vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος jmekman

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1080 στις: Φεβρουαρίου 15, 2017, 13:02 »
http://www.vapor-giant.com/portfolio-item/vapor-giant-v4/
Taifun GTIII like. Στα reviews φοβερός και τρομερός. In da cart :thumpup:
Τον original που μπορούμε να τον βρούμε?

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1081 στις: Φεβρουαρίου 15, 2017, 13:15 »
Μπορεί και να είμαι σε λάθος thread... πήρα τζαμάκι ορίτζιναλ unfollow v2 για τον κινέζο μου μαζί με orings ομως το τζαμάκι φρακάρει πολυ τη βάση με αποτέλεσμα να ανεβαίνουν και τα 2 μαζί , στο κινέζικο απλά πίεζες και ανέβαινε το τζαμάκι.
καμιά ιδέα;;;;
Ταιριάζει και το τζαμάκι από serpent mini. Είναι μερικά χιλιοστά ψηλότερο (μακρύτερο), αλλά το έχω μια βδομάδα πάνω και ειναι βράχος.
Ειναι εντελώς offtopic αλλά ειναι σημαντικό, γιαυτό απάντησα.

Τελικα δεν ειναι offtopic....
Μια φωτογραφία που φαινεται η διαφορα στο πάνω μερος του βιδώματος του tank. Δεν υπάρχει κανενα πρόβλημα αλλα αν κάποιος θελει να μην υπάρχει αυτο, λειαίνει το tank με ψιλό γυαλόχαρτο. Δεν κολλάει, ίσως να ειναι απειροελάχιστα πιο στενό, αλλά κάθεται όμορφα και χωρίς διαρροές.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 15, 2017, 13:29 από mimis »

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1082 στις: Φεβρουαρίου 15, 2017, 13:25 »
Τον original που μπορούμε να τον βρούμε?
https://www.prosteamer.de/warenkorb.php
107.40 παραδοτεος στην Ελλάδα

@mimis Ευχαριστούμε για την προσθήκη αλλά ο φίλος θέλει για unfollow v2 οχι για Hurricane v2 
Κατα τ αλλα σωστός 


Συγχώνευση πόστ.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 15, 2017, 20:42 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1083 στις: Φεβρουαρίου 15, 2017, 13:53 »
:eyesplash:
Ηταν τόσο μεγάλη η χαρά μου για την καπατσοσύνη μου που το βάζω όπου λάχει απ΄ότι φαίνεται.
Ζητώ συγνώμη γονυπετής.
;D

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1084 στις: Φεβρουαρίου 15, 2017, 13:57 »
https://www.prosteamer.de/warenkorb.php
107.40 παραδοτεος στην Ελλάδα
δώσε μας και το user name και τον κωδικό σου γιατί αλλιώς δεν μπορούμε να δούμε το καλάθι σου :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1085 στις: Φεβρουαρίου 15, 2017, 14:04 »
Ολα στο πιατο πχια τα θετε

https://www.prosteamer.de/Vapor-Giant-V4-Mini_1


Αποσυνδεδεμένος phoenix

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1086 στις: Φεβρουαρίου 15, 2017, 14:50 »
Έλα ξεκολλάτε όλο μ@λακίες ποστάρετε... ::)
Αφήστε μας να πάρουμε και κανα κουτί γάλα για το μωρό...

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1087 στις: Φεβρουαρίου 15, 2017, 14:55 »
Κανε μια εγγραφή εδω

http://parents.org.gr/forum/

Σε λάθος φόρουμ έχεις γραφτει

:)) :))

Αποσυνδεδεμένος phoenix

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1088 στις: Φεβρουαρίου 15, 2017, 15:54 »
Μου κάνουν και οι Μανούλες του Φεισμπουκ...
Μια ατμίστρια μάλιστα, μου πρότεινε να συνεχίσω να αγοράζω RTA και για το μωρό να του φτιάξω ένα DIY Malted Milk... "πιπίλα" θα το κάνει λέει!! :baby:




ΕΕΕΕεεχχμμμ ναι τι λέγατε;

Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1089 στις: Φεβρουαρίου 15, 2017, 17:02 »
μου ήρθε ο armed απο fasttech. Δεν τον έστησα ακόμα γιατί μουλιάζει σε υγρό για καθάρισμα. Πάντως είναι χωρίς λογότυπο όπως περίμενα και είναι άσχημος. Δεν πειράζει , έχω παραγγείλει τον αντίστοιχο απο alibaba , αυτός θα φύγει αέρα στις αγγελίες.


edit : δοκίμασα τον armed. Πολύ πολύ πολύ γεύση , μου θυμίζει cloud με πιο πολύ αέρα σε αίσθηση. Δεν μπορώ να πω ότι η τόση γεύση μαρέσει αναγκαστικά, με μπουχτίζει κάπως. Αλλά σίγουρα έχει πολύ ενδιαφέρον σαν ατμοποιητής. Έστισα με kanthal 27ga , 6 σπείρες σε 2.5 τρυπάνι και έβαλα την αντίσταση πολύ χαμηλά. Θα ήθελα ενα 15-20% παραπάνω αέρα ,θα δοκιμάσω με τους άλλους πόλους ή ίσως αν βγάλω το spitback να το καταφέρω. Αξίζει η αγορά του κλώνου. Λίγο με χαλάει το γέμισμα.

Μου ήρθε και ο huricane v2 sxk από 3fvape, τρομερή κατασκευή , πολύ βαρύς και πολύ όμορφος. Σε απόδοση μαρέσει πιο πολύ από τον v1.3 που έχω. Λιγότερο υγρή γεύση που μου την έσπαγε με τον v1.3 , γενικά ως κλώνος αξίζει. Αέρας με το μεσαίο ντεκ , είναι σαν τον Taigun GT3 σε φουλ ανοιχτό. Σε αίσθηση μου θυμίζει τον Squape xdream. Μετά απο 15-20 μλ έχασε πολύ σε απόδοση.

Και ο doggy sjmy μου ήρθε, είχα διαβάσει ότι κάνει για ημιπνευμονικές αλλά δεν κάνει , ζεσταίνει πολύ και το μέταλλο κάτω από το driptip , από γεύση μέτριος , για μένα τρώει Χ. Είναι καθαρά για τσιγαρίσιους ατμιστές.

Επίσης Narda SS316 απο 3fvape . πρώτο στήσιμο , πολύ μέτριο αποτέλεσμα και καίει πολύ. Ο Hadaly κλάσεις ανώτερος.

Nextasis SJMY , αρκετά εύκολος για στήσιμο από πρωτάρη , παιδεύτηκα μεν λίγο αλλά πιστεύω το δεύτερο στήσιμο θα το κάνω τσακ μπαμ. Γεύση πάρα πολύ καλή , ποιότητα ατμού βελούδο. Γενικά κατάλαβα γιατί μερικοί ορκίζονται στο mesh , το μόνο ότι θα ήθελα λίγο παραπάνω ντουμάνι.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 17, 2017, 16:17 από flavorslut »


Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1091 στις: Φεβρουαρίου 18, 2017, 09:09 »
αν και μια χαρά θα είναι ο 304 ας περιμένουμε μερικές μέρες μέρες μήπως μπει και ο 316
οποιος πάρει αν θέλει παίρνει και αυτά τα πλαστικά ενδιάμεσα κομμάτια για να μπορεί να βλέπει το υγρό
https://www.fasttech.com/p/3808000
στον original ταιριάζουν άψογα


edit
δάσκαλε που δίδασκες  :eyesplash:
ούτε 5 ώρες δεν μπόρεσα να κρατηθώ
μπήκε παραγγελια  :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 18, 2017, 13:24 από kotsos75 »

Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1092 στις: Φεβρουαρίου 18, 2017, 15:54 »
να ρωτήσω κάτι , o zest είναι πιο αεράτος από τον απλό ε? πόσο πιο αεράτος ? κάνει για περιορισμένες πνευμονικές?

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1093 στις: Φεβρουαρίου 18, 2017, 15:55 »
Ο zest είναι πιο σφιχτός από τον lite.

Από κινητό.


Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1094 στις: Φεβρουαρίου 18, 2017, 15:57 »
όχι είναι πιο σφιχτός ο zest
ο lite είναι κάπου στην μέση και ο momentous ο πιο αεράτος αλλα και πάλι για πνευμονικές δεν νομίζω πως κανει
για περιορισμένες ίσος

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42513 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 355 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34611 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557174 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181707 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 138 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8856 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538433 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60511 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238842 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1601 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16755 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos