vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

506 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, camber, zamploutos, ipomonias, vasilis27p

Twitter

Υγρά e-liquid από Janty

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Υγρά e-liquid από Janty
« Απάντηση #240 στις: Μαΐου 06, 2010, 08:07 »
Απο το λιγο μυαλο που μου χει μεινει, γιατι με το η.τ. και τα κουσουρια του χανεις το μπουσουλα, εχω να πω τα εξης για τα υγρα της janty (αναφερομε σε αυτα που πηρα απο janty france):
Καταρχην το 1ο που παρατηρησα και ειμαι σχεδον βεβαιος ειναι οτι εχουν υγρα 'παλιας' και 'νεας' σοδειας. Το tobaco και coffe πρεπει να ειναι της 'παλιας' σοδειας. Οπως εχω πει, η ετικετα τους δεν αναγραφει σχεδον τπτ. Ειναι πιο..πηχτα και εχουν πολυ εντονο αρωμα. Αντιθετα τα 'νεας' σοδειας capuccino, βανιλια, cherry και σοκολατα, εχουν ετικετα σχεδον ιδια με αυτη του funstore, ειναι πολυ πιο νερουλα και χωρις ιδαιτερη οσμη.
Tα coffe και tobbaco ειναι πραγματικα παρα πολυ καλα. Το tobbaco high ειναι οτι καλυτερο εχω δοκιμασει εδω και παρα πολυ καιρο. Γνησια τσιγαρισια γευση, που ακομα και τουλουμπα να χεις φαει πριν, την νιωθεις να σε 'πνιγει' ευχαριστα, ειδικα η 1η τζουρα που εκανα ηταν σαν να πρωτοδοκιμαζα κ.τ. :)  Το coffee αν και low, ειναι παρα πολυ καλο, ισως η πιο...αυθεντικη γευση καφε που εχω δοκιμασει.
Τα υπολοιποα υγρα τωρα ειναι για....πεταμα. Νεροζουμια του κιλου, στυλ hg, ισως και χειροτερα.
Αναρωτιεμαι ποιο μπορει να ειναι το αντιστοιχο tobbaco στο funstore?
Τωρα πως γινεται janty το ενα, janty και το αλλο, και να υπαρχει τοση διαφορα, ενας θεος το ξερει (π.χ. το capuccino του funstore, ειναι 100 φορες καλυτερο σε σχεση με αυτο του janty shop)
Σκεφτομαι να παραγγειλω μονο coffee και tobbaco αλλα δεν παιρνω και ορκο οτι θα ειναι σαν κι αυτα που εχω τωρα.
Αν εχει κανεις δοκιμασει, θα θελα να ακουσω καμια γνωμη :)

Αποσυνδεδεμένος gewre

  • ***
  • 649
  • Φύλο: Άντρας
    • Παρουσιάσεις και κριτικές ειδών ηλεκτρονικού καπνίσματος
Απ: Υγρά e-liquid από Janty
« Απάντηση #241 στις: Φεβρουαρίου 03, 2013, 19:32 »
Είπα να μην ανοίξω καινούργιο θέμα αφού έψαξα και βρήκα αυτό που υπήρχε.
Πρέπει να έχουν αλλάξει αρκετά πράγματα από τότε αλλά ας υπάρχει μία συνέχεια.
[youtube]dSceSncfk_o
[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Janty
« Απάντηση #242 στις: Φεβρουαρίου 03, 2013, 22:42 »
Oυσιαστικά δεν έχουν αλλάξει και πολλά...ακόμα και μετά από χρόνια.
Η σειρά Classic στην οποία αναφερόμαστε εδώ έχει παραμείνει ίδια, με διαφοροποιήσεις ως προς τις ονομασίες των υγρών.
Το Texas για παράδειγμα είναι το παλιό κλασσικό Marlboro (MLB) ενώ το Camel (CML) ονομάζεται πλέον Sahara. Όσα έχουν γραφτεί στο παρόν θέμα ισχύουν επομένως και σήμερα. Βέβαια οι σχετικά περιορισμένες εναλλακτικές επιλογές πριν από τρία και πλέον χρόνια είναι σήμερα ουσιαστικά απεριόριστες.....Αναφέρομαι κατά κύριο λόγο στην Ελληνική αγορά.   
Με την ευκαιρία να αναφέρουμε επίσης ότι υπάρχουν και κάποιες αρκετά νεότερες σειρές της Janty (Vitaya,Elixir,DK,Abaca).

Αποσυνδεδεμένος gewre

  • ***
  • 649
  • Φύλο: Άντρας
    • Παρουσιάσεις και κριτικές ειδών ηλεκτρονικού καπνίσματος
Απ: Υγρά e-liquid από Janty
« Απάντηση #243 στις: Φεβρουαρίου 03, 2013, 22:52 »
Δεν είδα να τα φέρνει κανένας όμως και ενώ ίσως είναι από τα καλύτερα υγρά στην αγορά, οι περισσότεροι όπως και εγώ δεν μπορούμε να τα βρούμε.

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Απ: Υγρά e-liquid από Janty
« Απάντηση #244 στις: Φεβρουαρίου 03, 2013, 22:56 »
Δεν μπορούμε να τα βρούμε πουθενά Ελλάδα?

Αποσυνδεδεμένος gewre

  • ***
  • 649
  • Φύλο: Άντρας
    • Παρουσιάσεις και κριτικές ειδών ηλεκτρονικού καπνίσματος
Απ: Υγρά e-liquid από Janty
« Απάντηση #245 στις: Φεβρουαρίου 03, 2013, 22:58 »
Τα τρία που έδειξα υπάρχουν εκτός από το κατάστημα το οποίο τα προσέφερε για την παρουσίαση και σε μερικά ακόμα καταστήματα. Τα υπόλοιπα δεν τα βρήκα πουθενά.  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Janty
« Απάντηση #246 στις: Φεβρουαρίου 03, 2013, 23:04 »
Υπάρχουν κάποιες ελάχιστες επιλογές. Για παράδειγμα εδώ :
http://www.vapesmoke.gr/index.php?cPath=20&osCsid=qb34pctjo60tqplkj7lntld1q2ijimlj
http://www.jantygreece.gr/products/2/ygro-anaplhrwshs

Ολοκληρωμένη η σειρά classic υπάρχει εδώ :
http://eu.jantyworld.com/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=138&Itemid=179&lang=en
.....και βέβαια και οι υπόλοιπες σειρές.

Απ: Υγρά e-liquid από Janty
« Απάντηση #247 στις: Φεβρουαρίου 03, 2013, 23:11 »
Να αναφέρουμε επίσης ότι η σειρά DK είναι η αναβίωση των πρώτων υγρών που είχε κυκλοφορήσει ποτέ η Janty, τότε υπήρχαν μόνο σε προγεμισμένα cartridges...

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Janty
« Απάντηση #248 στις: Φεβρουαρίου 03, 2013, 23:18 »
Ολες οι σειρές συνοπτικά :
http://eu.jantyworld.com/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=74&Itemid=179&lang=en
Eπίσης σχετικά με τις διαθέσιμες περιεκτικότητες των συγκεκριμένων υγρών : 
High = 16mg, Medium = 11mg, Low = 6mg, Non = 0mg

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Janty
« Απάντηση #249 στις: Φεβρουαρίου 25, 2013, 21:03 »
Προσπαθησα να ατμισω το Janty Classic Tobacco με Medium νικοτινη, αλλα δεν τα καταφερα.
Νομιζα οτι ατμιζα σκονη ή χωμα ή κατι τετοιο τελοσπαντων.
Στους 8 μηνες που ατμιζω ειναι το μονο υγρο που δεν αντεξα να ατμισω ουτε 10 τζουρες.
Εχω αγορασει αρκετα ανυποφορα υγρα (κατα τη γνωμη μου παντα) ολον αυτον τον καιρο, αλλα σαν κι αυτο κανενα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171493 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275455 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15245 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13951 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9267 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42744 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 390 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34957 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557615 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181975 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 172 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9135 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364