vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

56 επισκέπτες, 6 χρήστες
ramon, xloupas, Giannis.B, swtos, paiktaras, nightdream

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1920 στις: Οκτωβρίου 16, 2012, 13:53 »
Μην κάνεις το λάθος να ρίξεις τη νικοτίνη, ούτε τόσο νωρίς, ούτε τόσο απότομα. Ήδη θεωρώ το 11 κακό νούμερο ξεκινήματος. Μείνε αρκετούς μήνες εκεί, αύξησέ το κιόλας αν χρειαστεί και μη βιάζεσαι. Γλίτωσες από περίπου 2499 άλλες βλαβερές ουσίες, η νικοτίνη πρέπει να είναι η τελευταία σου έννοια. Ενδεικτικά να σου πω ότι άτμισα 24, 20 και 18 για περίπου 7 μήνες και τους τελευταίους 2 έχω πέσει σε 15 και 12.

Αποσυνδεδεμένος eGo-W

  • **
  • 122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • (πάντα ήθελα να της μοιάζω - έστω στο τσιγάρο! :))
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1921 στις: Οκτωβρίου 16, 2012, 22:16 »
Πάντως μπορεί κανείς να πέσει και πιο γρήγορα - εγώ στους 6 μήνες και μπορώ να πω πως -σχεδόν- είμαι στο 0. Έχω την αίσθηση ότι σε αυτό συντέλεσαν κατά πολύ οι ατμο Ce4 και τα όμοια, γιατί έχω πολύ έντονο το αίσθημα του κτυπήματος με αυτούς, σε βαθμό που ενοχλείται ο λαιμός μου και έτσι ρίχνω την νικοτίνη αναγκαστικά. Δοκίμασα σε ένα καρτομάιζερ προχθές το σχεδόν μηδέν μου (δηλαδή: γεμίζω τον άτμο με μηδενική βάση και ρίχνω λίγες σταγόνες από ένα υγρό με 18ρα νικοτίνη, δεν μπορώ να υπολογίσω τι βγαίνει τελικά -σε κάποια γεμίσματα δεν ρίχνω καθόλου από αυτό) και δεν αισθάνθηκα τίποτα και αναγκάστηκα να βάλω αρκετό από το υγρό με τη νικοτίνη. Άρα κάπως συνδέονται, πείτε μου και εσείς αν έχετε την ίδια αίσθηση.

Αποσυνδεδεμένος dimitra78

  • ***
  • 793
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1922 στις: Οκτωβρίου 16, 2012, 22:31 »
συμφωνω κι εγω μαζι σου. κανω υγρα 18αρια και 12αρια τωρα,τα οποια τα κανω με τον μικρο vivi σε ego vv, τρελο χτυπημα στα 3.6 v, ουτε κατα διανοια να το ανεβασω παραπανω :heat: οταν ομως το βαζω σε καποιο καρτο δεν καταλαβαινω χτυπημα,πολυ ελαχιστο θα ελεγα αλλα μονο ντουμανι :confused1: και μη σου πω οτι σε αυτα εχει τυχη να βαλω και 24αρια!

Αποσυνδεδεμένος kritikos727

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευτυχώς γλύτωσα από το καρκινογόνο τσιγάρο !!!
    • Riza Apartments
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1923 στις: Οκτωβρίου 16, 2012, 23:16 »
Κάποια κάρτο δεν ειναι καλά δέν αποδίδουν γεύση και δεν έχουν χτύπημα , κάποια πάλι έχουν ντουμάνι χωρίς ιδιαίτερο χτύπημα , άλλα πάλι  έχουν ένα σχετικό χτύπημα αλλά λιγότερο ντουμάνι .
Υπάρχουν βεβαία και κάποια που εμένα προσωπικά με έχουν αφήσει άφωνο . Γιατί δεν περίμενα ποτέ πως μπορούν να αποδώσουν και τα κάρτο !!!!!.
Σπανίως τα χρησιμοποιώ αλλά μια και βρήκα πολύ καλά έχω κάποια καβάτζα γιά τα ταγκάκια μου. :yes: :yes:

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1924 στις: Οκτωβρίου 21, 2012, 07:04 »
Μόλις αρχίζουν οι φόροι να αυξάνονται στο κ.τ. τρέχουν πολλοί να αγοράσουν και κάνουν
χρήση η.τ.
Βρίζουν και κατηγορούν τον εαυτό τους, τις περισσότερες φορές αναθεματίζουν για τα λάθη
του παρελθόντος και τελικά καταλήγουν όταν απορροφηθούν οι προσαυξήσεις σε ΕΦΚ να
ξαναγυρίζουν στο κ.τ. αυτή τη φορά βρίσκοντας όλα τα αρνητικά ή αυτά που δήθεν έπαθαν
από το η.τ.  ;D ;D
Πάχυναν-μάτωναν τα ούλα- κάψιμο στο λαιμό- πόνοι στα νεφρά και στο συκώτι- πονοκέφαλοι-
πνευμόνια με υγρά Vg/Pg 50% - έτσουζαν τα αυτιά τους- πόναγαν τα μάτια τους- έτρεμαν τα
πόδια τους- κούτσαιναν- παραπάταγαν- σεξουαλικές διαταραχές και ότι άλλο μπουρδολογία
τους κατέβει στο μυαλό ή διάβασαν ... στο ραδιόφωνο και άκουσαν στη τηλεόραση  ;D ;D ;D
Αφήστε δε τις παθήσεις !!
Αμάν πια αει στα δ'γιάλα αγανάκτησα !!!!!


ΥΓ1. ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΥΠ.ΟΙΚ.

Βάλτε το 10 € το πακέτο να θεραπευτούν όλοι από ανίατες αρρώστιες  ;D ;D ;D

ΥΓ.2 Το παραπάνω κείμενο είναι ειρωνικό  ;D ;D μην παρεξηγηθούμε κιόλας  :) :)

Αποσυνδεδεμένος grifos

  • **
  • 361
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1925 στις: Οκτωβρίου 21, 2012, 12:38 »
Απλά....ένα provari όποιο και νάναι και έναν καλό επισκευάσιμο και καθάρισες  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος glko

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
  • Caminhando e cantando
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1926 στις: Οκτωβρίου 22, 2012, 10:53 »
 Καλημερα παιδια,
 Δεν παμε καλα, αρχιζω κ σκεφτομαι το ΚΤ γιατι δεν με καλυπτει το ηλεκτρονικο.
 Τι κανουμε τωρα?
 Χρησιμοποιω το i-Want με ατμοποιητη E και 12αρια υγρα.
 Εχω δοκιμασει 18αρι αλλα με δυσκολευει το ρημαδι. (πολυ βηχα).
 Απο υγρα:
NOBACCO -> FPF, USA MIX, RY2
 PLAN B -> CEO, FINE CUT TOBACCO (ΑΙΣΧΟΣ)
 HALO -> TORQUE 56
 MISTIQUE -> GOLDEN MARGY και 1-2 αλλα που δεν τα θυμαμαι.
Κανενα απο τα παραπανω δεν μοιαζει με τσιγαρο. Δεν με καλυπτουν! Στην δοκιμη ολα ειναι καλα αλλα την επομενη μερα μου φαινονται γλυκα!
 Εχετε κατι αν προτεινετε? Κατι που να μοιαζει με τσιγαρο σε γευση μηπως και την σκαπουλαρω.
 Σε 5 μερες κλεινω μηνα ακαπνος. Κριμα τοση προσπαθεια.

Αποσυνδεδεμένος Diver

  • ***
  • 692
  • Φύλο: Άντρας
  • H νεκροψία θα δείξει ....
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1927 στις: Οκτωβρίου 22, 2012, 11:07 »
Δοκίμασε διάφορα καπνικά και από άλλες εταιρίες.
Μετά δοκίμασε σκέτη βάση .
Μετά προσπάθησε για DIY , μήπως και σε στηρίξει η ιδιοκατασκευή ψυχολογικά.
Μετά ........ :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1928 στις: Οκτωβρίου 22, 2012, 11:07 »
παρόλο που δεν ξύπνησα καλά καλά  :Pσου προτείνω μια αρκετά τσιγαρίσια γεύση, πάρτην 18 όμως γιατί μετά είναι το 9, και είναι το prince της natura (σε κατάστημα ovale)
αν έχεις όλα αυτά τα υγρά που ανέφερες, παίζε με τις γεύσεις. κάνε μια γεύση για μισή μέρα. άλλαζέ τες συχνά για να μη νιώθεις όσο γίνεται τη γλυκάδα τους.
δοκίμασε και σε κανένα κατάστημα το black old tobacco της ovale...επίσης αρκετά καπνικό, όπως και το hellas blend της decadence.

Αποσυνδεδεμένος psychologos

  • **
  • 224
  • Φύλο: Άντρας
  • DUM SPIRO SPERO
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1929 στις: Οκτωβρίου 22, 2012, 11:10 »
Λοιπον φιλε μου glko ακουσε: παιρνοντας την αποφαση να σταματησεις το καπνισμα (και μπραβο σου) αποφασιζεις να αποχωριστεις και τη γνωριμη και οικεια γευση που ειχες τοσα χρονια στο στομα σου συν τα βλαβερα επακολουθα. Να ξερεις οτι γευση τσιγαρου με την εννοια που την ηξερες δεν προκειται να βρεις σε κανενα ατμιστικο υγρο. Απλα οι κατασκευαστες προσπαθουν να πλησιασουν τη γευση του οσο μπορουν. Εξ'αλλου καπνικες γευσεις στα υγρα ονομαζονται αυτες που δεν ειναι φρουτενιες ή γλυκες κατ' ευφημισμόν :yes: .  Πηγαινε να μυρισεις καποια υγρα απο την ΑΤΜΟΣ LAB σε καποια καταστηματα ή και το Dry Old Tobacco απο την OVALE και ξαναπροσπαθησε. Αργοτερα θα ανακαλυψεις τη χαρα της εναλλαγης των  καπνικων γευσεων και θα δεις οτι και τα φρουτενια υγρα αξιζει να τους δωσεις μια ευκαιρια. Don't give up  ;) ;) ;)

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1930 στις: Οκτωβρίου 22, 2012, 11:14 »
Καλύτερα να μην σκέφτεσαι πόσο καιρό έχεις να καπνίσεις αλλά τα οφέλη που έχεις αποκομίσει
εδώ και ένα μήνα. Θα σε βοηθήσει αρκετά να απασχοληθείς με κάτι άλλο εκτός από το να κάθεσαι
και να περιμένεις.
Τώρα είναι που πρέπει να δείξεις πόσο δυνατός είσαι και ότι είσαι αποφασισμένος να παλέψεις να μην
γυρίσεις πίσω.
Πρέπει να εξοπλιστείς με περίσσιο θάρρος να το αντιμετωπίσεις και να δείξεις πως το νικάς.
Τώρα είναι το επόμενο βήμα η ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΣΟΥ


ΥΓ. Γιατρικά και μαγικά φίλτρα δεν υπάρχουν, απλά θα σε συμβούλευα να ανεβάσεις την νικοτίνη από
12 mg που είσαι τώρα στα 18 mg και φυσικά να αλλάξεις υγρά, πάρε Turkish Tobacco της Halo

ΥΓ. Να πιστέψεις πως θα τα καταφέρεις και θα τα καταφέρεις  :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1931 στις: Οκτωβρίου 22, 2012, 11:18 »

Δοκίμασε διάφορα καπνικά και από άλλες εταιρίες.
Μετά δοκίμασε σκέτη βάση .
Να συμφωνησω με αυτο. Επειτα μπορεις να κανεις μια δοκιμη με το cigarillos & puros της El toro.

Αποσυνδεδεμένος spaceman

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1932 στις: Οκτωβρίου 22, 2012, 11:28 »
Να πω και το άλλο; Γιατί δεν δοκιμάζεις έναν απλό επισκευάσιμο; Θα σου δώσει άλλη γεύση και θα σε ανεβάσει σε άλλο επίπεδο άτμισης. Δεν χρειάζεται κάτι πολύ ακριβό και δύσκολο στο στήσιμο. Δες τον dripper για παράδειγμα. Πήγαινε σε κάποιο μαγαζί που τον πουλά και δοκίμασέ τον.

Δοκίμασε, δοκίμασε, δοκίμασε... κρίμα να τα παρατήσεις και να γυρίσεις σε κ.τ.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 22, 2012, 11:59 από spaceman »

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1933 στις: Οκτωβρίου 22, 2012, 11:32 »
η γλύκα που του φέρνουν τα υγρά δε σώζεται με επισκευάσιμο. αυτό είνα και το πρόβλημα πολλών νέων ατμιστών....
 ας βρει πρώτα μια γεύση που να του ταιριάξει με σωστή δοσολογία νικοτίνης κι έπειτα θα ψάξει και για καλύτερη συσκευή..
βήμα βήμα... ;)

Αποσυνδεδεμένος glko

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
  • Caminhando e cantando
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1934 στις: Οκτωβρίου 22, 2012, 11:56 »
 Τετοια στηριξη ουτε η γυναικα μου, (την οποια εμαθα να καπνιζει και εξακολουθει).
 Ευχαριστω παιδια.
 Εχω δοκιμασει μερικα απο αυτα που ειπατε σε μαγαζι αλλα μου φαινονται ασχημες οι γευσεις.
 Θα παρω καποιο που δεν μου αρεσει μηπως μου δωσει αισθηση καπνου την επομενη μερα.
 (Εχω προσεξει οτι η διαθεση και οι αντοχες μου ειναι λιγο πεσμενες. Σαν να με εγκαταλειπουν τα κουραγια μου απο το μεσημερι, απο την στερηση ειναι?)
 Επισης τα νευρα μου δεν παιζονται!
 Σκοτωνω αν μου πεις καλημερα με λαθος τονισμο!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 19590 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 191503 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 718 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 3812 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1106092 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 178353 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1166 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 830 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 23469 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 287208 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 210703 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 70048 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro