vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

508 επισκέπτες, 11 χρήστες
Koggiot, Tsimio, dkostas, Parolos, JohnDag, Jorge, manoslykos, Milarepa, dvelev, SEB, th3ofilos

Twitter

Στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου

Αποσυνδεδεμένος iliasy

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου
« Απάντηση #30 στις: Δεκεμβρίου 03, 2014, 11:41 »
Από τότε τα πρωινά που ξυπνάω δεν αντικρίζω την Ζωή. Την σύζυγο αντικρίζω. Και πριν δηλαδή την ίδια αντίκριζα.Μου ανοίγει η διάθεση δε λέω...    Τι λέγαμε;    Α ναι.  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Με κεφάκια μας βλέπω σήμερα!!!!!
Καλές Γιορτές φίλοι μου !!!!! :respect:

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου
« Απάντηση #31 στις: Δεκεμβρίου 03, 2014, 12:17 »
Από τον Αύγουστο και μετά, μόνο επισκευάσιμους (..μέχρι τότε χρησιμοποιούσα εργοστασιακούς ..κυρίως γιατί βαριόμουν να μάθω να στήνω αντιστάσεις ..και επειδή νόμιζα ότι δεν θα κέρδιζα και πολλά παραπάνω σε θέμα ατμίσματος).

..μέγα λάθος!!

..στο "παιχνίδι" με έβαλαν (σχεδόν με το ζόρι ..και τους ευχαριστώ γιαυτό), κάποια καλόπαιδα από τους steamtuners, που επιμένανε να κάνω έστω και μιά δοκιμή με τον kayfun.

..ε, αυτό ήταν! Πλέον γυρισμός δεν υπάρχει!
..όντως, στήνω επισκευάσιμους ..και βρήκα την υγειά μου!!

Αποσυνδεδεμένος Zer0cooL

  • **
  • 375
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου
« Απάντηση #32 στις: Δεκεμβρίου 03, 2014, 12:24 »
Δεν στηνω επισκευασιμους αλλα η διαδικασια και μονο με εξιταρει!
Το μονο θεμα λογω απειριας μην κανω τπτ πιο επικινδυνο για την υγεια μου (ποια συρματα,διαμετρο,ποσα ομ θα βγουν,ποσες σπειρες,τι φυτιλι και γιατι, σε ποσα βατ να ατμισω κτλ...)

Αποσυνδεδεμένος eliaspage

  • **
  • 264
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου
« Απάντηση #33 στις: Δεκεμβρίου 03, 2014, 14:12 »
Ξεκίνησα δειλά δειλά με τον killer συνέχισα με τον driper να πω την αλήθεια λόγο το ότι μπλέκεις με non σύρματα και πρέπει να κολλάς διάφορα είχα απογοητευθεί (με εξαίρεση τις έτοιμες στριμμένες με τις οποίες δεν αισθάνεσαι ότι έχεις επισκευάσιμο) , μέχρι την ημέρα που πήγα από atmistique αγόρασα τον eviva και από τότε δεν μπορώ να τον αποχωριστώ για κανένα λόγο. Γεύση κάθε φορά φούλ στήσιμο όπως πάντα πανεύκολο και βρήκα την υγειά μου και εγώ και πάνω από όλα την ησυχία μου  ;)   

Αποσυνδεδεμένος Tolias

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου
« Απάντηση #34 στις: Δεκεμβρίου 03, 2014, 15:30 »
Eγω ασχοληθηκα με  ego-c  κεφαλες και boge για κανενα 6 μηνο. μου ειχαν σπασει τα νευρα οχι καμμενα οχι μπουρμπουληθρες οχι δε πετυχες καλη παρτιδα κτλ κτλ.Ωσπου αγορασα εναν killer πριν 2 χρονια περιπου.Αν και ο πιο δυσκολος απο αυτους που εχω παρει μεχρι τωρα ηταν ετη μπροστα απο εργοστασιακους.Μετα πηρα τον diver.Mετα iatty, ithaka , penelope και πριν κανενα 8 μηνο τον kayfun.H εξελιξη τον ατμοποιητων σε ευκολια και γευση κσι ντουμανια ειναι εμφανης.Πιστευω πως δεν γινεται να ατμιζεις καποιο χρονικο διαστημα και να μην πας σε επισκευασιμο.
Μονο με επισκευασιμους παιρνεις το απολυτο απο τα υγρα σου.Επισης το ατμισμα γινεται χομπυ και η ικανοποιηση και η ανταμοιβη που παιρνεις απο ενα καλο στησιμο δεν συγκρινεται.

Αποσυνδεδεμένος zerom

  • **
  • 260
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αι αμ ε γκερλ νταμ ιτ!
Απ: Στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου
« Απάντηση #35 στις: Δεκεμβρίου 03, 2014, 16:50 »
Πρέπει να είμαι με επισκευάσιμο πάνω από 9 μήνες τώρα. Και ναι ήμουν και γω επίσης κάθετα αρνητική, το θεωρούσα ως και αστείο να κάθεται κανείς κ να ασχολείται με σύρματα, φυτίλια, βαμβάκια κλπ.
Αλλη μια ιστορία επαναλαμβάνεται λοιπόν, το γνωστό "ώσπου δοκίμασα τον καιφούν"! Εχει αρχίσει και θυμίζει πια ξεπερασμένου τύπου τηλεοπτική διαφήμιση :tongue_smilie:
Και όχι μόνο δε γούσταρα επισκευάσιμους αλλά δεν ήθελα με την καμία να κρατάω κάτι πιο ογκώδες από μια τύπου ego μπαταρία. Ο καιφουν λοιπόν με ανάγκασε να το πάρω αλλιώς το όλο θέμα.

Και όλα καλά, το χαίρομαι πολύ περισσότερο το άτμισμα, δεν ασχολούμαι σοβαρά με αυτούς που με βλέπουν με τον kfl και το πρόβατο και τη συνηθισμένη ατάκα: "καλέ αυτό είναι γκλομπ!"

ΑΛΛΑ!! Την υγειά μου δεν την έχω βρει ακριβώς...Δεν ξέρω για εσάς αλλά σε μένα υπάρχουν μέρες εξωφρενικής κουλαμάρας και μπορεί να μην πηγαίνει τίποτα σωστά και να στρίβω άτσαλα και να μη λέει να βιδώσει σωστά το σύρμα, να μην κάθεται η βίδα, να παθαίνω blackout και να μου προκύπτει αλλήθωρη αντίσταση και άλλα τέτοια χαριτωμένα, συνοδευμένα από μη θηλυπρεπή μπινελίκια...Δεν ξέρω αν πρόκειται για περιοδική "χειρωνακτική δυσλεξία" ή τις μισές φορές είμαι απλά άχρηστη αλλά ειδικά όταν είμαι κουρασμένη και πιεσμένη από χρόνο, έχω πολλά τέτοια περιστατικά...Και να σκεφτείτε ότι πάντα καβατζώνω στην άκρη αντιστάσεις που έχω στρίψει από πριν! Ξέρω ότι καμιά φορά, κάποια από αυτές θα πάει υπέρ πίστεως...

Οπότε ναι, σαφώς το άτμισμα αναβαθμίστηκε αλλά θεωρώ ότι έχει και τα ζόρια του το άθλημα κάποιες φορές. Δε μου είναι εύκολο να γυρίσω σε εργοστασιακούς πλέον γιατί ξέρω ότι δεν πρόκειται να πάρω αυτό που θέλω, οπότε φυσικά δεν το μετανιώνω. Απλά κάποιες φορές θέλει περισσότερη υπομονή από άλλες, ειδικά για κάποιους από μας που δεν είμαστε συνεπείς στην επιδεξιότητα :))

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: Στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου
« Απάντηση #36 στις: Δεκεμβρίου 03, 2014, 16:52 »
Να πω και γω την δικια μου εμπειρια με τους επισκευασιμους.Θα συμφωνησω με ολους τους υπολοιπους συμφορουμητες για γευση,ποιοτητα,ντουμαινια κ.τ.λ. τα οποια δεν το συζηταω,δεν εχουν καμια σχεση με τους εργοστασιακους.Εμενα με ικανοποιει και το γεγονος οτι θα κατσω να ασχοληθω και με κατι που με γεμιζει,μου δινει την ικανοποιηση οτι αυτο το πραγμα το εκανα εγω και ξερω το πως και το τι εχω βαλει μεσα,και το σημαντικοτερο ειναι οτι απασχολουμε την ελευθερη ωρα μου,φροντιζοντας τους 5-6 ατμο που εχω και  :love_hearts: ,παρα να καθομαι σ'αυτο το ηλιθιο πραγμα που λεγεται ελληνικη τηλεοραση και να βλεπω αυτες της αθλιοτητες που θελουν να ονομαζονται(ενημερωτικες και ψυχαγωγικες εκμπομπες) :thumpdown: .

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου
« Απάντηση #37 στις: Δεκεμβρίου 03, 2014, 17:01 »

Λεξικό ατμιστικής στην Ελληνική για μετάφραση ορολογίας εδώ..
Προειδοποιώ οτι θα πλατιάσω λίγο αλλά όλα αυτά που θα γράψω είναι συνάρτηση της ενασχόλησης μου με τους επισκευάσιμους.


Εν αρχή άτμιζα με ηγκοτί και νουμεράκια, σε ένα σετάκι που αν και μου φάνηκε μπουρί σε σχέση με το κτ, είπα να το παιδέψω για να μη με αποκαλούν πισσαγλέντη.
Ο εργοστασιακός ατμό μισσισιπής, έγινα καλός πελάτης των μεταναστών στα φανάρια και στο lidl να αγοράζω χαρτομάντηλα για σκούπισμα του κλαψιάρη.
Έπαιρνα τα numbers μου και τις αντιστασούλες μου και έλεγα οτι άτμιζα. Σάουνα μηδέν, ζουμιά στο στόμα άφθονα, μαζί με την εννιάρα ενίοτε μου έκαιγαν και τη γλώσσα. Ωντας ασυνήθιστος, έπεφτε και καμιά βιτζάτη που και που και τρόμαζαν τα παιδάκια μου.
Την έψαχνα όμως, σαβουροβέιπερ δεν ήμουν.
Ανακάλυψα το φορουμ, και πέρασα στον μαγικό κόσμο των κλαρίνων και των επισκευάσιμων.
Πήρα βαμο 2 & 6 και ντιενεη, ποθώ σεβ(άσμιο) μποξάκι.
Απόκτησα τανκάτο.
Έμαθα χημεία και μιξάρω βιπιτζί καλύτερα και από τον tiesto.Κατόπιν έγινα χρήστης φλωρέξ.
Έμαθα ηλεκτρολογία και ρυθμίζω αντιστάσεις και W/V καλύτερα και από τον Φρανκλίνο. Ξέρω απ' έξω τα Ω ανά μέτρο στα σύρματα και τα μέγιστα ρεύματα των 18650.
Έμαθα για κράματα μετάλλων, χειρουργικά ατσάλια, κανθαλ και νικελια.
Έμαθα να στρίβω με και χωρίς για τα κεραμικά και σκέτο με για τους τανκάτους.
Έμαθα να στάζω. Απόκτησα μαγκμα, λεο ντριπερ, πλουμβειλ και τομπατυ.
Έμαθα για σιλικονάτα (φυτίλια) για οργανικά βαμβάκια και σχιστομάτικες βαμβακόγαζες. Ξέρω να λέω στα γιαπωνέζικα Κο Γκεν Ντο! Μεταφράζω κινέζοαγγλικά σε ελληνικά.
Έμαθα τα ταχυδρομικά συστήματα της Ασίας καλύτερα και από ταχυδρόμο.
Η απόλαυση του σύννεφου και της γεύσης στο μεγιστο.
Είμαι εξουσιοδοτημένος επισκευαστής και δεν γυρνάω πίσω...
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 03, 2014, 17:08 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου
« Απάντηση #38 στις: Δεκεμβρίου 03, 2014, 17:22 »
Το ότι κατάλαβα την ορολογία χωρίς να (ξανα)κοιτάξω το λεξικό, δεν είναι και πολύ καλό για την ψυχική μου υγεία, έτσι???

Αποσυνδεδεμένος spkok

  • **
  • 448
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου
« Απάντηση #39 στις: Δεκεμβρίου 03, 2014, 17:42 »
Πριν σχεδόν 3 χρόνια, μετά από 1,5 χρόνο που είχα κόψει το κτ, από βλακεία (ως συνήθως) το ξανάρχισα. Είπα να δοκιμάσω το ητ χωρίς να έχω καμία μα καμία ιδέα. Νόμιζα ότι καλύπτει απλά την κίνηση και παίρνεις νικοτίνη από άγευστο ατμό και ότι θα ήταν σαν τις τσίχλες ένα πράγμα ! Αφού δεν βρήκα σε φαρμακεία, πήγα σε ένα περίπτερο στην Άνοιξη που εκτός από τσιπς, σοκολάτες και τσιγάρα είχε και ητ της Nobacco! Πήρα λοιπόν το mini more με τα carto και ένα υγρό που δεν θυμάμαι.


Μετά από 2 μήνες που κρατήθηκα με το ζόρι μακριά από το κτ και χίλια δυο προβλήματα, σε ένα ταξίδι στην Ρόδο και στο εκεί μαγαζί της Nobacco ανακάλυψα τους CE4. Αναβάθμιση της απόλαυσης, αλλά χίλια δυο προβλήματα ακόμα. Στην συνέχεια, μετά από 3μηνη διακκοπή με κτ, ανακάλυψα τους CE2, ένα σκαλί παραπάνω !


Πριν από 1,5 χρόνο και όταν η λέξη επισκευάσιμος μου έφερνε στο μυαλό συνεργεία, τόρνους, καλίμπρες, κ.λπ. πήρα μετά φόβου θεού τον The dripper.


Αυτό ήταν. Η πρώτη εκείνη τζούρα σε αυτόν είναι κάτι που θα θυμάμαι για πάντα. Η διαφορά ήταν ΧΑΩΔΗΣ. Αυτό ήταν το σημείο χωρίς γυρισμό σε ότι αφορά την χρήση επισκευάσιμων για μένα. Και σίγουρα μετά από μεγάλη διαδρομή (Kayfun, Σοφία, Genesis, Eviva, διάφορους κλώνους, κ.λπ.) εκτός από απόλαυση, το άτμισμα σε επισκευάσιμους έγινε ΧΟΜΠΥ.

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου
« Απάντηση #40 στις: Δεκεμβρίου 03, 2014, 18:35 »
Αν κι εχω ξαναγράψει τα σχετικά, εδώ είναι το κατάλληλο νήμα. Ήμουν πάνω από χρόνο με εργοστασιακούς, και το έξοδο με στεναχωρούσε. Και δεν είναι μόνο οι κεφαλές, αλλά κι αυτό που λες αυτός ο ατμοποιητής θα κρατήσει, μέχρι που δεν.


Έχοντας δει τόσα βιντεάκια λέω να δοκιμάσω μια κεφαλή vivi nova. Το γράφω κι εδώ, εκείνο το σύρμα/φιτίλι που είχα πάρει, είναι ΑΚΌΜΑ η πιο έξυπνη αγορά που έχω κάνει. Η γεύση ήταν καλύτερη απ'όλες τις κεφαλές, η τροφοδοσία το ίδιο. Ήταν και παραμένει το πιο εύκολο στήσιμο, και προσθέτω και το παλιό όμορφο εκείνο συναίσθημα "αυτό που ατμίζω, το έφτιαξα εγώ".


Από τότε πήρα πολλούς επισκευάσιμους, και γλίτωσα από εκείνο το ενοχλητικό troubleshooting όταν είσαι με κόσμο, τι στάζει, γιατί στέγνωσε, γιατί δεν παίζει καν. Απαίσιο υγρό σε μιας μέρας κεφαλή, "στεγνό" πάτημα σε νέο cartomizer.


Πάρε στην επόμενη επίσκεψη στο ατμοπωλείο της γειτονιάς σου λίγο φιτίλι και λίγο σύρμα και στήσε τον evod σου. Κι αν σου πουν εκεί πώς είναι δύσκολο, πες οκ, και πάρε τα έτσι κι αλλιώς. Θα καταλάβεις.

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου
« Απάντηση #41 στις: Δεκεμβρίου 03, 2014, 19:06 »
 :yes:  Το συναισθημα του πρωτου στησιματος, οταν πρωτοπυρωσανε οι σπειρες του ce4, με δικια μου φυτιλοαντισταση δεν το πλησιασε ποτε κανενα αλλο στησιμο!!!!!


Οι παλιοτεροι θα θυμουνται τις επικες αντιπαραθεσεις εκεινης της εποχης για το πως θα πρεπει να ονομαζουμε εκεινους τους ατμοποιητες.... :)

Αποσυνδεδεμένος oaksmoke

  • **
  • 276
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου
« Απάντηση #42 στις: Δεκεμβρίου 03, 2014, 23:16 »
Ξεκίνημα με εργοστασιακούς και για μένα φυσικά. Με όλα τα γνωστά προβλήματα, διαρροές, λίγο χτύπημα, μέτρια γεύση χαλασμένες κεφαλές  και όλα αυτά που έχουν προαναφερθεί.  Με κάποιους βέβαια περάσαμε  αρκετά καιρό μαζί, vivinova (πόσους vivinova), ???  Protank I
Επανάσταση 1
Μετά τις VV μπαταρίες, vamo. VW   :o :o                         
Διάβαζα για τους επισκευάσιμους και είχε αρχίσει να με τρώει. Πρώτες απόπειρες με κάποιους κλώνος . Άλλοτε ενθουσιασμός, άλλοτε απογοήτευση.Πρέπει να είσαι προετοιμασμένος για τέτοια. Και τα πρώτα δειλά βήματα με genesis: RSST.
Επανάσταση 2
 Όταν αποφάσισα ότι κατέστρεψα αρκετά vamo : Μηχανικό Mod.
 Μαγεία.  Καταλαβαίνεις  τη διαφορά  στα δέκατα που μπορεί να παίξει η αντίσταση σου (@microchip: Πηνίο)  ;) και μαθαίνεις να τη φτιάχνεις εκεί ακριβώς που σου αρέσει. Το παιχνίδι με τους genesis συνεχίστηκε (Aga T2, Did,Pshadow.... ) και τους ατμίζω αποκλειστικά ένα χρόνο τώρα. Κάποια πρόσφατη προσπάθεια να έχω και ένα φυτιλάτο, μετά τον αρχικό ενθουσιασμό , ναυάγησε. Κάποια στιγμή θα ξαναπροσπαθήσω. Προς το παρόν, στήνω genesis και έχω βρει την υγειά μου. :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 03, 2014, 23:22 από oaksmoke »

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου
« Απάντηση #43 στις: Δεκεμβρίου 05, 2014, 22:01 »
Μία από τα ίδια και η δική μου ιστορία. Ξεκίνησα το η.τ. τον περασμένο Απρίλιο μόλις, με CE4 και eGo 650άρα μπαταριούλα, δεν είχα ανακαλύψει το φόρουμ ακόμα. Στον μήνα επάνω ανακαλύπτω το e-kapnisma, και φυσικά πέφτω με τα μούτρα στο διάβασμα. Με συνοπτικές διαδικασίες αγορά ενός Vamo V5 και ενός Gemini mini. Συνειδητοποίησα με τη πρώτη τζούρα ότι δεν άτμιζα με τις αστείες μπαταριούλες eGo.

Μετά ήρθε ο Aspire BDC mini. Και μετά ο Ναυτίλος. Κι ένας RG500, πολύ κακή αγορά. Στάθηκα πολύ τυχερός με τις αντιστάσεις στους Ναυτίλους, μου βγήκαν όλες πολύ καλές, μόνο οι BDC mini μου έφερναν αραιά και που λίγο καμμένο, οπότε άργησα πολύ να αποφασίσω να δοκιμάσω επισκευάσιμο. Τελικά, το πήρα απόφαση και τσίμπησα έναν 26650 κλώνο Καϊφούν από το fasttech. Για ένα δεκαπενθήμερο τον είχα στο κουτί, δεν είχα κάνει καμία προσπάθεια να τον στήσω, λες και ήξερα ότι θα μου βγάλει το λάδι!  ;D

Και τα δύο πρώτα στησίματα με τις έτοιμες φυτιλοαντιστάσεις που είχε μέσα, τραγικές αποτυχίες, τον ξαναβάζω στο κουτί και τον ξεχνάω για κάποιες μέρες. Μετά λέω: "δεν γίνεται, τον αγόρασες, έστω 18 ευρώ μόνο, ή ξαναπροσπάθησε μαζί του ή πέτα τον στα σκουπίδια!" Οπότε, επίσκεψη στο fabvape και ζητάω οδηγίες προς ναυτιλομένους, ενώ ψωνίζω και για πρώτη φορά σύρμα Kanthal και Nakamichi βαμβάκι. Γυρνάω σπίτι, τον λύνω εντελώς, και ανακαλύπτω την αιτία του προβλήματος: ένα τεράστιο κομμάτι γρέζι στην τρύπα του αέρα στη κεντρική βίδα. Αχ, άτιμε Κινέζε εργάτη, στον δικό μου πρώτο επισκευάσιμο βρήκες να μην ανοίξεις την τρύπα του αέρα σωστά;!  ;D

Τον ξεβουλώνω, τον ξαναδένω και στήνω την πρώτη δική μου φυτιλοαντίσταση εκ του μηδενός. Χαχαχά, μου πήρε μιάμισι ολόκληρη ώρα!!!  :)) Στήσιμο στα 1,8Ω, γεμίζω τον Καϊφούν με Frosty Peach, τον κοτσάρω στο Seven-22 στα 9W και παίρνω την πρώτη τζούρα. Δεν θα την ξεχάσω ποτέ! Σχεδόν μου ήρθε να δακρύσω από τη συγκλονιστική γεύση του υγρού.

Παρόλα αυτά, από τότε έχει κυλήσει πολύ νερό στο αυλάκι, αγόρασα και δεύτερο Καϊφούν, αλλά δεν είμαι και πολύ σίγουρος για το εάν θα εγκαταλείψω ποτέ τους εργοστασιακούς. Γιατί απλά ξανάρχονται, και αυτή τη φορά είναι πανίσχυροι παιδιά, με πυρηνικά όπλα όπως είναι η Ατλαντίδα και ο επερχόμενος Subtank, ο οποίος είναι μάλιστα και Δούρειος ίππος, αφού είναι "και έτσι και γιουβέτσι", αφού μπορεί να παίζει και με έτοιμες κεφαλές αλλά και με επισκευάσιμες.

Αυτή τη στιγμή ατμίζω μόνο με την Ατλαντίδα και τους δύο Καϊφούν, αλλά περιμένω και δεύτερη Ατλαντίδα καθώς και τον Subtank. Με αυτή την πανίσχυρη πιστεύω πεντάδα, θα πορευτώ το επόμενο διάστημα...  :)

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου
« Απάντηση #44 στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 10:01 »
χαχαχα...φοβερές περιγραφές παιδιά, μπράβο σας...αυτό το "μου ήρθε να δακρύσω όταν πήρα την πρώτη τζούρα".... :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8475 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180889 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34119 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537289 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60017 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238049 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 620 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16284 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136257 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085531 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35561 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10421 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12