vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

519 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, bloodlessz, camber, Tazz, manoslykos, Jorge

Twitter

Στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου
« στις: Δεκεμβρίου 02, 2014, 20:17 »
Ευτυχώς γλίτωσα απο το παίδεμα των εργοστασιακών
Χρησιμοποιώ επισκευάσιμους ατμοποιητές και βρήκα την υγεία μου 
Τέρμα τα σταξίματα και οι άχρηστες κεφαλές
Τέρμα τα έξοδα κάθε τρεις και λίγο
Τέρμα τα καμένα τέρμα τα γουργουρητά τέρμα η κατάποση υγρών 
Είδα τι παει να πει γεύση
Φχαριστιέμαι τον ατμό χωρις στον εργοστασιακο

Νιώθω σα να ξαναγεννήθηκα
Ξυπνάω το πρωί και αντικρίζω τη ζωή με νέο μάτι , βλέπω τον επισκευάσιμο και μου ανοίγει η διάθεση
ξέρω οτι ανά πάσα στιγμή που θα με πιάσει η βαριεστημάρα θα έχω κάτι να ασχοληθώ ..

Στήνω ξεστήνω αλλάζω ταιριάζω και η ζωή κυλάει σα νερό χωρίς τον εργοστασιακό 

Προσωπικά δεν ασχολήθηκα πολύ με τους εργοστασιακούς
ο πρώτος που απέκτησα ενας της innokin ηταν πακέτο με το πρώτο μου μοντακι αλλα πολύ γρήγορα τον αφησα στην ακρη
για χάρη του Κειφάουν .
Είπα να ξαναδοκιμάσω με έναν ναυτίλο αλλά κι αυτός μου φάνηκε λειψός και τον έβαλα στο συρτάρι για μια ωρα αναγκης
Μπορει να κάνουν απεργία οι βαμβακοποιοι οι συρματαδες οι φιτιλαδες και ισως καποτε μου χρειαστει ..

Εσεις για ποσο καιρο ασχοληθηκατε με τους εργοστασιακους ;
Ποιες ήταν οι αιτιες και οι αφορμες που τους βαλατε στο παγκο ;

 
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 02, 2014, 20:23 από Lux »

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου
« Απάντηση #1 στις: Δεκεμβρίου 02, 2014, 20:32 »
Lux αυτά που έγραψες με αντιπροσωπεύουν σε μεγάλο βαθμό.
Ξεκίνησα με εργοστασιακούς, mini vivi nova και kanger protank. Δεν μπορώ να πω ότι δεν ήμουν ικανοποιημένος, αλλά το κόστος των κεφαλών ήταν αρκετά μεγάλο και έτσι γρήγορα άρχισα να επισκευάζω τις κεφαλές των εργοστασιακών. Μετά πέρασα στους επισκευάσιμους σιγά σιγά, χρησιμοποιώντας και εργοστασιακούς για ένα διάστημα περίπου 3-4 μηνών, ώσπου ένα σερί αστοχιών στις κεφαλές κυρίως με οδήγησαν στην αποκλειστική χρήση επισκευάσιμων..
Έκτοτε όντως η ζωή έχει άλλο χρώμα  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος kwnstantinos10

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο τρόμος είναι εργαλείο κοινωνικής υγιεινής.~Λενιν
Απ: Στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου
« Απάντηση #2 στις: Δεκεμβρίου 02, 2014, 20:38 »
ξεκινησα με εργοστασιακο,kanger protank γρηγορα το βαρεθηκα ομως(2-3μηνες) και δεν με καλυπτε,πηγα στον octapus rda,το χταποδι με τρελανε πολυ καλη γευση μα και ντουμανι,μετα το χταποδι πηγα σε εναν κλωνο ρωσσο και χω βρει την υγεια μου,φρεσκια αντισταση,οργανικο βαμβακι και γευση στον θεο :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος christos520

  • ***
  • 541
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου
« Απάντηση #3 στις: Δεκεμβρίου 02, 2014, 20:39 »
δεν τα βρήκα πότε με εργοστασιακούς ατμοποιητές ούτε μπαταρίες από τον τρίτο μήνα ατμίσματος ήμουν με μοντάκι και επισκευάσιμο και από τότε :cigar: :cigar: :cigar:

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου
« Απάντηση #4 στις: Δεκεμβρίου 02, 2014, 20:55 »
Εγω δεν εχω να πω πολλα πραγματα ακομα σχετικα με το σπορ επισκευασιμων γιατι απλα μπηκα στο κοσμο τους πριν 3 μερες και δεν θα ξεχασω ποτε αυτην την μερα στην ατμιστικη μου πορεια .. το λεω γιατι ΝΟΜΙΖΑ  οτι ειμουν καλυμμένος και έπαιρνα αυτο που ηθελα .. μπα δεν ηταν ετσι γιατι απλα ΝΟΜΙΖΑ  οτι ηταν ... Οταν πηρα την πρωτη τζουρα απο ενα kayfun  (δεν εχει σημασια ποιος επισκευασιμος  ηταν ) νομιζα οτι μαλλον καποιο λαθος εγινε στα υγρα μου στην ποιότητα και ποσότητα ατμού (νόμιζα οτι έπιασε φωτιά :laugh1: ) και το πιο τρομερό ηταν  το χτύπημα μάλλον είπα έκανα λάθος και έβαλα λάθος περιεκτικότητα νικοτίνης ίσως διπλή απο αυτή που κάνω .. ΑΛΛΑ  όλα ηταν τα ιδια .. ίδια υγρά και ιδια νικοτινη τιποτα δεν εκανα λαθος ... ΑΛΛΑ  γιατι εγω τα νιωθω τοσο διπλα και τριπλα σε δυναμη σε γευση και σε ποσοτητα σε ντουμανι? Εδω ειναι που ειπα .. ΡΕ  τι εκανα τοσο καιρο ? μαλλον δεν ατμιζα αλλα προσπαθουσα να ατμισω..

αυτες ειναι οι εντυπωσεις μου σε αυτες τις 3 μερες .. αλλαξα και βαμβακι ,,ΑΜΕ  ΠΩΣ  εγω το εκανα που αν διαβασετε παλιοτερα μηνηματα μου εδω θα δειτε ουτε ειχα σκοπο να παω σε επισκευασιμους ουτε κατα διάνυα . τωρα ομως εχω ακομα ενα να λυσω και να καταφερω ΝΑ ΦΤΟΙΑΞΩ   αντισταση , mc γιατι το σεταρισμα του mc  την πρωτη φορα ηρθε ετοιμο ... ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ  θα το καταφερω και αυτο ( να αναψω ενα κερι στο αγιο του ατμισματος να βαλει το χερι του :laugh1: ) εχω βεβαια και την δικη σας βοηθεια .

Παμε τωρα , περασα απο απειρους εργοστασιακους , να μην αναφερω γιατι σιγουρα θα ξεχασω κανενα .. εξάλλου και τωρα τελευταια αναφερω κάποιους .. απλα ετρωγα άκυρο πολλες φορες και εδινα ενα καρο λεφτά ... καποια στιγμη τωρα τελευταια ειπα και κατι αλλο .. οτι θελω να αραξω και να μην ψαχνομαι και να μεινω σταθερος σε υγρα σε ατμο για να μην παθω οτι επαθα καποιους μηνες πριν που κυλησα ... και αυτο εγινε ...γιατι τωρα καταλαβα .. δεν ειχα αυτο που ηθελα ... ΑΥΤΟ  το βρηκα πριν 3 μερες σε πραγματικο μεγεθος ... μου το λεγανε ΚΑΙ ΔΕΝ  το πιστευα .. ρε παρε ενα επισκευασιμο παρε ενα μοντακι που να σου κανει τα γουστα και αραξε .. τι χαλιεσε και χαλας χρηματα ασκοπα .. ΑΛΛΑ  εγω εκει δεν ακουγα .. αλλα καποια ΠΜ  που μου εστηλαν καποια ΚΑΛΑ  παιδια απο εδω μεσα με εκαναν και αλλαξα γνωμη και τωρα  τους ευχαριστω πολυ !!!!!! 

ΘΑ ΕΠΑΝΕΛΘΩ  σε αυτο το νημα παλι οταν πια θα αποκτησω καποια εμπειρια πμεγαλυτερη και ελπιζω να βοηθησω και εγω με την σειρα καποιους αλλους καινούριους ατμιστες ...

δεν εχω απαρνηθει τους εργοστασιακους αλλα τους χρησιμοποιω εκει που πρεπει ... και μονο επειδη  ΠΡΕΠΕΙ  ... 

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου
« Απάντηση #5 στις: Δεκεμβρίου 02, 2014, 21:01 »
Οταν ξεκινησα το ατμισμα, οι εργοστασιακοι που κυκλοφορουσαν ηταν οι eGo-T, eGo-C, i-Mist και μετα απο μερικους μηνες ηρθε η επανασταση με τα πρωτα clearomizers (ce4, T2/3 κτλ).
Αρκετοι απο τους νεους ατμιστες δε θα τα εχετε ακουσει καν αυτα το ονοματα και θα πρεπει να θεωρειτε τους εαυτους σας τυχερους γι' αυτο.
Οπως εχω ξαναπει, ειναι τυχεροι αυτοι που ξεκινουν τα ατμισμα σημερα με τον τοσο εξελιγμενο εξοπλισμο κι ακομα πιο τυχεροι αυτοι που θα το ξεκινησουν τα επομενα χρονια.
Αλλα βγαινω offtopic. ;D

Οπως ελεγα λοιπον, με τους μετριους εργοστασιακους ατμοποιητες της εποχης με τις συνεχεις διαρροες, υγρα στο στομα, μπουκωματα, καμμενα κ.α.,
η αναγκη για εναν επισκευσιμο ατμοποιητη ηταν πολυ μεγαλυτερη απ' οτι ειναι τωρα. Ετσι μπηκαν στη ζωη μου οι genesis.
Απο εκεινη τη μερα ξεκινησε η αποκλειστικη χρηση επισκευασιμων που συνεχιζεται εδω και δυο χρονια.

Πιστευω δυσκολα θα υπαρξει καποιος που θα δοκιμασει εναν επισκευασιμο ατμοποιητη και θα ξαναγυρισει στους εργοστασιακους.
Θεωρω κριμα για καποιον που ειναι στο ατμισμα καιρο, που γι' αυτον ειναι τροπος ζωης κι οχι απλα μια μεθοδος διακοπης του τσιγαρου
κι εχει τη δυνατοτητα, το χρονο και την ικανοτητα να ασχοληθει με επισκευασιμους, να χαραμιζει τα ατμιστικα του χρονια ατμιζοντας με εργοστασιακους.

Οι εργοστασιακοι ειναι το πρωτο βημα ενος νεου ατμιστη στο η.τ., αλλα οι επισκευασιμοι ειναι η φυσικη εξελιξη. :)

Αποσυνδεδεμένος Nick.V

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
  • Growing Older...Feeling Younger
Απ: Στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου
« Απάντηση #6 στις: Δεκεμβρίου 02, 2014, 21:04 »
Ημουν με εργοστασιακους μεχρι περσι τετοια εποχη περιπου Evod-Protank-Davide-Aspire BDC
Παρ'ολο που ειχα μπει στο DIY στα υγρα απο τον 2 μηνα σαν ατμιστης, δισταζα να δοκιμασω
επισκευασιμους προφανως απο φοβο επικειμενης αποτυχιας κ πιθανον πισωγυρισμα στο τσιγαρο.
Πηρα απο συναντμιστη τον RSST μετα απο πολυ "αγχωτικο" ψαξιμο αλλα κρατησα εν λειτουργεια
τους εργοστασιακους...Περασαν οι γιορτες κ εχοντας καταφερει να ατμισω αξιοπρεπως
(παρεπιπτωντος καταφερα ν'ατμισω ως παραπανω αφου παρατησα το μες κ επιασα το βαμβακι
κ φυσικα microcoil), κ πηρα τον δευτερο επισκευασιμο, 2ο χερι Pulse G κ μετα ενα κλωνο Kraken...
Οι εργοστασιακοι μπηκαν στο κουτι τους κ στο συρταρι... κ μετα ηρθε η αποκαλυψη...
Kayfun Lite  κ αλλαξαν ολα...  οι Genesis ακολουθησαν τους εργοστασιακους κουτι-συρταρι ...
Σημερα με εξι ΚLite+ εν λειτουργεια κ τους 2 Lite σε τιμιτικη εφεδρεια μπορω να πω οτι ατμιστικα
εχοντας βρει το sweet spot μου ολα βαινουν ικανοποιητικα κ ομορφα  :D


Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου
« Απάντηση #7 στις: Δεκεμβρίου 02, 2014, 21:08 »
Οταν ξεκινησα το ατμισμα, οι εργοστασιακοι που κυκλοφορουσαν ηταν οι eGo-T, eGo-C, i-Mist και μετα απο μερικους μηνες ηρθε η επανασταση με τα πρωτα clearomizers (ce4, T2/3 κτλ).
Αρκετοι απο τους νεους ατμιστες δε θα τα εχετε ακουσει καν αυτα το ονοματα και θα πρεπει να θεωρειτε τους εαυτους σας τυχερους γι' αυτο.
Οπως εχω ξαναπει, ειναι τυχεροι αυτοι που ξεκινουν τα ατμισμα σημερα με τον τοσο εξελιγμενο εξοπλισμο κι ακομα πιο τυχεροι αυτοι που θα το ξεκινησουν τα επομενα χρονια.
Αλλα βγαινω offtopic. ;D

Οπως ελεγα λοιπον, με τους μετριους εργοστασιακους ατμοποιητες της εποχης με τις συνεχεις διαρροες, υγρα στο στομα, μπουκωματα, καμμενα κ.α.,
η αναγκη για εναν επισκευσιμο ατμοποιητη ηταν πολυ μεγαλυτερη απ' οτι ειναι τωρα. Ετσι μπηκαν στη ζωη μου οι genesis.
Απο εκεινη τη μερα ξεκινησε η αποκλειστικη χρηση επισκευασιμων που συνεχιζεται εδω και δυο χρονια.

Πιστευω δυσκολα θα υπαρξει καποιος που θα δοκιμασει εναν επισκευασιμο ατμοποιητη και θα ξαναγυρισει στους εργοστασιακους.
Θεωρω κριμα για καποιον που ειναι στο ατμισμα καιρο, που γι' αυτον ειναι τροπος ζωης κι οχι απλα μια μεθοδος διακοπης του τσιγαρου
κι εχει τη δυνατοτητα, το χρονο και την ικανοτητα να ασχοληθει με επισκευασιμους, να χαραμιζει τα ατμιστικα του χρονια ατμιζοντας με εργοστασιακους.

Οι εργοστασιακοι ειναι το πρωτο βημα ενος νεου ατμιστη στο η.τ., αλλα οι επισκευασιμοι ειναι η φυσικη εξελιξη. :)

Παναγιωτη τι μου θυμησες ... με τους εργοστασιακους τυπου ce4 και με ολους τυπου ce ... ή να πω για τους ego c ?.. γιατι ειχα τρελη αποτυχια σε φαση να θελω να τα παρατησω απο την πρωτη στιγμη .. μονιμως ενα χαρτομαντηλο στο τσαντακι με τα συνεργα .. οι διαροες στο φουλ

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: Στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου
« Απάντηση #8 στις: Δεκεμβρίου 02, 2014, 21:12 »
Τελικα αυτο που λενε πολλοι φιλοι
δεν εχω ωρα για να ασχολουμαι , δε θα τα καταφερω στο στησιμο κτλ
ειναι ΜΥΘΟΣ
με εναν λαϊτ πλας για παραδειγμα μπορεις να ασχοληθεις 5 λεπτα τη βδομαδα
και να ατμιζεις ολοκληρη τη βδομαδα χωρις να αλλαξεις ουτε βαμβακι

Η διαφορά κατ εμε ειναι σαν απο το πατινι να σε βαλουν να οδηγησεις μια μερσεντες καμπριο
και με τα δυο πας στη δουλεια σου,  αλλα ...  :))

Αποσυνδεδεμένος zilos

  • **
  • 156
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke or vape? That's NOT the dilemma........
Απ: Στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου
« Απάντηση #9 στις: Δεκεμβρίου 02, 2014, 21:28 »
Παναγιωτη και Κωστα επαυξανω ολα αυτα που λετε με μια μικρη παρεθενση.....οντως παλιος ατμιστης και εγω (πρωτοατμισα Χριστουγεννα 2011) με τις μισες τζουρες να ειναι καμμενο, με τα χαρομαντηλα στην τσεπη και τα υγρα να δινουν και να περνουν μεχρι να βρω καποιο που να μ'αρεσει και αποτελεσμα να το πεταξω τοτε και να το αρχισω παλι δειλα δειλα αρχες του χρονου....Τυχερος, τοτε ειχαν κυκλοφορησει οι aspire bdc οποτε και το αρχισα παλι με 2 spinner 1300 αρες και 2 aspire bdc.....
τα εργαλεια αυτα εμελλε να ηταν και τα μονα εργοστασιακα που απεκτησαγιατι δεν περασε διμηνο και ημουν με SVD και taifun gt και με 5-6 συρματα για δοκιμες αντιστασεων...
Περιτο να πω οτι DIY υγρα τα αρχισα λιγο πριν πιασω στα χερια μου το SVD και τον taifun.
Περιμενοντας βεβαια τωρα την ατλαντιδα δεν νομιζω οτι θα αλλαξω κατι στην καθημερινοτητα μου σε σχεση με τους επισκευασιμους μια και την συγκεκριμενη θα την καταφερω να την φτιαχνω... εδω καταφερα τις BDC της aspire χαχαχαχαχα
Αυτα τα ολιγα απο μενα


Καλες γιορτες και καλα ατμισματα

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: Στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου
« Απάντηση #10 στις: Δεκεμβρίου 02, 2014, 21:43 »
Οπως κ οι περισσοτεροι ξεκινησα κ γω με εργοστασιακους. 1 evod ηταν στο αρχικο πακετακι που αγορασα. Τη μεθεπομενη
της αγορας, χρειαζοταν κ ενας 2ος για αλλη γευση, οποτε πηγα σε mini vivi nova. 3η μερα χρησης του vivi nova, κοπηκε το δαχτυλιδι του "top cap" & ηταν 5 λεπτα πριν βγω για εξοδο..  :eyesplash: :eyesplash: Τρελο σπασιμο νευρων..
Οποτε την επομενη, για αλλαγη, πηρα εναν ce5. Mε τα πολλα, με τα λιγα κατεληξα με 6-7 εργοστασιακους μεσα στον 1ο μηνα.

Φυσικα κ δεν μου κρατησαν πολυ παρεα. Λιγο τα σταξιματα, λιγο η πλαστικιλα που αρχισαν να βγαζουν στη γευση, λιγο η γενικη αγανακτηση... Ειπα οτι αν ειναι να δινω λεφτα σε εργοστασιακους, καλυτερα ας τα δωσω για επισκευασιμο να ησυχασω..
(εδω ειναι που λενε, "μεγαλη μπουκια φαε, μεγαλα λογια μη λες.. ")

Στο διαστημα αυτο βεβαια, ζητημα να ειχα αγορασει 2-3 ανταλλακτικες κεφαλες για ολους τους ατμοποιητες. Τους "επισκευαζα" μονος μου, χωρις τη χρηση non συρματος φυσικα. Ειχα προμηθευτει αρκετα μετρα φιτιλι & συρμα απο e-bay & το παλευα οπως μπορουσα. Με ειχε δειξει μερικα tips ο "μεντορας" μου, οποτε ημουν σχετικα προετοιμασμενος.

Η αποφαση ειχε ηδη παρθει, οποτε με το που ηρθε κ το vamo, για σταθερη αποδοση στο ατμισμα (σε σχεση με την ego, με την οποια τυρανιομουν), σειρα ειχε ενας επισκευασιμος για να κανει παρεα στο μοντακι. Diver v2 για την ακριβεια. Μεταχειρισμενος μεν, αλλα μια χαρα δουλεια εκανε. Αρχισε το πλεξιμο τοτε.. Αλλη "καταδικη".. Ποσα μετρα συρμα πηγαν χαμενα & κομπος σωστος δε γινοταν. Ολο κ καπου θα λυνοταν η θηλεια..  :wall: :wall:

Οποτε αρχισα να παιζω με ετοιμες αντιστασεις. Εστριβα καμια 10ρια περιπου φιτιλοαντιστασεις, τις ειχα και περασμενες στο κεραμικο τους, οποτε η αλλαγη ηταν plug & play. Μια στο τοσο, καθομουν κ ετοιμαζα τα κεραμικα για να μη ξεμεινω.
(των φρονιμων τα παιδια.. πριν πεινασουν μαγειρευουν.. ) :thumpup: :thumpup:


Απο κει κ επειτα, ουτε καν κοιταξα εργοστασιακους. Βεβαια, χαθηκε το τοπι με τοσους επισκευασιμους, αλλα εστω κ ετσι, καταφερα να ευχαριστηθω το ατμισμα. Μπηκα σε αλλο τρυπακι απο κει κ περα, να δοκιμασω οσους περισσοτερους γινεται. Τουλαχιστον αυτους που μου κλεινουν το ματι. Κ δεν ειναι λιγοι οι ατιμοι..


Εν κατακλειδι, ΝΑΙ, στηνω επισκευασιμους & βρηκα την υγεια μου!!!
Θεληση να υπαρχει κ ολα γινονται.

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου
« Απάντηση #11 στις: Δεκεμβρίου 02, 2014, 21:49 »
Το σκέφτομαι πολύ σοβαρά, γιατί όπως είπε παραπάνω ένας σοφός συνατμιστής, εκτός απο μέσο διακοπής καπνίσματος, μ αρέσει και σαν στάση ζωής γενικά το άτμισμα.
Αφού πέρασα τα απλά πλαστικά, και τις απλες μπαταρίες, πιστεύω ότι έχω φτάσει σε καλό επίπεδο με 2 istick μοντάκια, και 3 mini nautilous. Και θα ομολογήσετε οτι είμαι ΟΚ και αξιοπρεπεις σαν εργοστασιακός.
Με τρώει όμως ρε παιδιά αυτό που λέτε για το "Πατίνι-Μερσεντές", και θέλω να δοκιμάσω, η μόνη μου επιφύλαξη είναι πως θα κυκλοφορώ γευστικά την ημερήσια παλέτα μου σε ένα εργοστασιακό, που μάλιστα π.χ. θέλει κατσαβίδι για να ανοιξεις το tank. Εχω κακομάθει με 3-4 διαφορετικές γεύσεις πάντα στο τσαντάκι, και δεν θέλω να το χάσω αυτό. Δεν είμαι του ενός αποκλειστικού υγρού.....(τώρα θα μου πεις, πάρε εσύ τον έναν Kayfun παραδείγματος χάρην, και μετά πέρνε κι άλλους εν καιρό).

Αποσυνδεδεμένος zilos

  • **
  • 156
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke or vape? That's NOT the dilemma........
Απ: Στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου
« Απάντηση #12 στις: Δεκεμβρίου 02, 2014, 21:52 »
Φιλε mantos δεν ειναι μονο η θεληση .
Πρεπει να εχεις και το μικροβιο του μαστροχαλαστη. να εχεις μερακι για αυτο που πας να κανεις....

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: Στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου
« Απάντηση #13 στις: Δεκεμβρίου 02, 2014, 21:58 »
Αντικειμενικα, δεν ειναι κατι δυσκολο. Ουτε ακατορθωτο.
Αν παιδευτεις θα μαθεις. Την 1η φορα θα σε παρει 15' να στησεις τον ατμοποιητη, την επομενη 10' κτλ κτλ κτλ..
Θα φτασεις σε ενα σημειο που θα το κανεις κ με κλειστα ματια (που λεει ο λογος)..


Αλλα ναι, αν δε θες, δε θα μαθεις ποτε.. Οπως κ γω, δεν εμαθα ποτε να στριβω αντιστασεις n-r-n με το χερι.
Υπηρχε η ευκολη λυση των ετοιμων κολλημενων αντιστασεων.

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: Στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου
« Απάντηση #14 στις: Δεκεμβρίου 02, 2014, 22:10 »
Με τρώει όμως ρε παιδιά αυτό που λέτε για το "Πατίνι-Μερσεντές", και θέλω να δοκιμάσω, η μόνη μου επιφύλαξη είναι πως θα κυκλοφορώ γευστικά την ημερήσια παλέτα μου σε ένα εργοστασιακό, που μάλιστα π.χ. θέλει κατσαβίδι για να ανοιξεις το tank. Εχω κακομάθει με 3-4 διαφορετικές γεύσεις πάντα στο τσαντάκι, και δεν θέλω να το χάσω αυτό. Δεν είμαι του ενός αποκλειστικού υγρού.....(τώρα θα μου πεις, πάρε εσύ τον έναν Kayfun παραδείγματος χάρην, και μετά πέρνε κι άλλους εν καιρό).
Περνας το κατσαβιδακι του κειφαουν στο μπρελοκ σου και εισαι κομπλε
πολλες φορες γεμιζω τανκ στο δρομο περπατωντας (τη βιδα τη βαζω στο στομα μεχρι να γεμισω)
οσο για τα υπολοιπα μπορεις να εχεις και δυο και τρεις και δεκατρεις ο Νικος εγραψε πριν οτι εχει 6  ;)
Ασε που τους αλλαζεις τοπ καπς δακτυλιδια και αξεσουαρ κι ετσι δε τους βαριεσαι ποτε ..

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 17 8319 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:56
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180603 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33961 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536228 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59780 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237446 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 583 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15612 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136127 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085319 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35411 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10239 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12