιγμή μου καρφωνόταν το μπάφιαζα.  Κάποιοι το λένε τελετή ειρωνικά φαντάζομαι ο πτωχος τω πνεύματι :idiot1: , αλλοι το λένε ταύλα  :))
Έτσι έφτασα στον marquis κι έτσι τον χρησιμοποιώ και μου πέφτει πιο οικονομικό απο τα πούρα  :D
Δεν ειμαι ο τύπος που θα γεμίσει dripper και θα βάλει γωνιόμετρο μη στάξει (οχι πως δεν το πέρασα κι αυτό και με drip tip πίπας... :( ). Αλλα τελικά πάντα στραβά κρατάω το Mod,  δεν καμπουριάζω κι ολα:)

Αυτά για να πω πως υπάρχουν διάφοροι τρόποι ατμίσματος. Μπορεί κανεις και με στενό drip tip και μικρότερη ροή αέρα να πάρει την καλύτερη γεύση στην άκρη της γλώσσας, όπως πχ κάνουμε οταν ρουφάμε μια τζουρίτσα νευρική φραπέ, το taste Που λένε και στην ευγενή τάξη των Βρετανών τελειωμένων κρασοπατέρων  :))
Με τον marquis παίρνεις παραπάνω, δεν ξέρω πως αλλιώς να το περιγράψω γιατί ειναι και απλό. Στο επίπεδο του magma, ο marquis πέφτει με μισές τρύπες πχ ανοιχτές -όχι οτι έχεις και μεγάλα περιθώρια, αλλα βγαίνει διαφορά- και με 10watts κάτω. Τον ατμίζω στα 37-40W και για το καλό μου δεν θέλω να πάω παραπάνω. Αλλα είμαι και ανήσυχος τύπος  :))

τενκ γιου




Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Marquis Dripper (clone)
« Απάντηση #9 στις: Φεβρουαρίου 06, 2015, 19:53 »
Εχθές παρέλαβα κι εγώ τον marquis clone. Πήρα αυτή την έκδοση:
https://www.fasttech.com/products/2044802

Σήμερα έκανα το πρώτο στήσιμο με διπλή αντίσταση και 0.28 kanthal. Μου βγήκε στο 1 ωμ. Οι σπείρες και η γενικότερη εμφάνιση των αντιστάσεων δεν είναι για όσκαρ αλλά δουλεύουν μια χαρά. Τον αέρα δεν τον έχω τέρμα ανοιχτό. Περίπου στο μισό. Η γεύση είναι εξαιρετική! Το ντουμάνι αρκετό.
Το στήσιμο του ατμοποιητή δεν είναι εύκολο. Τα "στυλάκια" ή όπως αλλιώς θέλει ας τα πει ο καθένας, βοηθάνε μεν αλλά και πάλι είναι λίγο ζόρικο το θέμα του στησίματος.
Ευτυχώς οι βίδες που είναι για τον αρνητικό πόλο πιάνουν καλά το σύρμα (σε αντίθεση με αυτές που είχε ένας κλώνος veritas που είχα δοκιμάσει) και για τον θετικό πόλο υπάρχει η σωστή βίδα με την φλάτζα μέσα στο σακουλάκι με τις έξτρα βίδες.
Το μόνο κακό είναι ότι η μία τρύπα εισαγωγής αέρα στην βάση του ατμοποιητή είναι κάπως στραβά ανοιγμένη αλλά δεν επηρεάζει ιδιαίτερα σε κάτι.

Και κάτι επιπλέον... χρειάζεται πολύ καλό πλύσιμο πριν την πρώτη χρήση!

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Marquis Dripper (clone)
« Απάντηση #10 στις: Φεβρουαρίου 06, 2015, 20:30 »
προσπαθουσα να θυμηθώ και σε ποιον αλλον ατμο η ροή του άερα είναι σε γωνία με τις αντιστάσεις, αλλα απο την ανάποδη όπως εδώ, δηλαδη απο κάτω στην αντισταση και απο πλάγια προς το στόμιο ..  :hmmm: τέλος πάντων, πάντως αποδίδει καλά αυτο. Μου έδωσε την εντύπωση πως ειναι και καλύτερα με microcoil .
Αν αφήσεις μακριά ποδαράκια για τον θέτικό και τα βάλεις μαζί και τελευταία στη βίδα κι όχι όπως στα βίντεο, θα σου βγει πιο εύκολο το στήσιμο. Με τον καιρό θα τον μάθεις και θα σταθεροποιηθεί το χέρι και θα τον στηνεις και στο γόνατο υποθέτω

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

δεν εχω ομως δοκιμάσει ακομα με πολλές σπείρες , ειναι στο πρόιγραμμα του μηνός
  :)
ε ναι, σχετικά με τον αέρα, εγώ την πρώτη αντίσταση την "τελείωσα" με φουλ αέρα και δεν πρόκειται να το ξανακάνω, σε γήπεδο ίσως (και με φλορέξ!)  :))
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 06, 2015, 21:20 από chillo »

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Marquis Dripper (clone)
« Απάντηση #11 στις: Φεβρουαρίου 15, 2015, 19:43 »
Παρήγγειλα τον κλώνο της tobecco απο healthcabin,σε κανά μήνα ενάμιση που θα έρθει γιατι μεσολαβούν και γιορτές στην άπω Ανατολή θα πω εντυπώσεις!

Αποσυνδεδεμένος christos520

  • ***
  • 541
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Marquis Dripper (clone)
« Απάντηση #12 στις: Φεβρουαρίου 15, 2015, 20:03 »
εγώ τον παρέλαβα και έτσι όπως τον παρέλαβα πήγε στα σκουπίδια :thumpdown:
σκουριά στις βίδες και στον κεντρικό πόλο ακόμα και οι οδηγοί για τις αντιστάσεις άλλαξαν χρώμα προς το σκουριατί :))

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Marquis Dripper (clone)
« Απάντηση #13 στις: Φεβρουαρίου 15, 2015, 20:05 »
Ποιόν κλώνο?Απο πού?

Αποσυνδεδεμένος christos520

  • ***
  • 541
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Marquis Dripper (clone)
« Απάντηση #14 στις: Φεβρουαρίου 15, 2015, 20:11 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 15 8183 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 25, 2024, 21:40
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33849 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534489 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59679 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237136 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 524 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14018 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136068 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085038 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35279 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10007 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478646 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy