vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

518 επισκέπτες, 3 χρήστες
vasim, Lazy Dog, camber

Twitter

Magma rda (κλώνοι)

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #45 στις: Οκτωβρίου 22, 2014, 14:49 »
Δεν βλέπω την ώρα να γυρίσω σπίτι σήμερα το απόγευμα και να του κάνω το πρώτο στήσιμο με δύο μικροκόλια. Μια χαρά θα παίξει με το κλωνο-Hana dna 20 μποξάκι, αλλά και με το vamo v6.
Εννοείται θα τον πάρω γήπεδο μαζί μου να απολαμβάνω το άτμισμα και το θέαμα του γαύρου:)
Είμαι περίεργος να δω διαφορές με τον the dripper pro...

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #46 στις: Οκτωβρίου 22, 2014, 15:03 »

Στο Χανα μη τον βαλεις εαν δεν εχει ρυθμιζομενο πολο (με βιδα) το κουτι σου, γιατι θα στο κατεβασει και δε θα παιζουν ολοι οι ατμο με μικρο πολο κατοπιν ..

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #47 στις: Οκτωβρίου 22, 2014, 15:06 »
Ωχ καλά που μου το είπες. Δεν έχω ρυθμιζόμενο πόλο στο hana, θα του βάλω ένα 510 to 510 adapter επάνω να βιδώσω εκεί τον magma..

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: Magma rda (κλώνος)
« Απάντηση #48 στις: Οκτωβρίου 22, 2014, 17:21 »
Τον ίδιο κλώνο έχω κι εγώ από fasttech εδώ και κάποιους μήνες.
Δουλεύει άψογα και δεν έχει βγάλει κανένα σημάδι σκουριάς.
Το μόνο πράγμα που χρειάστηκε να κάνω ήταν να βάλω ένα oring στο δαχτυλίδι ρύθμισης του αέρα γιατί καμιά φορά έβγαζε λίγο υγρό από εκεί.
Που ακριβως το εχεις βαλει το oring ?
εχεις καμια φωτο να δουμε ;

Αποσυνδεδεμένος Doukakos1

  • **
  • 275
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #49 στις: Οκτωβρίου 22, 2014, 17:33 »
Το ορινγκακι μπαινει μετα τα σπειρωματα ακριβως εκει που παταει η κορυφη του δαχτυλιδιου (κανει ενα σκαλοπατακι και καθεται ομορφα το ορινγκ)...οσο για τον πολο εγω τον εφαγα πολυ ευκολα με γυαλοχαρτο ( ξεβυδωσα τελειως τον θετικο,ετριψα τα σπειρωματα ως εκει που ηθελα και μετα βιδωσα τον θετικα και ετριψα και αυτον ενα τακ....προσοχη μονο μην τον παραφατε και αχρηστευθει)

Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #50 στις: Οκτωβρίου 22, 2014, 17:37 »
Ελπίζω να φαίνεται στην φώτο.
Έχει κι ένα κοψιματάκι εκεί ο ατμοποιητής για να κάθεται μια χαρά το o-ring.

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #51 στις: Οκτωβρίου 22, 2014, 17:52 »
Στο δικο μου το κλωναρι το δαχτυλιδι του αερα το καλυπτει αυτο το σκαλοπατακι
Εβαλα εκει το ο ρινγκ αλλα φρακαρει το δακτυλιδι και δε γυρναει , τωρα το εθεσα οπως φαινεται στην απο πανω φωτο
χανω κανα δυο βολτες απο το σπειρωμα αλλα ευελπιστω να κερδισω στεγανοτητα

Παντως νομιζω το ειχα δει σε ενα βιντεο ριβιου σα πατεντα με ορινγκ απο κεϊφαουν
αλλα αν θυμαμαι καλα ηταν ατυχης συμφωνα με τον πρωταγωνιστ του βιντεο... που τωρα δε θυμαμαι ποιος ηταν
Μαλλον ενας Κινεζοαμερικανος ..
Ειδωμεν  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος pelegrin07

  • **
  • 213
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #52 στις: Οκτωβρίου 22, 2014, 18:15 »
Δεν βλέπω την ώρα να γυρίσω σπίτι σήμερα το απόγευμα και να του κάνω το πρώτο στήσιμο με δύο μικροκόλια. Μια χαρά θα παίξει με το κλωνο-Hana dna 20 μποξάκι, αλλά και με το vamo v6.
Εννοείται θα τον πάρω γήπεδο μαζί μου να απολαμβάνω το άτμισμα και το θέαμα του γαύρου:)
Είμαι περίεργος να δω διαφορές με τον the dripper pro...


Ανώτερος ο magma απ΄όλες τις πλευρές.Τους έχω και τους δύο.Θα το διαπιστώσεις και εσύ ο ίδιος ;)

Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #53 στις: Οκτωβρίου 22, 2014, 18:16 »
Στο δικο μου το κλωναρι το δαχτυλιδι του αερα το καλυπτει αυτο το σκαλοπατακι
Εβαλα εκει το ο ρινγκ αλλα φρακαρει το δακτυλιδι και δε γυρναει , τωρα το εθεσα οπως φαινεται στην απο πανω φωτο
χανω κανα δυο βολτες απο το σπειρωμα αλλα ευελπιστω να κερδισω στεγανοτητα

Και στον δικό μου κλώνο καλύπτεται το σκαλοπατάκι αυτό από το δαχτυλίδι του αέρα.
Όταν έχω το δαχτυλίδι πάνω δεν φαίνεται. Απλά κάνει το δαχτυλίδι να γυρίζει πιο "σφιχτά" και προσφέρει και στεγανότητα. Έτσι κι αλλιώς η ρύθμιση του αέρα δεν γινότανε να χαλάσει με κλειστό τον ατμοποιητή γιατί το πάνω μέρος όταν βιδωθεί κρατάει σταθερό το δαχτυλίδι.
Όταν όμως ξεβίδωνα και ξαναβίδωνα την καμπάνα η ρύθμιση χαλούσε ελαφρώς. Όχι ότι είναι τπτ το φοβερό αφού με μία κίνηση την ξαναφέρνεις εκεί που θες. Τώρα χαλάει αρκετά δυσκολότερα.

Αν δεις ότι στον δικό σου κλώνο δεν βολεύει ή δεν σου κάθεται καλά, βγάλτο. Έτσι κι αλλιώς οι διαρροές ακόμα και χωρίς το δαχτυλίδι δεν νομίζω να είναι πολλές.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #54 στις: Οκτωβρίου 22, 2014, 20:09 »
Μόλις του έκανα το πρώτο στήσιμο με μονή αντίσταση 1.5Ω γιατί δεν προλάβαινα για παραπάνω.
Στα 11-13W πυροβολάει ασύστολα, έχει πηχτό ντουμάνι που με ικανοποιεί!  Αν βγάζει τέτοιο σύννεφο με μονό μικροκόλι, φαντάζομαι τι θα γίνει με διπλό  :thumpup:
Σε γεύση είναι αρκετά καλός, ένα σκαλί όμως σίγουρα πιο κάτω από τον dripper by leo, αναμενόμενο άλλωστε.
Και μία ερώτηση, στάζουμε υγρό όπως ναναι ή θέλει να είναι υπό γωνία?

Αποσυνδεδεμένος kwnstantinos10

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο τρόμος είναι εργαλείο κοινωνικής υγιεινής.~Λενιν
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #55 στις: Οκτωβρίου 22, 2014, 20:13 »
εγω "οπως να ναι" του σταζω υγρο και θεμα δεν ειχα!

Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #56 στις: Οκτωβρίου 22, 2014, 20:21 »
Έχε μόνο το νου σου γιατί αν πέσει καμιά σταγόνα ακριβώς πάνω στο σύρμα από το mc, μπορεί να στάξει ακριβώς από κάτω στην τρύπα που μπαίνει ο αέρας και μετά να σου βγει από την πλαϊνή τρυπα εισαγωγής αέρα.
Σε περίπτωση που συμβεί αυτό, σκουπίζεις την σταγόνα που έχει βγει με ένα χαρτάκι και είσαι ΟΚ!

Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #57 στις: Οκτωβρίου 22, 2014, 21:22 »
Αν και δεν ειμαι φαν των κλωνων τσιμπησα τον συγκεκριμενο και εγω απο e-smokers γιατι εχω ακουσει καλα λογια για τον συγκεκριμενο ατμο.Τον επλυνα στην αρχη με λιγο σαπουνονερο γιατι ηθελα να τον στησω αμεσως.Εφτιαξα αντισταση 1ωμ..καλο ντουμανι και χτυπημα αλλα τρομερη σιδεριλα!
Τον ελυσα αμεσως και τον εβαλα σε ενα ποτηρι με σαπουνονερο και μπολικο ξυδι για καμια ωρα..τον εβγαλα τον ξεπλυνα τον εστησα και παλι η σιδεριλα εκει!
Τωρα τον εβαλα απο εχθες το βραδυ παλι σε σαπουνονερο με μπολικο ξυδι και τον εβγαλα πριν λιγο..(δλδ καμια 20αρια ωρες)..τον εστησα και η σιδεριλα δεν λεει να φυγει.Ειναι τοσο εντονη που νομιζω οτι τον δαγκωνω και μου ερχεται η γευση στο στομα  ;D Και μονο που τον μυριζω εσωτερικα πριν τον στησω μυριζει εντονα σιδεριλα  :(
Εχω διαβασει και για βρασιμο σε γαλα (!!!) θα το δοκιμασω και θα δω τι παιζει..κριμα παντως γιατι μπορει να ειναι κλωνος αλλα δουλευει μια χαρα...αλλα δεν αντεχεται αυτη η σιδεριλα.

Αποσυνδεδεμένος SpyrosG

  • **
  • 400
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #58 στις: Οκτωβρίου 22, 2014, 21:24 »
Γιατί δεν πας να τον αλλάξεις και παλεύεις;

Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #59 στις: Οκτωβρίου 22, 2014, 21:28 »
γιατι ειμαι αθηνα και το καταστημα ειναι θεσσαλονικη...αν δω οτι δεν φευγει αυτη η σιδεριλα το πολυ πολυ να τον χαρισω για τιποτα ανταλακτικα αν τον θελει κανεις.Το κοστος ειναι μικρο,περισσοτερη ειναι απογοητευση.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172077 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276474 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15403 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14036 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9398 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43092 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 425 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35548 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558977 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182573 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 204 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10531 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364