vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Υγρά Five Pawns

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #735 στις: Φεβρουαρίου 20, 2015, 00:30 »
Το να ανακατέψεις Aspie bdc & πιόνια, είναι απλά άκυρο. Θα πάρεις απλά μια ωραία γεύση, αλλά εντελώς άσχετη από αυτό που θέλει να μας δείξει ο κατασκευαστής.

Ο Ναυτίλος είναι ότι πιο κοντινό σε αυτό που πρέπει να αντιληφθούμε από τα πιόνια. Στα υπόλοιοπα, θα συμφωνήσω.

Αποσυνδεδεμένος gialova

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #736 στις: Φεβρουαρίου 20, 2015, 00:33 »
Φίλε Milarepa προχώρα αφοβα . Αποδίδει και στον ναυτίλο εξαιρετικά το Castle Long.

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #737 στις: Φεβρουαρίου 20, 2015, 00:37 »

Το να ανακατέψεις Aspie bdc & πιόνια, είναι απλά άκυρο. Θα πάρεις απλά μια ωραία γεύση, αλλά εντελώς άσχετη από αυτό που θέλει να μας δείξει ο κατασκευαστής.

Ο Ναυτίλος είναι ότι πιο κοντινό σε αυτό που πρέπει να αντιληφθούμε από τα πιόνια. Στα υπόλοιοπα, θα συμφωνήσω.



Μα αυτο λεω Τρυφωνα ενω ειναι πολυ καλος ατμοποιητης ο ναυτιλος,δεν πηρα αυτο που περιμενα απο το Grandmaster... :) Ειναι θεμα γουστων πανω απόλα




Προσεξε καλα τι θα πεις για το ΜΑΓΙΚΟ Melon Head του Mr Good Vape αυριο μεθαυριο οταν θα κανεις παρουσιαση των υγρων αυτων  :laugh1: :tongue_smilie:




Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #738 στις: Φεβρουαρίου 20, 2015, 09:09 »
Το να ανακατέψεις Aspie bdc & πιόνια, είναι απλά άκυρο. Θα πάρεις απλά μια ωραία γεύση, αλλά εντελώς άσχετη από αυτό που θέλει να μας δείξει ο κατασκευαστής.

Ο Ναυτίλος είναι ότι πιο κοντινό σε αυτό που πρέπει να αντιληφθούμε από τα πιόνια. Στα υπόλοιπα, θα συμφωνήσω.
Προφανώς ο κατασκευαστής έχει κάτι στο μυαλό του για το πώς πρέπει να βγαίνει η γεύση στα υγρά του.
Ομως τι μπορείς να πεις σε κάποιον ατμιστή, που έχει δοκιμάσει το υγρό σε 2-3 ατμοποιητές και καταλήγει οτι του πάει κάποιος που για τους υπόλοιπους είναι χάλια?
Τελικά έχει σημασία τι θέλει να πει ο ποιητής (κατασκευαστής) ή το πώς βρίσκει καλύτερο το αποτέλεσμα ο ατμιστής, ή κάτι άλλο?


Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #739 στις: Φεβρουαρίου 20, 2015, 09:17 »
Mini Nautilus ο αγαπημένος μου πριν μερικούς μήνες. Τρεις τους έχω ακόμη. Παροπλισμένοι όλοι τώρα πια. Είχα κάνει Castle Long σε ναυτίλο μου και αηδίασα. Σήμερα είναι απο τα αγαπημένα μου υγρά με Kayfun. Προχτές έβαλα Grandmaster σε ναυτίλο, έτσι για να τον ξεσκουριάσω. Πολύ θολό το τοπίο, καμία σχέση με αυτό που παίρνεις με Kayfun. Κρατάω τους ναυτίλους μου τώρα για ώρα ανάγκης, και μόνο στον έναν γεμίζω με Frosty Tart, για "καθάρισμα" της στοματικής κοιλότητας κάπου κάπου.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #740 στις: Φεβρουαρίου 20, 2015, 09:36 »
Όπως έχω ξαναπεί, εμένα δεν μου άρεσε το αποτέλεσμα που έπαιρνα στον kfl+
Τα πιόνια τα προτιμώ σε ντριπερ και ειδικά το gambit σε cisco.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #741 στις: Φεβρουαρίου 20, 2015, 11:08 »
Εδώ περιπλέκεται λίγο το πράγμα, και η ερώτησή σου είναι πολύ καλή.

Όντως, τι έχει σημασία? Η γεύση που θέλει ο κατασκευαστής να λάβουμε, ή αυτή που προτιμούμε εμείς?

Αν το δούμε αντικειμενικά, τότε ισχύει το πρώτο. Αν το δούμε υποκειμενικά, το 2ο.

Προφανώς και δεν τη "λέω" σε όσους τα ατμίζουν με bdc, bcc, bvc, dvd, mp3 και οτιδήποτε άλλο! Στο φινάλε, όπως τη βρίσκουμε και ότι μας κρατάει μακριά από το τσιγάρο. Απλά, όπως έχω πει στο παρελθόν, στο μυαλό μου τουλάχιστον, τα συγκεκριμένα είναι για ορισμένες στιγμές. Και σε αυτές τις στιγμές, λίγες ομολογουμένως, θεωρώ ότι η γεύση την οποία αναζητάς, είναι αυτή που θέλει ο κατασκευαστής να σου δώσει, αυτό που σου υπόσχεται. Και το λέω με το σκεπτικό ότι για κάθε μέρα και συνέχεια, έχω άλλο υγρό.

Βέβαια, δεν μπορώ να ξέρω πως θα αντιδρούσα αν δοκίμαζα το Grandmaster για πρώτη φορά σε bdc. Θεωρώ ότι θα έλεγα ότι πρόκειται για ένα πολύ ωραίο υγρό, αλλά θα απορούσα προς τι τόσος ντόρος. Υπάρχει φυσικά και η πιθανότητα, να μην τα είχα ακούσει καν τα υγρά. Τότε, μάλλον θα έλεγα ότι είναι ένα πολύ καλό υγρό, αλλά ακριβό.

Περι ορέξεως φυσικά!

Από τη δική μου σκοπιά, θέλω όταν δοκιμάζω ένα υγρό, να παίρνω αυτό που μου υπόσχεται. Και ευτυχώς, μετά από τόσο καιρό, μπορώ να καταλάβω αν η εταιρεία υπόσχεται λαγούς με πετραχείλια ή αν εννοεί αυτό που λέει. Και σε αυτά τα υγρά, σε συγκεκριμένο ατμοποιητή τυχαίνει να λαμβάνω την απόδοση της υπόσχεσης αυτής.

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #742 στις: Φεβρουαρίου 20, 2015, 13:01 »
Πλεον οι νεας γενιας εργοστασιακοι εχουν φτασει σε ενα πολυ καλο επιπεδο.
Σιγουρα δεν συγκρινονται με genesis και kayfun με καλα στησιματα, αλλα επισκευασιμο στημενο με silica τον κοντραρουν στα ισια.
Παντως εγω με το gambit εξεληχθηκα απο Βαρουφακης (ουαου!!) σε Τζουλια. Το εχω συνεχεια στο στομα... :)) :))

Αποσυνδεδεμένος benny

  • **
  • 331
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #743 στις: Φεβρουαρίου 22, 2015, 23:01 »
Εδώ και 2 μέρες έχω κι εγώ στην κατοχή μου το castle long. Βέβαια δεν ξετρελάθηκα και τόσο πολύ μιας και είμαι των καπνικώ υγρών. Σε ατμοποιητές με κεραμικό που χρησιμοποιώ είναι όντως πάρα πολύ γλυκό και το έχω αραιωμένο, όχι όλο αλλά μερικά ml σε ποσοστό 1ml σκέτη βάση με 2ml castle long.
Τώρα στον the dripper πάλι η γεύση του είναι έντονη και ατμίζεται ευχάριστα, αλλά στον diver v2 είναι πιο απαλή και πιο καλοάτμιστο και ακόμη πιο ευχάριστο.
Δεν είμαι οπαδός των γλυκών αρωμάτων, αλλα μπορώ να πω ότι μ'αρέσει σαν μια μικρή απόδραση ή αλλαγή από το καπνικό. Και το σίγουρο είναι ότι θα το ξαναπροτιμήσω.

Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #744 στις: Φεβρουαρίου 23, 2015, 03:54 »
Να επισημάνω την μεγάλη διαφορά που είδα γενικότερα στην γεύση από τότε που χρησιμοποίησα Fiber Freaks. Και πιστεύω στα Five Pawns θα κάνουν διαφορά. Όσοι δίνουν τα 4 - 5€ για να NAKAMICHI, ας δοκιμάσουν fiber freaks, έχουν την ίδια τιμή πάνω κάτω.

Αποσυνδεδεμένος arnokouros

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
  • **ΑΤΜΟΤΟΥΡΜΠΙΝΑΣ**
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #745 στις: Φεβρουαρίου 24, 2015, 11:52 »
Το v1 φιλε μου η το v2?fiber freak?

Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #746 στις: Φεβρουαρίου 24, 2015, 19:06 »
Δεν δοκίμασα και τα 2... Ξεκίνησα με το Νο1 καθώς κατάλαβα αλλά μου είπαν κι από το κατάστημα ότι το 1 είναι λιγότερο πυκνό που σημαίνει ότι υπάρχει καλύτερη ροή του υγρού. Και η αλήθεια είναι ότι σε σχέση με το Νακαμίτσι, η ροή του υγρού είναι πολύ καλύτερη. Μεγάλο ατού είναι ότι παίρνεις την καθαρή γεύση αν όχι από την 1η τζούρα, σίγουρα από τη 2η.  :)

Αποσυνδεδεμένος acupuncturist

  • **
  • 242
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #747 στις: Φεβρουαρίου 24, 2015, 21:37 »
σε τι ποσοστο μπορω να αραιωσω τα grandmaster και το castle?λογω ελλειψης χρηματων αυτη την περιοδο καταλαβαινετε...

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #748 στις: Φεβρουαρίου 24, 2015, 22:06 »
Θα πάρεις 18αρι και Μέτα 1ml five pawns/1ml 50-50 0mg Νικοτίνη προτίμησε την umami media 50-50 ή atmos balanced όλα σε 0 νικοτίνη

Αποσυνδεδεμένος acupuncturist

  • **
  • 242
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #749 στις: Φεβρουαρίου 24, 2015, 22:14 »
γιατι μηδεν?εχω 12αρι και θελω να φτιαξω 12 balanced

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 381 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 277 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21919 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283965 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209316 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68124 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 176120 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315014 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15198 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126331 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95014 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4955 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix