vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

245 επισκέπτες, 1 χρήστης
camber

Twitter

Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες

Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #120 στις: Φεβρουαρίου 16, 2015, 21:17 »
@zaher  :  Σ'ευχαριστω πολυ για την προταση, απλα δε θελω να μπω απo τοσο νωρις στο dripping.. Ψαχνω κατι σε RTA για πρωτο επισκευασιμο..

@kostas44 : Αυτος εδω που προτεινουν τα παιδια τον ξερεις σαν κλωνο? Εχεις δουλεψει κανεναν κλωνο V4?   

http://www.fasttech.com/products/0/10006473/2023300-kayfun-v4-styled-rta-rebuildable-tank-atomizer


Θα ηθελα τη γνωμη σας και σε μια αλλη ερωτηση :
Δεδομενου πως ενας καλος κλωνος V4 θα παει 17 ευρω, τη στιγμη που ο Eleaf Lemo εχει 28 ευρω απο fasttech, και ειναι και αυθεντικος και εχει βγει και απιστευτο value for money, ποια κατα τη γνωμη σας θα ηταν συνολικα καλυτερη αγορα?
Το μονο που με παγωνει στον lemo εκτος απ την τιμη για πρωτος ατμοποιητης φυσικα, ειναι η διαμετρος του καθως θα ηθελα εστω η βαση του ατμοποιητη να ερχεται σωμα με το modακι που θα παρω το οποιο θα ειναι 22αρι..

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #121 στις: Φεβρουαρίου 16, 2015, 21:56 »
εγω θα σου πρότεινα αυτον ή αυτον   
εγω εχω αυτον και με την εκπτωση αυτη Coupon Code kayfun4xr for $16.98 και δεν εχω κανενα προβλημα εχτος απο το part 7  που το αντικατεστησα με ενα μαυρο ορινκ μεσα απο την συσκευασια ...  μια χαρα μου βγηκε ... τωρα για τον lemo  αυτον δεν τον εχω δοκιμασει μιας και ειμαι kayfun lover  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος zaher

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #122 στις: Φεβρουαρίου 17, 2015, 09:34 »
Tzimakos ο aqua δεν είναι ντριπινγκ ατμό. Είναι τανκατος με δυνατότητα σε μισο λεπτο να τον μετετρεψεις σε rda... Τον περιμένω και θα σας πω εντυπώσεις άμεσα μιας και για εμένα θα αποτελεί τον πρωτο μου επισκευάσιμο

Αποσυνδεδεμένος loniscup

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #123 στις: Φεβρουαρίου 17, 2015, 11:24 »
εγώ θα επέλεγα τον Drop.Βέβαια είναι όντως θέμα τα 23mm  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Nick-The-Greek

  • **
  • 156
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #124 στις: Φεβρουαρίου 17, 2015, 14:25 »
Περιμένω ακόμα τον V4 για να συγκρίνω αλλά απο τανκάτους Lemo και πάλι Lemo (τουλάχιστον μέχρι να δω αν όντως ο Kayfun είναι καλύτερος ή οχι) αλλιώς RDA ξερό ψωμί!

Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #125 στις: Φεβρουαρίου 17, 2015, 17:52 »
@zaher : με συγχωρεις, εχεις δικιο, μπερδευτηκα επειδη γραφει rda στο fasttech, τωρα προσεξα οτι ειναι και τα 2.

@loniscup : Αν επαιρνα lemo θα παιρνα τον κανονικο για τα 5ml, δεν με πειραζει που ειναι τερας.. και ειναι και πανεμορφος.. Αλλα ειναι αυτα τα 23mm..

@Nick-The-Greek : Ειναι οντως τοσο καλος οσο λενε σε γευση ? Εγω θα κανω μηδενικα και δεν με ενδιαφερει το χτυπημα και τα λοιπα, οποτε η γευση ειναι η πρωτη προτεραιοτητα για μενα.. Βεβαια και για τον Κ4 εχω ακουσει οτι απο γευση ειναι φοβερος.. Αν μπορεις οταν σου ερθει πες μου τη γνωμη σου σε συγκριση με τον lemo γιατι ετσι κι αλλιως τωρα λογω κινεζικης πρωτοχρονιας, οποιον παραγγειλω θα τον παραγγειλω μετα τις 23..

@kostas44 : παρα πολυ καλη περιπτωση αυτος που εχεις, και εχει και περισσοτερα και καλυτερα reviews απο τους αλλους 3 του fasttech.. και βγαινει και φτηνοτερος απ'ολους με το κουπονι.. Επισης απο το gearbest περιμενω και ενα κινητο οποτε εχω διαβασει πως ειναι αξιοπιστο μαγαζι οποτε δεν εχω προβλημα να τον παραγγειλω απο κει.. Μαλλον εκει με βλεπω να πηγαινω..

Το θεμα με το part 7 που λες ειναι στανταρ στην συγκεκριμενη εκδοση πως πρεπει να το αλλαξεις με o-ring αλλα με τοσα spares που δινει στη συσκευασια δεν ειναι καν προβλημα πιστευω.. Επισης σε ενα review λεει καποιος πως αν εχεις διαρροες, αντικαθιστας το part 16 o-ring με ενα λιγο παχυτερο και οι διαρροες εξαφανιζονται..



Απο γευση σου εχει βγει καλος?

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #126 στις: Φεβρουαρίου 18, 2015, 19:41 »
Παρα πολυ καλος ειναι ο καθημερινος μου ... ένας αυτος και ο kl+ για καθε μερα

Αποσυνδεδεμένος Nick-The-Greek

  • **
  • 156
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #127 στις: Φεβρουαρίου 18, 2015, 23:07 »
@zaher : με συγχωρεις, εχεις δικιο, μπερδευτηκα επειδη γραφει rda στο fasttech, τωρα προσεξα οτι ειναι και τα 2.

@loniscup : Αν επαιρνα lemo θα παιρνα τον κανονικο για τα 5ml, δεν με πειραζει που ειναι τερας.. και ειναι και πανεμορφος.. Αλλα ειναι αυτα τα 23mm..

@Nick-The-Greek : Ειναι οντως τοσο καλος οσο λενε σε γευση ? Εγω θα κανω μηδενικα και δεν με ενδιαφερει το χτυπημα και τα λοιπα, οποτε η γευση ειναι η πρωτη προτεραιοτητα για μενα.. Βεβαια και για τον Κ4 εχω ακουσει οτι απο γευση ειναι φοβερος.. Αν μπορεις οταν σου ερθει πες μου τη γνωμη σου σε συγκριση με τον lemo γιατι ετσι κι αλλιως τωρα λογω κινεζικης πρωτοχρονιας, οποιον παραγγειλω θα τον παραγγειλω μετα τις 23..

@kostas44 : παρα πολυ καλη περιπτωση αυτος που εχεις, και εχει και περισσοτερα και καλυτερα reviews απο τους αλλους 3 του fasttech.. και βγαινει και φτηνοτερος απ'ολους με το κουπονι.. Επισης απο το gearbest περιμενω και ενα κινητο οποτε εχω διαβασει πως ειναι αξιοπιστο μαγαζι οποτε δεν εχω προβλημα να τον παραγγειλω απο κει.. Μαλλον εκει με βλεπω να πηγαινω..

Το θεμα με το part 7 που λες ειναι στανταρ στην συγκεκριμενη εκδοση πως πρεπει να το αλλαξεις με o-ring αλλα με τοσα spares που δινει στη συσκευασια δεν ειναι καν προβλημα πιστευω.. Επισης σε ενα review λεει καποιος πως αν εχεις διαρροες, αντικαθιστας το part 16 o-ring με ενα λιγο παχυτερο και οι διαρροες εξαφανιζονται..



Απο γευση σου εχει βγει καλος?

Από μέρα σε μέρα τον περιμένω, μόλις τον πάρω και ξεκινήσω να παίζω μαζί του θα σου πω εντυπώσεις και ειδικά στην γεύση μιας και αυτό είναι αυτό που κυνηγάς, πάντως να έχεις στο μυαλό σου πως ένας καλός dripper σε γεύση τα ξεπερνάει όλα.

Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #128 στις: Φεβρουαρίου 18, 2015, 23:30 »
Σχετικά με τον Lemo, δοκίμασα 2-3 φιτιλιάσματα, ένα με κόψιμο απο πρίν και στούμπωμα μέσα αφού μπει μεσαίο τμήμα, ένα με κόψιμο σύριζα στο ύψος του μεσαίου τμήματος και μετά στούμπωμα μέσα και ένα με κόψιμο σύριζα στη διάμετρο της εξωτερικής βάσης (23mm) ώστε να ακουμπάνε οι άκρες τσίμα τσίμα στο deck, καλό βρέξιμο και μετά φτιάξιμο στα φιτίλια να έχουν ελεύθερες τις τρύπες εισαγωγής υγρού ΠΡΙΝ τοποθετηθεί το μεσαίο τμήμα. Το μόνο που αντέχει σε συνεχείς (απανωτές, με 3-4 δευτερόλεπτα απόσταση) τζούρες στα 24W με πηχτό υγρό (glycerin Atmos Labs) είναι το το τελευταίο.

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #129 στις: Φεβρουαρίου 18, 2015, 23:59 »
σε τι αντέχει; κάψιμο ή κάτι τέτοιο εννοείς;

συγκριτικά, στον καυφουν οι αναλογίες ειναι τέτοιες που το κόψιμο του φιτιλιού στο χείλος του μεσαίου τμήματος φέρνει το φιτίλι ίσα να ακουμπάει στο ντεκ, αλλα ούτε την τάξη ούτε την ακρίβεια τοποθέτησης που υπάρχει με απευθειας στησιμο  στο ντεκ έχει κανεις έτσι. Αν την χρειάζεται βεβαια. Λύνει χέρια ! :p

Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #130 στις: Φεβρουαρίου 19, 2015, 00:00 »
Παράθεση
συνεχείς (απανωτές, με 3-4 δευτερόλεπτα απόσταση) τζούρες στα 24W με πηχτό υγρό (glycerin Atmos Labs)

Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #131 στις: Φεβρουαρίου 19, 2015, 01:03 »
Από μέρα σε μέρα τον περιμένω, μόλις τον πάρω και ξεκινήσω να παίζω μαζί του θα σου πω εντυπώσεις και ειδικά στην γεύση μιας και αυτό είναι αυτό που κυνηγάς, πάντως να έχεις στο μυαλό σου πως ένας καλός dripper σε γεύση τα ξεπερνάει όλα.

Ναι αυτο το εχω καταλαβει απο οσο εχω ψαξει αλλα δε θα θελα η πρωτη μου αγορα να ειναι dripper γιατι θελει μια καποια εμπειρια πιστευω, σιγουρα θα το σκεφτω αργοτερα..
Εκτος αυτου καποιες φορες που εχω ανεβασει το istick 30w του πατερα μου σε υψηλα watt ζεσταινεται πολυ το drip tip και δεν μου αρεσε καθολου η πολυ ζεστη τζουρα, κατι που λογω κατασκευης και μικρης διαδρομης στον dripper πιστευω θα ειναι πιο συχνο..

Με το καλο να το παραλαβεις και καλα ατμισματα..


@kostas44 : Πολυ καλο αυτο, μαλλον με βλεπω για κλωνο k4 με κλωνο Turtleship V3

Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #132 στις: Φεβρουαρίου 19, 2015, 01:06 »
Οι dripper είναι πολύ ποιο εύκολοι, περνάς βαμβάκι και ξεμπέρδεψες, ούτε να προσέχεις  να κάνεις καλό το στήσιμο ούτε τίποτε.

Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #133 στις: Φεβρουαρίου 19, 2015, 01:14 »
Σιγουρα απλα επειδη θελουν καθε λιγες τζουρες ανανεωση δεν ειναι και οι βολικοτεροι, και θα ηθελα στην αρχη να γεμιζω και να ξενοιαζω με ενα rta..

Αλλα σιγουρα θα το κοιταξω στο μελλον με το που δω οτι με κραταει το ατμισμα και θελω να συνεχισω, μιας και ξερω πως αξιζει η παραπανω φασαρια του dripper και σε γευση και σε παραγωγη ατμου ( οχι οτι με ενδιαφερει η παραγωγη ατμου )

Να σας ρωτησω ρε παιδια, αυτο το sub-ohm kit που λενε τι δινει ακριβως, σου επιτρεπει να φτιαχνεις αντιστασεις κατω του 1ohm? Απ'την μανα του δεν κανει για sub-ohm αντιστασεις ο Κ4?
http://www.fasttech.com/products/0/10011913/2078204-hotcig-kayfun-v4-4s-subohm-kit

Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #134 στις: Φεβρουαρίου 19, 2015, 01:18 »
Αν διαβάσεις τα review θα δεις ότι δεν είναι το subohm αλλά το απλό. O subohm πόλος για τον Kayfun 4 αυξάνει την παροχή αέρα για να μπορείς να δουλεύεις σε περισσότερα watt, δεν έχει σχέση με το σύρμα που στήνεις.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9120 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42532 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 361 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34629 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557214 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181740 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 143 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8857 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538465 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60524 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238868 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1607 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12