vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

279 επισκέπτες, 6 χρήστες
azzazel, manoslykos, camber, face7off, Petercycle, Nikrom

Twitter

Αqua v2 (κλωνος)

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αqua v2 (κλωνος)
« Απάντηση #30 στις: Ιανουαρίου 27, 2015, 15:25 »
δεν υπάρχει κάποιο τρικ ή και ανταλλακτικό για πιο εύκολο γέμισμα;

Αποσυνδεδεμένος Paschal

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αqua v2 (κλωνος)
« Απάντηση #31 στις: Ιανουαρίου 27, 2015, 15:49 »
Πόσο πιο εύκολος να γίνει;

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αqua v2 (κλωνος)
« Απάντηση #32 στις: Ιανουαρίου 27, 2015, 16:01 »
απο το να ξεβιδώνω τη καμπανα για να γεμίσω;  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος VAPOR TRAIN

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αqua v2 (κλωνος)
« Απάντηση #33 στις: Ιανουαρίου 27, 2015, 16:39 »
Πιστευω δεν ειναι δυσκολο να φτιαχτει με πατεντα ενα μεταλλικο "U" που θα κλεινει τα λουκια που δεν χρησιμοποιουνται.
Οσο για τα βαμβακια, εγω τη μια μερα που τον δουλεψα με μονη δεν ειχα κανενα θεμα πλημμυρας στην καμπανα, το βαμβακι ηταν στη θεση του. Και γιατι να κουνηθει κιολας.
Προφανως θα μπει πολυ στριμωχτα στα λουκια, με το που θα βρεχτει θα φουσκωσει και τελος.
Ο ατμοποιητης ειναι φτιαγμενος για δυο αντιστασεις κι οχι για μια, αρα αν θελει καποιος να τον χρησιμοποιει με μονη αντισταση θα πρεπει αναγκαστικα να καταφυγει σε πατεντες.

Οσο για τις διαρροες που αναφερεις πιο πριν, μια εβδομαδα που τον χρησιμοποιω δεν εχω αντιμετωπισει σε καμια στιγμη, οπως και να τον εχω αφησει, ειτε ορθιο, ειτε πλαγιαστο.


Πατεντα δοκιμασμενη για μονη αντισταση= Ολοι ξερεται τα μπουκαλακια με τη βελονα τη μεταλικη η οποια σφραγιζει με ενα σιλικονουχο καπακι . Παιρνουμε λοιπον δυο τετοια σιλικονουχα καπακια τα εφαρμοζουμε (πανευκολα) μεσα στα δυο αυλακια που θελουμε να φραξουμε  κοβουμε με ενα νυστερι-φαλτσετα οτι εξεχει και εχουμε μονιμη λυση για μονη αντισταση .

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αqua v2 (κλωνος)
« Απάντηση #34 στις: Ιανουαρίου 27, 2015, 16:42 »
δεν υπάρχει κάποιο τρικ ή και ανταλλακτικό για πιο εύκολο γέμισμα;

Φανταζομαι μπορεις να κανεις στην πλαστικη καμπανα την "πατεντα" που εχουν κανει στο bell cap του Kayfun.
Με μια πολυ λεπτη βελονα, απο την οποια θα μπορει να περναει το υγρο σου, ανοιγεις με προσοχη, πυρωνοντας την, μια τρυπα στο πλαστικο τανκακι, σχετικα ψηλα.
Το υγρο δεν μπορει να φυγει απο εκει απο τη στιγμη που η τρυπα ειναι πολυ μικρη, αλλα η βελονα θα μπορει να μπαινει και να τον γεμιζεις.
Δεν το εχω δοκιμασει για να σου πω αν δουλευει, αλλα μπορεις να το δοκιμασεις. αν το γεμισμα ειναι τοσο προβλημα.
Στη χειροτερη να χαλασεις ενα τανκακι, 1.5€ εχει στη FT το αυθεντικο. :)

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αqua v2 (κλωνος)
« Απάντηση #35 στις: Ιανουαρίου 27, 2015, 16:57 »
και ο αέρας; δεν έχει μετά διαρροές; εδώ απο ο-ρινγκ χάνει ο καΐφούν και αρχίζουν οι διαρροές..  :hmmm:
δηλαδή δεν παίζει τίποτα σαν το top cap filling απ ότι καταλαβαίνω

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αqua v2 (κλωνος)
« Απάντηση #36 στις: Ιανουαρίου 27, 2015, 17:05 »
Για διαρροες δεν ξερω, οπως σου ειπα δεν το εχω δοκιμασει, αλλα αν δουλευει οπως στο bell cap, δε θα εχει.
Τop cap filling δεν εχω δει πουθενα ακομα να εχει βγαλει κανεις after market και δεν ξερω αν θα βγει κιολας.

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αqua v2 (κλωνος)
« Απάντηση #37 στις: Ιανουαρίου 27, 2015, 17:07 »
Αυτη τη στιγμη δεν υπαρχει κατι τετοιο.  Αργοτερα μπορει κατι να γινει. Κανεις δεν ξερει.
Οπως εγραψε και ο Nemesis RDS πιο πανω , κάνεις τρυπα με πυρωμενη μυτη και για να μη φευγει το υγρο , την ανοιγεις περισσοτερο ωστε να μπορεις να ταπωσεις την τρυπα , με κατι πλαστικο .

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αqua v2 (κλωνος)
« Απάντηση #38 στις: Ιανουαρίου 27, 2015, 17:13 »
πάντως ακούγεσαι συγκρατημένος με το "ενα κλικ παραπάνω του καΐφουν" εχω δει να μιλάνε για περισσότερα κλικς  :))
δεν τρελαίνομαι με τον καΐφουν, ενσυνείδητα τον χρησιμοποιώ γιατί και μόνο είναι ο 2' στήσιμο ατμο και γιατί είναι κομπακτ με νανο κιτ, αλλα είναι κρίμα που καλύτεροι ατμοποιητές δεν εχουν τόση υποστήριξη. Σε αξεσουάρ εννοώ, αλλα κι αυτά φαίνεται πως βγαίνουν ανάλογα τη ζήτηση, σε μέγεθος όμως

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αqua v2 (κλωνος)
« Απάντηση #39 στις: Ιανουαρίου 27, 2015, 17:28 »
Και ο Kayfun ειναι καλος και ο Aqua.
Ο καθενας εχει τα δικα του υπερ και κατα.


Οπως ειπες ο Kayfun ειναι ο 2' στησιμο.  Ο Aqua ο 2' τζουρα ...... αλλιως θα φαμε ξυλο απ' το ντουμανι.... :laugh1:


Σε γευση εγω παντως δεν ειδα και καποια διαφορα........ :dontknow:   (αλλα εγω ειμαι και λιγο καμμενος... ;D )

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αqua v2 (κλωνος)
« Απάντηση #40 στις: Ιανουαρίου 27, 2015, 17:42 »
πάντως ακούγεσαι συγκρατημένος με το "ενα κλικ παραπάνω του καΐφουν" εχω δει να μιλάνε για περισσότερα κλικς  :))

Ε γι' αυτο ειπα "ενα κλικ" παραπανω στη γευση απο τον KL+. Αν σου αρεσει η γευση που δινει ο Kayfun, θα σου αρεσει και του Aqua.
Δεν θα δεις δηλαδη τον Θεο με την πρωτη τζουρα (εκτος κι αν βαλεις τιποτα περιεργο μεσα για να ατμισεις ;D).

Κτυπημα και ντουμανι ειναι αυξημενο και λογικο λογω των δυο αντιστασεων, αλλα βεβαια θελει watt για να δειξει.
Το θετικο της διπλης αντιστασης επισης ειναι πως δε θα παρεις ποτε καμμενο. Και η μια να υποτροφοδοτει για καποιο λογο, θα δουλευει η αλλη.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 27, 2015, 17:50 από Nemesis_rds »

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αqua v2 (κλωνος)
« Απάντηση #41 στις: Ιανουαρίου 27, 2015, 17:45 »
αν τον έλεγα κακό και αφου τον χρησιμοποιώ,  θα ήμουν και βλαμμένος όχι καμένος  :))

 

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αqua v2 (κλωνος)
« Απάντηση #42 στις: Ιανουαρίου 27, 2015, 17:50 »
Αν δεν μπει το βαμβακι σωστα ή σε σωστη ποσοτητα , πιστεψε με Πανο , θα πονεσουν τα δοντια σου απο το καψουλι..... :wall: :laugh1:
Ιδιαιτερα αν εισαι αναγκασμενος να κανεις μικρες αντ/σεις ωστε να εχεις αποδοση απο δυο αντ/σεις , αλλα κι απο μηχανικο μοντ (χαριζει κανενα VV/VW κανεις ;; ;)
Η μεγαλη σιγουρια για τα χερια και τις ικανοτητες σου ,  σε κανει να ξαναμαθαινεις να στηνεις σωστα...... :laugh1:   Και στο μαθαινει με πολυ ''καυτερο''τροπο....χιχιχι

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αqua v2 (κλωνος)
« Απάντηση #43 στις: Ιανουαρίου 27, 2015, 17:51 »
σας εμπιστεύομαι και τους δύο περισσότερο απο τους καμένους της φτου (FTech) πάντως

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αqua v2 (κλωνος)
« Απάντηση #44 στις: Ιανουαρίου 27, 2015, 18:00 »
Καμενος και Κινεζος αδερφε..........δεν παιζει.  Ακομα και οι -' λακαμιες'- που κανουν , σκοπο εχουν κι αυτες.......
Εμενα μια φορα , μη με εμπιστευεσαι......θα καεις και 'συ... :idiot1: :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1685 180263 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 23:10
από tasos1976
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8258 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33881 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534584 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59699 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237192 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 537 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14034 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136081 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085136 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35302 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10070 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12