vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

271 επισκέπτες, 5 χρήστες
Tem, lagoudakis, dkostas, Xxristos, Jorge

Twitter

Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος panoskatz

  • ***
  • 550
  • ΟΛΟΙ ΜΕΛΗ!!!!!gvc.gr
Ελλάδα δεν ξέρω εάν τον φέρνει κάποιος.Απο ευρωπαϊκή αποθήκη κινεζικού eshop τον έφερα όπως και τον prime.Πληρωσα κάτι παραπάνω αλλά ήρθαν σε χρόνο ρεκόρ και χωρίς προβλήματα .sxk?  :nope:

Αποσυνδεδεμένος CaptainMorgan

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
Κλωναράκι FLVR από SXK, tl;dr :
Να τον πάρετε :))
Αναλυτικότερα :
22άρης, μικρούλης, κομψός, εύκολο στήσιμο, πολύ καλή γεύση
( κυρίως σε ανάλυση θα έλεγα, όχι σε ένταση να σε μπουχτίζει ).
Εξαιρετικότατη smooth τζούρα, βελούδινη και ήσυχη.
Λίιιιγο πιο αεράτος από concorde, λίιιιγο πιο σφιχτός από supersonic,
ελάχιστα πιο σφιχτός από dpro mini, για να έχετε μέτρο σύγκρισης.
Μικρό ντεκ, ταμάμ για μονόκλωνα 40άρια, 50άρια και τίποτα 2*28/36 fused
( άντε και 2*26 ) αν και χωράει και χοντρότερες κλαπτονιές τύπου [member=17746]paloukaros[/member] [member=20529]TheMadGreek[/member] και λοιπών υγροκαταστροφέων :tongue_smilie:
Η SXK έκανε πάλι την κλασική πατάτα της με άθλιο κυρίως το δεύτερο oring αλλά μικρό το κακό 8)
Χωρίς να έχω καμία πληροφόρηση, πιστεύω ότι σύντομα θα τον δούμε και Ελλάδα.
Ο γνήσιος υπάρχει ήδη βέβαια για όσους ενδιαφέρονται ;)


Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Scratch & Sniff σε κλώνο της Shenray.
Γατάκια...


Αποσυνδεδεμένος spastos

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
Καλο ατμιστος να ειναι :)
Περιμενω και εγω τον YFTK 22mm, με bell tank φυμε


Αποσυνδεδεμένος panoskatz

  • ***
  • 550
  • ΟΛΟΙ ΜΕΛΗ!!!!!gvc.gr
Κάτοχος του kf lite ulton εδώ και μια εβδομαδα.Σε σύγκριση με yftk έχει καλύτερα σπειρώματα ποιο βούτυρατα.Το μοναδικό ελάττωμα που έχει είναι ότι όταν τον αφήνεις ξάπλα για αρκετή ώρα οι 2 πρώτες τζούρα μαρτυρούν υπερτροφοδοσια χωρίς διαρροή.Γενικα είναι απροβληματιστος χωρίς θέμα μυρουδιων από orings και η γεύση που δίνει είναι κορυφαία.Εχοντας αγοράσει το τελευταίο διάστημα 5 κλώνους 2 skyfall,prime,2 kf lite από yftk,ulton νομίζω ότι είναι τα καλύτερα εργοστάσια με τρομερή ποιότητα στα μεταλα και στα orings.Μοναδικο ψεγάδι τα σπειρώματα σε κάποιους.

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2299
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Την Ulton την παραδέχτηκα σαν ποιοτική εταιρεία όταν έφτασε στην κατοχή μου ένας SQuape E motion, ο ορισμός της μηχανουργικής πολυπλοκότητας. Ολα δούλευαν άψογα. Και η συσκευασία σε πλαστικό σωλήνα-βίδα πανέμορφη & λειτουργική.

Αποσυνδεδεμένος kinhtomania

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν οι γυναίκες ήταν καλες, θα ειχε και ο Θεος μια!
καλησπερα παιδια και θελω την βοηθεια σας....
χρησιμοποιω κλωνακι kayfun lite+ τον παλιο εδω και χρονια αλλα πλεον μηδεν επιλογες

οποτε ας βαλω ενα δυσκολο κουιζακι. θελω εναν ατμοποιητη που...

1) τσιγαρισιο σφιχτο
2) οικονομικο κλωνο
3) να εχει χωρητικοτητα... οχι καθε 3 και λιγο να θελει γεμισμα επειδη παιρνει 2μλ
4) πολυ ευκολο στο στησιμο

την βοηθεια σας?

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2299
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
1) Spica Pro
2) Kayfun Prime

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Σφυρίχτε κλέφτικα άμα δείτε τον κλώνο του Integra σε μαγαζί στην Ελλάδα! :thumpup:

https://www.2fdeal.com/search/?Keyword=Integra+&CateId=

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Αν παίζει σφύρα μου κλέφτικα! Δεν υπάρχει ούτε ένας κλώνος vwm που να έχει παίξει υποφερτά. Αυτό το 5άρι κατσαβιδάκι που έχει η sxk πάντως, πολύ θα το ήθελα. :yes:

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
κλωνο-taifun gt IV  shenrey

καποιος φιλος τον εχει να μας πει 2 λογια

ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος apva

  • **
  • 383
  • Φύλο: Άντρας
Αν παίζει σφύρα μου κλέφτικα! Δεν υπάρχει ούτε ένας κλώνος vwm που να έχει παίξει υποφερτά. Αυτό το 5άρι κατσαβιδάκι που έχει η sxk πάντως, πολύ θα το ήθελα. :yes:
Υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος λόγος που οι κλώνοι των VWM δεν αποδίδουν καλά;
Με μεσάτους δεν ασχολούμαι, αλλά ο συγκεκριμένος που παίρνει βαμβάκι δε μου φαίνεται τόσο περίπλοκος σε σχεδιασμό/κατασκευή ώστε να μην μπορεί να κλωναριστεί 1 προς 1 και να αποδίδει ανάλογα.

Αποσυνδεδεμένος gangelo

  • **
  • 463
  • Φύλο: Άντρας
Ο λογος ειναι οτι οι ανοχες στα μερη των ατμοποιητων VWM (σπειρωματα, κουμπωματα, κλπ) ειναι τοσο λεπτεπιλεπτες που ειναι σχεδον αδυνατον να κλωνοποιηθουν με ακριβεια. Αποτελεσμα να μη δουλευουν σωστα οι κλωνοι.

Γι'αυτο κοστιζουν και τοσο ακριβα οι αυθεντικοι, λογω του machining.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Πάλι πειραματόζωο θα γίνω...

Αποσυνδεδεμένος apva

  • **
  • 383
  • Φύλο: Άντρας
Ο λογος ειναι οτι οι ανοχες στα μερη των ατμοποιητων VWM (σπειρωματα, κουμπωματα, κλπ) ειναι τοσο λεπτεπιλεπτες που ειναι σχεδον αδυνατον να κλωνοποιηθουν με ακριβεια. Αποτελεσμα να μη δουλευουν σωστα οι κλωνοι.

Γι'αυτο κοστιζουν και τοσο ακριβα οι αυθεντικοι, λογω του machining.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Η διαμόρφωση της τιμής και ο τρόπος διάθεσης των προϊόντων του συγκεκριμένου (και όχι μόνο) κατασκευαστή, είναι άλλο θέμα συζήτησης και προσωπικά είμαι κάθετα αντίθετος με τέτοιου είδους πρακτικές.
Αλλά αφού αυτό το marketing φέρνει αποδεδειγμένα αποτέλεσμα, καλά κάνουν και το συνεχίζουν.

Όσον αφορά τις ανοχές των διάφορων μερών, με τα εργαλεία μέτρησης και τα CNC που έχουν στη διάθεσή τους οι κινέζοι, είναι σε θέση να κλωνάρουν 1 προς 1 πολύ πιο σύνθετες κατασκευές από τον πιο περίπλοκο ατμόποιητή της αγοράς.
Η ποιότητα των υλικών είναι άλλο θέμα και μόνο εικασίες μπορούμε να κάνουμε.

Για να μην παρεξηγηθώ, είμαι γενικά υπέρ των γνήσιων προϊόντων, πάνω απ' όλα γιατί πρέπει να επιβραβευεται η προσπάθεια των εκάστοτε σχεδιαστών/δημιουργών.
Αλλά δεν πρόκειται ποτέ να "παρακαλέσω" τον οποιοδήποτε κατασκευαστή για να του δώσω τα χρήματά μου.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42516 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 356 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34612 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557174 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181709 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 139 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8856 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538435 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60513 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238846 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1602 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16756 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos