vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

279 επισκέπτες, 9 χρήστες
Jorge, Lazy Dog, Chris66, dkostas, white varadero, camber, lagoudakis, Milarepa, zalaros

Twitter

Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος firvain

  • ****
  • 1084
  • Φύλο: Άντρας
  • What can change the nature of a man?
ίσως ξαναμπήκε αλλά εγώ τώρα το είδα 
Phenomenon ZEST V2

Αποσυνδεδεμένος phoenix

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
@flavorslut όχι σίγουρα δεν την πάτησα έτσι, (μόνο στο πλαστικό :))) γιατί στούς άλλους δεν φαίνεται το παραμικρό ;)
ένιγουει..

Αποσυνδεδεμένος NeOSL

  • **
  • 186
καλησπέρα, περιμένω την άλλη βδομάδα sxk doggystyle (https://fs.tc/p/6353800)
ξέρετε πού μπορώ να βρω ανταλλακτικά τανκάκια (νομίζω ακρυλικό είναι το υλικό) και o-rings ή.. αν είναι συμβατά με κάποιο άλλο; η FT έχει μόνο τανκάκια.
ευχαριστώ.

Στάλθηκε από το αυτοκίνητο μου χρησιμοποιώντας τα δάκτυλα μου


Αποσυνδεδεμένος Alexis7

  • ***
  • 708
  • Φύλο: Άντρας
Πρέπει να έχει η zerobacco εδώ Ελλαδα φίλος.Για δες.

Αποσυνδεδεμένος PanCivi

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
  • I never told the truth so I can never tell a lie.
Επιβεβαιώνω το παραπάνω.Πήρα δυο ανταλλακτικά τανκάκια αυτή την εβδομάδα και έχει απόθεμα.Αλλά καλού κακού πάρε και ένα τηλέφωνο πριν πας.

Αποσυνδεδεμένος NeOSL

  • **
  • 186
ευχαριστώ και τους δύο σας. τανκάκια βρίσκω, o-rings ψάχνω.
θα κάνω μια βόλτα από την Δευτέρα να δω.
για τα o-rings καίγομαι, φοβάμαι ότι μέσα σε μπανάκι υπερήχων θα ξεχειλώσουν, και αν τα βγάζω-βάζω σε κάθε πλύση κάποια στιγμή θα κοπούν.

Στάλθηκε από το αυτοκίνητο μου χρησιμοποιώντας τα δάκτυλα μου

Αποσυνδεδεμένος Alexis7

  • ***
  • 708
  • Φύλο: Άντρας
Αν έχεις άλλους ατμοποιητης δοκίμασε μήπως κάνει κανένα από αυτούς(kayfun l+).Δεν είναι κάτι τόσο σημαντικο αυτά το oring.Το ένα απλά γυρίζει το δαχτυλίδι είναι σαν του kayfun (αυτό που έχει στη βάση λογικά)και το άλλο είναι ένα μικρό (ότι και να βάλεις θα ταιριάζει.

Αποσυνδεδεμένος NeOSL

  • **
  • 186
οκ, σε ευχαριστώ για την πρόταση. δεν τον έχω τον l+
θα ψάξω από βδομάδα να βγάλω μια άκρη. καλημέρα.

Στάλθηκε από το αυτοκίνητο μου χρησιμοποιώντας τα δάκτυλα μου


τι γίνεται ρε παιδιά με τον skyline? 
κόκαλα έχει?
έχω αρχίσει και ανησυχώ.

Τρεις περιπτώσεις υπάρχουν

1. Ισχύει αυτό που έλεγε ο κατασκευαστής , ότι έχει τόσο μικρές ανοχές που δεν τους συμφέρει να φτιάξουν κλώνο.

2. Δεν είναι τόσο γνωστός εκτός Ελλάδας , σε βαθμό που να τους συμφέρει να φτιάξουν κλώνο

3. όπου να ναι βγαίνει

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Ψηφίζω το 2

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Νομιζω οτι καποια πραγματα ΔΕΝ  πρεπει να υπαρχουν σε κλωνους

Αποσυνδεδεμένος apollwnas21

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
  • Βάλτε να πιούμε...
Αντίθετα... Εγώ πάλι πιστεύω ότι σε αυτές τις δύσκολες στιγμές και όταν βλέπεις τέτοιες τιμές  επιβάλλεται η υπαρξη κλωνων.

Στάλθηκε από το SM-G389F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος argo

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
Μεγάλη κουβέντα αυτό , περισσότερο στο ηθικό κομμάτι ,διότι στο εμπορικό δεν βλέπω προσπάθιες για
(R) registered
(TM) trade mark
ή οτιδήποτε άλλο για την προστασία των προϊόντων τους

και εγώ ψήφο στο 2 δίνω 

Νομιζω οτι καποια πραγματα ΔΕΝ  πρεπει να υπαρχουν σε κλωνους
Δεν το καταλαβαίνω αυτό , αν θες γίνε πιο αναλυτικός.
Ή είσαι κατά της κλοπής της πνευματικής ιδιοκτησίας ή είσαι υπέρ , ανεξαρτήτως αν αφορά Έλληνες , Γερμανούς , Αμερικάνους ή Φιλιππινέζους. 
Γιατί να είμαι υπέρ του να κλωνοποιηθεί ο kayfun  και κατά του να κλωνοποιηθεί ο Skyline? 
Γιατί να κατεβάζω ταινίες , τραγούδια , σπασμένα windows , να αγοράζω γενόσημα φάρμακα, να χρησιμοποιώ τα πάντα που βασίζονται πάνω σε ιδέες κάποιων άλλων κλπ , αλλά ο skyline να μην κλωνοποιηθεί.
Άν ο skyline έχει τόσο τεράστιο κόστος παραγωγής που αντίστοιχης ποιότητας κλώνος δεν μπορεί να παραχτεί με 5 ευρώ , τότε δεν θα έχει κανένα πρόβλημα.
Αν όμως μπορεί να παραχτεί με 5 ευρώ τότε σόρρυ αλλά δεν δίνω 170 , δεν πα να παράχτηκε από τον ξάδελφό μου. 
Ο Skyline δεν πατάει πάνω σε κλεμμένες ιδέες άλλων κατασκευαστών? Ξαναεφευρέθηκε κάτι εκ νέου? 
Άλλο να λέω θα αγοράζω ελληνικές ντομάτες και όχι εισαγόμενες και άλλο να είμαι υπέρ των trade mark. Trade mark κλπ σημαίνει χρησιμοποίησα όλη την γνώση που μου προσφέρει η σημερινή εποχή , αλλά το λιθαράκι το δικό μου , θα το πληρώνετε χρυσό γιατί έτσι γουστάρω ή γιατί δεν βγαίνω αλλιώς. Και γω δεν βγαίνω όμως ρε φίλε , σόρρυ. Και δεν με σέβεσαι όταν τον πουλάς 170 ευρώ , δεν πα να λες ότι θες για το κόστος σου , δεν με πείθεις. Με την τιμή που έθεσες ,απευθύνεσαι κυρίως σε αγοραστικό κοινό ματσωμένο , δεν προσφέρεις τίποτα στην συντριπτική πλειοψηφία των ατμιστών , οπότε δεν είμαστε στην ίδια όχθη.

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Το 2 αποκλείεται.
Μόνο εγώ έστειλα 3 requests στο fastteck και 2 στην coopervape :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42509 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 353 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34609 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557165 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181705 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 136 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8855 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538427 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60511 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238837 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1600 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16755 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos