vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

271 επισκέπτες, 11 χρήστες
Tem, TasMan, Xameno_Skli, dkostas, Jorge, webtool, lounik, Leon_GR, Lazy Dog, babis1993, Milarepa

Twitter

Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Αν είσαι των καπνικών, ημικαπνικών και mtl πας στον kuma αβλεπί και παίρνεις και δώρο 1-1,5ml παραπάνω. Το μόνο "αρνητικό" είναι το γέμισμα από κάτω, αλλά κι αυτό πλεονέκτημα είναι σε σύγκριση με το συγκεκριμένο από πάνω γέμισμα του sky. Ο skyline είναι για κρέμες, φρούτα και πιο αεράτη χρήση, το mtl δεν ήταν ποτέ το φόρτε του, ότι κι αν λένε κάποιοι.

Αποσυνδεδεμένος athmichalop

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Ευχαριστώ... Θα παραγγείλω τον Kuma όντας mtlας...

Στάλθηκε από το Redmi Note 8T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2299
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Μου ήρθε κανονικά η επιβεβαίωση και η πληρωμή αλλά λέει waiting Shipping...Τι συμβαίνει;

Μόνο για αυτά που έχουν την επισήμανση "24 hours shipping" έχουν άμεση αποστολή. Για τα υπόλοιπα θα πρέπει να κάνεις υπομονή μία βδομάδα-10 μέρες μέχρι να τα δεις να προχωράνε.

... επειδή θέλω να παραγγείλω μόνο έναν από τους kuma και skyline (mtl)... ποιόν να προτιμήσω.. Εάν βοηθάει παίζω με fev  κλώνο...
Εξαρτάται από το ποιά είναι η προτεραιότητά σου. Αν θες ατμοποιητή με τα χαρακτηριστικά που έχεις συνηθίσει στον FeV σου (αλλά με πιό σύγχρονη εμφάνιση) τότε τον Kuma.

Αν θες κάτι με εντελώς διαφορετική σχεδίαση & λειτουργία, τότε τον *Skyline R. Το σίγουρο είναι ότι κανένας από τους δύο δεν θα σε απογοητεύσει.
EDIT
* Είμαι της κατηγορίας 0.8 mm αέρα, 1mm νικοτίνη σε σκέτη βάση.

Αποσυνδεδεμένος xristos99

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Ωχ κατάλαβα.
Κανένα μήνα θα πάει η δουλειά.

Στάλθηκε από το KB2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος xloupas

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
Μία ενημέρωση για τη ρώτησα χθες για μία παραγγελία που πρόκειται να κάνω όσοι θέλετε να κάνετε παραγγελία από το 2Φ να ξέρετε ότι κατά τις 16 Ιανουαρίου οι μεταφορικές σταματάνε γιατί 21 Ιανουαρίου ξεκινάει το spring festival

Αποσυνδεδεμένος konsgous3

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Η πρώτη μου εμπειρία με κλώνους ξεκίνησε πριν 2,5 μήνες περίπου που παρέλαβα τους kayfun x (εδώ και χρόνια ήθελα να δοκιμάσω έναν kayfun) και το millennium που με τόσο πάθος εκθείαζε ο treloneritis. Και οι δύο από ulton. Δεν είχα υψηλές προσδοκίες καθότι θεωρούσα ότι θα είναι φθηνοδουλειές που δε δουλεύουν σωστά. Εξεπλάγην ευχάριστα! Αν κάποιον πρέπει να ξεχωρίσω από τους δύο αυτός θα είναι ο kayfun. Είναι πραγματικά εξαιρετικός. Όλα κουμπώνουν άψογα, η γεύση του ανώτερη (κάνω κυριως ημικαπνικα και καποια καπνικα) από όλους τους προηγούμενους ατμοποιητές μου (μονο midrange είχα), η τζούρα του προσαρμόζεται με μεγάλη ακρίβεια στα γούστα του καθενός και στα μάτια μου είναι και ιδιαίτερα όμορφος. Ο millennium μου αρέσει για τη λίγο πιο "υγρή" του τζουρα αλλά βρίσκω τα κουμπώματα του υπερβολικά σφιχτά (μικρο προβλημα, καλυτερα απ το να ηταν χαλαρα και να ψαχνω ορινγκς) και υπαρχει περίπτωση να κανει μια ελαφρά υπετροφοδοσια αν φάει πολύ κούνημα στην τσεπη ή αν δεν το γυρισω ανάποδα οταν ανοιγω τα υγρά μετά το γέμισμα. Βέβαια παρατηρώ ότι κραταει το βαμβακι σε καλη κατασταση 1-2 μέρες παραπάνω απ τον kayfun, μάλλον λόγω της πιο χαλαρής τροφοδοσίας του. Διαρροές και στεγνές τζούρες δεν πήρα ποτέ από κανέναν τους, ενώ το στήσιμο τους είναι απλό και εύκολο χωρίς καποιο χουι (στήνω παντα μονοκλωνο). Σαν τελευταίο σχόλιο να αναφέρω ότι η ποιότητα των μετάλλων, όπως φαντάζομαι γνωρίζετε οι περισσότεροι δεν θα μπορούσε να χαρακτηριστεί πολύ καλή, καθώς έχουν μία ταση να χαραζονται εύκολα, ίσως πιο ευκολα και απο εναν τυπικο midrange. Σίγουρα θα ξαναπάρω κλώνο, γιατι έμεινα πολυ ευχαριστημένος και παίζω σχεδον αποκλειστικά με αυτούς τους δύο πλέον. Τον kayfun ίσως κάποια στιγμή τον πάρω και αυθεντικό.


Ερώτηση: έχει κάποιος εμπειρία με κλώνο phenomenon (πχ του zest 2 που εχει διαθεσιμο το 2f) και αν ναι αξίζει;

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2299
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Η πρώτη μου εμπειρία με κλώνους ξεκίνησε πριν 2,5 μήνες περίπου που παρέλαβα τους kayfun x.......από ulton........ Είναι πραγματικά εξαιρετικός. Όλα κουμπώνουν άψογα.......

Καλά ατμίσματα, λοιπόν. Επειδή είχαν ακουστεί πολλά παράπονα για το πολύ χαλαρό συρταρωτό καπάκι του (για Ulton συγκεκριμένα) το έχουν διορθώσει  ΚΑΙ αυτό το σημείο δηλαδή;

Αποσυνδεδεμένος konsgous3

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Συγκεκριμένα στον δικό μου το κλικ στην ασφάλεια του καπακιού είναι άψογο, οριακά εθιστικό. Πιάνω συνέχεια τον εαυτό μου να ανοιγοκλείνει την ασφάλεια ασυναίσθητα όταν το κρατάω στο χέρι. Επιτελεί και ρόλο antistress λοιπόν.  :))  Μόνο του πάντως δεν έχει ανοίξει ποτέ και το βάζω σε τσεπες συνέχεια.

Συνδεδεμένος Xameno_Skli

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
  • live and let live.....
Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους!!! Εχτές το απόγευμα παρέλαβα επιτέλους τον ulton kuma. Μετά από ένα καλό μπανάκι άρχισα το τεστ με τις 3 καμπάνες που έχει και φυσικά παράλληλα με τον fev τον δοκίμαζα να δω τις διαφορές.
Ο fev είναι αισθητά πιο αθόρυβος και τα πινάκια του kuma είναι πιο αεράτα. Δηλαδή του 1 mm στον kuma είναι σχεδόν σαν 1,2 στον fev. Κατέληξα στα 2 των 0,8 αλλά μου είναι και αυτά λίγο παραπάνω αέρας από όσο θέλω. Στον fev τα 2 του 0,8 είναι τέλεια τζούρα για μένα.
Τώρα στην γεύση, κάνω Virginia net που έχει μέσα και βανίλια 12mg. Αντίσταση 7 σπείρες kanthal 26ga που βγαίνει περίπου στα 0,8 Ωhm. Ανάμεσα στις 3 καμπάνες κατέληξα σε αυτήν με τα 2 επίπεδα γιατί μου δίνει λίγο πιο παραπάνω χτύπημα και μου βγάζει πιο ξερό τον Virginia. Η κωνική καμπάνα μου βγάζει την βανίλια πιο έντονα. Η επίπεδη καμπάνα δεν έχει διαφορά αισθητή με τον fev. Η αλήθεια είναι ότι ο fev έχει λίγο καλύτερη αίσθηση τζούρας (δεν εννοώ το χτύπημα γιατί ο fev έχει περισσότερο χτύπημα στον πνεύμονα παρά στον λαιμό. Είναι τελείως διαφορετικό σε σχέση με άλλους άτμο).
Επίσης στον kuma ακούγεται και η αντίσταση καθώς ατμίζεις σαν βράσιμο υγρού. Σε αυτό βέβαια μπορεί να φταίει το στήσιμο που τον έκανα. Είναι αρχή ακόμα. Ίσως λιγότερο βαμβάκι, δεν ξέρω ακόμα. Θα δω. Λογικά θα καταλήξω και στον kuma με ένα τυφλό πίνακι για να βρω τον αέρα μου. Τουλάχιστον τα 2 0,8 δεν σφυρίζουν μετά από μερικές τζούρες όπως στο fev. Για αυτό είχα καταλήξει στον fev με ένα τυφλό και το 1mm πίνακι.
Αυτά τα λίγα για τώρα.  :)

Αποσυνδεδεμένος xloupas

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
Ωραία ευχαριστούμε για τις πρώτες εντυπώσεις και εγώ ήδη τον έβαλα παραγγελία και περιμένω από την επόμενη εβδομάδα να γίνει η αποστολή από ότι μου είπαν, όσον αφορά για το kuma τώρα ένα πολύ εμπεριστατωμένο βίντεο είναι το παρακάτω και είναι από τους μόνους που εγώ προσωπικά εμπιστεύομαι στις παρουσιάσεις του



Αποσυνδεδεμένος Venturum Vapes

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
  • Wannabe Reviewer
Hello hello, καινούριος στην φάση του 2fdeal και έχω μερικές ερωτήσεις ειδικά εν όψει εορταστικής περιόδου. Σε γενικές γραμμές πόσο καιρό κάνουν να έρθουν; Επίσης ποιά προϊόντα να προτιμάμε (ανάμεσα στα γερμανικής αποθήκης και κινέζικης εννοώ). Με τα τελωνία τι παίζει; Και τέλος με τι μεταφορική παραλαμβάνεις;
Καταιγισμός ερωτήσεων  :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος nXtLs

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Καλημέρα χρόνια πολλά ! Το ποσό καιρό κανουν να έρθουν εξαρτάται από πολλά ( περίοδος γιορτών , αν η παραγγελία σου έχει προϊόντα με 24 shipping , κ.ο.κ) . Η γερμανική αποθήκη είναι μόνο για κατοίκους Γερμανίας . Τελωνείο δεν περνάει αν επιλέξεις ένα συγκεκριμένο τρόπο αποστολής που κοστίζει γύρω στα 7 ευρώ η και κάτι παραπάνω !


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Venturum Vapes

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
  • Wannabe Reviewer
Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις. Προσωπικά μου βγάζει μόνο έναν τρόπο αποστολής "Mid-European Express" στα 7.70 λογικά αυτή είναι.

Αποσυνδεδεμένος kostas...

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Ναι, αυτή είναι. Εμένα έρχεται με Γενική.

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2299
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
....Καταιγισμός ερωτήσεων  :laugh1: :laugh1:

Ωνσγ, ήρθες & από δω, βρε;  :love_hearts:
Ναι, αλλά δεν ρώτησες το βασικότερο...το πώς πλερώνεις;  ::) :laugh1: :respect: :bye:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42477 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 351 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34605 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557147 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181692 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 136 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8851 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538408 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60507 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238832 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1594 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16748 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos