vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

238 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, Mantis039, white varadero, tony1976, Doubt, camber, Jorge

Twitter

Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος Chronisb

  • *****
  • 1772
  • Φύλο: Άντρας
Όπως ισχύει και για το φαινόμενο ;) 2 τζαμάκια όσο ένας κλώνος!

Αποσυνδεδεμένος Μάνος@frixos

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Οχι δεν το βιαζομαι μαλλον θα παω για κλωνο .... ποσο να εχει το τανκακι στον Gus βρε παιδια ... ξερετε ?  ... ο κλώνος τωρα στο GearBest εχει 12,09€ 

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
18 εχουν τα 2 για τον φαινομενο (τα δινει 2 μαζι)

Αποσυνδεδεμένος lageor7

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Περιμένω 3 κλώνους απο FT (Phenomenon, KFL+,Cloudone) και γνωρίζω πως τα τζαμάκια τους είναι αυτό το πλαστικό το οποίο όλοι λένε πως ραγίζει με κάποια υγρά. Δεδομένου πως βρίσκω τουλάχιστον 1 απο τους 3 που να με ικανοποιεί, και επειδή φοβάμαι τα πλαστικά υπάρχει περίπτωση να βρώ frosty glass ή έστω γυαλί για τους συγκεκριμένους?

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Μονο για τον καυφουν απ οσο ξερω.Διαφορετικα παιρνεις καβατζα.

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Για τον KFL+ ναι. Για τους άλλους όχι.

Αποσυνδεδεμένος Μάνος@frixos

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Εδω εχουμε και CloudOne    https://www.fasttech.com/p/5028000
Για unfollow momentus δεν μπορω να βρω ....   :'(

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Δεν είναι γυαλί αυτό του Cloud.

Αποσυνδεδεμένος Μάνος@frixos

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Τωρα προσεξα οτι ο φιλος ζηταει γυαλι μετα την παρατηρηση σου φιλε συνατμιστη, πολυ σωστα αυτο ειναι απλα ανταλλακτικο πλαστικο τανκακι, νομιζα οτι ελεγε ανταλλακτικα τανκακια γενικα, κακως το διαβασα πολυ βιαστικα ! ... δικο μου λάθος !    :idiot1:

Α και μεγιά την καινουργια ωραια φωτο !!!

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 24, 2017, 13:32 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος lageor7

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Πολύ κρίμα πάντως τόσο φημισμένοι ατμοποιητές να μην παίρνουν γυαλί....
Τώρα όσο αφορά τα ακρυλικά πόσο επικύνδυνο είναι στα αλήθεια? Και απο θέμα ραγίσματος και απο θέμα υγείας?
Δεν γνωρίζω καν τι υγρά δεν πρέπει να χρησιμοποιώ. :-\
Προσπαθώ να κάνω τη μετάβαση στο επισκευάσιμο κομμάτι και επειδή είμαι της "τσιγαρίσιας" είπα να δοκιμάσω αυτούς τους κλώνους (παρόλο που δεν μου φαίνονται εύκολοι στο refill κομμάτι που επίσης με ενδιαφέρει) ακριβώς επειδή έχουν τις καλύτερες αναφορές στο θέμα αυτό. Ξεκίνησα με kanger toptank, έμαθα να στήνω αλλά μου είναι πολύ αεράτος.

Το ιδανικό για εμένα θα ήταν ένας επισκευάσιμος άτμο με 1) σφιχτή τζούρα, 2)top-fill 3)Γυαλί+ατσάλι 4)όχι κάτω απο 3ml χωρητικότητα και 5) όχι "κλαψιάρης"

Δεν ξέρω αν έκανα καλά με την επιλογή των συγκεκριμένων....αλλά πάλι δεν γνωρίζω αν υπάρχει τέτοιος άτμο που να καλύπτει τα παραπάνω.

Ζητάω πολλά? :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Μάνος@frixos

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Σχεδόν όλα .. χαχαχα ... αλλα συμφωνω μαζι σου, αν και δεν μπορουμε παντα να τα εχουμε ολα ....   :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Νικόλας Λογγινιδης

  • **
  • 396
  • Φύλο: Άντρας
  • Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθεις
Υπάρχει αλλά όχι σε κλώνο. Τουλάχιστον όχι ακόμα. Skyline περιγράφεις φίλος

Αποσυνδεδεμένος lageor7

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Αυτό θα κάνει για kfl+ ?

Συγκεκριμένα τον έχω πάρει σε parts...αυτά:

https://www.fasttech.com/p/2206000
https://www.fasttech.com/p/2091402

Αποσυνδεδεμένος Chronisb

  • *****
  • 1772
  • Φύλο: Άντρας
Πολύ κρίμα πάντως τόσο φημισμένοι ατμοποιητές να μην παίρνουν γυαλί....
Τώρα όσο αφορά τα ακρυλικά πόσο επικύνδυνο είναι στα αλήθεια? Και απο θέμα ραγίσματος και απο θέμα υγείας?
Δεν γνωρίζω καν τι υγρά δεν πρέπει να χρησιμοποιώ. :-\
Προσπαθώ να κάνω τη μετάβαση στο επισκευάσιμο κομμάτι και επειδή είμαι της "τσιγαρίσιας" είπα να δοκιμάσω αυτούς τους κλώνους (παρόλο που δεν μου φαίνονται εύκολοι στο refill κομμάτι που επίσης με ενδιαφέρει) ακριβώς επειδή έχουν τις καλύτερες αναφορές στο θέμα αυτό. Ξεκίνησα με kanger toptank, έμαθα να στήνω αλλά μου είναι πολύ αεράτος.

Το ιδανικό για εμένα θα ήταν ένας επισκευάσιμος άτμο με 1) σφιχτή τζούρα, 2)top-fill 3)Γυαλί+ατσάλι 4)όχι κάτω απο 3ml χωρητικότητα και 5) όχι "κλαψιάρης"

Δεν ξέρω αν έκανα καλά με την επιλογή των συγκεκριμένων....αλλά πάλι δεν γνωρίζω αν υπάρχει τέτοιος άτμο που να καλύπτει τα παραπάνω.

Ζητάω πολλά? :tongue_smilie:
Μάλλον αυτός που θα σε ικανοποιήσει σε όλα προς το παρόν είναι μόνο αυτός!! Όπως όμως στον δείχνω εδώ! Μαζί με το ss tank που τον κάνει 4ml! Τον περιμένω κι εγώ! Μάλιστα έχει και -8% τώρα!!

Αποσυνδεδεμένος Μάνος@frixos

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
[justify]Για βαλε κανενα λινκακι φιλε lageor7 ... απο που και ποσο ? απο Ελλαδα αλλα και απ΄ έξω για φτηνοτερα ![/justify]

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 200 42435 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 340 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34602 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557119 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181683 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 132 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8848 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538381 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60497 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238818 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1593 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16745 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos