vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

63 επισκέπτες, 5 χρήστες
pngtszs1976, Mimhsdr, manoslykos, Sergios, Ribot

Twitter

Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
12/1 έκανα την παραγγελία, 30/1 τα ειχα στα χέρια μου. Ταχύτατοι.

Μου δίνεις κουράγιο τώρα. 17/01 παρήγγειλα και εγώ από εκεί. Σε καμία βδομάδα ελπίζω να παραλάβω και εγώ.
Καλοατμιστα και τα 2

Sent from my OnePlusOne

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Μου έταξε ότι θα έστελνε αριθμό αποστολής βγήκε όμως ψεύτρα κι άλλο τόσο φταίχτρα.
Παρεμπιπτόντως να πώ ότι ο Τυφώνας V2 ΖΩΓΡΑΦΊΖΕΙ. Και ειναι και πανέμορφος... για δεκαπέντε ομόλογα σκάρσα.. MUST.

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1037 στις: Φεβρουαρίου 02, 2017, 18:42 »
Update για τον armed. 
Μετα από 1 (ένα) τανκ σε 2mm ss 0.30 0,8Ωμ, πολυ γευση, χτύπημα και ντουμάνια στο Θεό, με ότι άλλο τον έστησα ειναι σαν να βούλωσε, να τραβήχτηκε κάποια κουρτίνα και έμεινε μόνο το ντουμάνι.
Αν χρειάζεται coil στα 2mm για να δείξει φως, τότε ο κλώνος μου ειναι για τα μπάζα.

Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1038 στις: Φεβρουαρίου 06, 2017, 14:32 »
για πείτε ρε παιδιά , έχει παραλάβει κανείς τον armed από fasttech? έχει το σχέδιο επάνω?

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1039 στις: Φεβρουαρίου 06, 2017, 15:45 »
Δοκιμες στον κλώνο από copervape με SS & kanthal, με σύρματα 0,28/0,30/0,32/0,35 σε coil 2.5mm και 3mm, σε 0,7Ωμ και 1Ωμ, στημένος χαμηλά ίσα με τα λούκια, στη μέση, ψηλά...
Αναφορικά με την ποιότητα ειναι από τους καλύτερους που ήρθε στα χερια μου, όσο για την γευση, χειρότερο ατμοποιητή δεν έχω πιάσει. Μιλάμε για την απόλυτη αποτυχία.
Για να δώσω μια εικόνα, δίνει το 25% από τον Τηλεμαχο v2.  Στις περισσότερες δοκιμές με ποικιλία υγρών τα κατάφερε και έδωσε πανομοιότυπες γευσεις!!! Σκέτη βάση σε οποιοδήποτε άλλο ατμοποιητή, ειναι πολλά επίπεδα πάνω.
Περιμένω να τον πάρει και κανένας άλλος να πει τη γνώμμη του, γιατί μου φαίνεται απίστευτο αυτο που ζω με τον αναίσθητο.

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1040 στις: Φεβρουαρίου 06, 2017, 15:50 »
Ποιο pin για τον αέρα χρησιμοποιείς? Μήπως παίζοντας με τα πιν αλλάξει τίποτα προς το καλύτερο ή η αναισθησία είναι σε φάσης ολικής νάρκωσης για εγχείριση ανοιχτής καρδιάς?

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1041 στις: Φεβρουαρίου 06, 2017, 16:03 »
Δοκίμασα με 1,5 και 2,5, tο 3 ειναι μπουρι για πολλά watt. Αν το εργαλείο παει καλά στα ψηλα δεν ξέρω, ας μας πει κάποιος άλλος, εγω βαρέθηκα να στήνω και να ξεστήνω τη σαχλαμάρα.

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1042 στις: Φεβρουαρίου 06, 2017, 16:12 »
Υπομονή καμμια βδομαδα.. Θα βάλω το Νο.3 για αρχή και βλέπουμε. Το 1.5 για μένα είναι ούτως ή αλλως καμμένο χαρτί.

Αποσυνδεδεμένος rigo

  • *
  • 98
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1043 στις: Φεβρουαρίου 06, 2017, 22:48 »
Ψαχνω καποιους κλωνους μεταξυ των οποιων,o Goon!Εχω διαβασει πολυ καλα λογια για την υλοποιηση της Tobecco,αλλα δεν βρισκω κατι σε Κινεζομαγαζα.Οι τιμες του οσο εχω ψαξει παιζουν γυρω στα 25-30 ευρω.Αν ειναι να δωσω τοσα,οσο και αν φαινεται ποιοτικοτατος ο κλωνος,προτιμω να δωσω αλλα 30-40 και να παρω τον original.Τελος παντων απο τα γνωστα μας,καταστηματα ποια υλοποιηση προτεινετε;;;

Οι αλλοι ειναι Doggy 2k16 απο SJMY που μου προτειναν τα παιδια χθες!
Και ο Hadaly SXK!

YΓ:Για να μην πριζω και σε αλλα θεματα με τι συρματα,να τους συνοδευσω κατα την αγορα΄;;;

Αποσυνδεδεμένος filip

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1044 στις: Φεβρουαρίου 06, 2017, 23:32 »
Doggy 2k16 ή Goon. ο ενας ειναι RTA και ο αλλος RDA  :o
για Doggy 2k16 ενα κανθαλ 28awg εισαι ΟΚ

Αποσυνδεδεμένος rigo

  • *
  • 98
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1045 στις: Φεβρουαρίου 07, 2017, 00:02 »
Ευχαριστω για την απαντηση,δεν κανω συγκριση,αλλωστε ειναι εντελως διαφορετικοι ατμο!Θελω να τους αποκτησω!Ρωταω απλα ποια υλοποιηση ειναι καλυτερη!

Αποσυνδεδεμένος filip

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1046 στις: Φεβρουαρίου 07, 2017, 00:11 »
για τον Goon δεν ξερω. για τον Doggy η υλοποιηση της SJMY (αριστη κατα τη γνωμη μου) ειναι αυτο που λεμε 1:1

Αποσυνδεδεμένος parabol

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1047 στις: Φεβρουαρίου 07, 2017, 19:53 »
επιβεβαιωνω για doggy απο sjmy δουλευει απροβληματιστα ουτε διαρροες ουτε τιποτα.
ο sxk hadaly ειναι εξαιρετικος φοβερη γευση και προσεγμενη κατασκευη.
θεμα συγκρισης με τον goon δεν τιθεται
ο πρωτος ειναι καθαρα για flavour chasing με μονη αντισταση και περιορισμενο αερα o goon δουλευει καλυτερα με εξωτικα συρματα και πολλα watt

για συρματα στην περιπτωση του doggy με ενα 28αρι εισαι καλυμενος
για τον hadaly 24-28 αναλογα τι στησιμο προτειμας (προσωπικα τον παιζω με twisted kanthal 30awg στα 0,7-0,8Ω)


Αποσυνδεδεμένος rigo

  • *
  • 98
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1048 στις: Φεβρουαρίου 07, 2017, 21:09 »
Eυχαριστω παρα πολυ για τις απαντησεις σας και τους δυο!!!  :thumpup: :thumpup: :thumpup:
Ξεκαθαρισα και ξεκαθαριζω,δεν τους συγκρινω μεταξυ τους,θα τους αποκτησω και τους τρεις!!
Η βασικη ερωτηση ειναι ποια υλοποιηση κλωνου Goon ειναι η κατα το δυνατον καλυτερη;;

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1049 στις: Φεβρουαρίου 08, 2017, 08:25 »
Αναθεώρηση για τον armed:
Επειδή τον ξευτέλισα προηγουμένως και δεν μπορούσα να πιστεψω ότι είναι τόσο άχρηστος (και δεν ήθελα να σκέφτομαι το 20άρικο ως πεταμένο) αποφάσισα να κάνω ότι καλύτερο μπορούσα.
 
Τελικά δουλευει μια χαρά. Δεν μπορώ να πω με σιγουριά γιατί ειχε αυτή την "άνοστη" συμπεριφορά αλλά αρχίζει και αποδίδει.
Αυτό που έκανα ήταν ένα δεύτερο λεπτομερέστερο καθάρισμα. Το πρώτο καθάρισμα έγινε με μπάνιο σε υπερήχους για 1 ώρα, καλό πλύσιμο με απορρυπαντικό πιάτων, πλύσιμο με ξύδι και πάλι απορρυπαντικό και υπερήχους. Παραδόξως ενώ στο πρωτο τανκ ήταν καλός, μετα σαν να μπούκωσε και δεν έβγαζε γευση με τίποτα.
Του έκανα το δευτερο ίδιο πλύσιμο και καθάρισμα αλλά επιπλέον πέρασμα με οδοντόβουρτσα παντού και αναστήθηκε. Δεν ξέρω που θα φτάσει σε απόδοση, πάντως στα 10ml που έκανα μετα το δεύτερο καθάρισμα πάει τρένο. Μένει να δοκιμάσω διάφορα coil και σύρματα για να ξέρω με τι θα τον δουλεύω και τα ρέστα.
Ουσιαστικά να τον φέρω στα μέτρα μου δλδ. Από απόδοση ξεκάθαρα πολύ πάνω από Τηλεμαχo. Οι δοκιμες όλες με το με φυσίγγιο του αέρα στα 2,5mm.
Αξίζει το εργαλείο αλλα χρειάζεται ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ καθάρισμα και ας μην μυρίζει η δείχνει καθαρός. Μην βασιστείτε μόνο στο ultrasonic, θέλει και μερικα χέρια λούσιμο.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 237 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 194 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20998 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281870 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208023 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66323 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174922 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313152 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14577 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124990 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93712 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4245 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix