vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

520 επισκέπτες, 4 χρήστες
manoslykos, camber, Jorge, th3ofilos

Twitter

Επισκευή αντιστάσεων BDC / ΒVC για Aspire Nautilus Clearomizer

Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Απ: Επισκευή αντιστάσεων BDC / ΒVC για Aspire Nautilus Clearomizer
« Απάντηση #15 στις: Απριλίου 08, 2016, 12:07 »
Φιλε επισκευαζα bvc κεφαλες για κανα 6μηνο, αν θες ν'ακουσεις την σουμβουλη μου πανε παρε έναν επισκευασιμο κανονικο,ας εναι και κλωνος(10 ευρω ενας kayfun lite+ από Κινα),με τις bvc μετα την επισκευη το βαμβακι μαυριζει στο φτερο,τις επισκευαζα και μεσα σε μιση μερα η μακα με το βαμβακι και το συρμα γινοταν ένα!

Αποσυνδεδεμένος Foyle

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευή αντιστάσεων BDC / ΒVC για Aspire Nautilus Clearomizer
« Απάντηση #16 στις: Απριλίου 08, 2016, 12:22 »
Συμφωνώ με τις προτάσεις παιδιά, όμως το να πάω σε επισκευάσιμη κεφαλή ή ατμοποιητή, είναι ένα θέμα που δε με απασχολεί προς το παρον. Απλά τώρα θέλω να δοκιμάσω/παίξω, κυρίως για την πλάκα, με τις υπάρχουσες.  :)

Αποσυνδεδεμένος Pouf

  • ***
  • 605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευή αντιστάσεων BDC / ΒVC για Aspire Nautilus Clearomizer
« Απάντηση #17 στις: Απριλίου 08, 2016, 12:30 »
Και δική μου γνώμη, είναι μην ασχολείσαι. Δεν αξίζει τον κόπο. Ούτε με την επισκευάσιμη κεφαλή. Πάρε έτοιμες από Fasttech.

Αποσυνδεδεμένος akilleas

  • **
  • 166
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευή αντιστάσεων BDC / ΒVC για Aspire Nautilus Clearomizer
« Απάντηση #18 στις: Απριλίου 08, 2016, 12:47 »
Το θέμα αυτό μάλλον έχει μείνει πίσω επειδή πλέον υπάρχει επισκευάσιμη κεφαλή για το ναυτίλο την οποία μπορείς να βρείς εδώ:
http://www.gearbest.com/accessories/pp_286381.htmlhttp://


404 ERROR - NOT FOUND!

Αποσυνδεδεμένος Foyle

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευή αντιστάσεων BDC / ΒVC για Aspire Nautilus Clearomizer
« Απάντηση #19 στις: Απριλίου 08, 2016, 12:49 »
Εγώ θέλω να ασχοληθώ όμως μιας και έχω λίγο ελεύθερο χρόνο αυτές τις ημέρες :D Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει στο τι ακριβώς πρέπει να πάρω;

akilleas: http://www.gearbest.com/accessories/pp_286381.html

Αποσυνδεδεμένος Pouf

  • ***
  • 605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευή αντιστάσεων BDC / ΒVC για Aspire Nautilus Clearomizer
« Απάντηση #20 στις: Απριλίου 08, 2016, 13:20 »
Αν έχεις τον μεγάλο Ναυτίλο, θα ζοριστείς άσχημα, γιατί δεν θα έχεις που να τη στηρίξεις για να τη στήσεις. Είναι φτιαγμένη για τον μικρό Ναυτίλο, ασχέτως αν δουλεύει και στον μεγάλο. Χώρια που οι βίδες του είναι μικροσκοπικές. Μόνο με σύρμα 0.20 mm έχεις καλές πιθανότητες να στήσεις αντίσταση.

Αποσυνδεδεμένος Foyle

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευή αντιστάσεων BDC / ΒVC για Aspire Nautilus Clearomizer
« Απάντηση #21 στις: Απριλίου 08, 2016, 13:55 »
Και που θα βρω τέτοιο σύρμα; Είναι ειδικά για τέτοιες δουλειές ή μπορώ να πάρω κι από ένα χρωματοπωλείο πχ; Βαμβάκι κάνει και το κοινό που έχουμε σπίτι ή θέλει κάποιο άλλο είδος;

Αποσυνδεδεμένος Αράπης

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευή αντιστάσεων BDC / ΒVC για Aspire Nautilus Clearomizer
« Απάντηση #22 στις: Απριλίου 08, 2016, 14:06 »
Απο χρωματοπωλείο το πολύ πολύ να σου δώσουν χρώματα γύψο καλητεχνίας και πινέλα  :D.Σε μαγαζί για Ηλ.Τσιγάρα θα ψάξεις ρε φίλος!!!!
Και βαμβάκι επίσεις απο εκεί θα βρείς.

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευή αντιστάσεων BDC / ΒVC για Aspire Nautilus Clearomizer
« Απάντηση #23 στις: Απριλίου 08, 2016, 14:12 »
Και που θα βρω τέτοιο σύρμα; Είναι ειδικά για τέτοιες δουλειές ή μπορώ να πάρω κι από ένα χρωματοπωλείο πχ; Βαμβάκι κάνει και το κοινό που έχουμε σπίτι ή θέλει κάποιο άλλο είδος;

Φίλε μου όλα θα τα προμηθευτείς από κάποιο κατάστημα ηλεκτρονικού τσιγάρου. Εκεί θα βρεις τα κατάλληλα σύρματα και τα βαμβάκια που πρέπει να χρησιμοποιήσεις.
Πάνω απ'όλα όμως θα σου συνέστηνα να διαβάσεις λίγο εδώ στο φόρουμ, να ψάξεις στο internet, να επισκεφτείς καταστήματα ηλ. τσιγάρου ή να αγγαρέψεις κάποιον φίλο σου για να σου εξηγήσει τα βασικά και να σου λυθούν οι απορίες. 

Αποσυνδεδεμένος Foyle

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευή αντιστάσεων BDC / ΒVC για Aspire Nautilus Clearomizer
« Απάντηση #24 στις: Απριλίου 08, 2016, 14:24 »
Απο χρωματοπωλείο το πολύ πολύ να σου δώσουν χρώματα γύψο καλητεχνίας και πινέλα  :D.Σε μαγαζί για Ηλ.Τσιγάρα θα ψάξεις ρε φίλος!!!!
Και βαμβάκι επίσεις απο εκεί θα βρείς.
Το χρωματοπωλείο της γειτονιάς μου πάντως πουλάει και σύρματα φίλος :) Και δε νομίζω να είναι τόσο αστείο το οτι ρωτάω αν μπορώ να κάνω δοκιμές με υλικά που πιθανόν να έχω σπίτι μου ή που βρίσκονται πιο φτηνά/εύκολα, χωρίς να πετάξω τα λεφτά μου σε πράγματα που πολύ πιθανόν να μου βγουν άχρηστα στο τέλος.

Φίλε μου όλα θα τα προμηθευτείς από κάποιο κατάστημα ηλεκτρονικού τσιγάρου. Εκεί θα βρεις τα κατάλληλα σύρματα και τα βαμβάκια που πρέπει να χρησιμοποιήσεις.
Πάνω απ'όλα όμως θα σου συνέστηνα να διαβάσεις λίγο εδώ στο φόρουμ, να ψάξεις στο internet, να επισκεφτείς καταστήματα ηλ. τσιγάρου ή να αγγαρέψεις κάποιον φίλο σου για να σου εξηγήσει τα βασικά και να σου λυθούν οι απορίες.
Σε ευχαριστώ πολύ, διαβάζω όσο μπορώ. Το συγκεκριμένο θέμα είναι από τα λίγα εδώ μέσα που δεν έχω βρει επαρκή αριθμό πληροφοριών για κάποιον τελείως ανίδεο σαν κι εμένα. Θα προσπαθήσω αυτές τις ημέρες και θα γράψω αποτελέσματα.  :)

Αποσυνδεδεμένος akilleas

  • **
  • 166
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευή αντιστάσεων BDC / ΒVC για Aspire Nautilus Clearomizer
« Απάντηση #25 στις: Απριλίου 08, 2016, 15:52 »
Εγώ θέλω να ασχοληθώ όμως μιας και έχω λίγο ελεύθερο χρόνο αυτές τις ημέρες :D Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει στο τι ακριβώς πρέπει να πάρω;

akilleas: http://www.gearbest.com/accessories/pp_286381.html
Βέβαια είμαι από κινητό, αλλά πάλι μου δείχνει...

Αποσυνδεδεμένος Foyle

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευή αντιστάσεων BDC / ΒVC για Aspire Nautilus Clearomizer
« Απάντηση #26 στις: Απριλίου 08, 2016, 15:59 »
Όντως δε φαίνεται από κινητό... Στο τέλος της σελίδας, τερμα κάτω δεξιά, γράφει "Full Site". Πάτα το και θα είσαι οκ :)

Αποσυνδεδεμένος terabest39

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευή αντιστάσεων BDC / ΒVC για Aspire Nautilus Clearomizer
« Απάντηση #27 στις: Απριλίου 08, 2016, 20:40 »
Φίλε @Foyle κι έγω με τη σειρά μου σου λέω ότι δεν αξίζει τον κόπο. Ήμουν στη θέση σου πριν κανα δίμηνο και κατέληξα σε επισκευάσιμο (kfl+).
Αφού επιμένεις όμως προμηθεύεσαι σύρμα kanthal A1 28-30 AWG και βαμβάκι Koh Gen Do σε pads. Στρίβεις αντίσταση σύμφωνα με αυτό
http://www.steam-engine.org/coil.asp
και ακολουθείς τις οδηγίες που υπάρχουν στα βιντεάκια που βρίσκονται στο νήμα

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Επισκευή αντιστάσεων BDC / ΒVC για Aspire Nautilus Clearomizer
« Απάντηση #28 στις: Απριλίου 08, 2016, 23:28 »
Και δε νομίζω να είναι τόσο αστείο το οτι ρωτάω αν μπορώ να κάνω δοκιμές με υλικά που πιθανόν να έχω σπίτι μου ή που βρίσκονται πιο φτηνά/εύκολα, χωρίς να πετάξω τα λεφτά μου σε πράγματα που πολύ πιθανόν να μου βγουν άχρηστα στο τέλος

α) Δεν είναι καθόλου αστείο και κακώς υπάρχουν και ειρωνικές (έστω και λίγο) απαντήσεις προς έναν νέο ατμιστή, εκτός από τις κανονικές.
Κάποιος με λίγη ή πολλή άγνοια του αντικειμένου ίσως να μην μπορεί να κρίνει ή να διαχωρίσει την ειρωνία από τη χρήσιμη πληροφορία.
Δεν τον ξέραμε κι από χθές, κι ούτε είμαστε στο μυαλό του.

β) Καλώς κάνεις και ρωτάς, διότι αφενός μεν ρωτώντας πας στην πόλη, και αφετέρου δε καλό θα είναι να είσαι σίγουρος για κάτι που θα κάνεις έστω και πειραματικά, και μάλιστα με παραπάνω από μία άποψη ή απάντηση, παρά να τεστάρεις τις αντοχές της υγείας σου.

Αποσυνδεδεμένος Zelatini

  • **
  • 233
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι δρόμος...
Απ: Επισκευή αντιστάσεων BDC / ΒVC για Aspire Nautilus Clearomizer
« Απάντηση #29 στις: Απριλίου 18, 2016, 21:43 »
Το θέμα αυτό μάλλον έχει μείνει πίσω επειδή πλέον υπάρχει επισκευάσιμη κεφαλή για το ναυτίλο την οποία μπορείς να βρείς εδώ:
http://www.gearbest.com/accessories/pp_286381.htmlhttp://

Η σελίδα μου βγάζει Not found  :( το απεσυραν; 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8364 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180699 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34005 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536475 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59834 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237613 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 595 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15790 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136165 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085375 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35446 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10287 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12