vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

343 επισκέπτες, 7 χρήστες
gfilip, ZoeM, camber, JohnDag, lagoudakis, Tazz, manoslykos

Twitter

Kanger Subtank

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #3000 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 15:36 »
Συμφωνώ απόλυτα στο ότι το παλιό αλλά και το πιο νέο RBA δουλεύουν άψογα και σαφώς καλύτερα από τις εργοστασιακές κεφαλές αν φυσικά ξέρεις να στήνεις.

Όσο για τα βιδάκια των πόλων που "βρίσκουν" στα τοιχώματα της καμπάνας, αυτό αποκλείεται να συμβαίνει και μάλλον όποιος έχει τέτοιο πρόβλημα (που δεν έχει ξανααναφερθεί) έχει πέσει σε ελλατωματικό κομμάτι.

Ένα τιπ που χρησιμοποιώ εγώ για να αποφύγω τυχόν βραχυκύκλωμα από το ποδαράκι του πηνίου που ίσως δεν κοπεί σωστά κοντά στο βιδάκι, είναι να κάνω το ποδαράκι πλήρη περιστροφή στο βιδάκι του πόλου (να το αγκαλιάσει) και το κόβω αφού σφίξω το βιδάκι, από την μέσα μεριά.
Έτσι και πιάνεται καλύτερα στην βίδα και δεν υπάρχει περίπτωση βραχυκυκλώματος με την καμπάνα. ;)

Αποσυνδεδεμένος LemurVoice

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #3001 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 15:45 »
Παράθεση από: giorgos maniadakis
Κακό RBAτι εννοείς?  γιατί εγώ τώρα και μήνες σεταρο και το V1 και το V2 με απόλυτη επιτυχία για πες μας τι έγινε και δεν σε ικανοποιη εσένα γιατί αφήνεις να εννοηθεί ότι δεν έχεις πείρα με το επισκευασιμο μέρος
Παράθεση από: makis66
Συμφωνώ απόλυτα στο ότι το παλιό αλλά και το πιο νέο RBA δουλεύουν άψογα και σαφώς καλύτερα από τις εργοστασιακές κεφαλές αν φυσικά ξέρεις να στήνεις
Βλέπω πως το επιχείρημά σας είναι πως o έχων διαφορετική άποψη δεν ξέρει να στήνει!
Η συζήτηση από εμένα σταμάτα εδώ γιατί έγινε καφενείου.

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #3002 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 16:15 »
Φίλε LemurVoice, προφανώς και δεν θα σου πω εγώ τι θα κάνεις αλλά καλό θα ήταν να είμαστε λίγο πιο ήρεμοι όλοι!  :D
Απο ότι καταλαβαίνω προσβλήθηκες και το πήρες προσωπικά το θέμα με το στήσιμο...αλλά αν σκεφτείς οτι όλοι εδώ σε αυτό το νήμα θεωρούμε οτι το RBA δουλεύει καλύτερα απο τις εργοστασιακές και ο μόνος που λέει το αντίθετο είσαι εσύ, λογικό είναι να πηγαίνει κάπου εκεί το μυαλό μας...
Και αν δεν είσαι ο μόνος, τότε μάλλον ανήκεις στη συντριπτική μειοψηφεία αυτών που τα γούστα διαφέρουν σε αυτό το κομμάτι, στην ιδανική περίπτωση βέβαια που το στήσιμό σου είναι καλό. (εννοείται οτι δεν το λέω για να σε προσβάλω αλλά αυτόματα η κουβέντα πηγαίνει εκεί όταν γίνεται τέτοια σύγκριση).
Σε αυτό όμως δεν παίζει ρόλο μόνο το στήσιμο, αλλά και τα υλικά, βαμβάκι και σύρμα...οπότε όσο και καλά να στήνεις, άμα τα υλικά δεν είναι καλά ποτέ δε θα έχεις ένα καλό αποτέλεσμα...
Αυτό με τα βιδάκια των πόλων η αλήθεια είναι οτι το ακούω και εγώ πρώτη φορά...  :dontknow:
Εκεί που θέλω να καταλήξω όμως, είναι οτι καλό είναι να είμαστε ανοιχτόμυαλοι. Εγώ απο τη μικρή μου εμπειρία εδω μέσα έχω καταλάβει οτι όταν κάτι το υποστηρίζουν πολλοί, συνήθως είναι σωστό. Ειδικά σε τέτοια πράγματα και όχι στο υποκειμενικό του πράγματος. Οπότε όταν διαφωνώ κάπου, προτιμώ να το ψάξω λίγο καλύτερα πρώτα, να πάρω και καμιά συμβουλή απο κανέναν πιο έμπειρο και μετά να καταλήξω!  :)
Όλα αυτά τα λέω φιλικά πάντα και χωρίς να θέλω να θίξω κανέναν. Στο κάτω κάτω εδώ μέσα είμαστε για να βοηθάμε ο ένας τον άλλο και να ανταλλάζουμε απόψεις. Αν εσένα δε σε ικανοποιεί η RBA, δικαίωμά σου, τι να κάνουμε τώρα...αλλά πριν καταλήξεις, αν δεν το έχεις κάνει ήδη, δεν δοκιμάζεις να ατμίσεις απο τον subtank με RBA κάποιου που τον ικανοποιεί, μήπως και δεις διαφορά...? Λέω εγώ τώρα...  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #3003 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 16:30 »
Το ξέρεις δεν ξέρεις να στήνεις μπορεί να είναι και λίγο υποκειμενικό.. Το αν ακουμπάει η βίδα στην καμπάνα όμως είναι εντελώς αντικειμενικό.. Μιας και ο subtank είναι ένας ευρέως διαδεδομένος άτμο και το πρόβλημα δεν έχει ξανά αναφερθεί, μάλλον κάποιο θέμα έχει η δικιά σου παρτίδα RBA.. Μήπως , κρίνοντας και από τον αριθμό 5 που λες έχεις πάρει κάτι τέτοιο από κινεζομάγαζο και είναι μούφα..?? Γιατί προφανώς η Kanger, μια από τις μεγαλύτερες και παλιότερες εταιρείες στο χώρο , δεν θα έκανε τέτοιο σχεδιαστικό λάθος πρωτάρη..

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #3004 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 16:55 »
Βλέπω πως το επιχείρημά σας είναι πως o έχων διαφορετική άποψη δεν ξέρει να στήνει!
Η συζήτηση από εμένα σταμάτα εδώ γιατί έγινε καφενείου.



Κατ' αρχάς δεν αναφέρθηκα σε σένα όταν εγραψα γαι τα περί σωστού στησίματος.

Δεν καταλαβαίνω γιατί αρπάζεσαι όταν κάποιος λέει την άποψή του και αυτή διαφέρει από την δική σου.

Τώρα εάν εσύ θίχτηκες είναι πρόβλημά σου. :)

Αποσυνδεδεμένος higraf

  • ***
  • 853
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #3005 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 20:10 »
Σήμερα χαμήλωσα την νικοτίνη του υγρού της δοκιμής απο 18 σε 9 και τον έχω όλη μέρα σε αποκλειστικότητα.
Μεγάλυ διαφορά τελικά, παντός στην μικρή τρύπα εμένα με ευ χαριστή πολύ.
Λέω τώρα να αρχίσω την προπόνηση για τα 15sec mindtrapper kai caros αλλά βλέπω να κόβουμε, η γυναίκα μου με αναγνώρισε στης πρώτες
προσπάθειες αλλά και κάτι μουρμούριζε για έξωση και κάτι άλλα που δεν τα κατάλαβα :)

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #3006 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 20:22 »
Αν στο μουρμουρητό δεν διέκρινες τη λέξη "δικηγόρος", μην δίνεις καμία σημασία  ;D

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #3007 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 20:34 »
Μπραβο καλα εκανες, παραληφθηκε να αναφερθει οτι πρεπει να κατεβασεις τη νικοτινη, ο subtank "δαγκωνει" ασχημα  ;) .

Αποσυνδεδεμένος Shaolin Monk

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
  • Ego-T, Gamucci v2
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #3008 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 20:49 »
Τόσο καιρό εχω τον subtank, τωρα άρχισα να παίζω με το rba κομμάτι. Διάβασα καμιά 60αρια σελίδες με ποσταρίσμτα. Ένα βιβλίο θα είχα τελειώσει, νιώθω σαν να έκανα ξανά ιδιαιτερα μαθήματα....  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος geanagno

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #3009 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 20:54 »
Ένα στήσιμο στον subtank mini που μου άρεσε πάρα πολύ είναι με dual coil...βέβαια με 12αρα νικοτίνη τα έπαιξα λίγο  :laugh1:



Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #3010 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 21:00 »
Τόσο καιρό εχω τον subtank, τωρα άρχισα να παίζω με το rba κομμάτι. Διάβασα καμιά 60αρια σελίδες με ποσταρίσμτα. Ένα βιβλίο θα είχα τελειώσει, νιώθω σαν να έκανα ξανά ιδιαιτερα μαθήματα....  :laugh1:
Eγώ που τα διάβασα και δεν τον έχω ? :wall:

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #3011 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 21:17 »
Ένα στήσιμο στον subtank mini που μου άρεσε πάρα πολύ είναι με dual coil...βέβαια με 12αρα νικοτίνη τα έπαιξα λίγο  :laugh1:


(
.)


Αυτό το στήσιμο είναι serial..?? Διπλασιάζει την αντίσταση..??

Αποσυνδεδεμένος geanagno

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #3012 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 22:14 »
Το αναποδο, την διαβαζει στο μισο.

Αποσυνδεδεμένος alldaynews

  • ***
  • 629
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #3013 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 23:41 »
Έκανα και γω αυτή την διπλή αντίσταση με 1 λιγότερη σπίρα την καθεμία αν και 1,5 μήνα ατμιστής και νιώθω αρκετά ικανοποιημένος που δούλεψε καταρχήν.Μου την βγάζει 0,50

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #3014 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 01:06 »
Εγώ πάντως ένα πράγμα έχω να πω που ανακάλυψα σήμερα..
Subtank + 0,2 Ni200 + 90% VG = Πολυ πολύ επικίνδυνο.. :thumpdown:








.. Στην οδήγηση  ;D 8)
Σε ένα λεπτό είχε ντουμανιάσει όλο το αυτοκίνητο δεν έβλεπα ούτε την μύτη μου :idiot1: :thumpup: :respect:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279606 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207661 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64795 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173704 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312009 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13444 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124268 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93300 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4073 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1341 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15771 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14520 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias