vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

513 επισκέπτες, 6 χρήστες
Jorge, manoslykos, dkostas, Aoratix, Doubt, ZoeM

Twitter

Στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου
« Απάντηση #105 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 14:45 »
Κώστα λίγο χιούμορ έκανε ο microchip, μην τα παίρνεις όλα "τοις μετρητοίς" :)

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου
« Απάντηση #106 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 15:50 »
Δυστρουμφισσα λίγο με τα τουλουμπακια. Δεν τα τρώω συχνά ;)

Αποσυνδεδεμένος otrelos

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook Page
Απ: Στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου
« Απάντηση #107 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 16:30 »
Εγω με την σειρα μου αφου περασα απο καποιους εργοστασιακους κατεληξα στον Kangertech SubTank 1 μηνα τωρα .
Δοκιμασα να τον δουλεψω με τις μαμα αντιστασεις ομως την επομενη μερα εφτιαξα για πρωτη φορα αντισταση στο RDA του και απο τοτε ..... Απολαυση !
Πολυ μεγαλη διαφορα !
Δεν με βλεπω να ξαναγυρναω σε κατι υποδεεστερο  ;)
Μπορει να μην ειναι της κατηγοριας kayfun ομως για μενα ειναι απο της καλυτερες επιλογες οταν θες να εχεις μεγαλη αυτονομια .

Απ: Στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου
« Απάντηση #108 στις: Οκτωβρίου 24, 2015, 02:07 »
Θα πω και γω την αποψη μου μιας και ειμαι νεος τοσο στο χωρο οσο και στο ητ.
Ατμιζω χωρις ενδιαμεσα κτ απο 30-8-15.
Ειχα ξεκινησει οπως πολοι απο σας περιπου πριν 3 χρονια με μπαταριες απλες ego 650mah και κατι carto τις πλακας και οπως πολοι απο σας το σταματησα και ξαναρχισα το τσιγαρο γιατι δεν ειχα αποτελεσμα, μεχρι που ηρθε ενας νεος συναδελφος στη δουλεια δοκιμασα για μια μερα ενα istick 20αρι με ναυτιλο και επαθα πλακα. Λεω εδω ειμαστε τωρα μαλιστα μπορω να κανω τη δουλεια μου χωρις να σκεφτω καθολου να βαλω τσιγαρο στο στωμα μου.
Ετσι την επομενη μερα πηγα και αγορασα ενα istick 40tcw με τον gs tank πακετο και ημουνα μια χαρα!!
Το προβλημα ηρθε μετα απο 2 μερες οπου καταλαβα οτι αν βγω λιγο παραπανω απο το σπιτι ξεμενω απο μπαταρια γιατι δεν βγαζει μερα με TC. Οποτε λεω παμε για αλλο ενα να βγαζω τη μερα μου ανετα και να εχω και ενα δευτερο για αλλαγη γευσης, οποτε ηρθε στη κατοχη μου ενα πακετο evic vtc mini με τον ego mega. Πλεον ακομα καλυτερη για μενα αποδοση λογο οτι δεν ζεστενοταν το τανκ του ego οσο του gs. Ενα πρωι σπαει ο gs μετα απο πτωση κ ετσι πλεον εγορασα μια "σιγοουρη" επιλογη αλλο ενα ego ατμοποιητη. Μια χαρα ως εδω.
Μετα βρισκω το φορουμ και αρχιζω να διαβαζω περι επισκευασιμων κλπ κλπ οποτε βρισκω προχθες 2 ego clr κεφαλες. Κραταω μια μαμα και καπακια διαλυω την αλλη για να φτιαξω δικη μου να δω διαφορες.
Παρατηρω οτι δεν εχουν και λεω εδω ημαστε!!! Πλεον δεν εχω κοστος κεφαλων!!!
Μετα λεω να κανω μια δευτερη συγκριση, γεμιζω το ιδιο υγρο και τους 2 και φοραω στον εναν την δικια μου φτιαχτη και στον αλλον την εργοστασιακη και οι 2 με n200 στους 200C στα 40w (μιας και το istick δε ρυθμιζεται) και πορατηρω οτι στην φτιαχτη τονιζονται οι γευσεις μια σκαλα πανω!!!
ΑΑΑ ωραια, οποτε σημερα αγορασα τον κλωνο της ehpro του kfl+ και πλεον αυτη τη στιγμη εχω διπλα μου 3 τανκ με το ιδιο υγρο στον ενα ego την εργοστασιακη n200 στον αλλο τη φτιαχνη και στον kfl+ ενα στησιμο (με ιδια αντισταση) και κανω συγκρισεις γευσης.
Το συμπερασμα μου μετα απο 4 ωρες ατμισματος ειναι οτι η απλη μαμα n200 απεχη παρασαγκας σε αποτελεσμα απο τον kfl+ και ταυτοχρονα ο kfl+ ειναι 2 σκαλια πανω σε αποδοση απο τη δικια μου n200.
Οποτε για εμενα θα μεινω ευκολα στους επισκευασιμους και θα προμηθευτω κανα ακομα και θα συνεχισω να φτιαχνω τις clr για να υπαρχουν καβατζα για αλλα υγρα στη διαρκεια της μερας.

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου
« Απάντηση #109 στις: Οκτωβρίου 24, 2015, 02:43 »
Έχω μία βδομάδα που ασχολούμαι με τον ego one mega και τις επισκευάσιμες κεφαλές CLR.
Πραγματικά δεν πίστευα ότι θα είχαν τόσο καλή απόδοση.
Αφού προμηθεύτηκα και δεύτερο ατμοποιητή σε άλλο χρώμα.
Χρησιμοποιώ τις CLR των 1.0 Ohm και τις επισκευάζω μετά με Ni200 0,25 ή 0,28 ή 0,32mm και τις δουλεύω σε TC στο Evic vtc mini.
Το στήσιμο είναι πανεύκολο χωρίς κατσαβίδια.
Άφησα για λίγο τον KL+ στην άκρη.  :laugh1:
Ελπίζω να μην μου θυμώσει.  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου
« Απάντηση #110 στις: Οκτωβρίου 24, 2015, 04:32 »
Κανει για πνευμονικες η CLR?

Απ: Στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου
« Απάντηση #111 στις: Οκτωβρίου 24, 2015, 04:49 »
Αναλογα πια θα παρεις. Αν παρεις την canthal 1Ω οχι γιατι ειναι πολυ κλειστη η τρυπα αερα κατω. Αν παρεις την 0.5Ω Τι μπορεις ανετα γιατι ειναι μπουρι σε σχεση με την canthal. Αν δεν βρεις 0.5Τι μπορεις να παρεις την canthal 1Ω και να βαλεις το πινακι του πολου ειται απο τις Νι200 ειτε απο τις Τι τις απλες.

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 24, 2015, 09:38 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου
« Απάντηση #112 στις: Οκτωβρίου 24, 2015, 04:57 »
Αχα! Καλο κολπακι! Μαλλον επειδη δεν θα βρω τις 0.5, θα κανω αυτο που λες!

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Καλος ο One Mega τελικα με την επισκευασιμη. Για backup ειναι οτι πρεπει! Πολυ ευκολο στησιμο. Και χωραει και coils. Για 1Ω, twisted 0.25Ø 6 σπειρες παντως τις παιρνει ανετα!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 25, 2015, 00:29 από Shadowjump »

Αποσυνδεδεμένος Gooplay

  • *
  • 74
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου
« Απάντηση #113 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 11:37 »
Δεν υπαρχει συκριση εργοστασιακο με επισκευασιμο,πλεον ειναι χομπυ

Αποσυνδεδεμένος stroum

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου
« Απάντηση #114 στις: Ιουνίου 22, 2016, 11:29 »
Ξεκίνησα με εργοστασιακούς και τους τελευταίους δύο μήνες χρησιμοποιώ αποκλειστικά επισκευάσιμους. Μαζί με αυτούς (Kayfun v4 αυθεντικό και CloudOne κλώνο) μου πέρασε και η αγοραστική μανία. Δεν μου κάνει κλικ το να ψάξω κάτι άλλο. Οπότε το κόστος έπεσε κατακόρυφα. Ουσιαστικά έχω να αντιμετωπίσω μόνο το κόστος των υγρών.

Σιχαίνομαι απίστευτα το να στρίβω αντιστάσεις, να τις βάζω πάνω, να κόβω βαμβάκια κλπ. Αλλά με αποζημιώνει το αποτέλεσμα. Τις επόμενες δύο μέρες ατμίζω άψογα και απροβλημάτιστα. Αφού μάλιστα είδα το τι συμβαίνει μετά δυο μέρες στο βαμβάκι και στην αντίσταση , μου είναι τρομερά δύσκολο να ξαναχρησιμοποιήσω εργοστασιακό.  Ή θα πρέπει να ξοδέψω μια περιουσία αλλάζοντας την κεφαλή κάθε δεύτερη μέρα, ή απλά θα παραμείνω στους επισκευάσιμους. Σιχαίνομαι περισσότερο αυτό που είδα από όσο το να στρίβω αντιστάσεις.

Σε καμία περίπτωση δεν το βλέπω σαν χόμπι. Δεν είχα καν συνειδητοποιήσει τα καντήλια που ρίχνω κάθε φορά, μέχρι που μια μέρα άκουσα την κόρη μου, από άλλο δωμάτιο και χωρίς να βλέπει τι κάνω,  να μου λέει «μπαμπά άμα τελειώσεις με τα ηλεκτρονικά, μπορείς να έρθεις λίγο;». ::)

Αποσυνδεδεμένος arxiloxos

  • ***
  • 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα αγαθα κο(λ)ποις κτωνται
    • arxiloxos.simplesait.com
Απ: Στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου
« Απάντηση #115 στις: Ιουνίου 22, 2016, 14:06 »
Oπως και οι πιο πολλοί ξεκίνησα και εγω απο εργοστασιακους.Ειχα καταλήξει στον nautilo και νομιζα οτι εκει ειχα βρει τα παντα,και οτι θα σταματαγα.Αμ δε...
Μετα ακολουθησαν 11 επισκευασιμοι κυριως kayfun.Ο πραγματικος λογος ηταν το κοστος των κεφαλων των εργοστασιακων .Μετα βεβαια ανακαλυψα και την γευση.Και εκει εμεινα και μενω,και συνεχιζω ψάχνοντας την καλυτερη γευση,κατι που νομιζω δεν θα το βρω ποτε.
Δεν χαλιεμε να στήνω ισα-ισα που μαρεσει να ασχολουμαι με ''μπιχλιμπιδια''

Αποσυνδεδεμένος alldaynews

  • ***
  • 629
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου
« Απάντηση #116 στις: Ιουνίου 22, 2016, 19:41 »
Ξεκίνησα με subtank mini πριν έξι μήνες και για ένα μήνα με εργοστασιακές κεφαλές.Μετά έκανα το βήμα όχι το μετεωρο αλλα το δυναμικό στην επισκευάσιμη κεφαλή.Η πρώτη λέξη που άρθρωσα.Μα τι έχανα μωρέ ο μακάκας!!!!!Έκτοτε το νερό κύλησε στ`αυλάκι ήδη μετράω 5 άτμο επισκευάσιμους έρχεται και ο 6 ο kayfun v5 από sxn και θα αράξω για αρκετό καιρό μιας και στο οπλοστάσιο υπάρχει ο corolla,avocado 24,ο κλωνοτηλέμαχος και ο velocity από dripper.Εχω καλύψει σχεδόν όλη την γκάμα

Αποσυνδεδεμένος JOHNLFC66

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου
« Απάντηση #117 στις: Ιουνίου 22, 2016, 21:38 »
Δεν το συζητάω, βρήκα την υγειά μου. Ένα χρόνο με τον ναυτίλο, ήθελα μια αντίσταση την εβδομάδα, η οποία ήταν λαχείο αν θα παίξει καλά ή όχι, συν το ότι δεν ήμουν ικανοποιημένος με το όλο αποτέλεσμα. Γύρισα στο ΚΤ. Τον Φεβρουάριο πήρα απ το ebay έναν subtank mini. Δεν είχα ιδέα τι εστί επισκευάσιμος. Απλά τον δοκίμασα από έναν φίλο (με εργοστασιακή)και μ' εντυπωσίασε το ντουμάνι. Όταν ήρθε, είδα το επισκευάσιμο κομμάτι του, καθώς και  2 έτοιμα σύρματα κι ένα pad που είχε η συσκευασία. Από περιέργεια,χωρίς να έχω τη παραμικρή ιδέα, το έστισα με την πρώτη. Αυτό ήταν. Μια πεντάδα αντιστάσεων που είχα βάλει παρέα με τον ατμοποιητή, τη χάρισα σ' αυτό το φίλο. Από τότε βέβαια πέρασαν κι άλλοι επισκευάσιμοι, έως και το ναυτίλο τον έκανα επισκευάσιμο. Εξηγούσα σε μια φίλη που δεν ήταν ευχαριστημένη με την απόδοση του ατμοποιητή της (Mas nobacco) κι έπαιρνε ΚΑΙ τσιγάρα τη διαφορά, αλλά μάταια. Αρνιόταν πεισματικά. Ανεμικό άτμισμα και είχε ξεπουληθεί σε  αντιστάσεις.Μέχρι που της χάρισα -με το ζόρι-  τον kayfun mini v3,που εμένα δεν με ικανοποιούσε, με την υπόσχεση ότι όποτε θέλει θα τον στήνω.  Με τη πρώτη τζούρα είδε φως. Μα πως γίνεται αυτό μου λέει!!! Πλέον είναι ο βασικός της. Να μάθει βέβαια να τον στήνει μόνη της, χλωμό το βλέπω....

Απ: Στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου
« Απάντηση #118 στις: Ιουνίου 22, 2016, 23:24 »
Παρομοια ιστορια και εγω: ξεκινησα με subtank και μετα απο μια εβδομαδα εστησα την πρωτη αντισταση, γιατι δεν μπορουσα αλλο τις διαρροες με τους εργοστασιακους. Αυτο ηταν: κολλησα. Μετα πηγα σε kfl+ (λιγο πιο ζορικο στησιμο)...μετα σε cubis για λιγο (με εργοστασιακες)...και πριν απο δυο εβδομαδες σε melo 3 και μπηκα στον κοσμο του subohm...ακομα δεν καταφερα να στησω επισκευασιμη σε αυτον, οποτε ξαναγυρισα στην πρωτη μου αγαπη (subtank). Πλεον εχω μια εργοστασιακη (για παν ενδεχομενο) και δεν προκειται να ξαναγορασω επισκευασιμη (4.5€ ανα 2-3 ημερες)....μονο τα υγρα μου πλεον ως κοστος.

Αποσυνδεδεμένος dimos1967

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
  • salonika
Απ: Στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου
« Απάντηση #119 στις: Ιουνίου 23, 2016, 00:12 »
καλησπερες σε ολους λιγα λογια και καλα χωρις φαγομαρες και λογια του αερα ασκοπα 
τα γουστα του καθενος διαφαιρουν το πρτοφολι διαφαιρη η γευση διαφαιρη το σκεπτικο διαφαιρη το μυαλο
διαφαιρη και τοσες σελιδες για να καταλαβουμαι τα γουστα μας  :dontknow:
εγω griffin 25mm RTA - mason 24mm RDA  και για την δυσκολη ASPIRE CLEITO
ολα στημενα σε 0,30ωμ 40-50-60+w
γουστα ειναι οποιος θελει δοκιμαζη για να αποφασιση και οχι με το ζορη 
τα υπολοιπα λογια μονο 
για να δουμε χρονια πισω ego-w  ego-c  ego-t   :wall: :wall: :eyesplash: :eyesplash:
καλα να μαστε και να ατμιζουμε χωρις διαξιφισμους  :bye: :bye:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8340 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180650 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33980 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536292 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59801 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237502 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 588 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15670 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136147 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085335 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35420 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10258 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12