vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

204 επισκέπτες, 6 χρήστες
aenaos, dkostas, TasMan, antiklitos140, Jorge, Lazy Dog

Twitter

Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2299
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Έλα πείτε την αλήθεια ...στον taifun απλά δεν ανοιγοκλείνουν τα υγρά...δουλεύει έτσι κατά βούληση...
Κι όμως....δουλεύει. 2η μέρα συνεχούς πιπίλας σήμερα & αρχίζω να μαθαίνω τις ιδιοτροπίες του. Στον δικό μου τουλάχιστον (Shenray) το πρόβλημα είναι το o-ring που πιάνει τζαμάκι με βάση. Καλό βαζελίνωμα, πέρασμα ΜΟΝΟ το τζαμάκι & παίξιμο λίγο ώρα μπρος-πίσω. Μετά περνάω μέσα & το μπλοκ της καμπάνας, βιδώνω & όλα κομπλέ.
Μία αστοχία σε σχέση με τον original (αλλά & του Ulton που είδα σε βίντεο). Κανονικά, με τέρμα κλειστή καμπάνα, πρέπει να κλείνουν ΚΑΙ τα υγρά. Στον δικό μου, όχι. Πρέπει να κάνω λίγο προς τα πίσω για να τα κλείσει.
Χωρίς κλείσιμο υγρών δεν τον δοκίμασα να κάνω αναπλήρωση. Πιθανολογώ όμως ότι δεν θα έχει διαρροές. Από τους πιό στεγνούς ατμο που έχω βγήκε.

Αποσυνδεδεμένος sakis37

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
ειμαι αναμεσα σε Gate mtl και Dvarw mtl :confused1:

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Πάρε Gate. Ο Dvarw είναι για αποφασιστικούς/ες...

Ετσι και αλλιώς και με τους δύο θα καταλήξεις ;D

Αποσυνδεδεμένος Dumouriez

  • **
  • 249
  • Φύλο: Άντρας
Από που παίρνουμε τον dvarw  στο Ελλαντα; Επίσης αυθεντικός ή κλωνος; Πείτε ρε παληκάρια;

Αποσυνδεδεμένος Alexis7

  • ***
  • 708
  • Φύλο: Άντρας
Κι όμως....δουλεύει. 2η μέρα συνεχούς πιπίλας σήμερα & αρχίζω να μαθαίνω τις ιδιοτροπίες του. Στον δικό μου τουλάχιστον (Shenray) το πρόβλημα είναι το o-ring που πιάνει τζαμάκι με βάση. Καλό βαζελίνωμα, πέρασμα ΜΟΝΟ το τζαμάκι & παίξιμο λίγο ώρα μπρος-πίσω. Μετά περνάω μέσα & το μπλοκ της καμπάνας, βιδώνω & όλα κομπλέ.
Μία αστοχία σε σχέση με τον original (αλλά & του Ulton που είδα σε βίντεο). Κανονικά, με τέρμα κλειστή καμπάνα, πρέπει να κλείνουν ΚΑΙ τα υγρά. Στον δικό μου, όχι. Πρέπει να κάνω λίγο προς τα πίσω για να τα κλείσει.
Χωρίς κλείσιμο υγρών δεν τον δοκίμασα να κάνω αναπλήρωση. Πιθανολογώ όμως ότι δεν θα έχει διαρροές. Από τους πιό στεγνούς ατμο που έχω βγήκε.
Κι εμένα με τέρμα βιδομενη την καμπάνα τα υγρά είναι ανοιχτά (και τα δύο αυλάκια)αλλά αυτό νομίζω είναι στα θετικά γιατί εστί παραμένει ο ατμοποιητής τέρμα βιδομενος.Και κάτι ακόμα,όσο και να τερματίσω το σφίξιμο της καμπάνας το τανκακι γυρίζει (όχι εύκολα)αλλά γυρίζει.Εχω βάλει τα διάφανα λαστιχακια που νομίζω είναι πιο μαλακά.

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
επαναφερω την ερωτηση που ειχα κανει μερικα ποστ πισω.

για να εχω ενα μετρο συγκρισης μεταξυ τον 2 που αναφερθηκαν αλλα και του σκυλου που εχω τωρα,τι βαθμολογια θα βαζατε στον καθενα?

Ambition mods gate - γευση/ποιοτητα/διαρροες/δυσκολια στησιματος.
Tayfun (Shenray) - γευση/ποιοτητα/διαρροες/δυσκολια στησιματος.
Doggystyle 2K16 - γευση/ποιοτητα/διαρροες/δυσκολια στησιματος.

(αν βρεθει και αλλος καλος γευσατος βαλτε τον στο συγκριτικο)

Gate 10 σε όλα
Ταy δεν τον έχω δοκιμάσει.
Σκύλος εύκολος δυνατό χτύπημα γεύση πολύ κάτω σε σχέση με gate. 

Αποσυνδεδεμένος sakis37

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
Ετσι και αλλιώς και με τους δύο θα καταλήξεις ;D
θα προσπαθησω να μην κανω τα λαθη του παρελθοντος :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Τα λάθη είναι για εμάς τους απλούς ατμιστες... Τελικά ο tai γεμίζει μια χαρά με ανοιχτά υγρά,μην σπάσουμε και κάνα νύχι.. έλεος...

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Ειχε δίκιο ο τρελονεριτης...βαζελίνη στην καμπάνα και όλα δουλεύουν άψογα...δύο βαζελινωσα με το ίδιο αποτέλεσμα...λύση του προβλήματος...και οι δυο από sxk..

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Βαζελάκια μαπα το καρπούζι o taifun. Παρτε gate να τελειωνεεεε.

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Πχιον είπες βαζελακι βρε...βγες έξω να παλέψουμε... Και τι να τον κάνω τον gate....έχω το πρωτότυπο ....

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2299
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Παρτε gate να τελειωνεεεε. Tapatalk
Εβγαλε & άλλονε ο γνωστός έμπορας από το Χαλάνδρι για πούλημα;;;; :laugh1::angel:

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Πχιον είπες βαζελακι βρε...βγες έξω να παλέψουμε... Και τι να τον κάνω τον gate....έχω το πρωτότυπο ....

Αφού με βαζελίνες ασχολείστε ρε....





Ο μαυρέμπορας στο Χαλανδρι την έκανε την τσαχπινιά του πάλι. Στο φατσαμπουκ όμως γιατί εδώ τον κοροιδεύουτε. :D

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Θέλω πολύ να πάρω το μέρος σου αλλά και συ δεν βοηθάς μωρ' αδερφάκι μου:
Είχες το νάνο με το ορθόδοξο bottom fill τανκάκι από ST και πήγες και τον πούλησες για να πάρεις 2 gate.
Και δεν είναι ότι το κάνεις, το λες κιόλας...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42507 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 351 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34608 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557162 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181701 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 136 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8853 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538419 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60509 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238834 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1596 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16748 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos