vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

205 επισκέπτες, 2 χρήστες
th3ofilos, Jorge

Twitter

ATERMON από Atmistique

Αποσυνδεδεμένος globalzero

  • ***
  • 685
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ATERMON από Atmistique
« Απάντηση #60 στις: Δεκεμβρίου 31, 2014, 12:59 »
Για το dna θα έρθει σίγουρα ή ακόμα είμαστε στο επίπεδο φήμες ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ATERMON από Atmistique
« Απάντηση #61 στις: Δεκεμβρίου 31, 2014, 13:37 »
Ειναι κατι που δεν εχει ξεκινησει τωρα. 
Λογικα δεν θα αργησει.

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ATERMON από Atmistique
« Απάντηση #62 στις: Δεκεμβρίου 31, 2014, 13:42 »
Και εγώ, επανέρχομαι, μετά από τις μέρες που το έχω στα χέρια μου (το πήρα την πρώτη μέρα κυκλοφορίας του νομίζω, δεν ήθελα να το χάσω), επίσης δεν το αφήνω από το χέρι μου.


Κανένα απόλύτως θέμα! Μόνο απελευθέρωση από τα οποιαδήποτε θέματα είχα με τα άλλα 2-3 επώνυμα μηχανικά που πέρασαν από τα χέρια μου.


Το κλείδωμα/ξεκλείδωμα, συν τω χρόνω, συνεχίζει να αποδεικνύεται εξαιρετικά αποτελεσματικό, πρακτικότερο από αυτά που ήξερα.


Ο καθαρισμός του, επίσης λαμβάνει χώρα μέσα σε λιγότερο από 5 λεπτά, με απλό μαλακό πανάκι πλέον, απόφεύγοντας βενζίνες και ισοπροπυλικές.


Κάποιες σκέψεις που είχα, ως ψείρας που μάλλον είμαι, αναφορικά με το κομβίον και την αντοχή του, εξανεμίστηκαν.




Το μόνο που θα ήθελα να επιστήσω την προσοχή, βασικά λόγω της τόσο απόλυτα καλής λειτουργίας του κλειδώματος, είναι το εξής, το οποίον με συμβούλεψαν εξ'αρχής και τα παιδιά στο Atmistique:
Ο μηχανισμός του κλειδώματος λειτουργεί με ρουλ(ε)μάν και είναι τόσο πολύ μαλακός στο κλείδωμα/περιστροφή/επαφή με την μπαταρία, ώστε δεν χρειάζεται σφίξιμο πλέον της απλής επαφής με τη μπαταρία ..
Το αναφέρω διότι επειδή ακριβώς είναι "βούτυρο", δεν είναι δύσκολο να κάνουμε ζημιά στη μπαταρία, είτε φθορά στις επιμεταλώσεις των πόλων, εάν σφίγγουμε δίχως αύριο …


Είναι τόσο καλό, στα μάτια τα δικά μου, που αισθάνομαι ότι .. και λίγα γράφω!!




Και πάλι respect!! :bye: :thumpup:



Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: ATERMON από Atmistique
« Απάντηση #63 στις: Δεκεμβρίου 31, 2014, 16:49 »
Για το dna θα έρθει σίγουρα ή ακόμα είμαστε στο επίπεδο φήμες ;


Sent from my iPhone using Tapatalk
θα ερθει...απλα λιγο υπομονη ;)

Αποσυνδεδεμένος globalzero

  • ***
  • 685
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ATERMON από Atmistique
« Απάντηση #64 στις: Δεκεμβρίου 31, 2014, 21:22 »
Το λέω γιατί είμαι κάτοχος νέμεσις και περιμένω το rdna. Αν ειναι στα κοντά και όχι σε πειραματικό επίπεδο μη σκάσω τη διακοσαρια στους Αμερικανούς . Την εμφάνιση του μηχανικού δεν την αλλάζω εύκολα .


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: ATERMON από Atmistique
« Απάντηση #65 στις: Ιανουαρίου 03, 2015, 16:34 »
Νέο μέλος στην παρέα του Ατέρμονα, από σήμερα το πρωί.


Μέχρι τώρα έχω να πω τα εξής:


Εμφάνιση: όταν το πρωτοείδα από κοντά δεν με ξετρέλανε.  Λάθος δικό μου όμως γιατί το είδα σε 23mm και όχι σε 22mm που ήθελα.  Όταν το ξαναείδα με τον kayfun μου επάνω, μου άρεσε πολύ περισσότερο.  Επίσης όσο το βλέπω τόσο πιο πολύ μου αρέσει.  Γενικά το σχέδιό του it grows on you όπως λένε και οι Αμερικάνοι.  Μόνη μου ένσταση είναι το extension για 18500 σε συνδυασμό με την μεγάλη εσοχή του σχεδίου και την ελαφριά διαφορά χρώματος δημιουργεί πολλές πτυχές στο σώμα του mod που δεν με τρελαίνει.  Αυτό θα λυθεί όμως όταν βγάλουν σωλήνα για 18500 (που μου είπαν ότι θα γίνει) ή αν αρχίσω να χρησιμοποιώ 18650.  Εννοείται ότι όταν του έβαλα 18350 ήταν πολύ πιο όμορφο.


Απόδοση: ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ (και το ξέρω ότι φωνάζω αυτή την στιγμή).  Είχα μαζί μου το άλλο μου mod και η διαφορά με την ίδια μπαταρία και ατμοποιητή ήταν χαοτική!  Μπράβο στα παιδιά!


Κλείδωμα: δεν μου αρέσει που παίζει η μπαταρία όταν το κλειδώνεις αλλά είναι κάτι το οποίο ήδη το έχω συνηθίσει οπότε δεν το θεωρώ πρόβλημα.  Επίσης το γεγονός ότι δεν ρυθμίζεις κάθε φορά που αλλάζεις ατμο τους πολους και όλα τα συναφή είναι ΘΕΪΚΟ!


Αυτά από εμένα και πάλι μπράβο στα παιδιά για το φοβερό εργαλείο που έβγαλαν!  :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος werwiewas

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ATERMON από Atmistique
« Απάντηση #66 στις: Ιανουαρίου 12, 2015, 22:36 »
να και ο ναυαγοσώστης ....




πολύ χαρούμενος ήταν

κρίμα που δεν έκανε περίληψη και στα αγγλικά

(ανέφερε: ενώ η ποίοτητα είναι στην τοπ κατηγορία,
η τιμή παραμένει στην μεσαία κατηγορία μοντς)

 :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος werwiewas

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ATERMON από Atmistique
« Απάντηση #67 στις: Ιανουαρίου 14, 2015, 00:00 »
ο ναυαγοσώστης είναι κάπως "ψυχρός" γενικά...
.... γερμανός γαρ ....
πρέπει να δει κανείς αρκετά reviews του, για να καταλάβει τι ξεχωρίζει (γι' αυτόν) πραγματικά.

εγώ εισέπραξα ότι το συγκεκριμμένο, το θεωρεί ξεχωριστό!

ανέφερε πόσο καλό είναι στην απώλεια ρευμάτων, ενώ πριν είχε μνημονεύσει μοντσ με κουμπί κάτω (που υπερτερούν θεωρητικά-τεχνικά στον τομέα αυτό),
βέβαια ανέφερε μόνο Ελληνικά (μοντσ με κουμπί κάτω),

αλλά λίγη σημασία έχει, μιας και ούτως ή άλλως είναι από τα καλύτερα (ή τα καλύτερα)!
 :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ATERMON από Atmistique
« Απάντηση #68 στις: Ιανουαρίου 14, 2015, 13:01 »
Μήπως να του δειξει κάποιος πώς πρέπει να βάζει και να βγάζει το κομμάτι του κουμπιού που ακουμπάει στον πόλο και κάνει επαφή?
Το έκανε να φαινεται δυσκολο ενω δεν υπάρχει πιό ευκολο πράγμα...

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: ATERMON από Atmistique
« Απάντηση #69 στις: Ιανουαρίου 17, 2015, 22:17 »



Aπο τον αγαπημενο μας reviewer!!  :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος dimopdin

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
  • 2 α2-t και provari
Απ: ATERMON από Atmistique
« Απάντηση #70 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 11:27 »
Τα συγχαρητηρια μου στην ομαδα . Απλα τελειος ο Ατερμονας σας. Και παλι ενα μεγαλο μπραβο.....!

Αποσυνδεδεμένος miltos1964

  • **
  • 101
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ATERMON από Atmistique
« Απάντηση #71 στις: Ιανουαρίου 30, 2015, 20:27 »
κατοχος του  ΑΤΕΡΜΟΝ  εδω και τρες  ημερες

τι να πω ??!!!!

αν πω πολυ καλο  θα ειναι πολυ ΛΙΓΟ

θεωρω οτι  ο ΑΤΕΡΜΟΝ και ο EVIVA ειναι τα καλυτερα ατμιστικα μου εργαλεια
 
συγχαρητηρια στο κωσταντινο και την ομαδα του

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ATERMON από Atmistique
« Απάντηση #72 στις: Φεβρουαρίου 16, 2015, 22:55 »

Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Απ: ATERMON από Atmistique
« Απάντηση #73 στις: Μαρτίου 20, 2015, 19:30 »
Εδώ και μερικές μέρες ατμίζω με τον ατέρμονα και είπα να γράψω τις εντυπώσεις μου.

Θετικά:
Η ποιότητα κατασκευής δείχνει εξαιρετική.
Το φινίρισμα μου αρέσει πολύ. Ούτε polished, ούτε brushed, κάτι ανάμεσα.
Τα σπειρώματα είναι πάρα πολύ καλά, τόσο στο κουμπί όσο και στον ατέρμονα, πιάνουν αμέσως.
Η ρύθμιση μέσω ατερμονα είναι εκπληκτική και είναι πολύ εμφανές πού πιάνει η μπαταρία. Δεν είχα αυτην την αίσθηση που περιγράφει ο grimgreen ότι μπορείς να συνεχίσεις να βιδώνεις μέχρι να πατηθεί η μπαταρία.
Το κουμπί είναι άψογο, κανένα missfire, λειτουργεί απροβλημάτιστα. Έχει κι αυτήν την μικρορύθμιση της διαδρομής με την εσωτερική βίδα οπότε το ρυθμίσεις όπου ακριβώς σε βολεύει.
Η θέση του κουμπιού τελικά είναι πολύ βολικό, πιο βολικό απ' ό,τι περίμενα.
Η παροχή αέρα είναι άψογη και το collector δεν έχει διαρροές, ακόμα κι όταν αφήνω το mod στο πλάι, εκτός κι αν είναι πλημμυρισμένο, προφανώς.
Τα καλύτερα ρεύματα σε ss μηχανικό μέχρι στιγμής. Με τα προηγούμενα (bod mecha, chi you, panzer) καταλάβαινα πτώση τάσης πιο γρήγορα και άλλαζα μπαταρία στα 3,6 περίπου. Με τον ατέρμονα κρατάω την μπαταρία μέχρι τα 3,4-3,5 άνετα.
Δείχνει όντως να μη χρειάζεται καθάρισμα, αν και το έχω λίγο καιρό. Αλλά βάσει κατασκευής δε μου δίνει την εντύπωση ότι θα μαζεύει μαυρίλα κάπου. Μάλλον θα το καθαρίζω μια φορά το μήνα, έτσι, επειδή ειμαι παράξενος.  :))
After sales service by Atmistique.

Αρνητικά (έτσι για να λέμε ότι υπάρχουν κι αρνητικά):
Θα ήθελα να η φαίνονται οι ενώσεις μεταξύ κουμπιού-σώματος και ατέρμονα-σώματος. Όπως γίνεται στο stingray δλδ.
Το ελατήριο του κουμπιού θα το ήθελα λίγο πιο μαλακό.
Τα ρεύματα, αν και πολύ καλά, δεν πλησιάζουν αυτά του stingray x. Λογικό αφού είναι άλλο μέταλο, αλλά δεν παύει να είναι μειονέκτημα.
Θα ήθελα να υπάρχουν επιλογές στο σωλήνα, π.χ. με διαφορετικά κοψίματα.

Βασικά είναι ένα μοντάκι που έχει όλα τα χαρακτηριστικά που θέλω και πολύ καλά ρεύματα, για ss. Επίσης ο grimgreen αναφέρει ότι η τιμή του είναι πολύ χαμηλή, για αυτά που προσφέρει. Σ'αυτό συμφωνώ και επαυξάνω. Αν ήταν αμερικάνικο, γερμανικό ή ξέρω κι εγώ τι, η τιμή του θα ήταν στα 180 ευρώ και θα έλεγαν όλοι ότι είναι και πολύ καλή.

Αποσυνδεδεμένος PVARELLAS

  • **
  • 140
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ATERMON από Atmistique
« Απάντηση #74 στις: Μαρτίου 20, 2015, 20:05 »
οσο για το καθαρισμα αν και ειναι πανευκολο οπου και να βρισκεσαι (δεν χρειαζονται εργαλεια) μεσα σε ενα τριμηνο που το εχω ,το καθαρισα μια φορα και αυτο οχι λογο πτωσης αποδοσης αλλα απο περιεργεια για το ποσο ευκολα λυνεται

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206250 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 232 63629 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 21:08
από Ελένη Π
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92826 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3849 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1089 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172810 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278201 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15531 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14214 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9593 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43852 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 496 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix