vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

205 επισκέπτες, 2 χρήστες
Jorge, camber

Twitter

Erlkonigin Atomizer (κλώνοι)

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Erlkonigin Atomizer (κλώνοι)
« Απάντηση #150 στις: Ιανουαρίου 15, 2015, 13:41 »
Ναι, μονο αυτος υπαρχει μεχρι στιγμης.

Το παρηγγειλα κι εγω για φιλο και ηρθε προχτες, αλλα πριν του τον δωσω τον εκανα ενα testdrive. :D
Ο ατμοποιητης ειναι πολυ ομορφος εμφανισιακα, με καλη κατασκευη (αυτος που ειδα εγω τουλαχιστον δεν ειχε καποιο σφαλμα),
φινιρισμα ιδιο με του γνησιου και ατμιζει το ιδιο καλα, οπως και ο μεγαλος του αδερφος, αγορασμενος απο το ιδιο καταστημα.
Για 10€, ειναι κελεπουρι, οπως λεει κι ο Paschal, για καποιον που ψαχνει κλωνο Erlkonigin.

Αποσυνδεδεμένος Fiestaris

  • **
  • 452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Erlkonigin Atomizer (κλώνοι)
« Απάντηση #151 στις: Ιανουαρίου 15, 2015, 14:21 »
Γενικά, όπως έχω πει, δεν είμαι υπερ των κλώνων και ο λόγος είναι ότι δεν εμπιστεύομαι την ποιότητα του μετάλλου για να ατμίζω όλη την ώρα.


Δυστυχώς, ίσως να έτυχε σε μένα, ο κλώνος μου βγήκε κλώνος. Όλα ωραία και καλά αλλά στην καμινάδα διαπίστωσα σκουριά. Επίσης, όπως και συμφορουμίτης που τον έλαβε, δυσκολεύτηκα λίγο να βάλω την αντίσταση καθώς οι βίδες δεν είναι επίπεδες στο κάτω μέρος τους αλλά στρογγυλοποιημένες, με αποτέλεσμα με πολύ δυσκολία να μπορεί να κρατήσει το σύρμα.

Αποσυνδεδεμένος kkmaria68

  • **
  • 102
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Erlkonigin Atomizer (κλώνοι)
« Απάντηση #152 στις: Ιανουαρίου 15, 2015, 14:34 »
Για το θεμα της σκουριας εχει αναφερθει και απο αλλους και η Fastteck αναφερει οτι κατι μπερδεμα εχει γινει με τον προμηθευτη της και δεσμευτηκε οτι οποιος εχει τετοιο θεμα να ανοιξει ticket και νατου το αντικαταστησει
http://www.fasttech.com/forums/1996900/t/1519979/sufie-staff-more-replacement-parts-available
 :D :D

Αποσυνδεδεμένος theofanis

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Erlkonigin Atomizer (κλώνοι)
« Απάντηση #153 στις: Ιανουαρίου 15, 2015, 14:36 »
και εγώ μόλις παρέλαβα τον μινι.. κάνει το μπάνιο του τώρα με σόδα και ξύδι. χρειάζεται να του κάνω κάτι αλλο όσον αφορά το καθάρισμα εκτός απο καλό ξεβγαλμα με νερό μετα? εκ πρώτης όψης δεν έχει κάποια εμφανή ατέλεια. σίγουρα για τα λεφτά του είναι πολύ προσεγμένος σαν κατασκεύη. περιμενα και ένα μηνα βέβαια μέχρι να έρθει.. :(

Αποσυνδεδεμένος Fiestaris

  • **
  • 452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Erlkonigin Atomizer (κλώνοι)
« Απάντηση #154 στις: Ιανουαρίου 15, 2015, 14:38 »
Για το θεμα της σκουριας εχει αναφερθει και απο αλλους και η Fastteck αναφερει οτι κατι μπερδεμα εχει γινει με τον προμηθευτη της και δεσμευτηκε οτι οποιος εχει τετοιο θεμα να ανοιξει ticket και νατου το αντικαταστησει
http://www.fasttech.com/forums/1996900/t/1519979/sufie-staff-more-replacement-parts-available
 :D :D


Καλό αυτό. Παρόλα αυτά, δεν είμαι καθόλου σίγουρος για ο,τιδήποτε το αντικαταστήσει, ειδικά με την πάροδο του χρόνου.

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Erlkonigin Atomizer (κλώνοι)
« Απάντηση #155 στις: Ιανουαρίου 15, 2015, 14:38 »
και εγώ μόλις παρέλαβα τον μινι.. κάνει το μπάνιο του τώρα με σόδα και ξύδι. χρειάζεται να του κάνω κάτι αλλο όσον αφορά το καθάρισμα εκτός απο καλό ξεβγαλμα με νερό μετα? εκ πρώτης όψης δεν έχει κάποια εμφανή ατέλεια. σίγουρα για τα λεφτά του είναι πολύ προσεγμένος σαν κατασκεύη. περιμενα και ένα μηνα βέβαια μέχρι να έρθει.. :(

Εγω τους ατμοποιητες τους καθαριζω καλα σε ολα τα τμηματα τους με μια οδοντοβουρτσα και ζεστο σαπουνονερο.
Καλο θα ηταν να τον αφησεις στο νερο μερικες ωρες να δεις αν θα εμφανισει κι ο δικος σου καποιο σημαδι σκουριας, οπως ανεφερε παραπανω ο Αρης για το δικο του κομματι.

Αποσυνδεδεμένος theofanis

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Erlkonigin Atomizer (κλώνοι)
« Απάντηση #156 στις: Ιανουαρίου 15, 2015, 21:40 »
κατάφερα να σπάσω το πλαστικό τανκάκι στον μινι προσπαθώντας να το καθαρίσω. :wall: :wall: το μόνο που έκανα ηταν να το τρίψω λίγο με το χέρι μου και με οινόπνευμα και απο την τριβή μάλλον ραγισε.. γνωρίζει κανείς που μπορώ να βρώ ανταλλακτικάκι από ελλάδα??

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Erlkonigin Atomizer (κλώνοι)
« Απάντηση #157 στις: Ιανουαρίου 16, 2015, 01:00 »
Δυστυχώς, είναι αυτό http://www.fabvape.gr/index.php?route=product/product&path=25_124_186&product_id=938
που είναι ακριβό για να το βάλεις σε κλώνο και δεν έχει απόθεμα.
Ρώτα όμως τηλεφωνικά στο κατάστημα, είναι αντιπρόσωποι και δίνουν και σε άλλα μαγαζιά. Αν σου πούνε πού αλλού τα πουλάνε, ίσως βρεις κάπου.

Αποσυνδεδεμένος Fiestaris

  • **
  • 452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Erlkonigin Atomizer (κλώνοι)
« Απάντηση #158 στις: Ιανουαρίου 16, 2015, 10:19 »
Για το θεμα της σκουριας εχει αναφερθει και απο αλλους και η Fastteck αναφερει οτι κατι μπερδεμα εχει γινει με τον προμηθευτη της και δεσμευτηκε οτι οποιος εχει τετοιο θεμα να ανοιξει ticket και νατου το αντικαταστησει
http://www.fasttech.com/forums/1996900/t/1519979/sufie-staff-more-replacement-parts-available
 :D :D


Οι άνθρωποι δεν παίζονται. Ενώ τους έστειλα φωτογραφία, μου ζητάνε να ανεβάσω λέει στο youtube ένα video, στο οποίο να φαίνεται και το Order Number αλλά όχι το όνομα Fasstech, ούτε το όνομά μου, διότι ο κατασκευαστής λέει θέλει βίντεο.


Ό,τι να ναι...

Αποσυνδεδεμένος theofanis

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Erlkonigin Atomizer (κλώνοι)
« Απάντηση #159 στις: Ιανουαρίου 16, 2015, 10:56 »
Δυστυχώς, είναι αυτό http://www.fabvape.gr/index.php?route=product/product&path=25_124_186&product_id=938
που είναι ακριβό για να το βάλεις σε κλώνο και δεν έχει απόθεμα.
Ρώτα όμως τηλεφωνικά στο κατάστημα, είναι αντιπρόσωποι και δίνουν και σε άλλα μαγαζιά. Αν σου πούνε πού αλλού τα πουλάνε, ίσως βρεις κάπου.
ευχαριστώ για την άμεση απάντηση petra! δυστυχώς νομίζω ότι και αυτό δεν θα κάνει γιατι ο mini που πουλάει το φαστ είναι 20.5mm.. :eyesplash: υπάρχει περίπτωση να βρώ απο κάποιον άλλο ατμοποιητή που να κάνει??

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Erlkonigin Atomizer (κλώνοι)
« Απάντηση #160 στις: Ιανουαρίου 16, 2015, 11:07 »
δύσκολα, ο ερλ έχει δικό του τανκ. Εκτός αν μπορεί κάποιος να στο φτιάξει ή ψάξεις και καταφέρεις να βρει το υλικό σε σωλήνα και το κόψεις ή αν βολευτείς από τανκ του μεγάλου κομμένο. Αν είχες πρόσβαση σε κάποιο τανκ από κλώνο μεγάλο, τουλάχιστον θα έβλεπες αν η μεγαλύτερη διάμετρός του προκαλεί διαρροές αν αλλάξεις τα ορινγκ ή τα βάλεις διπλά.
Εναλλακτικά, μια και είναι μόνο ράγισμα, βάλε ΑΠΟ ΕΞΩ κόλλα, μήπως σου κρατήσει μέχρι να έρθει το ανταλλακτικό τανκ από ΦΤ

Αποσυνδεδεμένος theofanis

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Erlkonigin Atomizer (κλώνοι)
« Απάντηση #161 στις: Ιανουαρίου 16, 2015, 11:18 »
Προς το παρόν έβαλα σιλοτέιπ να δω τουλάχιστον ότι δουλεύει.. τώρα μου μένει να παλέψω με τη μυρωδιά που δεν έφυγε από τα ξύδια, σόδες, fairy.. μου μένει το γάλα. και θα παραγγείλω 5-6 τανκάκια γιατι σίγουρα θα το ξανασπάσω.

Αποσυνδεδεμένος zilos

  • **
  • 156
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke or vape? That's NOT the dilemma........
Απ: Erlkonigin Atomizer (κλώνοι)
« Απάντηση #162 στις: Ιανουαρίου 16, 2015, 13:29 »
καλο μεσημερι....επειδη απο το πρωι προσπαθω να στησω τον μινι παρατηρησα το εξης......με καλοσφηγμενα τα παντα παιζει ο κεντρικος πολος...το εχει παρατηρησει καποιος αυτο;;;;
με τα βιδακια για την αντισταση μεγαλο προβλημα... ναι μεν ss αλλα δεν ειναι τελειως flat απο κατω με αποτελεσμα να μην σφιγγει και να διωχνει το συρμα εκτος...οσες (5-6) φορες μπορεσα να σταθεροποιησω αντισταση μαυ την διαβαζε αλλοπροσσαλα....σε ετοιμες αντιστασεις 1,1 Ω διαβαζε απο 3,5 και πανω και τις 1,5 Ω απο 5 και πανω....
ακομα δεν τον εχω καταφερει βεβαια....
παρεπιπτοντως εχει κανεις λυσει ολη υην βαση του η αν ξερει κανενα site για να δω πως ειναι;;;;

Αποσυνδεδεμένος OpenMind

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Erlkonigin Atomizer (κλώνοι)
« Απάντηση #163 στις: Ιανουαρίου 16, 2015, 13:46 »
Με αυτόν τον mini είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα.

Ανεβοκατέβαινε η τιμή της αντίστασης, μέχρι που αποφάσισα και το
έλυσα ξανά, και ενώ ήμουν σίγουρος ότι είχα σφίξει καλά τις βίδες,
ξαναέσφιξα.
Αποτέλεσμα ?
Μετά απο 4 περίπου ώρες που το έχω κάνει, η τιμή της αντίστασης,
επιτέλους παραμένει σταθερή.

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Erlkonigin Atomizer (κλώνοι)
« Απάντηση #164 στις: Ιανουαρίου 16, 2015, 15:19 »
καλο μεσημερι....επειδη απο το πρωι προσπαθω να στησω τον μινι παρατηρησα το εξης......με καλοσφηγμενα τα παντα παιζει ο κεντρικος πολος...

Αν ξεβιδώσεις τον θετικό πόλο, από μέσα έχει ένα λευκό (τουλάχιστον στον δικό μου έτσι είναι) πλαστικό το οποίο βιδώνει εσωτερικά στο σπείρωμα του πόλου. Αυτό το πλαστικό πρέπει να είναι σφιχτά βιδωμένο.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9121 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42541 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 361 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34632 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557220 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181747 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 143 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8859 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538482 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60526 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238875 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1612 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12