vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

538 επισκέπτες, 8 χρήστες
maprix, dkostas, giorgos1999, Jorge, grag, Sergios, bloodlessz, trabaman

Twitter

Γενική συζήτηση για επισκευάσιμους ατμοποιητές

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση για επισκευάσιμους ατμοποιητές
« Απάντηση #45 στις: Απριλίου 11, 2015, 15:25 »
Μια ερώτηση. Είναι φυσιολογικό να παρατηρούμε ότι ένας επισκευάσιμος κάνει air bubble από την μια μεριά μόνο; Καθ'όλη τη διάρκεια του τανκ τροφοδοτείται μόνο από την μια μεριά. Δεν θα έπρεπε να παίρνει και από την άλλη;

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Γενική συζήτηση για επισκευάσιμους ατμοποιητές
« Απάντηση #46 στις: Απριλίου 11, 2015, 15:33 »
Εξαρτάται από το στήσιμό σου, τον ατμοποιητή, αλλά και αν βλέπεις τις φούσκες όταν ατμίζεις. Σε αυτήν την περίπτωση ο ατμοποιητής είναι σε κλίση άρα η πάνω μία τρύπα θα βγάλει αέρα.

Αποσυνδεδεμένος dkoure

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση για επισκευάσιμους ατμοποιητές
« Απάντηση #47 στις: Ιουλίου 01, 2015, 20:17 »
Νομιζω οτι ειναι το κατάλληλο νημα για να κανω την ερωτηση που μου ηρθε στο κεφαλι! Θελω να ρωτησω τι επηρεάζει την αποδοση ντουμανιου/γευσης σε εναν ατμο περαν απο τα Ω της αντιστασης. Βασικα η απορια μου ηρθε καθως σκεφτομουν τους επισκευασιμους ατμο, συγκεκριμενα το εξης: εαν σε εναν KFL+ και σε εναν subtank mini κανεις το ιδιο στησιμο, με ιδιο συρμα και ιδιο βαμβακι, προφανως στα ιδια Ω και με το ιδιο υγρο, θα υπαρχει καποιος που να υπερεχει; αν ναι , τι παιζει ρολο σε αυτο; (δεν μιλαω καθολου για διαρκεια ζωης και υλικα, μιας και αυτα συνηθως ειναι οτι πληρωνεις)

Αποσυνδεδεμένος Giwrgos sigma

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση για επισκευάσιμους ατμοποιητές
« Απάντηση #48 στις: Ιουλίου 01, 2015, 20:29 »
Παίζει ρόλο η καπμάνα που έχει ο κάθε ατμοποιητής(το σχήμα και το μέγεθός της) , το μήκος η απόσταση δλδ απ το σημείο ατμοποίησης στην αντίσταση μέχρι να φτάσει στο στόμα μας ο ατμός , και το air flow . Ενας ατμοποιητής με λιγότερο air flow θα έχει περισσότερο συμπυκνωμένο ατμό ( και λιγότερο προφανώς) με περισσότερη γεύση (εδώ ανήκει ο kayfun) ,ενώ αντίθετα ο sub tank έχει πάρα πολύ μεγάλο air flow (σαν να αναπνέεις κανονικά ενα πράγμα) με ατμό όχι τόσο πυκνό αλλα περισσότερο σε ποσότητα(αυτό που αποκαλούμε σύνεφο).Σε γενικές γραμμές εκέι έγκειται η διαφορά τους . ;)  . Μερικά review αν τσεκάρεις στο youtube και το κατανοήσεις καλύτερα ιδίοις όμμασι  :D  .

Αποσυνδεδεμένος dkoure

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση για επισκευάσιμους ατμοποιητές
« Απάντηση #49 στις: Ιουλίου 01, 2015, 20:42 »
αλλα απο την στιγμη που υπαρχει η καμπανα τοσο μεγαλη διαφορα μπορει να υπαρχει απο σχημα και μεγεθος; στην περιπτωση που βαλουμε τον kayfun στο μεγαλυτερο airflow option και τον subtank στο μικροτερο (να φερουμε δηλαδη την διαφορα σε αυτον τον τομεα στο μικροτερο δυνατον) παλι με το ιδιο σεταρισμα ακριβως, υπαρχει διαφορα ;

(εχω διαβασει απο πολλους οτι ο subtank, ιδιως ο νεος, κανει και για mouth to lung με το μικρο airflow , και οτι αυτο ειναι δυνατον να περιοριστει ακομα πιο πολυ κλεινοντας οσο χρειαζεται την μικροτερη τρυπα, οποτε θεωρητικα το σεναριακι μου ειναι πιθανο!)

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Γενική συζήτηση για επισκευάσιμους ατμοποιητές
« Απάντηση #50 στις: Ιουλίου 01, 2015, 20:46 »
Εχω κανει mouth to lung με subtank αλλα γενικοτερα αυτοι οι ατμο ειναι κατασκευασμενοι για πνευμονικες (εγω δεν ειμαι των πνευμονικων)

Αποσυνδεδεμένος Giwrgos sigma

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση για επισκευάσιμους ατμοποιητές
« Απάντηση #51 στις: Ιουλίου 01, 2015, 20:49 »
Ναι δεν γνωρίζω για το νέο subtank ,πάντως με τον παλιό απ φίλους που δοκίμασα και με έτοιμη αντίσταση και με το επισκευάσιμο κομμάτι δεν λειτουργούσε καθόλου ικανοποιητικά για μένα ,καυτός ατμός και μέτρια γεύση .To ίδιο και με τον lemo που έχω και δουλεύω , μόνο με ανοιχτό air flow λειτουργούν όμορφά ,αλλίως ζεστένεται και υπερβολικά και ο ίδιος ο ατμοποιητής .
Χωρίς να γνωρίζω τπτ για το νέο subtank νομίζω ότι και η ίδια η kanger ,τουλάχιστον τον πρώτο, τον δημιούργησε για ultra πνευμονικό άτμισμα για να ανταγωνιστεί το  air flow του  ανταγωνιστή του ,την Ατλαντιδα της aspire .

Αποσυνδεδεμένος polygrafos

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • Στέλιος Νιάπος
    • Προσκλητήρια Γάμου Βάπτισης
Απ: Γενική συζήτηση για επισκευάσιμους ατμοποιητές
« Απάντηση #52 στις: Ιουλίου 03, 2015, 18:07 »
Καλησπέρα σε όλη την παρέα
Να ρωτήσω κάτι που με απασχολεί πολύ!
Στήνω στον Kayfun Lite Plus microcoil με σύρμα 0,28 ή 0,30 αντιστάσεις από 1,3 - 1,6 Ohms και βάζω οργανικό βαμβάκι
διαφόρων ειδών.
Όποιον συνδυασμό και να κάνω (στήσιμο, αντιστάσεις, βαμβάκι, φωλιά κλπ), την επόμενη μέρα
χάνει σε γεύση και χτύπημα κατά πολύ!!! Τα υγρά τα φτιάχνω με βάσεις VG/PG Flavour Art,  Atmos, UMami κλπ.
Έχει κανείς καμμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει? Κάνω κάτι λάθος?
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!! :)

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση για επισκευάσιμους ατμοποιητές
« Απάντηση #53 στις: Ιουλίου 03, 2015, 18:24 »
Εγω εχω καταλήξει οτι αμα εχει ζεστη και ηλιο εξω μπαινει μονο βαση!
Νομιζω οτι οι γευσεις με την ζεστη δεν τα πανε καλα!

Αποσυνδεδεμένος polygrafos

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • Στέλιος Νιάπος
    • Προσκλητήρια Γάμου Βάπτισης
Απ: Γενική συζήτηση για επισκευάσιμους ατμοποιητές
« Απάντηση #54 στις: Ιουλίου 03, 2015, 18:31 »
Πιστεύεις ότι με χαμηλότερη θερμοκρασία περιβάλλοντος δεν θα τα είχα αυτά τα προβλήματα?
Είναι κάτι που σου έχει τύχει και σένα ή σε κάποιον άλλον?

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση για επισκευάσιμους ατμοποιητές
« Απάντηση #55 στις: Ιουλίου 03, 2015, 19:03 »
Ναι δεν γνωρίζω για το νέο subtank ,πάντως με τον παλιό απ φίλους που δοκίμασα και με έτοιμη αντίσταση και με το επισκευάσιμο κομμάτι δεν λειτουργούσε καθόλου ικανοποιητικά για μένα ,καυτός ατμός και μέτρια γεύση .To ίδιο και με τον lemo που έχω και δουλεύω , μόνο με ανοιχτό air flow λειτουργούν όμορφά ,αλλίως ζεστένεται και υπερβολικά και ο ίδιος ο ατμοποιητής .
Χωρίς να γνωρίζω τπτ για το νέο subtank νομίζω ότι και η ίδια η kanger ,τουλάχιστον τον πρώτο, τον δημιούργησε για ultra πνευμονικό άτμισμα για να ανταγωνιστεί το  air flow του  ανταγωνιστή του ,την Ατλαντιδα της aspire .


Το επισκευάσιμο κομμάτι του subtank, παλιού και νέου λειτουργεί άψογα.
Ειδικά το νέο (subox)  πρωτοπορεί στον τρόπο στησίματος  του βαμβακιού ώστε να αναρωτιέται κανείς γιατί δεν το σκέφτηκαν τόσοι άλλοι.
Είμαι σίγουρος πως σύντομα πολλοί κατασκευαστές θα αντιγράψουν την kanger στο θέμα αυτό.
Με μεγάλης διαμέτρου (πάνω απο 3 mm) coil ούτε καυτός ατμός υπάρχει, ούτε διαρροές ούτε γουργουρητά.
Ο ατμός είναι πυκνός και η γεύση στα επίπεδα της eviva κλπ.
Με κλειστό airflow, αντίσταση 1,3-1,5 ωμ και 10-11 Βάττ το άτμισμα είναι σαν του kayfun lite.
Με ανοιχτό και 13-15 Βάττ πολλοί ντρίπερ ζηλεύουν.
Με Ni200 κοντά στα 0,17 Ωμ κάνεις ότι άτμισμα θέλεις μέχρι και 30 βάττ.
Οι εργοστασιακές κεφαλές και ειδικά των 0,5 Ωμ του παλιού τύπου δεν λένε πολλά.
Οι νέες BVC είναι πολύ καλύτερες και ειδικά ο subox με την 1,5 Ωμ γίνεται ατμοποιητής για mouth to lung.
Η ποιότητα κατασκευής του άτμο είναι απίστευτη σε μέταλλα, γυαλί, O rings κλπ.
Συνυπολογίζοντας και την χαμηλή τιμή του έχουμε έναν best value και best overall ατμοποιητή.
Η Ατλαντίδα αν και μοιάζει στα χαρακτηριστικά δεν έχει καμία σχέση μαζί του.
Ίσως ο επερχόμενος triton να είναι συγκρίσιμος.




Αποσυνδεδεμένος xxpistoss

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση για επισκευάσιμους ατμοποιητές
« Απάντηση #56 στις: Ιουλίου 03, 2015, 21:11 »
Ήρεμα τώρα ότι οι drippers ζηλεύουν τον Kanger sub tank, ή οποιονδήποτε tank ατμοποιητή.
Καλός χρυσός, δεν είναι όμως κλασσικός τανκάτος, γιατί πολύ απλά είναι για subohm.
Είναι όμως εξαιρετικά τίμιος για αυτά που δίνει και συγκρίνεται με τανκάτους ανάλογα με τα υγρά που χρησιμοποιεί ο καθένας.
Τέλος πάντων πιστεύω ότι όποιος ασχολείται με επισκευάσιμους θα πρέπει να πάρει και εναν dripper για τις ιδιαίτερες στιγμές και για τα ιδιαίτερα υγρά.
Και ούτε λύσε τα 15-60 κομμάτια για να τον καθαρίσεις, να κάνεις πλεξούδες το βαμβάκι με πιστολάκι ιονισμού για σωστή τροφοδοσία και μην τυχόν πυρώσεις και το coil μην σπάσουν τα μέταλα και σε κάνουν αγνώριστο.
Φιλικά πάντα.

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση για επισκευάσιμους ατμοποιητές
« Απάντηση #57 στις: Ιουλίου 04, 2015, 03:35 »
Βλεπω πολλες φορες να γραφετε οτι αυτος ο ατμ/της ειναι καθαρα για Subohm , εκεινος για πολλα Watts , ο αλλος δεν δουλευει σε πολλα Watts ή και το αντιθετο.........και πολλα τετοια σχόλια , που αλήθεια βρε παιδια δεν τα καταλαβαινω .
Που εχουν βαση αυτα τα σχόλια ;;;


Δηλαδη αν εγω θελω να ατμισω στα 0.5Ωμ με RCamizer ή Νο name δεν μπορω να το κανω ;;;
Αν θελω να του βαλω αντ/ση 2.0Ωμ o ατμ/της θα μου αρνηθεί ;;;


Οι Evod-CE4-Apolloe G8 και τοσοι αλλοι αρχαιεργ/κοι ατμ/τες που επεσαν στα χερια μου και τους εκανα δικες μου αντ/σεις , ειτε subohm , ειτε κανονικες , ειτε μεγαλες τι διαφορα ειχαν ;;;


Αυτη τη στιγμη εχω δυο Ego one φιλων στα χερια μου.
Τον ενα τον εχω στα 0.7Ωμ  και τον αλλο στα 1.3Ωμ.
Και οι δυο ειναι Ego one και δουλευουν αναλογα με το τι αντ/ση εχω κανει.
Αυτος ο ατμ/της τωρα τι ειναι ;;;   Για υποΩμ , για μικρες , μεσαιες ή μεγαλες αντ/σεις ;;;

Τον Diver τον εχω στα 3.5Ωμ.   Πριν αυτη την αντ/ση τον ειχα στα 1.1Ωμ......  Τι ειναι αυτος ο ατμ/της τωρα ;;;


Συγκρισεις παντως εργ/κων με επισ/μους , το βλεπω πολυ ακυρο.   Καμια σχεση ενας SENIO ή ο Steam Mashine sokolataki με τον όποιοδηποτε Subtank και Atlantis.
Καμια σχεση ο Eviva σε γευση με οποιοδηποτε απο αυτους που αναφερετε σε γευση. 


Μη τα κανουμε ολα ''πλάτωμα'' βρε παιδες.  Το να μη μπορω να αγορασω κατι ή το να μη θελω να δωσω τοσα χρηματα που εχει ο Rocket για να ατμισω , δε σημαινει οτι μπορω να βρω αυτο που δινει ο συγκεκριμένος σε ενα εργ/κο , απλα επειδη εχει το 1/10 της αξιας του.
Kαι καλα κανει καποιος που θα πληρωσει κατι αλλο ή θα χρησημοποιησει αλλου τα χρηματα ενος ακριβου ατμ/τη , παρα να τα δωσει και να αφησει κατι σημαντικο στον αερα.

Προσωπικα μου αρεσουν πολυ οι εργ/κοι , αλλα οχι για ατμισμα. Ειναι καλοι για να τους ανοιγεις και να προσπαθεις να τους βαλεις εσυ αντ/ση...... :wall: :eyesplash: :idiot1:
Εμενα αυτο μου αρεσει πολυ........ :confused1: :idiot1:

Απο 'κει και περα ομως , δεν εχουν καμια σχεση με τους επισ/μους.   Ελεος.......


Και ενα αλλο θεμα .........τι παει να πει οτι θελει Watts ο ατμ/της για να δουλεψει σωστα ;;;
Εγω αυτο που καταλαβαινω απο αυτο το σχολιο ειναι οτι ο ατμ/της ειναι για πεταμα λογο των τεραστιων απωλειων που εχει , οποτε και πρεπει να δωσεις την τελικη της F1 σε Watts για να καταφερει να παει αρκετο ρευμα ωστε να θερμανει το συρμα ή οτι το συρμα ειναι απο αυτα που δενουν τις μπαλες με το βαμβακι στα εκκοκιστηρια.
Οσο πιο μικρη ειναι μια αντ/ση , τοσο λιγοτερο ρευμα θελεις για να εχεις για να τη θερμανεις.   Αυτο ειναι νομος της φυσικης.
Μερικα πραγματα οτι και να κάνεις , δεν γινεται να αλλαξουν.  Ενα απο αυτα ειναι οι ιδιοτητες του ρευματος.  Εχει πολλες παραμετροποιησεις , αλλα παντα υπαρχουν στανταρ δεδομενα.
Και τον Expromizer αμα τον βαλω επανω σε Ego μπαταρια με την καταλληλη αντ/ση , θα εχει μια χαρα αποτελεσμα.
Το ιδιο και τον Subtank/Atlantis.   Το ιδιο φυσικα και οι Boge , 306 ή ΗΗ357.
Αναλογα λοιπον μπορουν ολοι τους να δουλεψουν σε μηχανικο ή σε VV/VW με λιγα ή πολλα Watts.


Δεν εγραψα για κανενα προσωπικα οτι εγραψα.  Απλα καπου εχουμε καταλαβει καποια πραγματα λαθος παιδια.
Ολα δουλευουν παντου , αναλογα με το τι θελουμε και το πως θελουμε να τους δουλεψουμε.


Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Γενική συζήτηση για επισκευάσιμους ατμοποιητές
« Απάντηση #58 στις: Ιουλίου 04, 2015, 09:38 »
συμφωνώ σε όλα εκτος από τον διαχωρισμό εργοστασιακών-επισκευάσιμων σε ατμοποιητες που έχουν ένα καλο σύστημα μετατροπής τους σε επισκευάσιμο
δηλαδή στον calix αν ξεβίδωνες την φωλια και έβαζες πάνω μια εργοστασιακή κεφάλι θα ήταν ένας εργοστασιακός ατμοποιητής που θα γινόταν και επισκευάσιμος?
θα άλλαζε όλο του το είναι δηλαδή και ακόμα και όταν έβαζες την φωλια θα εξακολουθούσε να είναι εργοστασιακός?
και το λέω αυτό γιατί αν βάλεις πάνω στην βάση του subtank το επισκευάσιμο κομμάτι διαφέρει ελάχιστα από έναν επισκευάσιμο τύπου kayfun
μπορεί να υστερεί σε γεύση αλλα και σε αυτόν μπορείς να παίξεις με ότι αντίσταση τραβάει ο οργανισμός σου και με τις αναβάθμισης που έχουν γίνει το afc σου επιτρέπει να ατμισις και mouth το lung άνετα
άποψη μου είναι μετά από την αρκετή χρήση του αποκλειστικά με το επισκευάσιμο δεν βλέπω μεγάλες διαφορες από έναν kayfun εκτος από το ότι υστερεί λίγο σε γεύση και αυτό όχι σε όλα τα υγρά κάποια υγρά τα προτιμώ στον subtank και κάποια στους kayfun

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Γενική συζήτηση για επισκευάσιμους ατμοποιητές
« Απάντηση #59 στις: Ιουλίου 04, 2015, 11:28 »
Εγώ πάντως, εδώ και έξι μήνες που έχω τον subtank mini τον πρώτο, με όποιο στήσιμο κι αν του έκανα -και του έχω κάνει σχεδόν τα πάντα- ποτέ δεν κατάφερα να πάρω τη γεύση που έχω στον Κ4 και στον expromizer, με κανένα υγρό. Μόνο μια φορά πλησίασα όταν τον έστησα με διπλό mc αλλά αυτό το στήσιμο είναι πιο χρονοβόρο και απαιτητικό και αυξάνει τόσο την κατανάλωση υγρού και ενέργειας, που δεν ξανασχολήθηκα.
Κατά τ' άλλα ωραίος είναι, λίγα κομμάτια, εύκολο πλύσιμο, δέσιμο, στήσιμο, ποτέ δεν πήρα καμμένο ή διαρροή, καλή γεύση αλλά όχι τόσο καλή όσο οι κλασικοί τανκάτοι για τις ανθρώπινες τσιγαρίσιες τζούρες που ταιριάζουν σε μένα.
Μοιραία λοιπόν αναπαύεται σε μια γωνιά και αρκείται να μου ικανοποιεί περιστασιακά γούστα ή δοκιμές. Το να του ρίξω λεφτά όμως για τη νέα επισκευάσιμη κεφαλή, που υπόσχεται μια βελτίωση η οποία μπορεί να είναι και μια ιδέα, δεν το έχει καταφέρει.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1686 180386 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:40
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8278 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33906 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 535049 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59714 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237249 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 556 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14467 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085196 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35324 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10137 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12